Любов от разтояние
Здравейте. Аз съм момиче на 22 години и имам приятел на 32. Заедно сме от 5 години, но нищо повече от гаджета. Наскоро въпросното момче ми предложи брак и аз приех естествено. Много се обичаме, много се разбираме и си вярваме, но проблема е, че няма къде да живеем в момента, тъй като почти сме събрали парите за апартамента, но със сигурност трябва време докато ги съберем всичките. Дойдохме си от чужбина и сега аз живея при нашите, а той при тяхните. Със сигурност сгодени не е нормално, но той не иска да дойде при мен. Аз живея в къща с моите родители, но сме на отделни етажи с различен вход. Като цяло никаква връзка с тях. Та казвам му да дойде при мен, а той не иска, защото нямало да му е удобно. У тях не става, тъй като майка му мрънка, че и пречим. Вече даже и по- рядко се виждаме, защото бил изморен, не му се харчили пари за гориво до нас и така. Вече почна да ми писва, а много го обичам. Дали да стисна зъби и да изчакам да видя колко държи на мен? Тъй като до сега живяхме заедно, но в чужбина. Сега е зора, че сме на различни места....

Коментари

1.   Търпението ти ще покаже колко е силна любовта ти и дали ще издържи... но неговото търпение също има значение. Увери се дали това е мъжът за теб.

2.   Родителите влияят на женското мнение и той явно го знае. Излезте някъде заедно на квартира далеч от вашите или техните. Успех

3.   Няма правилен отговор. И в единия, и в другия случай има риск. Ти прецени кое си струва повече и действай. Но като цяло приказката: "очи, които не се виждат, се забравят" е вярна.
АКАТИМ

4.   И не се сетихте за решението квартира?
Но не сте един за друг, това което описваш е любов ако....
По добре не правете усилия да сте заедно.

Да чуя от партньорката си тия думи, ако ти не направиш аз ще се разделя с теб. И няма да ме види повече.

Първо разбери какво е любов въпреки всичко и всички и след това, планирай бъдеще.

5.   Съжалявам, но не разбирам приятеля ти. "Няма да му е удобно"? ! Значи е по-удобно да не се виждате и да не живеете заедно, при положение че сте сгодени. Вие така или иначе ще се отделите и ще живеете заедно, става въпрос за някакъв по-кратък период от време, през който той да дойде при теб. Не виждам някакъв толкова голям проблем това да се случи, щом етажът е обособен и там ще бъдете самостоятелни. А и все пак сте от 5 години заедно, не е като да не познава родителите ти и да е някой чужд човек. Не го караш да живее в една стая с тях, нито да е зависим по какъвто и да е начин от семейството. Смятам, че трябва да погледне по-практично на въпроса и да си даде сметка, че парите, които може евентуално да дадете, за да излезете на квартира, е по-добре да се спестят и да се прибавят към тези, за новото ви жилище. Ако бях на твое място, бих му предложила поне да пробва, да дойде у вас за няколко дни, седмица и да види как ще се чувства. Ако толкова много му е неудобно и не се чувства на място, тогава вече мислете за квартира. Но при всички случаи, смятам, че не е нужно да стискаш зъби и да се съобразяваш с някакви измислени причини, трябва да се постигне някакъв компромис и да се срещнете по средата. Успех.