Постоянен тормоз и системно заплашване
Здравейте, най-напред искам да кажа, че не търся разбиране или съвет, а най - вече искам да споделя с някого, тъй като не мога да споделя на никого друг.

От около четири години имам връзка с чужденец, като сме имали почивки от по няколко месеца. Повечето време общуване онлайн и рядко се виждаме. Винаги се е държал добре към мен, помагал е на мен и на семейството ми, особено финансово. В последно време обаче, той обърна нещата така, че да ме е страх от него. Когато му кажа нещо накриво, постоянно ме заплашва, че или ще публикува мои голи снимки, които има в Интернет, или пък иска да му върне всичките пари, които ми е давал през това време.... Досега не е правил нищо, нито съм му връщала пари, нито е пускал снимки, но факта, че живея в константен страх от близо два месеца направо ме побърква. Знам, че е добър човек, а също и много умен, но колкото и да си мисля, че няма да го стори, все пак живея под непрестанен тормоз. Все още го обичам много и дните, които прекарвам с него са най-хубавите в живота ми. Исках да си излея душата, защото всички, на които споделих си мислят, че са глупости, но на мен не ми е никак хубаво. И без това страдам от невроза, а сега просто е ужасно положението.

Коментари

1.   Започнаха и темите за тормоз от чужденци. Това поредната пропаганда ли е?

4.   Добре, какво очакваш точно? И тук ще ти кажат същото, глупости са. "Малтретира ме, ама го обичам" Еми като ти харесва да се държат с теб като с боклук, отвори шампанско и празнувай. Интересно ми е щом добрите хора те изнудват, лошите какво те правят. Единственото ти спасение е да го разкараш, ама щом не искаш, няма какво да се оплакваш. Няма да се промени, ще продължи да е гадняр, а скоро вероятно ще започне и да те бие. Честито

5.   Този човек не е добре. Имай предвид, че публикуването на голи снимки е подсъдно, можеш да му го кажеш, да си помисли добре. Относно парите, щом ти ги е дал доброволно, няма съдебен начин, по който да си ги вземе, това не е заем. Съветвам те да го блокираш и да не се занимаваш с него, не е нормално да те заплашва по този начин, има психичен проблем. Той вероятно смята, че те е купил, щом те изнудва така и ще става само по-зле. Това ли искаш? Не му дължиш нищо, спасявай се, никой не го е бил да ти праща пари.

6.   Този човек не е добре. Имай предвид, че публикуването на голи снимки е подсъдно, можеш да му го кажеш, да си помисли добре. Относно парите, щом ти ги е дал доброволно, няма съдебен начин, по който да си ги вземе, това не е заем. Съветвам те да го блокираш и да не се занимаваш с него, не е нормално да те заплашва по този начин, има психичен проблем. Той вероятно смята, че те е купил, щом те изнудва така и ще става само по-зле. Това ли искаш? Не му дължиш нищо, спасявай се, никой не го е бил да ти праща пари.

7.   Ужас, разбирам че не ти е леко но какво е това писане по социалните мрежи, защо не се виждате, разбирам да ви се налага, но все пак друго си е да сте заедно. И аз имам връзка с чужденец, и на мен понякога ми се въртят подобни неща в главата и ми се иска да го зарежа но после като се сетя че всъщност ние нямаме никакви такива истории. Дори той имаше проблеми с някаква, била го преследвала, имаше едно звънене по телефони по едно време но аз не се притеснявам от това да го изгубя, че то си е така никой на никого не е принадлежност. По добре е да имаш връзка с мъж от твоята народност всъщност това бих избрала но май за съжаление няма подходящ за мен. Извинявай но какви са тези голи снимки, пари, чудесии? Никога не позволявай да оставаш длъжна на мъж аз от родителите си се срамувам да искам а какво остава да е от други хора. Веднъж на всеки може да се случи но да се нуждаеш постояно от финансовата му подкрепа не е
хубаво особено ако е чужденец. Освен ако не си сигурна в него или не ти е съпруг, може би има случай когато мъжът сам се натиска да ти дава но пък тогава едва ли би те заплашвал.

8.   Накарай го да ги изтрие, но за да си сигурна, вземай билет, отивай на гости и намери начин лично да ги изтриеш.

Подобно изнудване не е нормално за добрите хора. Вероятно си заслепена от думи или от финансовата помощ - ти си знаеш. Този човек не нито добър, нито нормален.

И последно, ако ти е възможно, върни парите и който от къде е. С какви очи приемаш пари от разни онлайн-любови? Пък и всякакви снимки изпращаш даже... В нета е пълно с ненормалници.