Защо българските жени предпочитат чернокожи и мюсюлмани пред българските мъже?
Пише Ви български студент от Германия, на 22 г. В моя университет учат и други българи и това, което ми прави впечатление е, че масово се хващат за чернокожи и мюсюлмани. От близкия ни кръг едното момиче ходи с местен германски турчин, другото с албанец от Македония, но живеещ в Германия, третата с чернокож от Нигерия, но той е християнин, четвъртата с кюрд, пак от Германия, а петата със суданец, също мюсюлманин. Тези девойки станаха изключително високомерни и надмени към нас българските момчета. В същото време обаче познавам други три момичета от Македония, също студентки с български паспорти, но ревностни християнки и тяхното поведение по нищо не може да се сравни с това на другите българки. Винаги са добронамерени към нас и избягват всякакви контакти с лица от друга раса и религия. Едното момиче е завършило СУ и сега кара магистратура в Германия и е страшно начетено. Говори толкова чист български език, направо наслада за слуха.
Защо така се получава и от къде идва тази разлика в поведението? Не мога да намеря отговор!
От друга страна чета по форумите, че българските мъже нямали избор и шанс сред чужденките и затова се женели само за българки, т. е. излиза, че и тези българки, които се омъжват за
българи нямат шанс сред чуждите мъже.
Още се пише, че българите били расисти. Е, какви расисти са при положение, че всяка втора е готова да спи с чернокож и мюсюлманин? !
Моля, споделете разсъждения, ако сте се замисляли по тези въпроси?

Коментари

101-150 от 260

118.   Мъже, по - спокойно. Пет жени са окупирали темата и пишат срещу българските мъже, което не значи, че всички жени мислят като тях.

119.   Към по- упоритите дaми: НЯМA смисъл! Остaвете ги дa си се претопявaт и товa е. Прочетете отново всички коментaри и сaми ще видите, че нито един не признa, нито един не постaви под съмнение неaндертaлските си възприятия, нито един не попитa кaк може дa се промени товa. Всички с изключение нa един- двaмa, които поне с мотиви се aбстрaхирaхa от типичните бекове се опитaхa дa ви нaложaт КAК ТРЯБВA дa бъде. Всички тези без мaлкото изключения нaпaднaхa с обиди просто зaщото не сте им пред очите, че дa ви спукaт от бой. Остaвете вече, не им се обяснявaйте, те ще се претопят, изчезнaт в нищото.
Гледaйте си животa и не си хaбете времето и енергиятa, не си струвa.
Към мaлкото изключения: съжaлявaм нaистинa, че попaдaте под нещо кaто общ знaменaтел, но и сaми виждaте, че зaрaди " събрaтятa ви" ще ви се нaлaгa повече докaзвaне и "явявaне нa тестове/изпити".

120.   Авторе тези жени сами си налагат наказанието. Ако бях на твоето място щях да прекъсна всякаква комуникация с тях. Нека си останат с здраве.

124.   Едно ми е интересно: защо след като българка, омъжена за чужденец, е щастлива с него влиза в този сайт, за да натяква с щастието си и да критикува яростно българските мъже? Това не е нормално поведение. А да не би всъщност да сте разбрали, че и с чужденец не е много по-добре и да убеждавате себе си, че не сте сбъркали?

Нещо друго, което ми прави впечатление, е че българката в смесен брак винаги заминава в чужбина при чужденеца, кръщава си децата с чужди имена, те почти не говорят български. Или с други думи т. нар. българка започва да става чужденка. Не се установява в България с мъжа, да си кръсти децата с български имена, да ги възпита "както трябва". Значи не й пречи само манталитета на българския мъж, а изобщо държавата.

Разбира се, България официално е най-бедната страна в Европа и не може да се сравнява с уредените държави на запад. Едно младо момиче, ако е по-красива, лесно ще омае някой чужденец. А може би и с чужденеца ставате значително по-щедри, не чак толкова изискващи и претенциозни, отколкото с българин? ! И въобще брака е най-лесният начин жената да се установи зад граница, да получи известна сигурност и по-добри шансове.

Ще ви дам един красноречив пример. Един познат ми разказваше, че малко след като завършили университет в България, с негова състудентка си намерили работа по специалност в Германия. Но по едно време, тя се събрала с шефа на фирмата, богат германец, двойно по-възрастен от нея. Оженили се, родила... И така за 15 мин., докато поеме семето му, постигнала толкова, колкото моя познат няма да успее за 15 години. Колко по-ясно от това може да стане? !

Изумен съм от тези статистики с неясен произход, как българина пребивал(! ) жена си, не си мръдвал пръстите за децата, жената ремонтирала сама... Честно казано, това малко ме засяга в качеството ми на български мъж. Никого не съм бил, ремонтирал съм сам у дома, чистя, пера. Но това са неща, които не са ми спечелили и грам женско внимание. Даже често ме отхвърлят и вероятно минават за смотан и задръстен. Е, не е приятно да прочета, че всъщност заради тези неща българинът "не ставал". Наистина мога да потвърдя, че има големи простаци и комплексари, но забелязвам, че имат жена до себе си, която не изглежда изобщо пребита и нещастна. Познавам и някои по-възрастни семейства, никъде не съм забелязал такива жестокости и несправедливости, каквито щедро се обрисуват в тази тема.

А и такива километрични фермани, като по-горе, честно казано, ми изглеждат съмнително. Дали наистина са предупреждение за младите българки да се спасяват навреме или някоя жена останала недоволна от избора си на мъж влиза да си излее яда анонимно?

У нас има едно чуждопоклонничество, свързано с разликата в материалния стандарт и може би с липсата на наша изявена национална идентичност и характер. И затова е модерно, както се каза някъде, затова е някакво постижение да си с партньор чужденец. Често се разминавам в центъра на София с двойка, в която момичето говори английски с доста сковано произношение. Очевидно българка и чужденец. Че кога толкова млада беше пребита и се разочарова от българина? ! Повечето критики към мъжа в тази тема са пълни глупости! Просто момичетата в търсенето си на по-висок стандарт си мислят, че чужденеца е панацея и най-добро решение. Независимо откъде е, независимо от нищо друго.

Е, този стереотип ми изглежда погрешен и не мога да не възразя. Приятна вечер

К.

125.   Не знам дали става дума за връзка или брак с чернокож, но ако е само за пробата има някаква екзотика. И аз бих бил с чернокожа жена, но такива в София се срещат много рядко и не е задължително да ми харесат, да ме харесат, да са свободни и т. н.

126.   Как една българска жена не се намери да каже поне една дума за сънародниците си мъже. Това просто не е нормално то и в най - голямото чудовище има някаква добрина.

127.   Браво на дамата, която най-често поства тук. Особено силен коментарът и в пост 59. Изключително точно написано, изключително вярно. С правилните думи и точния тон. Аз не виждам никъде обиди към българския мъж. Нито една. Изтъкнати са всички доводи защо българската жена не се чувства добре и сигурна. Разбира се ако една жена има мнение и изкаже недоволство -значи това е обида към негово светейшество бългсрския мъж. Забележете обаче, че почти във всеки коментар писан от мъже тук винаги има обида -мърша, меркантилна евтина, к.. а.. но жената и тук е виновна... провокирала е с товс че се оплаква и иска малко помощ и съчувствие.
Най-лошото е обаче е когато е попаднала на лош брак или връзка и иска да се махне от тормоза който и е наложен. Върху нея скачат също и много жени, особено по възрастните. Типичен пример е Н107. Размахва пръст, а тя самата най -малко има право да го прави, предвид че е също като пишещите тук -омъжена за чужденец.

129.   Не знам, искам да мисля, че не съм расист, но никога не бих спала/тръгнала с негър или арабин. По-скоро бих тръгнала с жена! Иначе нямам нищо против към негрите като хора (за арабите и мюсюлманите по-добре да си замълча), но само като приятели, нищо повече. За мен няма значение дали ще е българско или европейско момче, стига да е интелигентно, образовано, амбициозно и да е от християнско семейство (аз самата съм атеист, но съм отгледана в християнско семейство)

131.   № 104, отново ще кажа, това, което казах по-рано: приятелят ми не е българин, предпочитам чужденците, но не съм от "вас". Не искам да участвам в безумни междуполови спорове. Може би някои са прави, че личните проблеми на някои жени водят до омраза.

132.   Хора и двата пола сме си лика прилика произхождащи от една прекрасна и красива, но изгнила отвътре държава. На 29 години съм мъж симпатичен рус висок с нормално телосложение. Държа се с всяка жена както е прието да се държиш с едно крехко и нежно създание, не пия айде чат пат пуша по-малко, винаги съм галантен, нежен, отдавам вниманието си макс, държа се така както трябва да се държи един мъж с една жена от към тези неща. Аз съм си такъв не пропускам Р. Д. не подминавам магазините за цветя дори и без повод, никога не припирам за секс ако не е взаимно и винаги се съобразявам и правя компромиси.

Не завърших висшето си, но за сметка на това знам перфектен английски и италиански език работил съм в над 5 държави. Всичките ми връзки стартираха перфектно с българки да подчертая, тези жени виждаха в мен най-голямата си любов всички те ми го казваха именно заради това ми отношение към тях, и ми бяха и верни на 100%, но след 2-рата година заедно, защото живота е кръговрат полека лека почват да си показват зъбките. Когато аз немога да намеря работа или моята е по ниско заплатена за момента и те поемат разходите еее не, душата ми извадиха че сем. немога да гледам, че дете немога да гледам, че как сме щели да живеем така че на запад жената стояла в къщи и само гледала децата, а аз сега не съм работил или носил съм малко пари, че вземе ги издрънка тия глупости и на родителите си и онези веднага скачат оставяй го тоя не е стока. А когато имам аз вадя и плащам за всичко и то сериозни суми, но това не се вижда!!! А тя платила 2 3 пъти сметка в ресторанта там 50-60лв. ейй, че се почва тя ме издържала и това така неможело да продължава, ако чакала мен гладни щяли сме да умрем, и неискала живот на ръба на мизерията. Всичко това до момента в които си стъпя на краката и почна да давам пак. Накрая последната която ми бе и годеница вече не издържах след като ми изръси ти ходи стани Тираджия дават 2000евро, бях смаян казах и пиле, аз ако стана тираджия ти закакво си ми мен ще ме няма по 3 4 месеца, ще ти пращам пари, ще плащам всички сметки и наем ако има такъв(ако сме извън Бг)! Е извинявай ти за какво си ми аз ще те виждам от дъжд на вятър ще плащам всичко ами накрая и за капак ще вземе да изкокне и някои които да те боцка. А аз като куче в камиона сам по цял ден ще опъвам каиша сам. След време скандалите продължиха когато настъпваха тези моменти, аз си чупих краката да търся работа или нова такава с идея за по-висока заплата, че да не се почва пак тоя тормоз и това с всяка следваща жена, а в началото парите нямаха такова значение. Важното за тях било че съм бил мъж на място и съм я уважавал и ценял а след 2-рата година, ако аз остана без работа или съм с по-ниски доходи "Само с Любов" не се живеело. Писна ми викам искаш тираджия и станах напук и когато станах я напуснах веднага и умря си от яд. Сега ми е добре взимам си 2бона евро месечно и си свиркам, ходя където искам когато искам пак си плащам всичко, карам си колата излизам по срещи с жени, но дотам нищо сериозно не искам? Защо ли? Защото на всяка среща ме питат ти какво работиш и аз отг. карам камион оуу това е добре в този бранш взимате добри пари нали, на друга среща какво работиш пита ме друга девоика, излъгах казах ами барман съм и дотам мълчание, няма пари, няма я тяхната сигурност, адиос пич. До жените специално дами за наша и ваша жалост,
днешния свят се променя света не е същия днес, за да се оцелява и да се пести и двамата трябва да работят ние никога няма да бъдем нито европейци нито американци, защото сме си българи и ще си останем такива и мъже и жени, но страната ни е прогнила и корумпирана. Мъжа като дава всичко е наред ама когато вие трябва да помогнете стомаха ви се обръща и настръхвате, а ако скоро не измислим начин или нова работа или пари отнякъде се ориентирате към друг мъжки портфеил. Знаете ли как се чувстваме българските мъже потъпкани и изплюти заради ниските шансове за реализация в живота, защото самите ние знаем перфектно какви са ни отговорностите като мъже, ама как да се грижим за сем. и дом и поколение, когато ни смачкат самочувстието с 400лв. заплата я ни я дадат я не и когато жената до нас вместо опора ни направи на дроб, че за нищо не струваме и това се повтори многократно с нея или друга, ние просто губим вяра, надежда и човек се отчайва, но вината не е наша, а на държавата в която живеем. Именно пък от женска гледна точка разбирам жените, слаби крехки, нежни, търсят опора и сигурност в мъжа до себе си, за да си отгледат поколението и се принуждават да гледат дебелия чичко с мерцедеса от колкото красивото момче с колело, никак не мисля че на вас ви е добре да търпите някои мазен чичак които постоянно да ви мачка, защото има пари, а пък момчето с колелото свестно, но няма възможността да се реализира и да предложи на жената това което трябва, за да имат едно младо красиво пълноценно семейство. В такава държава живеем изгнила обърната наопаки във всичко, и всякои търси спасение. Мъжете като мен ще си стоят сами сега с пари в джоба ама сам като куче, защото сега немога да преценя коя за какво е с мен, а когато работя и парите не стигат или работа ту има ту няма пък търпя непоносим тормоз и самочувствието ми на мъж е в канала. Именно затова и днешните бракове не оцеляват.

133.   Всичко е въпрос на ДНК брат. Като се разнообразява ДНК-то и поколението е по-здраво. Защо мислиш, че азиатките са луди по западноевропейци? И по българи си падат яко даже. Като бях в Китай се чувствах като мъж-супермодел.

135.   Много се чудих дали да се включа в дискусията или не... но след толкова гадости по родното ми е трудно да остана неутрална и да не изкажа мнение. Да, мъжете ни си имат трески за дялкане, но и жените имаме. Най-голямата ни е, че правим компромиси със себе си и оставаме с някого, който не е това, което търсим нито знаем и какво търсим, защото никога не сме останали насаме със себе си, че да разберем. Най-лошото е, че така губим и нашето време. Иначе вярвам, че един мъж е както го научиш: ако още в началото го научиш. че ти ще поемаш всичко, а той ще стои с краката върху табуретката, разбира се, че после няма да иска да пипне нищо вкъщи.
Колкото до чужденците: Тъкмо немското правителство обмисля, да въведе като мярка отнемането на шофьорската книжка за тези бащи, който не плащат издръжка на децата. Според статистиката (новините по немската телевизия) това са 75% от бащите... та какво се каза по-горе? Ааа, да: западняците не правили такива неща: Ха... Още един пример: Моя приятелка е обвързана с поляк, тя прави абсолютно всичко вкъщи и работи... а той работи само...
Колкото до останалите точки от така наречения списък с проблеми на българските мъже: кой ви кара да им се тикате в ръцете, като виждате, че отношението и държанието им не ви харесва? Дали действително сте им показали какво не ви харесва? Или просто сте си тръгнали? Колкото до българките и чужденците, предполагам, че това е повече любопитство, а и има действително жени, които не се вписват в народната психика... (и такава позната имам: немкиня, а изобщо не се вписва и си търси чужденци винаги). Както и да е... така и така ще бъда нападната... Може би защото точно толкова малко, колкото мъжете слушат, слушат и жените...
Лола

136.   Аз по-рано заявих, че моят приятел не е българин и освен това винаги съм предпочитала чужденци, но моля ви, нямам нищо общо с тези 2-3 пискливи жени, които създават военни феминистки настроения в тази тема. А и предполагам тролят из целия сайт, сеейки омраза.

137.   Лола, откога поляците са „западняци“?
Колкото до другото - нещо не разбираш добре немски език, защото никъде няма информация, че 75% от немците не плащали издръжка. Просто има и там такива бройки, но дали са немци или хора от малцинствен произход... но това е друга тема. Просто се чуди държавата как още повече да затегне положението с бащите, които се скътават. И сега се лежи в затвора за това, но това причинява разходи за обществото и затова мислят други санкции, които са безплатни.

ДО НОМЕР 135 - благодаря, че си разказа личната история, но мисля, че тя е достойна за собствена тема. И все пак едно трябва да знаеш - ако си работил в 5 държави и си имал връзки от разстояние не знам защо не ти идва на акъла, че връзките ти се разпадат заради това.
Колкото до ниските шансове за реализация - извинявай, но за жените шансовете са още по-ниски, а заплатите са с 30% по-ниски. Ти си тръгнал да мрънкаш, ами извинявай - как няма да се чупят момичетата?

До 127. Мерси, че ме четеш. Надявам се да намериш нещо за себе си в коментарите ми. Не казвам, че съм на 100% права, а съм си права от своята си камбанария, от своя си опит в живота.

И да, признавам си - не бих тръгнала нито с барман, нито с тираджия, независимо от народността.
Тук говорим за българи vs. чужденци, но нека не забравяме, че освен това се делим по образователен ценз, по интереси, хобита, начин на живот и да - жените търсим мъж до себе си, които е сходен по образование, интереси и ценности, има сигурна работа и по-висок доход от нашия собствен, защото искаме да осигурим децата си в периоди на майчинство и болест.
Мъжете, които искате подкрепа от жената във вашите си проблеми, просто бъркате и няма как да получите тази подкрепа осбено ако жената е майка. Нашата отговорност е към децата на първо място, след това към нас самите, след това идвате вие. Ако не можете да храните собствените си деца, вие колидирате с първата ни отвоворност. Ако не можете да се грижите за себе си и почнете да точите от нашия доход, вече дори при най-голямата Любов, просто нямате място в дома ни, защото интересите на децата са преди всичко останало.
И да - просто у нас образованите, възпитани мъже с ценности над 30-35 г., които са свободни са кът, да не кажа единици, да не кажа, че почти не съществуват. Има такъва мъже, но те са хем женени, хем с по две любовници, защото толкова много жени търсят подобен мъж, а бройката е безкрайно ограничена за сметка на масата мъже, които просто не стават.
Ако искате българските жени да избират вас, просто трябва да сте на нивото на западните мъже и не говоря само за доходи... говоря за възпитание, култура, ОБРАЗОВАНИЕ, начин на живот и отношение, но у нас дори докторантите по физика са предимно жени! Първи сме по % жени с висше образование и % на жените, които работят на пълен работен ден. В СВЕТА сме първи в тези показатели и то от 1978 г. насам.

Ние винаги ще избираме иначе най-доброто за децата си, дори да са неродени. В днешно време имаме 1 до 2 деца и внимателно ще избираме бащите им. Това е наше право, особено ако сме израстнали в български семейства с проблемни и безотговорни бащи и не страдаме от наивност, а внимателно гледаме и мислим преди да създадем семейство с някой хрантутник и мамин, а не след това.

Всеки е свободен в наши дни. Ако греша, значи българите сте най-готините мъже във Вселената и нямате нужда от нас, намерете си жени, които умират за вас от чужбина и проблемът е приключил. Азиатките примерно уж умирали по вас - ето, отивайте, ще се намери и една за вас. Какво се заяждате тук?
Хайде, вие сте прави да кажем. Ние, меркантилните, не ви трябваме -ходете в Азия, Латинска Америка и т.н. и си търсете жени, които да са навити да ви прислугват, да изкарват пари, да плащат сметките, да раждат и гледат деца, да живеят с майка ви и баща ви, да ги гледат като остареят и да гледат вас, когато на 40-50 г. сте вече пенсионер по болест заради злоупотреба с алкохол и цигари.
Просто този филм сме го гледали българките и може би искаме друг живот за себе си и децата си. Легитимно!

138.   до 132
„Не завърших висшето си, но за сметка на това знам перфектен английски и италиански език работил съм в над 5 държави. “

Извинявай, но защо не си намери момиче от въпросните 5 държави?
Пробвай и при тях трика с 200 евро заплата и виж колко ще ти се навият. Дори пробвай с твоите 2 к заплата - и това за тях не е достатачно.
Има си причини нещата да стоят така, както стоят просто. Ако не искате да видите какви сте в очите не само на българката, но на жената като цяло, то това си е за ваша сметка.
И българката, и испанката, и англичанката няма да останем без качествен мъж ако търсим такъв и имаме какво да предложим - образование, привлекателна външност, поведение, възпитание, ценности, отношение.
Каква е причината българският мъж да не си намира испанки да се омъжват за него, а и собствените му жени вече да предпочитат дори емигранти от Африка и Близкия Изток пред него, вече ви описах подробно. Ако не искате да се промените, светът продължава да се върти и без вас.Няма значение от националността - жените общо взето сме безкомпромисни когато става дума за интересите на децата и за бъдещето им и ако сте вредни за собствените си деца и за нас самите, ще си потърсим късмета другъде и по-добре да сме 10000 пъти сами, отколкото с мъж-пречка и тежест.

139.   До 137: Ти шегуваш ли се? Или не четеш... Къде съм казала, че поляците са западняци? Те са в средна европа, но спрямо нас са на запад... И тезата беше, че чужденците помагат в домакинството и си гледат жената. Поляците не са българи доколкото знам...
И после: Аз ли не разбирам немски? Къде съм написала, че 75% от немците не плащат издръжка? Прочети поста ми пак. Ето ти линк и към немските новини: Цитирам: "Предполага се, че всеки трети баща не плаща издръжка, въпреки че има възможности за това"
http://www.n-tv.de/politik/Stafen-fuer-saeumige-Unterhaltszahler-article140738.html
И между другото: Живея в Германия от над деситилетие.
Лола

142.   ".... Каква е причината българският мъж да не си намира испанки да се омъжват за него, а и собствените му жени вече да предпочитат дори емигранти от Африка и Близкия Изток...

А защо трябва да си намира испанки (или които е и да е чужденки) да се омъжват за него? Само при някои българки женитбата с чужденец е равна на просперитет и показва успех и класа... Обикновено хората се женят за хора. Лично аз съм имал връзки с чужденки, но най-вероятно ще се оженя за българка. И не за друго, ами просто защото ще се чувствам по-комфортно, когато мога да говоря с половинката ми на майчиния си език, когато сме расли в една среда и в една култура. Чужденките винаги ще си ги чувствам някак си чужди. Също така много по-лесно ще ми е с децата, тъй като държа да говорят на родния си българки език. Имам една позната, омъжена за чужденец, чийто деца не могат да контактуват с баба и дядо си, с братовчедите си и т. н., тъй като не говорят български. Ужасна картинка е видиш напълно скъсаната връзка между поколения и как възрастни хора, даващи всичко за внучетата си, не могат да разменят две приказки с тях. Аз моите родители на подобно нещо не желая да ги подлагам. За мен (и за по-голямата част от българските мъже) това са изключително важни неща.

И между другото - българките, които се хващат с африканци или такива от Близкия Изток, са обикновено жени, които страдат от липса на мъжки внимание. И тук въобще не става въпрос за предпочитане, а за взимане на каквото и да е било, стига да не са самотни. Нали се сещаш, като няма риба и ракът е риба.

144.   Аз не подбирам партньора си по раса, религия или националност. Всички сме хора. Уча в САЩ и след като завърша, започвам процедура за установяване тук. Приятелят ми е датчанин, така се случи просто. Съдя хората по същността им, не по етноса. Но признавам си, че множеството балкански мъже, както и арабите, чернокожите и латиносите си падат с много просташки маниери, които дразнят. Отнасят се с жените като предмети за задоволяване на сексуалните нужди, именно затова ненавиждам такива мъже и ги избягвам. Не всички обаче са от същия дол. По тази логика и жените от същите националности дебнат чички с пачки, което си е така, но НЕ винаги, а само в повечето случаи, а има голяма разлика...

145.   Авторе, и с какво по-точно ти си повече от един "черен или мюсулманин"!??

146.   От една бълкарка на 42 г.
До 137. Драга госпожо или госпожице,
От написаното от вас оставам с впечатление, че още си търсите мъжа на живота. Много ви моля не пишете в множествено число за всички български жени и не натрапвайте вашето мнение. Не ни принизявайте до собствената си глупост. На един мъж трябва да се ценят усилията в бизнеса и издръжката на семейството, а не навсяка цена резултатите. Трябва да се съобразявате с икономическата обстановка, в която живеете и редица други обктоятелства. Ако вие търсите мъж, който през целия ви съвместен живот да има пари и то много пари няма да намерите. Ако даречем се влюбите в мъж историк с два три езика, който да отговаря на вашите ценности и разбирания за живота, с който си допадате и физически, но работи като музеен работник за 600 лв. излиза, че вие ще го оставите заради заплатата му, защото няма да ви даде сигурност! Нали сама разбирате, че не всички мъже могат да бъдат банкери, компютърни специалисти, борсови играчи и т. н., за да носят големи пари, сред тях има учители, музиканти, преподаватели в БАН и други интелектуални професии, е те втора ръка мъже ли само заради ниските доходи? И друго, което ми направи впечатление от написаното излиза, че сигурността на децата ви се крепи в парите. Ами, вие не знаете ли колко нещастни богати деца има - наркомани, пияници, спомнети си историята с младия актьор Маколи Кълкин от "Сам в къщи".
Аз съм омъжена 22 г. за българин, родила съм му две деца. На 20 години се оженихме по любов. На следващата родих първото си дете, след още две и второто си дете. По вашите критерии трябваше до 40 г. ли да си избирам уникалнен съпруг, който да ме дари със сигурност. Преди 9 г. съпруга ми фалира и съдия изпълнителите му продадоха имущество за около 300 000 лв. Не го напуснах и не тръгнах с децата си да си търся друг, които да ни осигурява. Напротив дарих го с цялата си любов и уважение, за да си стъпи на краката. И стъпи си! Преди 3 катастрофира с мотоциклет и година и половина ходихме по болници непрестанно, пак бях до него. А, какво е направил той за мене, не е нужно да описвам.
Брака го разбирам като работа в екип и любов. Това е за мен!
Драги български мъже, българката си обича българи, изключенията не променят правилото.

147.   Определено излязлата песен на гръцкия рапър охарактеризира много добре българките - това всъщност се случва с 90% от женените за чужденци - бели робини. За мое огромно съжаление българката вече не е този стълб, който малко хора знаят, че всъщност е изнесъл Възраждането и освобождението на България. Без българката не би имало семейство, не би имало и нация. Българката от Възраждането е изпращала с цветя синовете и внуците си на фронта - за да Обединят България. А сега живеем в позорни времена, в които станалото само преди някакви си 100 години се обръща с краката нагоре. Грозните крака на една кифла. Това са фактите. Но да се надяваме, че има и свестни жени, които могат да запазят най-доброто, което имаме като народ, защото ние сме един ужасно древен народ, който има още какво да даде на Света, не само глупости.

148.   Не разбирам защо трябва да правим четки на българските мъже. Това ще промени ли факта, че огромна част от българките не поглеждат сънародниците си? И да, има разлика, аз все още искам да пробвам с представители на различни националности, но времето за избор на траен партньор вече ми е дошло и въпреки, че има българи около, аз съм с мъж от чужбина, който ми вдъхва достатъчно сигурност. И не се притеснявам за езика на децата, защото когато имам такива, независимо от бащата, ще ги науча на български. Езикът зависи от майката.

149.   Лола, нищо лично, но ти не цитираш статистики и ФАКТИ, а какво някакво си сдружение на самотните майки предполага. Разбира се, те искат по-стриктни закони и „предполагат“ каквото в момента им е изгодно. Цитирай винаги официални статистики или факти, не кой какво си мислил.

Ами не знам какво повече да кажа по темата. Мисля, че се изчерпа и почна едно глупаво заяждане и дори фабрикуване на данни, но не се иска много акъл, особено ако живееш уж 10 г. на Запад, за да видиш, че там просто жените имат истински права и получават повече уважение и признание и от мъжете, и от обществото като цяло. Тези права не са им паднали от небето и не са им ги дали мъжете, а те са си ги заслужили и са се преборили.

Българската жена може би страда от Стокхолмски синдром, сама си пречи, за да се освободи от робството, в което живее.

За гръцкия рапър мога само да кажа, че това е изкуство, най-вероятно някоя българка го е наранила или просто иска да направи скандал, за да бъде известен. Този човек има за публика ГЪРЦИТЕ, а те по исторически причини ни мразят - заради ВСВ, когато действително нашата армия влиза с немците и ограбва дори църквите им, оставя ги без храна масово. Освен това нашите хора са работливи и им взимат работните места там.
Така рапарът на практика попада на плодородна почва.
Има действително български проститутки навсякъде, предимно от ромски произход, но ние не говорим за тях в момента, а за нормалните момичета.
Така както и български мъже от ромски произход са известни с кражбите си и други престъпления.

Не разбирам също защо определени българи се чувстват засегнати като описвам съвсем друг тип български мъже.
Нека напомня, че спорът беше започнат от Автора, български мъж, който твърди, че ВСИЧКИ български жени ходили с разни хора от Африка и Близкия изток.
Аз не твърдя, че ВСИЧКИ български мъже не струват. Напротив, има у нас прекрасни български мъже, но за съжаление не достатачно за всички прекрасни български жени и който не иска да ходи с женен мъж, той си търси прекрасен мъж навън.

Толкова е просто - просто няма достатачно образовани, успели, възпитани, поддържани, привлекателни български мъже за всички български жени, които търсят такъв мъж, а има достатачно привлекателни български жени, които просто можем да спечелим някой прекрасен чужденец от Запада, защото там хубавите, образованите, умните жени са кът, а прекрасни мъже има повече от достатачно.

Там не казвам, че е идеално и справедливо обществото - просто по-скоро мъжът е този, който е натоварен с повечето отговорности - от малък е възпитан, че трябва да издържа цялото семейство, да помага в домакинството и гледането на децата, да тренира и да се поддържа, да се образова. Там примерно мъжете са по-често с висше образование от жените (у нас е обратното), мъжете правят повече спорт от жените и т.н. - общо взето като цяло изборът за една жена е много по-голям.

Радвам се, че има жени, които са щастливи с български мъже, но приемете, че просто мъж като вашия няма за всяка българка.

150.   Мила ми 149, сдружението е направило предположенията си върху факти и данни, и би трябвало да ти е ясно, че предположения в немската политика не се правят просто ей така. Да не говорим, че ми се струва, че си забравила да четеш. Къде съм написала, че жените на запад получават по-малко признание или уважение от българките? Просто написах, че проблемите на българските мъже не са изолирани само в тях като народност, а се срещат навсякъде. И съм съгласна, че жените са се преборили за правата си, имено за това и написах, че мъжа е такъв, какъвто си го направиш и че ако търпиш и се съгласяваш с поведение, което не ти харесва, проблема лежи и при теб.
149 наистина ти препоръчвам да четеш по-внимателно. Но може би просто си от типа хора, които слушат, за да отговорят, а не за да разберат. Както и да е: темата наистина се изчерпа и извода за мен е само един: докато българката търпи, жертва се и се съгласява на това отношение, то ще продължава да съществува. В крайна сметка всеки е отговорен за себе си.
Лола

151.   До 146, радвам се за вас, г-жо, но разберете, че всеки има индивидуална съдба и късмет и не всеки среща своята половинка на 20 г. На 40 г. не можем ли да търсим мъж/ жена, ако по някаква причина сме сами? Животът е движение, връзките - също. Иначе като българка съм твърдо ЗА българите, но нека не сме коне с капаци. Преди всичко сме хора, които се влюбват в хора и после питат какво ти пише в паспорта - дата, място на раждане и гражданство!

152.   Да, бе, да пишел "един студент на 22 от Германия"- друг път! Спряха ли ви Интернета в Грмания, че не се появи НИТО веднъж да кометираш историята си!??? Измислица и провокация!

153.   Авторът на темата. Няма провокация, изчаквах да се натрупат мнения. Благодаря за коментарите. Изразих едно мое мнение, което го базирам не само от обкръжението, в което се движа, но и от наблюденията ми като цяло в Германия. Не съм искал да обидя никого, но това ми виждат очите и така възприемам нещата. Високомерието на нашите момичета е най - набиващо се на очи, когато тръгнат с посочените от мен типажи - чернокожи и мюсюлмани, а не с християни от западна Европа.
Не наблюдавам такова нещо обаче при полякините, които в голямата си част държат на своите сънародници независимо от предразсъдъците към тях като жени.
Обидите към македонските българки бяха най - голямата глупост в цялата дискусия. Те не заслужават това!
Ясно е, че всеки сам прави своя избор на партньор в живота, но да гради собственото си самочувствие единствено и въз основа на това не е достатъчно.
Довиждане и благодарности към модератора

154.   Мъдър автор-браво! Измислица и провокация само в главите на тия, на коита им се иска да е така.

157.   Aвторе, забрави обаче да споделиш, че полякините по принцип не са хубави жени, едни набити, трътлести и ниски, рядко са образовани, по-често са родили на много млада възраст и обвързани още млади, все пак консервативно католическо общество - проблем им е също и твоята религия, и религията на протестантите на Запад, така че има още няколко бариери, а българите не сме религиозни хора и у нас дори мюсюлманската религия не е чужда.

Българката е финна ако е ниска и не е кубче като полякинята, българката има хубави черти на лицето за разлика от полякините и освен това колко полякини има в университета ти реално?
Повечето поляци на Запад са си прости бачкатори, идват някои специалисти да работят, но с полско си образование, а реално в унитата много малко идват за разлика от българите, където да - може да има някое и друго момиче с някое еди какви си гадже.
Отворен обаче остава въпросът, защо бг. мъжете нямат шанс при.. полякините дори? Не, че ще се прежалите с тях де, вие все пак имате огромни изисквания за фигура особено, но като цяло просто годинките за вас си минават и си стоите сами като кукувици или трябва да премамвате бг. момичета от България с „прелестния“ живот, който можете да им осигурите на Запад. Като цяло това ви е единствения шанс
Не мисли обаче, че колежките ти-българки се надуват. Просто не искат да общуват с теб. Може дори да е лично, но може като цяло групата ви да не е желана. Не важи това за всички български момчета - виж си твоето поведение, виж поведението на компанията, с които се събираш и може би смени компанията и начина си на живот.
Жената не може физически да се дистанцира от вас, защото сме по-слаби физически като пол и ни остава само езика на тялото, може би думи, за да отблъснем мъжете, които не искаме в обкръжението си.
И вместо да се обиждаш, да го приемаш лично, по-добре ти самият си търси някаква среда. Това, че някой е от твоята националност не значи, че има обща приказка с теб, това че една жена е от твоята националност, не я прави твое притежание или едва ли не за разположение само за българи.
И я се замисли - дори да сте 2 000 студенти български в твоя град, това е едно малко селце! Съвсем естествено е да има дразги, клюки и да - да не се влюбват жените в тези 1000 мъже при положение, че не живеете изолирани, а навън има милиони други мъже, с които чисто статистически е по-вероятно да се получи и да се намари 1 кандидат.
А ти вместо да пишеш глупави теми, хвани и се потруди над някоя македонка, полякиня, германка или там една от милионите жени навън, какво си се хванал за тези 1000 българки. Освен това все още остава възможността да примамиш някоя наивница от България да дойде в „обетованата земя“.
Тоест имаш много голям избор сам по себе си и не е нужно да злобееш срещу няколко десетките българки, които не ти обръщат внимание.

160.   № 149, какви са тези теории. Още малко учебници ще почнеш да пишеш. Смушно е това бръщолевене.

Не искам да се оправдавам защо приятелят ми не е българин и е черен. Това просто не е работа на нашето авторче.

До всички пелтечещи жени. Според мен съжалявате за избора си. Не се оправдавайте, а си оправете живота.

161.   До 157: Повечето поляци на запад били прости бачкатори, а повечето българи какви са? Да не са банкери, адвокати и лекари случайно? Повечето българи на запад са строители, по автомивките и по нивите на чужбина, а жените домашни помощнички, миячки и чистички. Висшистите с хубава работа са нищожен процент за сметка на останалите. За красотата на полякините няма смисъл да коментирам... за мен (и за всеки, който знае какво представляват поляците) е наясно, че в процентово съотношение са много, много по-красиви от българките. На вас само самочувствието ви е повече, иначе не сте с нищо повече от тези, за които говорите с пренебрежение. И като сте забърсали някакъв западен дядо и местният уръфляк, който преди вас не е виждал жена, то това не ви прави нещо повече от другите.

162.   До 157. Абе, пич как полякините са грозни жени и необразовани, ти нормален ли си? Пък били ниски и трътлести? Две години съм работил в Полша недей така жените са им готини та дрънкат.

163.   н 161, Авторът е студент. Българските студенти са на места най-голямата чуждестранна група студенти, на места сме втори след китайците - милиардна нация. 10% близо от един випуск 12. класници у нас отиват да учат в чужбина.
При поляците просто не е така. В самата Полша си стоят специалистите и образованите, но на Запад не ходят да учат, а идат най-ниско квалифицираните, за да бачкат. Особено бедно е около границата с Украйна и масово там всичко е обезлюдено и на Запад. Това са милиони хора, много повече емигранти имат, масово изтича работна сила от там и не само защото са все пак голяма нация, а и защото заради католицизма имат младо население за Европа, раждали са навремето деца и тези деца сега са плъзнали из Европа.
Полякините просто са известни като грозни, груби жени за разлика от примерно чехкините. Може да има красиви полякини, но не и сред бачкаторките на Запад, а това са именно групата емигрантки, за които говори Авторът. Освен това са католици - женят се млади, обвързани са още от училище за някой от тяхното село. Как да ходят с черни и араби така , но Авторът да си каже истината - не би тругнал с някоя квадратна полякиня така или иначе.

164.   До 163: Я пак? Българските студенти в чужбина с общо около 30 000, как ще са от най-големите чуждестранни групи, пълни глупости. Това, че са втори след китайците, се отнася за ОПРЕДЕЛЕНИ университети. Хайде сега съпостави тези 30 000 със стотиците хилядите "прости бачкатори" както ги наричаш. Жестоката истина, че не сме с нищо повече нито от поляците и пренебрежителните приказки не са много на място. Колкото до думите, че "полякините са грозни и груби" може да се хване само някой, който не е излизал от България и не виждал жива полякиня през живота си.

165.   164, хубаво, но това са 30 000 студенти в момента, но не мислиш за хората, които сме завършили вече. Освен това има много хора с българско образование, особено в природните и техническите науки, които си работят по специалността на Запад.

166.   На фона на около 3-те млн. българи в чужбина, пак са нищожно малко образованите. Жестоката истина е, че нашата емиграция в по-голямата си част (образована или не) работи бачкаторска работа, която местните не желаят. Иначе е факт, че има много образовани българи, работещи на много престижни места, но на фона останалите са капка в морето. В съзнанието на западноевропееца българският емигрант е този, който ще му изчисти къщата или ще му прибере реколтата, а не този който ще го излекува или който ще му свърши някаква квалифицирана работа.

Иначе освен българки и много западнячки ходят с чернокожи или араби, особено тези по-грозничките и пълничките, които не могат да се уредят с местно момче.

167.   Значи по задълбочените ви "анализи" на доста от коментиращите тук хората и мъжете и жените от споменатите етноси не стават за нищо и са най-долната паплач?

Аз например съм дете на нашенка и чужденец и това според вашите "анализи" би означавало, че Майка ми е лека жена? :)

Не си четете простотиите който бълвате.

168.   " Високомерието на нашите момичета е най - набиващо се на очи, когато тръгнат с посочените от мен типажи - чернокожи и мюсюлмани, а не с християни от западна Европа. "

Високомерие!?? А ДЛЪЖНИ ли са да ходят с християни, това някъде да го пише!?? И пак те попитах- ТИ с какво си по-добър от не бял и/или не християнин!???

169.   №129 Мнението ти се базира на база на възрастта ти /която предполагам, че е някъде около 20-25г/ или на базата на някакъв личен опит?

Аз например съм под 30г и смея да твърдя, че съм образован и интелигентен човек.
Българин съм (християнин) от арабски произоход.

Ако хипотетично срещнеш някакъв подобен индивид не би си легнала с такъв защото е черен/мургав така ли? :))

Не ми приемай поста като враждебен или нещо такова просто питам от любопитство.
Уважавам мнението на всеки един мислещ човек.

170.   Големи комплекси тресат българите и нищо добро няма да произлезе от това. А истината е толкова проста: навсякъде и във всяко едно общество има добри и лоши ябълки. Колкото по-скоро освободите душите си от комплексите, че сте нещо по-малко от западния човек, толкова по-бързо ще заживеете в мир със себе си.

"О, неразумний юроде, поради що се срамиш да се наречеш българин? “

171.   До 160. За кой избор да съжаляваме? Затова, че не сме се омъжили за черен? Не, благодаря!

173.   Най-смешен ми беше коментарът за българите-неандерталци. Не за друго, ами с най-много неандерталски гени са... французите, почти 5%!

Дядо Торбалан

175.   166, личи си, че никога не си живял/а извън България.

176.   Много тъпа тема.
Искаш да правиме изводи за бългаските жени точно пък от твоята гледан точка.
Да си беше стоял в България или да беше отишал в някоя добре развита, но изолирана държава като Исландия например.
Ти точно в тъпата Германия си се бутнал - сам си си направил проблема, а ся тука нас ни спамиш, вместо да отидеш на терапевт или просто да се вземеш в ръце най - после и да си гледаш твоя гъз.

178.   Знаете ли бяла мюсюлманка да се е омъжила за черен мюсюлманин? И ако има какъв е процента?

179.   Беше ми мъчно и трудно да изчета всичките обиди и клевети спрямо българина, надменността, самооправданията, алчността и меркантилността, липсата на национално достойнство и вярност към корените си, продажността и т. н. на коментиращата и особено нахална и изискваща от другите огромни трудове, постижения, финанси и изобщо да бъдат върха на сладоледа само за да могат да имат семейство с нормална жена. Такава грозна надутост, дори при извратения западен, деградирал мироглед е трудно да се види другаде. Авторката хем се прави на "свободна" феминистка която може да си прави каквото иска - да си изкарва собствени пари и т. н. хем обаче не отстъпва от старите "клишета" да лежи на плещите на мъжа и че мъжа и трябва да е нещо като крал или поне принц - галантен, чаровен, красив и много богат а и да е влюбен до уши да и търпи сбъркания феминизъм. Ако я питам дали е принцесата на Монако примерно за да е равна на такъв мъж, дали е красива като слънцето и луната, неземна красавица без недостатъци, с изтънчени маниери, караща мъжа да се чувства на седмото небе през цялото време, с огромна зестра от родителите си която да я подсигури финансово, добра и нравствена, прочута с верността си и обичта си т. е. нравствено безупречна тя естествено ще ми отговори, че не е нито едно от тези неща. Естествено, че не е... Тя е просто извращението в което се превръща една жена продукт на сатанинската доктрина на феминизма. Тъжно, тъжно братя и сестри, жалейно и мъчно ми е като си спомня какви са били българските майки и баби не толкова отдавна, с какъв характер, с каква вярност към християнската си вяра и рода си... какви жени са били. Ако ги сравня с морално деградиралите феминистки продаващи се търг на купувача с най-много пари... истинска трагедия!

Ето какви жени са били българките в много по-тежки времена от сегашните и какъв характер са имали.

"Тъжната история на извора Момина сълза в Хисаря се разказва и днес. Една красива българка отказала да стане наложница на турски бей. За да я унижи, той я накарал да сервира гола на гостите. Девойката го направила, но когато се изправила пред него, пуснала тежкия поднос със сладкиши върху главата му и го убила. Наказали я да изгори на клада. "

Красивата българка не е искала да има нищо общо с турския бей - богат и на почит турчин, защото е ценяла и е била вярна на христовата вяра и на рода си, знаела е, че трябва да се омъжи за човек българин, от поробения си и беден народ, но от нейния народ! Толкова била твърда във верността си, че изгоряла на кладата, но не предала вярата и рода си. Ето такива са били българките едно време, те са били гордост, за прослава и щастие на народа ни.

181.   Много е смешно, когато български жени говорят колко по-долен е българският мъж в сравнение със западния. Че българската жена в сравнение със западната каква е? Равна е на германката, французойката и шведката ли? Същото е, което е и българският мъж - миячка, чистачка, бачкаторка, слугиня, комплексарка, често и лека жена. Простотията българска и комплексът за малоценност нямат край при нас. Но така е... 45 години комунизъм и 25 години демокрация до там могат да доведат. Та едно ще ви кажа. С плюене, злобеене и обиди до никъде няма да стигнете. Желая ви успех в живота, но най-вече здраве и щастие, но истинско щастие, а не материално или базирано на неуспеха на другите.

182.   Дълго се чудих дали да пиша коментара. Няма да ви отнемам много време да ми четете глупостите, само едно искам да подчертая. Човешката природа навсякъде е една и съща. И на някой остров в Тихия океан да идете, все тая. Еднакви са ни и недостатъците, и качествата, просто така сме устроени.
В България нямало достатъчно качествени мъже, пише по-горе една дама. Пълни глупости. Географската ширина не определя какъв си, други неща те определят. Затова и казвам, че навсякъде има и качествени хора, и не дотам качествени. Въпрос на късмет е да ги срещнеш, но съществуват.
Та, по пътя на моята логика, може в Ню Йорк да не намериш твоя човек, но в някое селце в малка България да го намериш. Въпрос на шанс.

183.   За съжаление младите момичета около двайсет са "широкоскроени" и за тях няма значение дали е бял, черен и зелен. Може би е изпуснато нещо в семействата им при възпитанието. Смесването на расите не е добър вариант за развитие на поколението. Не е случайно, че има три раси на земята. Хората от тях не са се смесвали с векове. Това не е обогатяване на генетичния материал. Това не е - да отидеш в съседното село за жена, вместо в своето. Това са глупости. По тази логика - един ден - бихме се сношавали с извънземни лилави и зелени човечета. Защо се случва така - пак казвам - изпуснат момент във възпитанието на момичетата - виновни са родителите на момичетата, в случая такива като мене, дори имам и момиче, само мога да се надявам да съм предал разум, защото все пак не зависи само от теб. Има и нещо друго - модата. Просто е модно - чула, че приятелката й си хванала негър, айде и тя, да не е по-назад Така както преди 56 години беше с изневерите. Сериозни жени по на 40 и повече - чула, че приятелките и си хванали млади любовници - айде и те да не са по-назад. Сега това като че ли попремина, разбра се че е пълна тъпня, разбира се доста семейства разбити, освен ако мъжете не са тотални тъпаци да ги търпят, но пък излиза друга мода с мултикултурните връзки на младите момичета, Дано по-бързо мине модата

184.   "изпуснат момент във възпитанието на момичетата" - бреиииий... и за какво пък само в на момичетата възпитанието?
Ами тези мъже, които правят секс с тях не са ли със също толкова изпуснато възпитание, ааа?

101-150 от 260