Може би влюбена за първи път
На 32 год. съм и имам син, който вече е на 12 год. Със съпруга ми имаме доста различия в мисленето и въобще в представите за живота. Не мога да кажа, че през всичките тези години, а и още 5 назад като гаджета, всичко е било розово. Имало е много моменти на огорчение и разочарование, но аз съм преглъщала и съм продължавала да тегля колата. Не визирам изневери, в които съм се съмнявала, но не съм и разкривала. Бях се фокусирала върху семейството, детето, апартаменти, коли и т.н.

По принцип съм независима жена или поне се опитвам да бъда такава, доста амбициозна и все преследваща някакви цели в живото си. Винага съм работела на няколко места и с много труд съм постигала всичко, което искам. А съпругът ми, който е пълна моя противоположност - той просто е бил част от моя живот. Колкото и странно да прозвучи, никога не съм му изневерявала. Или поне не съм имала смелост да го направя. Може би защото съм прекалено прям и открит човек и държа на подобни отношения с околните. Нищо не би ме наранила така, както лъжата. А иначе, смея да твърдя, че съм доста харесвана и ухажвана жена. Не казвам, че не ми харесва, защото това ме зарежда със самочувствие и енергия. Но само до там. А отношенията ни в леглото - те съвсем не са похвални. Тук може би вината е в мен, без да знам първопричината.

Той винаги е готов да прави секс, навсякъде и по всяко време, докато при мен не е така. Може би с него. Не знам. Всеки път, вместо във фантазии за бурен секс, изпадам в представи за подобни сцени, в които той участва, но с други жени. Често в моменти на сериозни кризи в нашите отношения съм си казвала, че ще го направя с друг. Стигала съм до бурни флиртови и спирам до там. Просто не мога. Може би прекалено разсъждавам, вместо да се отдам на сърцето си, на моментните си желания и пориви. Сега за първи път през семейния си живот съм пред дилема. Скоро служебно се запознах с един човек, който като мен, също е от Бургас. Още след първата ни среща започна да търси поводи да се чуваме и виждаме. Никога не сме говорили за личния си живот. Той знае, че имам голям син, а аз научих, че е женен и има 2 деца. Между нас има невероятно привличане. За първи път през съзнателния си живот изпитвам нещо подобно - обладана съм от мисли за него, очакваща обаждане и доста разсеяна. Готова съм да правя секс с него, без да очаквам каквото и да е. Но не знам как да постъпя. Може би ми липсва кураж, може би не съм сигурна в това, което искам, или по-скоро от последващата развръзка на ситуацията.

Ако някой е изпадал в подобна ситуация и иска да сподели с мен, ще му бъда искрено благодарна!

Коментари

1.   Как може да си сасипвате семейството .. Имаш дете на 12. Помисли за него а не за тебе. Щом си се омъжила за него начи е имала някаква тръпка... Помисли ако твойте родители се бяха развели докато си на 12. Най-ужасната възраст. На децаата това какво ли не им хрумва ( наркотици , цигари , секс.. , самоубийства) . Ще сасипеш семесйтвото си .. :)

2.   Преживях почти същото. Никога не съм мислила че ще изневеря но го направих. Сега съм много объркана. Обичам съпруга си и държа на него но се разкъсвам между двама души. Бях с другия мъж веднъж и в момента нямаме връзка. Но мисълта за него ме кара да настръхвам. Прекъснахме отношенията си заради негова връзка и моето сем положение. Сега след като приключи всичко се измъчвам много заради изневярата си и заради несподелената си любов. Не мога да дам съвет. Впуснисе в авантюрата но бъди сигурна че ще съжаляваш.

3.   И в двата случая ще съжаляваш-ако го направиш или се въздържиш. Скоро си спомних мисълта на Ремарк:"Животът е твърде дълъг за любовта".

Както долавям Вие сте жена на дълга и вероятно ще изпитвате терзания от неминуемото двуличие при връзка с другия. Срещите ви ще са трудни и с рискове да ви разпознаят. Освен това и тов аувлечение ще търпи метаморфози- забързани срещи без ореола на непознатото от един момент нататък...

Все пак има мигове, когато чувството ни връхлита и сме безсилни. Тогава не бива да се възпира, а смятам е и невъзможно.

4.   Изневиарата е сложно нещо. Прецени какво ще загубиш и какво ше спечелиш

5.   Авторке, нещата в леглото зависят от мъжа! Бях омъжена безкрайно дълго време и в леглото си мислех, че съм пълна скръб. То си и бях, нямах и грам желание. По време на развода срещнах чудесен човек-мил и нежен, ама женен до гроб. Разделих се с него, по мое желание. И сега имам невероятен приятел, свободен като мен, и сексът е страхотен, и всичко останало. А за детето не мисли толкова, ще се оправи. Когато се разведох синът ми беше в 7-ми клас. Завърши си перфектно, сега е студент, учи информатика в СУ. Не те подтиквам към развод, м/у другото. Ако мъжът ти е свестен-ти си знаеш. Моят беше курварин, грубиян, мамино детенце и пълен Скрудж.

6.   Изневярата е деяние с непредсказуеми последици...Може да ти отвори очите за много неща, които със съпруга си изпускаш, но може и да съсипе необратимо семейство и брак и да съжаляваш горчиво. Във всички случаи стигне ли се до положението да желаеш друг освен съпруга си, значи си пред много сериозна и кризистна дилема (и аз го казвам от личен опит). Със сигурност нещо ще изгубиш- ще се чувстваш като омърсител и предател на семейството си, а това дали нещо ще спечелиш е несигурно и често мимолетно...."Уелком то да клаб"! (при невъзможност за изписване на латиница)

7.   .... аз съм на 33 ....и имам дете на 11.....знаеш ли че това е най-прекрасната ми възраст .....най-хубата година от живота ми, осъзнаха го благодарение на любовта за която дори не съм знаела, че съществува в този и прекрасен вид....и съм щастлива, че съдбата ми направи този невероятен подарък. омъжена съм, мъжът ми е прекрасен човек, но повярвай ми от това независи колко силно ще бие сърцето ти........ Е, нали знаеш че разумните същества първо мислят, а после действат.... измъчват се, укоряват се, имат чувство за вина...бягат дори, но само те могат да отграничат със сърцата си любовта от флирта, истинската близост и ..... ......
любовта е когато не търсиш и не чакаш нищо, а ТО ПРОСТО ТЕ ВРЪХЛИТА КАТО СТИХИЯ......БЕЗ И ПРЕЗ УМ ДА ТИ Е МИНАЛО ЧЕ ЩЕ СЕ СЛУЧИ......Е, ТОВА ПОВЯРВАЙ МИ Е ЛЮБОВТА..... ЛЮБОВТА Е ...... КОГАТО ИМА БАРИЕРИ, А НА ТЕБ ТИ СЕ ИСКА ДА ГИ ПРЕСКОЧИШ.....ТОВА Е ЛЮБОВТА...... КОГАТО СИ КАЗВАШ НЕТРЯБВА, А СИЛНО ЖЕЛАЕШ ДРУГО.....ТОВА Е ЛЮБОВТА.......ЛЮБОВТА ОТ РАЗУМНИТЕ СЕ ПОЗНАВА СЪС СЪРЦАТА И УМЪТ ПОСЛЕ СЕ СЪГЛАСЯВА...........

.....Тя се чувства, тя се желае, тя е болка, тя е близост и какво ли още не......а за това как ще реагирам...... незнам ..... ...... но зная че любовта те кара да правиш всичко онова което другия желае и изобщо неискаш и не чакаш нищо, ама нищичко в замяна...... пристига във време в което нито си подготвен за нея, нито си я търсил нито пък си знаел че съществува...посещава те и дори без да пита навлиза с взлом в душата и сърцето ти и се настанява там за дъъъъъъълго време да не кажа завинаги..... прави доста поразии, но защо сме живи ако незнаем какво да се събуждаш с крила и да заспиваш с болка ........
незнам как попаднах на този сайт, но ми се прииска да ти напиша всичко това...дано да ти е от полза във вземането на решението.........не забравяй че любовта е лично за теб....и трябва да си я вземеш.....и точно сега е най-верния момент от живота ти......

8.   Всичко това е така сладко, като кутия разтопени шоколадови бонбони...На номер 7 й личи, че е влюбена. Но нека жената сама си направи своя избор и да прецени доколкото може отвсякъде нещата и да ги претегли. Моят скромен съвет е да не избързва с големите ходове и кардинални решения, а да си даде повече време да прецени новия човек, да го наблюдава и т.н. Ех, хубаво ще е да случи на прекрасен човек за цял живот, но дали това ще е така, само времето може да покаже! Дано да има този късмет! И да не забравяме, че чувството на влюбеност преминава на 3-тата година...а цял един живот е доста дълъг период.

9.   Здравей мила, от писмото ти направих изводи, че моят живот е подобен на твоят с малки изключения......... много бих искала да го коментираме но не тук, може би има какво да научим една от друга! Изпращам имейл ако искаш пиши......