Той се променя, а не искам
Ще почна направо : Имам приятел, осем месеца сме заедно, страшно много го обичам, но усещам, че нещо не е наред. Започна работа преди месец, от тогава почна да става много груб. Не знам дали е нещо изнервен там или от това, че му е скучно се чуди с кой да се заяжда (защото буквално не прави нищо по цял ден на работата си, скучна е, няма интернет на телефона и сигурно изперква). Но нещата не вървят на добре.. Почна да ме засяга във всеки удобен момент. Когато сме с приятели или колеги и аз разказвам нещо той добавя нелеп коментар за да ме злепостави или да ми се смеят останалите. Когато има хора натяква колко съм глупава, че съм ходила с онзи боклук. Когато сме насаме казва нещо като - "не си си обезкосмила хубаво краката и ръцете", " боже имаш косми по врата и боцкат ", "имаш пърхот ", "сега видях, че имаш мустак, трябва да го махнеш", "Мисля, че си напълняла, нали уж беше на диета, почни пак да спортуваш " и все някакви такива ми ги приказва, наистина много ми е обидно след тези коментари по външния ми вид. И не е само това, преди когато имаше време при всяка свободна минута излизаше с мен и някак имаше сякаш изкра, обичаше ме сякаш повече. Сега излизаме за по-малко, все е зает или предпочита приятелите си пред мен, когато ме кани някъде и откажа дори не се интересува защо. Имам чувството, че ве гледа на мен като на онова момиче, в което беше влюбен в началото. Прави и мили неща де, но някак гадните коментари повече ми се запечатват в главата. Онзи ден излизахме много хора и тогава сякаш ме нямаше, не ми обърна внимание. На следващия ден дори не ми звънна да се видим, ъ имаше свободно време, когато е първа смяна.. На другия ден пък през деня му беше топло да се видим и се разбрахме за вечерта, но ми звънна когато вече се бях облякла и нямах търпение да го видя и просто ме отряза, с извинение, че един колега щял да го закара довкъщи и не ми се прибирало пеш сам после. Опитвам се да разбера защо се държи така, но някак не разбирам какво направих, с какво заслужих това. Днес излизахме и му обяснявах колко е интересна книгата, която чета в момента, а той каза пред другитя с нелепо преобразяване на гласа моите думи и почнаха да ми се подиграват "о, разказва се за момиче, което много обича мъжа си" повтори го два пъти и умираше от смях с останалите. Наистина се обидих, преди четенето ми на книги му беше безпроблемно, казваше че съм умна и красива, сега мисли че това е тъпо и задръстено. Тогава си взех чантата казах му - "Ти си наистина голям глупак", а той - "кажи нещо ново хахах" и си тръгнах. Нещо отново си изшушукаха с приятелите му, засмяха се и тогава ме настигна. Кза ми стига де, какво се сърдиш за глупости, а аз едва не се разплаках пред него. Почнах да му крещя - " Хайде давай подигравай ми се още, защо ходиш с момиче задръстенячка с пърхот и мустаци? хайде разкарай се, защо си с такава глупачка, която чете тъпи книги, вместо да пуши на някоя градинка цигара след цигара с приятелките си " А той просто ми връхлетя да ме гушне, но аз го бутах и му крещях да се осъзнае, бутах го, отблъсквах прегръдките му и опитите да ме хване по всякакъв начин, казах му че е гаден, че се променя, той игнорираше думите ми сякаш не ги чуваше и ми повтаряше стига знаеш, че те обичам.. Върнахме се при останалите и след 10 минути някъде се прибрах. Вечерта дори не ми писа, игнорира ме. Аз му писах, опитвайки се да забравя как ме прави на смешница пред останалите, писахме си минута две, отново ме игнорираше, омръзна ми и му казах, че си лягам и му благодарих за отношенията, казах му че трябва да говорим за нас, напоследък не ми харесва, не искам да го губя, не го искам и такъв. Искам си старото момче, в което се влюбих, което беше мило и не пропускаше ден без да има желание да ме види. Той ми каза - "пак ли се филмираш казах ти, че гледам филм не мога постоянно да ти пиша" Изключих глупавия фейсбук. Сега седя и ви пиша, плача, не искам да се разделям с него, първата ми любов е и все още го обичам страшно много въпреки държанието му, но не знам. Ще говоря с него, просто исках да ви споделя, не ми казвайте да се разделям с него, защото не искам и не винаги е така гаден. Не знам. Благодаря, че отделихте време.

Коментари

1.   Не търсиш съвети, сама знаеш какво трябва да направиш. На първата любов трудно се слага край, но е за добро. На седмия месец се е променил и повече никога няма да видиш предишния човек. Отношенията на хората след време се променят, проявяват се истински. Той е такъв, какъвто вече си го видяла. Няма да си върне старата същност никога. Само си задай въпроса можеш ли да живееш с този човек цял живот.

2.   Ами не искаш, ама трябва да се разеделиш с него, при това спешно!

Той вече просто не те цени. Приема те като момиче, което е под нивото му и според мен смята да е с теб, докато не намери някоя, която ще счита за по - достойна за него.
По - някаква причина той вече се смята за нещо повече или нещо такова там, което е супер тъпо, но какво да се прави.
Разбира се той не е длъжен да е влюбен в теб до живот, както и ти в него, както и никой в никой, но ако не ти се кефи вече коректното е да ти го каже лично и да се разделите културно, без да те унижава.
А по - бруталния вариант вече е да е не просто мухльо, а супер мега мухльо - това значи да те държи за официална партньорка за пред хората, а когато има възможност да се чука с разни и след време да ти направи 1-2 деца да му ги отгледаш, а той да си прави кефа както си иска, ти да му слугуваш вкъщи и така.
Трябва да го зарежеш, защото човек, който наистина обича не се остася така с човека, който твърди, че обича.

Просто ти гарантирам, че ще стане един от двата варианта, за които ти писах. Ако е първия окей, зарязвай го ти, за да си ти първа - нека бъде зарязан от момичето с пърхота и косматия врат, заслужава го, не мислиш ли?
Бъди разумна и не допускай да се осъществи втория вариант - познавам такива жени и живота им е отвратителен.

Хайде, бъди силна и послушай Разума!
Сегашния ти приятел не е последния мъж на Земята!

3.   Тая публикация пак е объркана и е за тинейджъри.
Когато мине време хората почват да проявяват истинския си характер.
Не се променя.
Просто преди те е впечатлявал.
Ако не ти харесва продължи напред.
И докато тичаш след него, той ще те разиграва.
Обърни нещата.
Нека той те търси
И все пак е първа любов
На колко си на 14
16?
Знаещ ли до 30 примерно
Или до 27 докато дойде време за задомяване ще имаш още поне 10.
А може и с този да останеш...

5.   Този мъж е комплексар, който иска да те срине и си избива комплексите върху теб! Не се е променил, а просто е показвал друго лице в началото. Остави го на момента, с такъв можеш ли да имаш бъдеще? Че ако имате деца и тях ще изнерви!

6.   Здравей!
Поведението му е на комплексиран човек. Унижава те, за да накара и някой друг да се чувства просто гадно, а ти си най-лесната жертва.
Мисля, че го определят това и като нарцисизъм. Цяло мъчение е за партньора на такъв човек, то е ясно.
Явно има проблеми, с които не може да се справи, може би нещо се е случило, но според мен е от самочувствието му.
Трябва да го помолиш да говори, въпреки че едва ли лесно ще ти разкрие какво му тежи.
Проблемът е изцяло в неговата "градина"; няма нищо общо с теб.
ПС Да не би тази работа да го кара да се чувства ненужен и неудовлетворен от себе си?

7.   Кофти ситуация, но колкото и да го обичаш, според мен той вече не изпитва същите чувства към теб. Щом не искаш ти да сложиш точка ще търпиш това отношение, а накрая той сам ще те зареже. Помисли добре дали можеш да понасяш още такова "подиграване", но колкото и да не ти се иска трябва да приемеш, че нещата отиват към края си.

8.   Няа нужда да търсиш съвети, след като аз ще ти дам един. Оставяй го тоя парцалко и намирай човек, който ще те обича и ще иска любов а не да те подиграва. Та той трябва да те защитава а не да те прави за смях. Егати малоумника е тая мишка.

9.   Според мен няма нищо сложно. Важното е да знаеш, че мъжете са много нерешителни, когато са изстинали чувствата към някоя, която са обичали. Хем не искат да я нараняват, като сложат край, хем се насилват да излизат с нея, и това ги дразни. Разбира се, не всички мъже са такива. Но, тук според мен става въпрос именно за това. Вече не изпитва това, което е изпитвал преди и се държи грубо и незаинтересовано към теб. Иска ти сама да осъзнаеш, че връзката ви не е била такава, каквато е била в началото, и ти трябва да сложиш края. Обаче, това е на подсъзнателно ниво. И когато наистина имаш намерения да скъсаш с него, той вероятно ще ти се моли и обяснява да не го правиш, защото той ще бъде зарязаният и отхвърленият.

Също, има такива мъже, които са едни, когато сте сами, и други, когато сте пред хора. Пред приятелите се иска да покаже, че той е шефа във вашата връзка, той е главният, обичаният, той е гъзарят, и за това те унижава пред тях, за да го видят уж като някой по-готин. Много мъже са така, и когато останете сами и се почват едни извинения, или се държат така все едно нищо кой знае какво не са направили.

Искам също да ти кажа, че той не се е променил. Просто в началото на връзката ви се е старал да бъде перфектен, за да го харесаш още повече, за да може да те спечели. Така е с всички нас. В началото на връзката не си показваме истинската същност, крием недостатъците си, излагаме на показ положителните ни качества. Например, отначало като си излизала с него сигурно си сменяла поне 3 тоалета, докато решиш какво да облечеш. Гримирала си се, правила си косата си, за да създадеш добро първо впечатление. Това също говори за моята теза. Старала си се да покажеш всичко най-добро от теб, за да те хареса. Прикривала си недостатъците си, но те рано или късно лъсват в една връзка. Та, така и при него. Само че, не във външния вид, ами в характера. Когато усетим, че нещо ни е в кърпа вързано, ние се отпускаме и показваме все повече какви сме всъщност. Също, запомни, човек не се променя. Просто ставаме повече себе си. Животът така ни върти, че постоянно изменяме нашата същност, правим грешки, учим се, или не се учим, и ги повтаряме след време. Всичко, което ни се случва, всичко, което гледаме и чуваме, изживяваме дава своя отблясък в нашия живот. Постоянно се развиваме, или деградираме. Не седим в застой. Грешно е понятието "Той/тя се промени. Сякаш е друг човек". Много хора го използват, когато видят нещо отрицателно в иначе добрия и положителен човек, който са познавали. И казват, че са се били променили, но се залъгват. Просто са станали повече себе си, или показват повече себе си.

Това мога да ти кажа аз, защото това ми дойде на ум, когато четях историята ти. Съвет да ти дам не мога, дали ще продължиш с него или не, си е твоя работа. Важно е, обаче, да осъзнаеш, че той е такъв, какъвто е. Няма да се "промени". Ти решаваш дали ще можеш да търпиш всичко това, или ще се откъснеш от отровното му влияние. И още повече, че те обижда за външния вид. Това унижение за едно момиче, е много тежко. Ще съсипе самочувствието ти, ако вече не го е. Първата любов е силна, но тя рядко е последна. Просто нямаме база за сравнение, когато се влюбим за първи път, и често се влюбваме в неподходящите хора. Помисли разумно, и постави себе си, твоите нужди и самочувствие на първо място. По-добре ли би се почувствала, ако се разделите? Макар че, ще боли, защото го обичаш и имате история, ще мине. Ще срещнеш друг, може би също неподходящ, и с него ще се разделите, и ще боли. Но, някъде там в бъдещето ще срещнеш подходящия, за който няма да се налага да търсиш съвети в интернет. Няма да се променя, защото ти ще се променяш с него, и ще се развивате в една посока, така че, няма да ти прави впечатление. Или по-добре ли би се почувствала, ако продължите тази връзка? Ще има добри дни, в които ще те поставя на първо място, ще имате красиви спомени заедно, но ще има и дни на отчаяние и унижение, на обида... Ще преглъщаш огорчение след огорчение, ще преглъщаш гордостта си, ще загубиш достойнството си сред хората, пред които ще ти се подиграва. И, после пак, ще ти се извинява, ще целува сълзите ти, ще те направи щастлива, но за кратко. Докато, пак се стигне до онзи момент.

Ти решаваш. Но, реши така, че след време да не съжаляваш. Годините не могат да се върнат, нито вредите, които определен избор би ни нанесъл.

Успех!

Depravity

10.   Или си му омръзнала (няма вече химически реакции в мозъка, няма селективна сляпота), или е срещнал някоя в работата си. И в двата случая решението е да прекратиш връзката - никой не става такъв гадняр от любов. И да - точно това ще ти кажа! Ако не ме послушаш, тогава не се оплаквай!

Имай предвид, че си се влюбила в една фикция! Всеки го прави, защото не познавам човек, който да е откровен в началото на връзка. Той като всеки в началото се е старал да бъде сладур, за да го харесаш. Ти под влиянието на цялата тази химия в организма си и поведението му си си нарисувала някакъв мъж, но сега на човекът му е омръзнало да е перфектен и е свалил гарда. Или го приеми такъв, или знаеш какво да направиш! Той вероятно никога не е бил старото момче, в което си се влюбила. Да се държиш някак поради определена причина не те прави такъв - всеки актьор играе роли, но не смятаме, че всеки ден си променят характера, нали? Ако някакво поведение се поддържа насила, това не е той, не е истинското му Аз. Не искам да те дразня, но просто е дошъл момента, в който виждаш истинското му Аз и ако то те влудява толкова, вече знаеш. За осем месеца вече ви беше време да свалите картите. И за да не се притесняваш, вероятно и ти го влудяваш някак. Твърде заядлив е за обикновено отпускане - според мен той също те вижда наистина и подобно на теб не е очарован от видяното. За това е измислен термина несходство на характерите.

11.   Мило момиче, не се оставяй да те унижава по този начин този дечко. Явно е комплексиран или не те цени въобще и това съвсем не е любовта. При нея трябва да ти е спокойно и да си щастлива, а не да те кара да плачеш. Така че вземи се стегни, махни мустака и космите, гримирай се, направи прическа и се постарай следващия път като те срещне, ти да си възможно най- зашеметяваща... и повече не му вдигай телефона и не отговаряй на съобщенията му. Нека съжали какво не е оценил, а някой друг, който го заслужава, да му се радва!

12.   Мило момиче, едно е да имате проблеми, съвсем друго е системно да те мачка и да проявява неуважение. А той прави второто и то съвсем в началото на връзката ви. Знам, че не искаш, знам, че боли, но знам също така и че ще мине, че без него ще си по-добре, защото това е една непрекъсната агония. Не говоря ей така, а от опит. Но ти още го нямаш този опит. Остани още малко, за да го събереш, а след това бягай и никога не се обръщай! Кураж! Бъди силна и смела! Прегръщам те! Горе главата и се усмихни, защото ти си млада, красива и умна, а животът е пред теб! :)
Ж28

13.   Здравей. Разбирам те напълно и знам какво ти е, защото и аз преживявам нещо подобно в момента. Наистина хората се променят, колкото и да не ни се иска и идва момент, в който им е все тая, че ни нараняват и разплакват.
Съвсем нормално е в началото да е бил идеален, все пак това са техните трикове, за да ни спечелят, а след това стават себе си.
Недей да се нараняваш повече, щом не искаш да се разделите - недей слага край на връзката, но просто започни да водиш свой собствен живот, опитвай се по-малко да мислиш за него и за това какво е било преди. Знам, че звучи адски трудно, но преди всичко трябва да обичаш себе си и след това друг човек. А мъж, който не е готов да бъде обичан, колкото и да си прекрасна и идеална, никога няма да се поддаде. Наистина е жалко за него, но се замисли, ако се разделите, той ще загуби момиче, което го обича истински, а ти какво ще загубиш?

14.   Не е нужно да пишете повече коментари и да ме убеждавате да го скъсам, говорих с него, изяснихме си нещата, всичко е правил подсъзнателно не е осъзнавал че ме обижда.. още повече, че вчира почина майка му и в никакъв случай няма да го оставя, защото го обичам. Може да е груб, да ме наранява на моменти, но пък винаги е бил до мен както аз до него и точно в този момент, когато видях лицето му в мига, в който ме съобщиха че майка му е починала, няма такава болка на света. Бях там, бях донего и ще продължа да бъда, няма да го оставя.

-Авторката

15.   Към авторката и последният и пост: Оправяй се! Вие сте си един за друг. И поработи над възпитанието си и общуването с хората независмо реално или виртуално. Объркана работа това твоето... хайде със здраве!

16.   От номер 3.
Съжалявам за случилото му се нещастие.
То си е твоя работа какво ще правиш.
Важното е да си щастлива.