Осъзнавам в каква "отровна връзка" съм попаднала, но не мога да я прекратя.
Здравейте!

Искам просто да се оплача, нарочно не казвам, че искам съвет, понеже не може да се помогне на човек, който сам не желае да си "отвори очите"...И общо взето освен да ми съчувствате, май друго не може да се направи:)

Имам приятел, с който живеем заедно от 3 месеца.Проблемите ни обаче са много по-отдавна. Глупаво е да твърдя, че вината е само в него, знам че и аз имам някаква вина из между всичките ни караници, но не успявам да открия къде точно е.

Проблемът е в това, че той непрекъснато се опитва да ме ограничава-забранява ми да излизам вечер сама с приятелките си, ако изляза през деня-непрекъснато звъни да ме проверява къде съм, с кого съм и ако съм излязла за повече от 2 часа започва да настоява да се прибирам. Може би щях да се примиря с това положение ако и той изпълняваше поне в минимална степен изискванията и желанията ми....Понеже ми се струва много глупаво и нечестно аз да правя всичко, което пожелае, а той да се "развява" по цял ден с приятелите си и когато се случи да го попитам къде е бил, започва да ми крещи, че съм нямала право да му държа сметка....

Аз непрекъснато съм под напрежение, заради него, постоянно се съмнявам в думите му и това не е проява на параноя, а е по повод на реални събития от преди време.Точно една седмица преди да се преместя при него, разбрах че явно ми е изневерявал, а аз нищо не съм разбрала в продължение на месеци,Тогава не бях на ясно, на кого по- точно съм ядосана, на себе си за "слепотата" или на него за лъжата.....Аз дори бях готова да приема, че не е така както изглежда, бях готова да отхвърля доказателствата, до момента, в който един негов приятел(леко почерпан) сам не го издаде.... Както и да е, преодолях го, беше трудно, но успях да му простя, поне на думи...Но още на моменти това ми изкача в съзнанието с все по-голяма сила....Опитвам се да не обръщам внимание на тези тъпи спомени, но не винаги се получава.......(малко се отплеснах), но мисълта ми беше, че има за какво да се съмнявам и да не му вярвам....Докато аз никога не съм давала повод за каквито и да е било съмнения.
Отделен въпрос е,че непрекъснато се опитва да ми внуши, че съм глупава и ,че едва ли не ако не е той никой друг няма да иска да ме вземе жена, затова според думите му трябва да съм му благодарна и да не мрънкам много...А това е съвсем далеч от истината, завършила съм с отлична диплома, уча в университет-хубава специалност...А той цял ден се трепе като грешен дявол, без обазование и без кой знае какъв престиж в работата...

Не съм лошо момиче, не съм грозна и без да изглежда все едно се хваля, има много хора, които мило и драго биха дали да са с мен, а аз все не намирам сили да го оставя....

И колкото и да се караме, обиждаме и разтройваме, никога не намираме сили-нито аз, нито той да кажем "Край"... Всяка кавга е последвана с "Обичам те" (от негова страна) и с нови лоши спомени за мен...
Не мисля, че ще съм по-щастлива ако съм без него, осъзнавам в каква "отровна връзка" съм попаднала, но не мога да я прекратя.

Е, това беше моята история, благодаря на тези, които са я прочели:)

Коментари

1.   Мила, намери сили да се откъснеш от този човек. Ако ли не, ще съжаляваш цял живот. Той те потиска, за да храни егото си, за да прикрива собствените си деяния /изневери/.

Не иска да те изпусне, защото това ще бъде провал за него. Затова се опитва да те държи изкъсо, да те ограничава, да ти вменява чувство на вина и малоценност. Бягай бързо докато е време. Успех и много любов ти пожелавам.

2.   Значи,аз имах подобна връзка,точно както описваш ти.
Престраших се и му казах,че няма да живея занапред по този начин,с някой който да ме подтиска и да не ме уважава,но кратко и ясно,студено и......нещата се промениха,повярвай,че трябва да си твърда и студена,сериозна,когато говориш,за да се осъзнае!!!
Ако,пък не,...имаш 2 варианта-или да си тръгнеш,или цял живот да си изтривалка-изборът е твой.

3.   А как мислиш,че ще се развие връзката ви?Ще се ожените и ще имате деца?Или просто ще си живеете така?А децата ви как ще се чувсват в този случай?Много добре си помисли шом не искаш да го оставяш направи така,че на теб да ти е добре в тази връзка.Ако на теб не ти е добре,няма никакъв начин да ви върви връзката или каквото и да е.Това си е мое мнение де.Далеч съм от мисълта,че има идеални връзки или че някой хора не са акрам и живеят безпроблемно заедно,но от опит знам че в една връзка трябва да се чувстваш комфортно.Не е важно другите какво мислят.Всяка връзка си е индивидуална.Едни не могат да простят изневяра,други могат да простят изневяра,но не могат да простят ограничаване всеки си има нещо.Връзката ти няма да е "отровна" ако започнеш да се чувстваш комфортно в нея.Не познавам приятеля ти и нямам представа как,но или на теб трябва са спре да ти прави впечатление какво ти казва,или той трябва да спре да ти го казва.Аз лично бих те посъветвала да да прекратиш тази връзка,но ти изрично казваш,че не искаш да я прекратяваш.Желая ти успех и пиши как се развиват нещата.

4.   Приятелят ти да не е турчин.Те са такива смешници.То ако не турчин поне е 100% комплексар и ти говори тези работи за тъпотата ти и как никой няма да те вземе,за да не го напуснеш.Абе я се осъзнай

5.   Напусни веднага тази отрепка. Инак ще съжаляваш след време, че си се отдала на някой, който не те заслужава.

6.   И какво наистина ти пречи да го зарежеш? Щом не си го зарязала до сега въпреки всичко това, значи ти до някаква степен си зависима от него. Иначе няма какво друго да е...

7.   Благодаря на всички,които са отделили време да прочетат историята ми и да оставят коментар...
Трудно ми е да го оставя по няколко причини...Не съм сигурна, че без него ще ми е по-добре, няма да е никак лесно да го виждам след време с някоя друга, не е лесно да загърбиш такъв голям период от живота си, да забравиш къде и с кого си живял.И навика си е навик...свикнала съм с него, с присъствието му и ако е един момент се откъсна от всичко това, не смятам, че ще е по-леко.Така или иначе въпреки всички разговори за брак и деца, е въпрос на време един от двамата да прекрати всичко, но не ми се иска да вярвам в това ....Най-вероятно ще е той!
Искам да кажа, че по абсолютно никакъв начин не съм зависима от него(още по-малко финансово ако това имаше предвид номер 6) :)

8.   Мило момиче,на мен приятелят ми понякога когато се скараме също ми вика че никoй няма да ме вземе,а не знае колко греши,аз съм от тези неверните, но не защото ми е през *** за него а защото искам разнообразие,за мен това е начин на живот от много години,Имам и такъв пример като твоя,моята братовчедка,толкова е глупава,тръгнала е с един циганин,един голям такъв с злобен поглед,семейството му е много лошо и може би за това което е видял и му се е случило.Много заповядва,следи я какво прави,само я ругае и се карат и на всичкото отгоре и изневерява, и тя научава също от негов приятел за случката,а уж много я обича.лъже и не му пука.Все се карат и разделят тя реве като магаре,когато дойде при мен в моя град да се видим,винаги стои до сутринта на телефона и реве по цели дни,така аз изгубих своята братовчедка,но тя е силно привързана към него и това може би е причината поради която не го оставя,само прощава прощава но няма смисъл,винаги идва край на всичко хубаво,но тя не го разбира

9.   намери сили да скъсаш с този човек.аз имах преди години подобна дори бих казала същата връзка.този човек те манипулира.моята връзка завърши като забременях,тои просто ме замени със следващата.резултатът-сина ми които отгледах сама защото биологичния му баща отказа дори да го вижда.след мен следващата му връзка приключи по същия начин-още едно дете което изостави

10.   просто стани събери си багажа и без повече да ги умуваш се махаи намига от там!!! имах нещо подобно- 4 години. съсипа ме. правеше си каквото си иска а иначе ей така ме затвори изолира от света от близките ми от приятелките ми постепенно. загубих работата си зради него загубих всичко и какво мислиш? щастие? не!!! ревнуваше ме и скандалите бяха постоянни като ме наричаше с наи грозни думи. без основание. накрая вече треперех разбита съсипана и едва събрах сили и избягах но за съжаление много късно. така че моят съвет е бягаи от подобна връзка.

11.   Така като те чета ми се струва, че проблемът не е в него, а в двамата. Май бил изневерил, май ме ревнувал, май не се чувствам добре, май го прави нарочно, обаче продължаваш да стоиш. Според мен си поредната на която и дай да се оплаква, а не да си живее живота. Описваш го като изчадие, но дали наистина е така е друг въпрос.
ако ще се спасяваш спасявай се, ако ще бъдеш с него, не се оплаквай.

12.   №4 Недей да съдиш хората по етническия произход има българи които са по вулгарни, тъпи, нечовешки и всичко др. останало. А и то се знае че хубавата ябълка я ядът прасетата. немога да разбера защо красивите момичета тичате подир красиви момчета БМВ и дебели портмонета по добре грозен но човечен и грижлив!

13.   Защото повечето грозни хора са комплексари и си избиват комплексите върху красивите. Грозните хора в повечето случаи са много злобни. Освен това от комплексите за малоценност не вярват, че някой изобщо може да има чувства кум тях

14.   Подкрепям с две ръце 13, но какво има общо това с темата на авторката?

16.   2021. Приятелят ти, надявам се вече бивш и забравен, е точно пример за манипулатор. Срива ти самочувствието и те кара да се чувстваш като нищо. Дано не ти е посягал. Много искам да разбера как си сега.