Мислите ли,че не сме един за друг?
Здравейте, аз съм на 23 той на 29. Аз съм щура, забавна, обичам живота, да се забавлявам, да пея, да се смея, да съм навсякъде, да мечтая и. т. н. Той... той е красив, сериозен, улегнал, понякога скучен, домушар и въпреки това го обичам. Заедно сме 4 години, вчера се сгодихме и оттогава този въпрос не ме оставя на мира. "Един за друг ли сме? "Та ние сме пълни противоположности. Ами ако след време това ни изиграе лоша шега? Да знам, по-голям е и е улегнал мъж който знае какво иска, но как ще живеем с всички тези разлики.!? Мнаго се обърках вече, моля Ви кажете какво мислите вие!

Коментари

1.   Труден въпрос. Възможно е както да ти стане скучен с времето, така и да започнете да се допълвате. Примерно той покрай теб да стане малко по-общителен, а ти да станеш малко по-сдържана. От това различие по-скоро трябва да се учите един друг, а не всеки да гледа да наложи мирогледа си на другия. Ако подходите с разбиране един към друг и с готовност да се допълвате и учите, това различие ще подхранва връзката ви. Ако не - различието ще стане бомба със закъснител. Може би подсъзнателно нарочно сте се избрали, за да си играете ролята на спирачки. Той да не се вглъбява в себе си прекалено и ти да си му спирачка, както и ти да не залитнеш в някаква крайност и той да те вразумява периодично. Ние с жена ми сме горе-долу така. От 11 г. сме заедно и за това време аз станах една идея по-общителен покрай нея, а тя малко се кротна покрай мен и сега се доближихме и двамата към златната среда. Но все пак ние сме достатъчно зрели, за да се учим един друг. Докато при много хора не се получава, защото не са зрели.

2.   Понякога обикновенните хора са най-приятните партньори за цял живот. А не дискотекаджийките и ''мъжагите'' дето се имат за голямата работа.

3.   Само вие си знаете дали сте един за друг.
Може би точно се допълвате.
Само се сгодихте или живеете заедно.
Трябва да поживеете... едно е по кафета друго е да живееш с някой.
Тогава ще разбереш.

4.   Само ако сте успели да правите компромиси както един с друг, така и със себе си. Не е нужно да сте еднакви, за да има обич и топлина във връзката. Неслучайно хората са казали, че противоположностите се привличат. Важното е обаче да се приемате един друг.

ELSA

5.   Самият факт, че си писала с подобен въпрос и терзания, дава отговор. Как ги забърквате тия каши жените направо ме изумявате.

6.   Противоположностите сеп ривличат. Това е правилото във Вселената. При човешките контакти обаче и двамата трябва да гледате в една посока, например "семейство и деца", за да стане нещо. Стискам палци.
АКАТИМ

7.   Ако го обичаш нищо друго няма значение, а за бъдещето само времето ще покаже.. Нали знаеш противоположностите се привличат и допълват по вероятно е ако сте еднакви да си омръзнете.

8.   Мисля че си отивате, ако не ти отстъпва и все пак се държи като мъж мисля че няма да имате проблеми, гледай да не му се качваш на главата но щом го обичаш едва ли. Ако беше в обратният случай става по сложно защото когато жената е по мила, покорна и домушарка има вероятност да играе подчинена роля а на такива връзки често не има се получава.

9.   Четири години сте заедно и ако досега не сте се напаснали, то няма за кога.

11.   Щом 4 години сте заедно, значи сте намерили златна среда все пак. Но от друга страна, щом си задаваш подобни въпроси, значи имаш съмнения за тази връзка. Дай повече подробности... разделяли ли сте се досега, има ли конкретни причини и поводи за тези съмнения?

12.   Нито съм на мнение, че противоположностите се привличат, нито пък, че трябва да търсиш партньор, който да е максимално близко до теб. Във всяка връзка между двама души може да се появят проблеми, противоречия и трудности, независимо колко голямо сходство имате, или не. Важно е как успявате да се напаснете, как успявате да съчетаете желанията и интересите си, така че да живеете добре един с друг. Щом сте заедно от 4 години, значи това се е случвало досега. Не смятам, че можеш да знаеш какво ще се случи след 5 или 10 години съвместен живот с един човек, защото дори няма как да знаеш как самата ти ще се промениш за това време, а какво остава за другия.. всичко това са някакви предположения и догадки, които са излишни, според мен. Да, хубаво е човек да мисли за бъдещето и да си прави някаква равносметка, но не бива да оставяш някакви страхове от типа на "какво би могло да стане" да те дърпат назад. Просто защото ВСИЧКО може да стане и никой няма как да ти даде отговор на този въпрос. Предстоят ви много нови неща- да заживеете като съпруг и съпруга, да създадете семейство, да отгледате децата си... с когото и да си, няма да имаш гаранция, че всяко от тези неща ще се получи, както го искаш. Затова те съветвам, ако наистина обичаш приятеля си, разчитай по-скоро на това, съди по начина, по който те кара той да се чувстваш, а не потъвай в някакви хипотетични размишления.

13.   Имате голям шанс да оцелеете дълги години заедно във връзка.
Тези, които са доста еднакви, много се отблъскват.