Защо българските жени предпочитат чернокожи и мюсюлмани пред българските мъже?
Пише Ви български студент от Германия, на 22 г. В моя университет учат и други българи и това, което ми прави впечатление е, че масово се хващат за чернокожи и мюсюлмани. От близкия ни кръг едното момиче ходи с местен германски турчин, другото с албанец от Македония, но живеещ в Германия, третата с чернокож от Нигерия, но той е християнин, четвъртата с кюрд, пак от Германия, а петата със суданец, също мюсюлманин. Тези девойки станаха изключително високомерни и надмени към нас българските момчета. В същото време обаче познавам други три момичета от Македония, също студентки с български паспорти, но ревностни християнки и тяхното поведение по нищо не може да се сравни с това на другите българки. Винаги са добронамерени към нас и избягват всякакви контакти с лица от друга раса и религия. Едното момиче е завършило СУ и сега кара магистратура в Германия и е страшно начетено. Говори толкова чист български език, направо наслада за слуха.
Защо така се получава и от къде идва тази разлика в поведението? Не мога да намеря отговор!
От друга страна чета по форумите, че българските мъже нямали избор и шанс сред чужденките и затова се женели само за българки, т. е. излиза, че и тези българки, които се омъжват за
българи нямат шанс сред чуждите мъже.
Още се пише, че българите били расисти. Е, какви расисти са при положение, че всяка втора е готова да спи с чернокож и мюсюлманин? !
Моля, споделете разсъждения, ако сте се замисляли по тези въпроси?

Коментари

51-100 от 260

59.   57, виж, може да съм писала най-дългите коментари, защото действително по темата съм мислила доста, но тук писаха и доста други жени. Освен това говоря тук за много - много жени.

Eто ти една статия по темата.
http://novinar.bg/news/balgarkite-iskat-chuzhdentci-za-mazhe_Mjg5Mjs2OQ==.html

„Около 3000 българки всяка година се женят за чужденци, показва справка на Националния статистически институт (НСИ), направена по повод днешния Международен ден на жената. За сметка на това обаче браковете между български мъже и чужденки са три пъти по-малко.“

Не е нужна статистика, за да се забележи просто колко много млади мъже стоят без половинка или дори никога са нямали приятелка в живота си.

Не го приемай лично. Ти най-вероятно изобщо не спадаш в категорията мъже, които описвам, но я се огледай ти самият на улицата, на работното място като експеримент - ако беше жена над 30 г. (значи гледай мъже 35-45 г.) би ли тръгнал с някои от екземплярите навън?
Моля, извади от масата женените мъже, обвързаните мъже, защото все пак няма да се излагаме.
Освен това както многократно подчертах, сред младите нещата стоят доста по-различно и по манталитет, начин на живот и образование поне в големите градове не отстъпвате на мъжете на Запад.

Говориш също българката как била търсила финансово обезпечение.
Извинявай, но у нас има повече безработни мъже от жени
по данни на НСИ за 2015 - 9,3% безработни мъже, 7,8% жени. Какво обезпечение може да търси една българска жена у мъжете? Ние не сме свикнали мъж да обезпечава семейството, а жената да плаща поне половината сметки, яденето, всичко за децата, а ако мъжът се чупи да носим 80% от финансовата тежест за отглеждането на детето.

Жените по целия свят търсим едно - сигурност, за да създадем с някого семейство ЗАЕДНО.

Съжалявам, но традиционно у нас няма натиск към мъжете да издържат семейство. Разчита се на 2-та дохода по равно, но не се има в предвид, че жените все още биологически трябва да раждаме и отглеждаме деца.
Освен това няма обществен натиск към разделените бащи да поемат отговорност към децата си по равно - дори да плащат издръжка, тя е символична или далеч не покрива 50% по разходите за детето, но все се намира някакво извинение за бащата -няма работа и тем подобни.
Ако обаче една жена не може да се грижи за децата си е отритната веднага от обществото. 2 работни места са правилото за самотните майки, а и доста отиват да се бъхтат в чужбина, за да си издържат децата, защото просто българският мъж не е осъзнал отговорността си и когато се върнат с мъж-чужденец настава голямото реване и скандал.
Някой дори писал горе, че жените сами си били виновни, че мъжете им не искат да се женят за тях и да признаят собствените си деца. (масов феномен)
Извинявайте, но жената какво трябва да стори - да завлече 100 кг. мъж да се подписва в общината ли?
За брака мога да разбера, но да не признаеш детето си и то от жената, с която живееш на семейни начала от години, за да вземеш 30 лв. детски, студентска помощ ако майката е студентка или някаква друга социална помощ е грозно.

Не казвам, че мъжете сте виновните. Виновно е цялото общество, виновни сме жените в ролите си на майки, защото винаги намираме оправдания за мизериите на синковците си и до 30-35 г. си отглеждаме мамини синчета у дома.
И пак казвам - не говоря тук за всички български мъже, но извинявай - Авторът тук обяви, че всички българки ходили с черни и други бежанци - реалният брой на такива жени сигурно е няколко десетки.
Аз говоря за масов феномен, не само за „Кварталната Батка“ и други такива образи.
В пост 22 съм описала някои от основните поведенчески проблеми на маса български мъже - може да не се покриват всички проблеми, но със сигурност повече от 3.

Добавям към тези фактори и неосъзнатата отговорност към бащинството.
Да родиш от български мъж е огромен риск - риск от бедност ако те зареже.
Дори има маса мъже, които заплашват непрекъснато жените си, че ще зарежат семейството си и оставят без втория доход с две деца. Така жените особено с малки деца се превръщат в заложник.
И не- със западен мъж това не може да ти се случи. И най-големият дебил там знае, че по Закон носи финансова отговорност за децата си ако не друго. Освен това ако не иска да плаща издръжка има не само законови натиск, а преди всичко обществен - бива отхвърлен такъв мъж от семейството си, от колеги и приятели.

Отделно плащат и издръжка за жената за годините на майчинство и работа на половин работен ден, за да отглежда общите деца.
У нас децата са на жената, когато бащата се чупи.
И пак сме виновни жените, защото не налагаме по-различно законодателство.

Така че ако помислим по твоя аргумент, че българската жена търсила „финансова обезпеченост“, ще ти кажа, че повечето жени (български или не) търсят „финансова сигурност“ не толкова за себе си, колкото за децата си. Има огромна разлика

60.   До 53: На тая помия дето се изля по българските мъже, културен тон ли му викаш? Ако това е културния, не знам какъв би бил некултурния.... Жените много обичате не генерализирате и да плюете по нас, но когато някой ви отвърне по същия начин... олеле-малеле, какви простаци...

62.   До 59 : Нека и аз да пусна една статия по темата - Българки и румънки – традиционалистки, не щат брак с чужденци

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/07/06/bylgarki-i-rumynki-tradicionalistki-ne-shtat-brak-s-chujdenci.163104

На кого да вярваме, гледам моята статия е по-актуална, от 2012, там пише, че "у нас средните стойности на сключваните международни бракове са 0.4 на сто, докато в Европа един на всеки 12 е смесен, а в Лихтещайн 20 на сто..." Сещаш се за каква драстична разлика става въпрос, нали ? Апокалиптичните приказки за бягащите българки, нямат никакво реално фактическа опора.

63.   н 62, Лихтенщайн е 2 педий земя, но това са на практика хора от френска или немска народност - женят се за хора от съседните страни просто, с които са си един народ. То е като ти да се ожениш за македонка и да кажеш, че си се оженил за чужденци.
Статистиките са изкривени, защото голяма част от българките, женени за чужденци са си сменили и гражданството. От 2007 г. сме ЕС–граждани, което е много кратък период. Масата жени, които са сключили брак преди това не влизат изобщо в твоите статистики.
Например ако се вгледаш в статистиките за какви чужденци се били женили западните жени по-обстойно, ще видиш, че масата са просто хора от съседните държави, които принадлежат на една култура.
Можем да спорим много за статистики, но дори Авторът наблюдава, че българките предпочитат чужденци. Ей това е темата и дори българките, които нямат просто контакт с чужденци и не знаят езици също биха ги предпочели и причините ти ги изброих горе.
В София не знам чужденец, които е дошъл по работа за повече от 1 месец да не е свършил с българска приятелка и съпруга. Жените активно гледат да „впримчат“ всеки западняк, стъпил на наша почва, та дори и японците, които работят по големите проекти у нас са с български булки. В Пловдив има американски фабрики и там само да седнеш в някой по-добър ресторант и ще видиш американци дори с български жени, а останалите гледат завистливо към двойката.
В AVN, където често австрийци идват да наглеждат нещата вече на практика не остана свободен австриец. Същата работа в HP, Metro, LIDL, ABB, Siemens, a и сега мениджърите, които идват да отварят разни заводи ще дадат „фира“ и дори китайците няма да останат зян. Какво кара българката толкова отчаяно да се стреми към такава връзка?
Прочети пост 22 и 59
И не говоря за жени, които са отишли да учат или работят на Запад и случайно е почнала някаква връзка, а за жени, които активно по интернет или у нас в местата, където ходят чужденци търсят такава връзка, включително българки с кариера, доход от над 2к-5к месечно, които реално не търсят пари.

В големите ни градове като София, Варна, Бургас има лелички в общината, които отговарят само за браковете с чужденци.

64.   "Какво кара българката толкова отчаяно да се стреми към такава връзка?

Начинът, по който пишеш, без да го осъзнаваш, сама принизяваш българките. Номер 47 ясно каза какво търси българката в такава връзка. А иначе нормалните жени обикновено търсят сродни души и партньори, а не непременно чужденци. Тези с желанието на всяка цена мъжът им да е чужденец ги знаем какви са...На теб неприязънта ти към нас българите е очевидна и считаш, че щом твоят опит е кофти, то значи никой не може да има успешна връзка с "гаден българин", но уви, нещата далеч не са такива, каквито ти се искат и все още много жени си ни предпочитат.

В крайна сметка не е лошо да разбереш, че тук пишат доста хора, които са излиза извън България, контактували са с чужденци и знаят, че и сред тях има адски много мърша. Бракът с чужденец освен финансова, не ти гарантира никаква друга изгода ! Всичко опира до хора, а не до това кой българин, кой чужденец

66.   Еееех, авторе, пак предизвика боя "мъже-жени"!

А твоят въпрос има съвсем простичък отговор. Толкова е прост, че няма да ти го дам директно, а ще ти разиграя само 2 въпроса/отговора, пък ти се досети сам:
1. Ти говориш за българки, които в този момент ЖИВЕЯТ в чужбина! Какво в чужбина го има по-малко, от колкото в България? Отговор: ами българи!
2. Представи си, че ти си падаш по високи ЕСТЕСТВЕНИ блондинки. Живееш в чужбина, да речем, някъде в Западна Европа, да речем, че знаеш английски. И там имаш в даден момент следния избор- ниска брюнетка българка или висока блондинка- финландка! Тааааа, коя ще си избереш и защо? Подсказка: във ФИЗИЧЕСКОТО привличане дали НАЦИОНАЛНОСТТА е фактор или... СОБСВЕНИЯ ти вкус?? Дали ще има значение за теб, че финландката е протестантка, а не православна? Е, има ли значение някой дали е мюсулманин, евреин, руснак или патагонец или не за ПРИВЛИЧАНЕТО!? Ами- НЕ!

Само дато не знам дали ще ме разбереш, след като си отявлен расист и сексист, ама аз да се пробвам все пак...

67.   Е, с мнение номер 63 не показваш ли, че точно моята теза важи? :)

Българката търси в чужденеца финансовата изгода. Сама виж какви примери си приложила - японци на високи постове в развити компании, американци, посещаващи по-скъпи ресторанти, австрийски шефове в AVN, мениджъри, идващи да отварят някакви предприятия и т. н.

Дай примери за масово обвързване/брак на българки с шофьори, строители, готвачи, пазачи, работници в някоя фабрика и т. н. Както си дала примери за българки, които търчат по парите на чужденците, така дай примери за българки, които търчат по чужденците заради любов. Така сама ще видиш, че както още в първото си мнение казах - в 9 от 10 случая говорим за пари.

И още нещо, което според мен е много тъжно - българката, особено от дълбоката провинция е склонна да приеме за богат даден чужденец, който прибира 1500 евро и да го предпочете пред българин, само заради тези смешни пари, независимо какъв е като човек. Познавам и българки, които се занимават с бедни чужденци, но пък тях ги чака някой ден някакво наследство, което пък е още по-жалка картинка, но светът е голям и хора има всякакви, така че...

68.   67, примерите ми са такива, защото такива хора идват в България туристи, но те остават за кратко и сме привлекателна страна преди всичко за семейства или за много млади младежи за парти-туризъм. Тези две категории не водят едва ли не до големите връзки и бракове, но има у нас доста чуждестранни студенти по медицина, включително от Франция и Германия, Италия, които не са заможни или на високи постове и също са много желани от жените.
Единствено англичаните, които идваха навремето да спекулират с имоти нямаха успех, защото пиеха прекалено много, а българката е отвратена от комбинацията мъж алкохол мизерии.

Сред жените на Запад повечето българки са обвързани с хора с професии, но у нас просто се застояват поне в момента хора с някаква задача у нас за инвестиция да кажем или бюрократи от ЕС или МВФ.

И да, това че има българки, които се обвързват с бедни чужденци само говори, против предходните ти аргументи.
От моето село навремето много хора се изселиха в Испания, знам за доста момичета, които се омъжиха за хора от армията, офицери, но и обикновени войници - явно са били в близост до военна база, а военните не взимат големите пари, но са дисциплинирани и имат сигурен доход, праволинейни, не пият.

72.   Не всички, но наистина има много български мъже /знам конкретни истории/, които след развод/раздяла, забравят, че имат деца - все нямат пари, нямат работа и какво ли не, но за новата жена/ приятелка винаги има. Ето това е просто отвратително. Тази безотговорност! На Запад не че няма, но е значително по-рядко. Та и затова някои българки предпочитат чужденци. Все пак, сигурността е много важно нещо за отглеждането на децата. В БГ ако си самотна майка - помощ отникъде! А това, че хубостникът те е зарязал - who the fuck cares

73.   Аз съм автора на коментар 13. Ей тези наши сънароднички пак плюят ли плюят по българският мъж, но повечето от тях са женени точно за български мъже. Такава простотия не бях виждал. Още по-голяма простотия са твърденията на определени дами как българските мъже били простаци, а видиш ли западните били възпитани, не третирали жената като домашна помощница, вършели и домакинската работа и т. н. Пълни простотии уважаеми дами български. Чужденците са същите мъже и освен ако не сте хванали за шлифера граф Монте Кристо, който да си има домашна помощница в чужбина също ще работите, после ще готвите, перете, чистите и ушите ще ви пукат, а чужденеца само ще стои и ще си пие биричката и ще ви гледа. Изобщо не познавате манталитета на чуждестранните мъже ама изобщо. И това ви го казвам аз-български мъж, живеещ от години в чужбина. Имам познати със смесени бракове и имам лични наблюдения какво се случва. Но ако не вярвате на мен повярвайте на ето това тук: https://www. rooshvforum. com/thread-26619. html
С две думи човека е на 42, англичанин и понеже "мързеливите" англичанки не го отразяват той решава да си потърси жена от България, където предполага, че ще се котира. Влиза в интернет и се запознава с 29 годишна българка, която никога не е напускала България. Тя се мести да живее при него и му готви, пере, чисти а той по неговите думи само осигурява парите и си я чука. Наясно е, ч
е тя не го обича, но не му пука. Прочетете хубаво историята и после я мултиплицирайте по n на брой пъти, защото това не е изолиран случай и ще разберете защо сте толкова търсени. Боже колко заблуден народ има на тази планета не е истина.

74.   Едно момче на 22 г. е поставило една простичка тема през неговия поглед, а вие я изместихте, като започнахте да говорите, че българките си търсили мъже от западна Европа - християни. В темата не става въобще въпрос за това а, че нашите си падат по чернокожи и мюсюлмани, което е факт. Разтърсете се само из този сайт и ще намерите покъртителни истории за тези връзки и то в повечето случаи написани от самите българки жертви на своята сляпа любов.
Упрекнахте момчето в расизъм, за това което чувства и е видяло и се случва около него. Защо? Отговор няма, има само упрек.
И между впрочем да знаете за брак между бяла туркиня мюсюлманка с мюсюлманин от Судан напр. или обратното? Наблюденията ми показват, че белите мюсюлмани си се женят за бели и черните мюсюлмйни за черни.
И нещо друго гордата и независима българка, след брака си с мюсюлманин става по мека и от памук и следа няма от напереното и хрисхиянско поведение. Отговорете си сами - защо?
Факт е, че има нещо сбъркано в психиката на българката - християнка и за това сме виновни ние българските мъже, църквата и обществото като цяло?

75.   Е, как ще не става въпрос за пари при офицерите и военните? Нима мислиш, че вземат малко пари? Да, не вземат колкото мениджър, или ИТ специалист, но със сигурност вземат много повече от общ работник, готвач, или пък чистач.

За тези хора от твоето село точно говорех по-нагоре - те смятат даже 1500 евро заплата за много пари, защото просто такъв им е мирогледът, затова и ако някой с такива доходи им попадне гледат на всяка цена да го задържат.

Сигурно на всеки му се иска с богаташ, който прибира по 10 хиляди евро на месец, но ако не успеят да се класират при тях гледат поне при тези, които изкарват 1500-2000 евро да успеят. Дето се вика - като няма риба и ракът е риба... А и специално в Испания, особено в днешни дни 1500 евро също може да мине за заплата-мечта за над 50% от испанците, пък какво остава за чужденците...

Иначе има и българки, които се обвързват с бедни чужденци, разбира се. Аз също го споменавам в постовете си, но просто са прекалено малко, затова и ги смятам по-скоро за изключения от правилото. Даже като се замисля - повечето от тези, които уж са с бедни чужденци пак макар и частично са си оплели кошницата, защото поне някакво наследство ще вземат след години, когато родителите на чужденеца се споминат.

Но аз съм окей ти да имаш различно мнение, защото все пак ти живееш в друга страна, където ситуацията може и да е по-различна. Така или иначе личният ми опит е такъв - масово българките, които предпочитат чужденците го правят заради някаква материална изгода (често даже самите родители втълпяват на дъщерите си да бъдат с чужденци, и то го правят още докато са в България, без изобщо да са видели свят). Дали покрай тази изгода има и друга полза честно казано не знам, а не ме и интересува - животът си е техен, да си го живеят както преценят за добре. :)

76.   Авторе!

Пише ти една българка, която принадлежи към изброените от тебе. Да! ПРЕДПОЧИТАМ чернокож или мюсюлманин. Ще се аргументирам защо.

1. Като цяло чужденците се отнасят по-мило към жените.
2. Българите се притесняват да имат приятелка и съответно съпруга и сами бягат от тази отговорност.
3. Българките имат професии, оправят се сами с живота и затова си търсят мъже, които да не искат да ги издържат, а да делят наравно.
4. Просто е модерно.

Приятелят ми е мулат. Британец. Християнин - протестант. Аз съм православна българка. Това положение никак не ми пречи да бъда такава. Той бешепо работа в София и както отбеляза № 63, бързо се "свърши" с мен - българката. И да, № 63 неговите колеги ни и досега ни гледат завистливо, когато сме заедно. Разбира се, че е модерно да си с чужденец. Всички момичета искат да са на твоето място, а всички мъже, да ти разбият мутрата и да те ънакажат с мъжкото си достойнство. Това те карада се чувстваш горда от положението, в което се намираш.
Така че млади момко, авторе, със своето си държание ти стимулираш модата да се разрасва, да набира сили. И злобееш ли, злобееш, вместо да спечелиш момичето, което е легнало на сърцето ти.

Аз пък в това време ще си обичам моето момче и няма сила, която да ме спре. Не е морално да съдиш хората, за това кого обичат, с кого целуват и правят секс. Морално е да не защитиш собствените си чувства и емоции и да се отдадеш на гнева, да стенеш от злоба и безпомощност.

77.   Писах и преди, отношението е основния проблем на българския мъж.
От коментарите се вижда и как той няма никакво намерение да го промени.
Тогава няма какво да се чуди, защо жените предпочитат дори арабите пред тях.

78.   75, когато един мъж няма какво друго да предложи на жената - тогава той предлага пари.
Не губите надпреварата с другите нации заради пари, губите я заради липсата си на елементарно уважение към нежния пол.
Но естествено, много по-лесно е да хвърлим вината върху "меркантилните българки".
Прехвърлянето на вина не решава проблеми.

79.   н. 75, не се сърди, но поне на запад 1500-2000 евро не са пари. Там българските мъже могат да изкарват толкова, но дори един полицай взима поне 3500 евро бруто има доста други привилегии.
Аз като жена и като студентка съм изкарвала повече от 1500 нето на половин работен ден. Не е голямата хамалогия, така както и 10 бона заплата на месец далеч не те правят богат, а си средна класа. Прилично се живее, но не си богат.

Българките не сме възпитани да гледаме първо в портмонето, защото сме образовани, самоиздържаме се навсякъде по света и имаме лукса да избираме действително мъж, когото желаем. Поне повечето от нас, които знаем езици, образовани сме и изглеждаме добре. Останалите и без това нямат шанс дори сред бедните чужденци, защото прости, дебели, грозни и примитивни жени си имат достатачно у дома - за какво им е подобна българка? Затова и не се приеснявайте - винаги ще има остатаци и за вас.

Повечето момичета са като 76.
Слагате всички черни и араби в един общ кюп, но ние имаме съдружници-араби, които ще ви скрият шапката - знаят перфектно френски и английски, носят костюми за 4-5 бона и обувки за 1к, образовали са се в най-добрите университети в света, работливи, честни, точни и са галантни към жената - уважават жента и някак си имат подход без да го целят. Да, и те в крайна сметка искат преди всичко секс, защото са за кратко в София повечето пъти, но не са агресивни и настойчиви. Ако не се получи, не ги е яд за това, че са почерпили с една кола момичето ..
Имаме и приятел-евреин, американски, който дори не изглежда добре, но е интересна личност и никога няма проблем да си намери момиче. Никой не може да му каже, че има пари, защото се облича малко странно. Евреите не се обличат добре, но никога няма проблем да бъде с жена.

Всички тези мъже вярно, че са заможни, дори богати, но българката обикновено не дава дори колата да ѝ платиш и като цяло я е срам да взима подаръци или да бъде глезена. Българката дори не знае, че тези мъже са богати, защото никога не се е докосвала до такъв свят. Толкова е чуждо направо, нетипично за нашите момичета и минимално глезене или внимание от мъжа, че се държат неадекватно в началото, но гаранция - опита ли жената от това отношение, уважение, види ли какво получава примерно приятелка във връзката си с чужденец - КРАЙ. Не може такава жена да я накарате и с пистолет да пристане на някой елементарен нашенец, да му слуша глупостите, да се оставя да те мъкне по разни срещи с приятели, да иска да го обслужваш и да те унижава и критикува за всяка дреболия.

Не всичко е пари, момчета.
Българката е по-образована, в пъти по-грамотна (четете новото PISA изследване за 2015 г. ), по-често има работа от вас не страда масово от затлъстяване като вас и при първа възможност и алтернатива ще избере просто най-доброто за себе си - поддържан, стегнат мъж, образован, културен, с маниери и уважение към жената!
Преди години момчетата от MВФ направо пуснаха корени у нас далеч, след като си бяхме стъпили на краката. Доста и останаха за постоянно и работят като скъпо платени консултанти. Българката е обогатявала винаги генетичното богатство и е избирала правилно. Естествен подбор!

Сори, но вече не сме глупачки като майките си навремето. Или се стегнете, или губите.

80.   Мисленето на българките е ясно - те са невероятни, излючителни, неповторими, по-образовани, по-умни и всичко по-по-най, а българите за нищо не стават... НО така и не стана ясно как така хора от една страна, растли в една среда, с една култура, възпитавани от едни родители се получава така, че едните са прекрасни и чудесни, а другите за нищо не стават, само защото са от различен пол?

Българките, имащи връзки с чужденци по мои наблюдения изпитват вътрешна потребност (дари заради комплекс или друго не знам) да показват и доказват колко са по-важни пред останалите българки. Едно време имах две познати, които забърсаха западняци, та тези девойки постоянно правеха всичко възможно да карат приятелките им да им завиждат, обяснявайки колко изключителни мъже са техните и как техните българите за нищо не стават... Мина се време, оказа, че въпросните "изключителни" мъже далеч не са толкова прекрасни и връзките им се разпаднаха с гръм трясък, докато завиждащите приятелки се омъжиха за "гадните българи", родиха деца и изградиха и чудесни семейства... И дори една от щастливите с чужденци, след дълго скитосване по чужденци, наскоро също се омъжи за един от така омразните до неотдавна за нея българи.

Та нещо подобно забелязвам и в този форум, българките, които по една или друга причина, които не са с българи, висят тук в нещо като обяснителен режим да демонстрират колко са щастливи, какви късметлийки са, какви гадняри са българите, сякаш по този ще се издигнат в очите на останалите и ще предизвикат завистта на останалите.

81.   Цитат 80

„НО така и не стана ясно как така хора от една страна, растли в една среда, с една култура, възпитавани от едни родители се получава така, че едните са прекрасни и чудесни, а другите за нищо не стават, само защото са от различен пол? “

Много просто, просто възпитанието и отношението към българите от двата пола е различно. Не говоря пак за 100% от семействата, но поне в малките градове, така както и сред необразованите или закостенелите семейства има огромни разлики в това дали имаш момиче или момче. На теб не ти е правило впечатление сигурно, но това е защото си бил от привилигирования пол в случая. Виновни сме обаче повече жените - майките, учителките и бабите за тази тъпотия.
Започва се от най-ранна бебешка възраст. В цялата държава, когато едно момченце си хареса нещо за ядене му се дава ведната с думите „О, момченце е, ще му падне пишката“. Почва се с глезориите.
Ако момчето не е добре в училище - ей, голямата работа - отива да играе футбол пред блока.
Ако момичето има 4-ка се почва с тормоза.
Поне до преди 15 г. в елитните гимназии имаше отделен бал за момчетата или за момичетата, това се отнасяше и за университетите - тоест момчетата влизаха навсякъде с много по-нисък бал от нас. В моя клас имахме момчета, които бяха влезнали с тройки, а най-слабото момиче беше с 5 на изпита. Значи от малка си знаеш, че за теб компромис няма.
После в обществото всичко се повтаря. Момчетата пушат, пият, шляят се - голямата работа. За момиче обаче няма никакъв компромис в каквото и да е било.
Имаше един побойник в нашата махала. Майка му се срамуваше от него, но всички подхождаха със снизхождение към него - голямата работа. Аз винаги съм била кротко момиче, но изневиделица ме нападна и наби. Голямата работа. В час по физическо играхме момичета и момчетата заедно баскет и редовно 2-3ма тъпаци нарочно ни удряха с топката или ни ритаха - голямата работа. Нито учителите се намесват, нито другите момчета - сама си си виновна. В по-големите класове и обарваници - пак сама си си виновна.
В 4 клас. по-големите момчета почнаха да примамват момичета от моя клас да пушат. Аз никога съм нямала интерес, но приятелките ми бяха там и си говорехме в голямото междучасие - наказаха съответно само момичетата, а момчетата избягаха и дори някои ни бутнаха на пода, за да не можем да избягаме и да ни хванат, съответно те да се измъкнат. Почти и аз изгорях, макар че не съм пушила никога.
Момче обаче не знам да беше наказано с последно предупреждение, че било пушило или нещо такова.
В училище нарочно учителките оставяха 1/3 от класа да преписват - най-слабите, за да минат - все момчета, но към момичетата пак никакъв компромис, защото като дойде външна проверка нали трябва да се представим добре...
И така във всяко едно нещо, на пръв поглед „дреболии“ но несправедливост голяма.
Ако един мъж е направо дебел е ОК, но ако едно момиче има и 2 излишни килограма почва голямото обсъждане.
Ако нещо сбъркаш като момиче не е рядкост семейството ти да се отрече от теб.
При мъжете е друго - можеш да пиеш, да биеш майка си и пак всеки е снизходителен. Жената на съседа ни го заряза, той се върна на 40 г при майка си и сега тя е боксовата круша, но и да викнеш полицията - нищо и разбира се - Виновна е жена му, че го е зарязала, тя е виновна, че се е пропил и не работи, че бие.
У нас жертвата винаги е виновна ако е жена.
Да не говорим за отношението към жените-шофьори на пътя, а ако пресичаш улицата същата работа - подсвирваници, намеци.
В горните постове също дадох примера за липсата на всякакъв законови, но и обществен натиск към бащите да поемат отговорност, но ако си самотна майка и едвам-едам издържаш децата си - ти си най-лошата.
Ако мъж се чупи - да си гледала.
Ако жена хване мъжа си на калъп и се чупи - отвратителна майка.
Винаги вината е на жената - ако си загубиш работата, ако те зарежа мъжът ти, ако те бият.
Винаги можеш да станеш случайна жертва на насилие, обида, тормоз и унижения като жена, но това е ОК в нашето общество.
Признавам си, и за мен този манталитет беше нормален, докато не отидох да уча на Запад и не видях, че имало и свят, в който жената има равни права, защитена е от закона и обществото изисква от мъжете да поемат отговорностите си и физическото и емоционално насилие към жените просто не се толерира.

Не казвам, че всички мъже на Запад са цвете. Има и изключение, но определено там % нормални мъже от 21 век е в пъти повече и съответно можеш да намериш и за теб свободен мъж, докато у нас ако има някой по-нормален мъж, той е кът.
Също не е гаранция, че ще се получи бракът с чужденец, но дори да не се получи си защитена и получаваш задължително издръжка - ако не от него, то от държавата и после държавата го гони до дупка, в затвора влизат ако не си плащат издръжката.
У нас, където доходите са ниски и трябват два дохода просто за едно семейство, мъжете масово заплашват жените, че ще ги изгонят с децата, ще ги зарежат и няма да плащат и 100 лв. издръжка. И го правят!
Последната крачка е най-отвратителната ми у българския мъж, но ако жената да кажем е изневерила, напълняла или нещо не е била перфектна - цялото общество е на мнение, че е ОК сама да си храни децата, а мъжът е постъпил повече от правилно да остави без пари собствените си деца, само защото майката е направила някаква грешка.
Ей това е също огромна разлика.

Самото възпитание към двата пола у нас е различно, очакванията и границите са различни като мъжете се радват от малки на по-голяма свобода и шансове, а отговорностите са предимно за жените и момичетата.
Отделно дори в най-добрите семейства у нас не се разпределят тежестите по равно - и двамата работят, но освен това жената чисти, пере, пазарува, готви и гледа и ражда деца. Това е нормално - 2 тежести. И понеже няма прошка към 2 кг. отгоре - и гладува, и ходи на фитнес, а и не малко жени вече се научиха да правят ремонтите у дома - да лепят плочки, нареждат ламинат, боядисват и инсталират ел. уреди, за да не прекъсват почивката на мъжлето.

Toва чужденците го забелязват и в много неудобни ситуации съм била - навсякъде виждаш измъчени, отрудени женици, които тичат насам-натам и пълни кръчми с охранени мъже с ракийката и салатката. Всеки ден това. Отделно като отидеш някъде на гости се почва „Жено, дай ...., жено....., жено...., жено“ и никога ама никога дори в най-добрите семейства не помагат мъжете и дори не знаят къде стоят вилиците и лъжиците в кухнята
Да не отварям темата за живота при родителите на мъжа. Моя приятелка всяко лято работи в чужбина, за да си построи собствен дом и да се изнесе, а мъжът ѝ не ѝ е ѝ дава и 1 лв. Моя роднина работи в чужбина, но забременя и не можеше повече да работи - върна се да си гледа детето у нас, а мъжът ѝ не праща никакви пари, за да си изхарчи тя спестяванията и да почне да се моли и да се влачи по корем. Забележете - детето действително е от него!!! Една позната роди, беше болна с бебето зимата и пратила мъжът ѝ до аптеката да вземе памперси - нито знаел колко тежи бебето му, нито на колко месеца е. За какво говорим?

Просто ме е срам дори от българския мъж. Не говорим за ненавист, омраза, а за чист срам. Трябва да ви оправдавам просто непрекъснато и дори пред арабите трябва да ви оправдавам, защото те такова чудо не са виждали - жени да правят ремонти, да издържат семейства, да плащат сметките и за капак - да ядат безнаказан бой.
Самият факт, че се очаква жената да носи целия товар за домакинска работа и деца да докарва 50% от парите у дома е направо за 100% от чужденците научна фантастика.

82.   От № 76.
Аз не мога да разбера на българските мъже какво им пречи на българските мъже, че жените ходят с чужденци. Досега не съм чула някой европеец да се оплаква, че момичетата в тези страни ходят с чужденци, а повярвайте ми, в Европа това е много срещано, отколкото в България. Наистина виждала съм българи да ходят холандки, германки, шведка, португалка. А повечето момичета в Германия ходят с ориенталци, а във Франция и Англия с чернокожи и мулати. Но както не съм срещала някоя българка да каже: тоя български мъж ходи с чужденка и затова няма да говоря повече с него, продал се е за едното чукане, така и на Запад никой нищо не коментира кой с каква народност си ляга, или поне в отрицателен смисъл. Никога не съм чула примерно приятелят ми да каже - във Великобритания повечмето момичета са заети от имигранти и затова аз избирам теб, защото няма коя да ми пусне, нито някой негов сънародник, който пък вообще си няма приятелка. Това, че си самотен не ти дава правото да прилагаш национални обяснения и генерализации. Такива съм чувал единствено от българите, турците и иранците. Предполагам и сред останалите ориенталски народи, които с удоволствие се палят на такава тематика. За съжаление българките също участват в този грозен диспут, защото са със същото мислене.

Въобще е МОДЕРНО да си широко скроен, да търсиш умишлено чуждестранното, екзотичното, различното. Издига те на по-високо ниво в обществената йерархия и всички, дори и критиците, които не ти симпатизират, всъщност ти се възхищават и приемат, че си постигнал НЕЩО ГОЛЯМО. Даже за иранците да имаш гадже-чужденка и особено християнка се смята за невероятно постижение, въпреки че майка ти те срива със земята.

Жените, които тук защитават правото си да имат мъж-чужденец, всъщност не го правят за правото си, а за да се покажат колко са напред в материала на загубените завистливци. Всъщност те наистина имат козовете да смачкат морално и психически противниците си, но всъщност остават на едно и също емоционално ниво, заплетени в омразата си. Не, така не могат да се градят човешките отношения! А относно интернационалните връзки, рано или късно всички ще се примирите с тях, защото нациите и етносите нямат бъдеще.

83.   До 81 от 80: Не знам къде си расла, каква ти е средата, ама аз такова чудо не съм виждал. Нямам познат българин, който да бие половинката си, който да казва „Жено, дай.... , жено... , жено.... , жено“ и т. н.. Факт е, че българките работят наравно с мъжете, но реалностите у нас такива, че е невъзможно с една заплата да се издържа цяло семейство (то и с две рядко става, ама това е отделна тема). Има страшни селяндури сред българите, не го отричам, ама въобще не е някаква масовост. Щом за теб българският мъж е това, просто значи, че средата ти е била такава, сори.

Достатъчно време съм прекарал извън България за да знам, че един чужденец не е с нищо повече и като поведение, и като маниери от мен и моите приятели. А на теб и на другите, които така яростно ни плюят ще им препоръчам да си сменят обкръжението.

84.   н. 83, благодаря за съвета. Смелила съм си обкръжението от 15 г. насам, спокойно, но редовно майка ми ме информира за поредната простотия в родния ми град...

Най-вероятно идваш от образовано семейство, от голям град и се радвам, че не разпознаваш поведенческите модели, които ти описах, но може би и не се интересуваш от това.
Мъжете обикновено си гледате хобитата, работата и не се интересувате от социалните проблеми, не се ангажирате социално, но я се огледай малко по улиците дори на големите градове, отиди на 1 детска площадка и наблюдавай поведението там... и питай малко майка ти как ги вижда нещата, за нейни приятелки и ще видиш, че такива примери има дори в големите градове. Не казвам, че ти си такъв, но и едва ли си обръщал внимание на съседките си-боксови круши или мизерстващи самотни майки и така нататък. Моята начална учителка беше красавица - млада, руса. Дойде един ден мъжът ѝ и я преби буквално на двора. Никой не викна полицията. Тя от срам напусна първо града, после се омъжи за българин, който отдавна беше емигрирал и напусна страната
Знаете за така наречената „най-секси учителка“ у нас? Е, така се оценява у нас жената - не се гледат способностите ѝ, а циците, а ако е дебела и грозна се говори само за това, независимо колко работи и колко е умна.

Нормално, млад си, имаш си други приоритети, но ако един ден станеш баща на дъщеря внимавай много как ще бъде възпитана и дали ще имаш същото отношение към нея като ако беше син.

85.   Отново от номер 42 към номер 45. Скъпа, хабиш се да им обясняваш. От сто кладенца вода ще ти извадят да ти докажат колко са най. И разбира се като нямат никакъв аргумент им остава едниствената дребничка утеха, че винаги могат да ни нарекат меркалтини к.... и, търсещи финансов интерес. Иска ви се да сме само за чукане! Истината обаче е друга и съвсем простичка- проблемът е в отношението. Когато сготвя на немския си приятел той ми благодри и ме хвали пред всички колко добра готвачка съм. Ако не съм сготвила отиваме на ресторант. На баща ми и брат ми (типични българи) и три манджи да им сложиш най-много да те наругаят, че им е горещо, студено, с много сос, с малко сос, безсолно, къде са ми приборите и защо се бавиш толкова, изморен съм цяла вечер ли ще чакам? Майка ми работи пълен работен ден, но се очаква от нея и цялото доманкинство, пазарене, пране.... Баща ми пък веднъж не съм видяла да направи комплимент, да я заведе някъде.... И не са лоши хора, обичам си семейството, просто манталитет.... Брат ми е на 25 и ми е болно за него защото виждам колко зле възпитани са нашите момчета. Но ние сами сме си виновни, българските жени и майки. Само че нашето поколение вече не искат да живят живота на майките и бабите си! Без никаква злоба ви го казвам и без никаква омраза, а по-скоро с надежда, че ще се променят нещата. И още за финансовата изгода- обикновено момче е моят немец, като се запознахме бяхме и двамата студенти, бедни като полски мишки. Аз самата вече съм вишист, имало е моменти да печеля повече от него....

86.   Жена съм, от нелошо семейство.
Майка ми е чудесен човек, баща ми е изключително интелигентен, но има типичния български манталитет.
Когато бяхме деца често заплашваше майка ми, че ще си тръгне и ще я остави сама да се оправя с две деца.
Нямаше детска стая, спяхме в хола и баща ми - пушач - редовно пушеше до 3 кутии цигари дневно пред телевизора.
През годините майка ми е изяждала по някой и друг шамар за пълни глупости.
Цял живот тя беше "виновна" за провалите на баща ми.
Ами за 30 години тая жена е работила наравно с него, един път не е отишла на почивка, по-специални дрехи не си е купила, хубав подарък не е получила.
Ремонти, домакинство, работа - всичко тя.
Когато се разболя съм чула сума ти обиди по неин адрес - мързелива била, напълняла била и всякакви други глупости.
Ами познайте, на 50 години дори и тя се осъзна, сега с баща ми са разделени, за мъж не ще и да чуе.
Та обяснявайте ни на нас колко е добър средностатистическия български мъж - ние примери имаме от най-ранна детска възраст.

87.   Момичета, мисля че 2/3 от българските момичета можем да опишем подобни преживявания с бащите, братята, чичовците си - истории на страх, срам, алкохолизъм, бой или заплаха за такъв, заплахи за изоставяне или изоставяне.
Не казвам, че годините бяха лесни. През 90-те мъжете масово се пропиха и издивяха, след като загубиха работата си в големите заводи из страната, но за жените какво да кажем?
В моя град имаше един период, в който почти всяко семейство се издържаше само от жената, която работише в шивашките цехове на норма по 12 часа на ден, а 20 часа на ден ако трябва, за да спази нормата. В това време мъжете пиеха и трупаха кредити.
Аз учих в отдалечена гимназия и в 6:30 хващах всеки ден автобуса - натъпкан изключително и само с жени-шивачки
Почивка? Почивката беше на село да правиш зимнина!
Като деца винаги занеш, че ако ти трябва нещо, трябва да помолиш майка си, защото знаеш, че ще стори и невъзможното, за да ти купи учебници, тетрадки, да те прати на екскурзия.
Българският мъж уважава само една жена - майка си.
Цялата отпуска на майка ми минаваше в живот на село при свекървата, зимнина, градини, животни, слугинаж и обиди и нито един път не видях баща ми да я защити.

Като цяло у нас специално ако си с човек от Запада няма негативно отношение - цялата рода си отдъхва, включително мъжете, защото не си мислете, че е лесно да си баща на момиче у нас. Лошо отношение всъщност е имало само от мъжете, които някога са ме харесвали и са си въобразявали, че имали шанс при мен, но от жените специално отзивите са много позитивни и без да ги питам си казват за патилата вкъщи.
Повечето ми приятелки и съученички на 30 г. изглеждат като на 40 - съсипани и изтощени с малки деца, работа, плащане на ипотеки, домакинство. Съжалявам ги.

88.   Всеки си гледа от неговата камбанария и генерализира на базата на личния си живот. Но каквото и да си говорим, разликата между поколенията е огромна. Мъжете и жените над 40 не са това, което са днешното по-младо поколение. Почти няма момиче/жена до 30, което би изтраяла кофти поведението от примерите по-горе, както и почти няма момче/мъж, което да си позволи подобно поведение. Средностатистическият българин (поне тези в по-младата възраст) не са деспотичните чудовища и задници, каквито са били техните бащи например (ако въобще са били такива), просто защото времената, средата и въобще всичко е много по-различно. И като генерализирате, не е лошо да държите сметка за тези подробности, защото аз например нямам приятел или познат, който да се държи зле с жената до себе си, който да не се включва (кой повече, кой по-малко) в домакинството и т. н. и т. н.

89.   Бре, както е тръгнало всички български жени ще се женят за чужденци, а лошите български мъже ще останат ергени... Аз съм притеснен, защото живея в чужбина от дълги години и съм женен за българка, която не ще да ме напусне.
От това, което са написали повечето жени срещу българските мъже, правя няколко извода:
1. Те ненавиждат българите, защото са от разбити семейства с лош баща или без баща, т. е. нямат добрия пример на нежния и грижовен баща и по този начин прехвърлят цялата си омраза към нашите мъже.
2. Имали са нещастна любов с българин, което ги е озлобило;
3. В момента не са семейни или няма мъж до тях, което ги прави още по - злобни и нервни.
Мога да пиша още, но не виждам смисъл човек, когато си втълпи нещо, па камо ли жена и с чук не може да му го избиеш.
Искрено пожелавам на тези българки, след като не виждат смисъл да свързват живота си с българи, щастие при другите.
И преди да хвалите чужденците до небесата влезте в някой техен форум да видите какво пишат техните жени за тях. Горещо ви препоръчвам да влезите и в някои турски сайт, пък да видите какво пишат турските жени в тях.
Накрая ще завърша с една малко смешна история. Позвавам българка женена за швед. Той е изключително галантен, възпитан, не повишава тон, не ревнува, абе въобще уникален. Та, тя ми спомена, ако знаеш как ми се иска някой да ме срита сутрин и да ми каже "ставай да ми пържиш филийки, ма" или спонтанно да ме целуне в парка...
Завършвам, много семейно щастие

92.   н. 89, не позна!
1. Баща ми е нормален за нашите стандарти, нашите са женени от 1978 г. , но да - определено не търся мъж като него
2. Имала съм връзка с българин и мога да кажа, че сме се обичали, но АЗ го напуснах и нещастният май беше той. Просто един ден ми „светна“ в какъв филм се вкарвам - беше на 33 г. и живееше при майка си и баща си, непрекъснато се заглеждаше по жените навън, но не дискретно, а се чувстваше длъжен да ги обсъди на глас и не беше с уважение, страдаше от много комплекси, защото беше много нисък и дребен, обичаше да командва и да контролира и ако закъснееше за вечеря му се обаждаше майка му. След години се ожени този човек и жена му го напусна само след 1 г. живот с него и родителите му, разбира се. Разбира се, нея я изкараха лошата. Т Той не намери друга глупачка и сега всички го съжаляват и обсъждат как жена му била лошата.
3. Имам семейство от 6 г. с чужденец и живеем в България в по-голямата част от времето.

Във всеки форум ще намериш внаги лоши мнения за всякакви мъже. Като цяло обаче ДА, определено имаме лош опит с бг. мъже, негативни наблюдения и сме си направили съответните изводи. Ако не беше така нямаше да сме с чужденци. Истината е, че никоя жена не иска да си напуска родината, да се напасва към чужда култура и начин на живот, освен ако няма много сериозни причини.
Разбира се, човек се влюбва и не пита за народността

93.   До 92 от 89. Всичко, което сте написали потвърждава моите заключения. Сам по себе си израза "баща ми е нормален за нашите стандарти" показва, че си обременена още от детството си относно възприятието ви за мъжете. Само, дето не разбрах кои са нашите стандарти за нормалност на мъж?

94.   Кой каза, че чужденките не харесват българи? През лятото българските курорти са пълни с жени от Русия, Украйна, Полша, Чехия, Словакия - момичета от Източна Европа като цяло. А това са най-красивите жени в света. И това е още от комунизма, не е от вчера или днес. Само, че те идват в България на секс туризъм, а не да се омъжат. По същата причина идват и мъжете от Западна Европа в България - на секс туризъм. И като теглиш чертата какво излиза? Жените от Източна Европа използват българските мъже за секс, а мъжете от Западна Европа използват българските жени също за секс. За съжаление вече има 100 коментара в тази тема и никъде никой не спомена нищо за любов....жалко.

95.   89, историята ти със шведа хич не е смешна, я доста тъжна.... Щом твоята позната препратя да е сритвана, вместо неговото поведение, значи е повредена от малка! Иска те се да изкараш галант от поведение като студенина, много ти си иска.... то не е!!! И се благодари, че ВЕЧЕ се женен...

96.   Българките все повече ще предпочитаме чужденци (включително западноевропейци и т. н. ), защото българският мъж (има изключения) донякъде е смотан заради донякъде смотаната си българска майка тип товарно магаре. А после се оплакваме от собствения си "труд". Надявам се ние младите мъжки български майки вече да успеем да възпитаме едни различни млади български мъже. :)

97.   59, ОТЛИЧЕН! И знаеш ли защо имаш минуси? Знаеш, защото са гласували българи! Защото дори в арабския свят много жени имат заможните, които могат да ги осигурят добре и по равно, за да осигурят и децата си! Защото българският мъж има претенциите жена му да е домакиня, да отглежда и възпитава децата, но няма претенциите към себе си да издържа финансово семейството си. Защото е много лесно за една жена да работи и да се издържа сама, но щом има деца, нещата са малко по-различни, особено в родната ни действителност и заради това е семейството. То и при животните, и при хората е създадено с цел отглеждане на поколението. Но не, нали? Жените сме се научили да се справяме и с това, но се надявам, че сме се научили и как да възпитаме следващото поколение!

98.   Започвам с уточнението, че има изключения, но в голям процент от българските семейства нещата стоят, както ще го опиша.

И когато има деца, от жената се очаква да е домакиня, майка, но и да работи. Обаче, когато дете боледува да излиза от работа (за негативите от шефовете не коментирам) и ако заплатата не е равностойна след всичко това, следва натякване и заплахи, докато жената се разкъсва.
Да, баба ми вършеше всичката къщна работа, но докато дядо ми обслужваше животните в дама. Сега така ли е питам, че говорите за бабите ни, но удобно пропускате да споменете задълженията на дядовците ни? !
Изходът е или брак с чужденец, или раждане на по-късна възраст, когато сама си постигнала ниво. Почват обаче обвинения в родоотстъпничество, кариеризъм, меркантилност, не били раждали българките българчета и т. н. И всичко това, защото Бай Ганьо усеща, че изпуска контрола и статуквото. Той е свикнал да мачка и да е цар-господар без дори да има нравствените и/или финансовите качества за това. С една дума - комплексар!

99.   n. 94, цитат „Кой каза, че чужденките не харесват българи? През лятото българските курорти са пълни с жени от Русия, Украйна, Полша, Чехия, Словакия - момичета от Източна Европа като цяло. А това са най-красивите жени в света. “

Така е, идват хората, но не заради българските мъже, е заради климата, плажа и защото е евтино, НО идват пенсионери и семейства, какви ти секс-туристки????
То на Златните няма жив българин освен дядковците, които събират парички за тоалетна.

Рускините не искат изобщо бг. мъже, защото ги смляхте от бой през 90те и края на 80те. Бяха масово дошли у нас, заедно с връщащите се гастарбайтери, защото там храна нямаха хората. Две момичета имаше само наши съседки - като се оправиха малко нещата при тях си взеха децата и се чупиха, защото бяха боксови круши и тормозени.
Украйнките идват у нас, но повечето са от бг. произход и ще им дадат гражданство, идват и като булки на РУСКИ мъже с имоти у нас, взимат гражданство и после мъжът идва, но бг. мъж няма и при тях да намаже, защото сте им ниски и черни. Те са високи, светли, хубави жени. Как си въобразявате, че ще имате шанс?
Да не казвам гъркините какво мислят за вашите изпълнения на плажа да си носите ракията и салатката, дори румънките не мислят за вас, а не са хубави

Може да сте атрактивни само за азиатки и момичетата от Южна Америка, защото още не ви знаят какви сте и ще си мислят, че сте като другите европейци - тайландки, китайки, бразилианки. Там си търсете късмета. Виетнамките също ви знаят и там не се пробвайте...
Успех!

100.   Ами аз познавам няколко българки, омъжени за французи.

101.   Теб какво те касае кой с кой ходи? Съмнавям се всички чужденки да ги е грижа от това от къде идваш и да се предубедени към българите. Може би проблема е в теб. Може би си расист с ужасен характер.

102.   До 99: Като те чета ме напушва на смях вече, честно... Рускините мислили така, гъркините онака, германките пък пък били еди на какво си мнение. Сумати време гледам си прекарала в чужбина, ама не си се научила да не поставяш всички под един знаменател. В момента се проявяваш точно като омразните на теб българи, които казват "жените за ку*ви, интересуват се от пари, те са леки, те са еди какви, еди онакви си".. Не всички сме като баща ти и бившия ти, разбери го това нещо.... Има достатъчно българи с чужденки, които имат нормални взаимотношения. Хората се събират с хора, българите не сме второ качество както си го мислиш....

Иначе не знам какво мислят гъркините за българите, ама знам какво мислят за вас и повярвай ми нищо хубаво не е. Една камара се изпоомъжихте за гръцки дядовци заради наследството им, не едно гръцко семейство разрушихте, на първо място сте по проституция (и не само в Гърция).... абе да ви се чуди човек на самочувствието дето го демонстрирате тука....

103.   Н 94, горнaтa чaст нa коментaрът ти ще пропуснa просно зaщото е смешно.
Зa любовтa: aз лично нямa дa допуснa любов с бългaрски мъж. Може дa е изключение, но просто нямaм нaмерение дa губя време и нерви дa проверявaм дaли пък е от изключениятa. Кaтегорично не допускaм никaкви опити, дори избягвaм контaкти. Опитвaх поне кaто приятелчетa, но всички, без изключения зaпочвaт дa си игрaят нa влюбени и дa пробвaт дaли нямa дa склоня пък. Aми не, нямa. Зaтовa вече дори и отбягвaм зaпознaнствa с бългaри. Не живея в Бългaрия.

104.   Вместо да цъкате минуси вемете прочетете какво точно сме ви написали. Искате отговор защо харесваме други нации- получавате го ама вместо да си извлечете ползи нас пак изкарвате виновни, че сме меркантилни или от лоши семейста. Аз бях коментирала своето под номер 85. Баща ми категорично НЕ е задник и НЕ е деспотично чудовище, алкохол не близва, не е посягал никога. Добър баща е, но НЕ се сеща най-обикновени неща- той има кола, майка ми носи тежките торби, на родителска среща не е идвал никога като бяхме малки, не забелязва нова прическа, нова дреха, не води майка ми на почивка, не прави комплимент.... абе дребни нещица, не е болка за умиране ама като може и по-добре защо да се задоволяваме с това? Той не е виновен, просто така е възпитам от глупавата ми баба която цял живот е работила като магаре и продължава да го прави без никой да я кара и реве колко й е тежко.... И по бг-стандарти даже си е мъж мечта баща ми като гледам какво се случва в семействата около нас! То всъщност дори едно семейство не остана, децата порастнахме и след 45-50 жените около нас до една им дойде акъла (и смелостта) и се разведоха след дълги години търпене на бой, любовници (за които целия град знае само жената се прави, че нищо няма), скъпи хобита, унижения само и само заради децата и какво ще кажат хората. Така че 88 и 89 специлно що се отнася за мен НЕ познахте пък историята с шведа няма да я коментирам изобщо. И отново повтарям, че не мразя българите, просто не ми се рискува като знам, че през 90те повечето сте расли в семейство като моето (или по-лоши) и сте научили от бащите си точно този модел на поведение.

105.   По принцип съм се отказала да пиша повече и да коментирам, измина време от както не го правя, но тъй като има доста хора който просто влизат да четат, деца и прочие. Та защо не махнете цялата тема която според мен е направена със цел да настрои българските мъже срещу българските жени.. ж. 27

106.   Добре, и аз като съм българин и се къпя всеки ден, работя, спортувам, красив, умен, културен и възпитан съм, държа се с жените като с хора, а не като с прислужници, самостоятелен съм, какво - да зарежа приятелката си и да стоя самотен понеже другите българи били мързеливи гадняри ли? Такива жени, които слагат всички мъже под общ знаменател, не заслужават никакво щастие. Защо пишете с такава злоба и омраза? Защото най-много проститутки в Европа има българки, но аз никога няма да кажа, че всички българки са курви, защото има и много момичета които учат, работят и се издържат сами. Те какво са виновни, че някоя празноглава кифла си отваря краката за пари? По същия начин - аз какво съм виновен, че има много българи които са бедни, страхливи и така нататък. Има и много чужденци които също са смотани, скучни и страхливи, въобще не са такива богове каквито ги изкарвате тук.

107.   Здравейте, аз съм рускиня на 53 години и от 27 години съм щастливо женена за българин. Не бих сменила мъжа си за нищо на света. Родила съм му и две деца. Владея писмено и говоримо български език. Разбира се говоря с едва доловим акцент. Живееме и в чужбина, но не в Русия и в България.
Първият ми брак беше с руснак, но нямахме деца. Разведох се. Лоша дума за руските мъже няма да кажа, както и за моя народ. Просто така сме възпитани, иначе си знаем недостатъците.
Не им прави чест на българските жени да оплюват по такъв брутален начин българските мъже. Те имат своите достойнства оповестете ги и имайте повече самочувствие за себе си като народ. Много мога да пиша по темата, но няма да го направя. Умните жени знаят, че няма идеални мъже, от която и да е нация (както и жени разбира се), но винаги сме си били много близки от нашия славянски кръг.

108.   До 107

Шапка ти свалям госпожо, ти го каза много добре.

"Не им прави чест на българските жени да оплюват по такъв брутален начин българските мъже. Те имат своите достойнства оповестете ги и имайте повече самочувствие за себе си като народ. "

Права си, за съжаление българите като цяло се прехласват по чуждото и не уважават рода си достатъчно. Мнението ми относно българските жени да се женят за чужденци е, че това е много лошо, дори гибелно за една нация. Идеята за някакъв "престиж" или че някой завиждал на българка която се отдава на получовеци като ислямисти и негри е абсурдна, хората им обръщат внимание защото са шокирани, отвратени и погнусени. Масовата пропаганда за гнусни връзки между бели и черни започна преди около година от сатанински кръгове на запад чрез холивуд които се опитват да осъществят плана Калерги. Този план предвижда масова миграция на ислямисти и негри които да се смесят с европейското население, да имат сексуални връзки с него което да бъде възможно чрез масово промиване на мозъците чрез пропаганда върху бялото население, че това е ОК. От това се очаква бялото население да деградира, защото самите изпълнители на този план признават, че пришълците са на много по-ниско ниво на развитие особено интелектуално и да се създаде раса от мелези която да бъде глупава и лесно управляема. Г-жа Меркел е един от носителите на наградата Калерги и тя е именно човека поканил примитивните маси в Европа. Всичко това е само с една цел - деградацията на бялото европейско население. В момента когато масите дойдоха започна масова пропаганда на междурасови връзки като примера с Кардашиан. Така, стига за това. Да поговорим за жените които се женят за чужденци. Какво всъщност правят - те предават народа си и рода си и спомагат за изчезването на българската нация, те предават българските мъже и всичко за което тази нация се е борила през вековете. Еврейските равини казват на еврейските девойки следното - "най-важното нещо в живота ви е да се омъжите за евреин" и това важи за всички нации. Тази социална дезинтеграция, взаимната омраза, обвинения, предателство към народа си, ниския морал идват от внедряването на западни доктрини - феминизъм, глобализъм и т. н. Това нещо трябва да се отхвърли, тези доктрини идват от нашите врагове и целят да ни унищожат. Хората трябва да се християнизират, да се обърнат към Словото Божие и да се научат да живеят по праведен начин - както е редно. Мъжете трябва да се научат да ценят и обичат жените си, да не блудстват. Жените трябва да се научат да се гнусят от връзки с чужденци особено примитиви, да не са алчни и продажни а да гледат характера и нравствените принципи на мъжа, да не блудстват, да обичат самия мъж а не това какво може да им осигури, както и мъжа гледа самата жена а не какви пари може да изкара от нея и родителите и. В заключение един пример - бях в мол и видях отвратителна гледка, българка с негър и две деца мелези, останах като гръмнат от шок и погнуса, хората наоколо бяха също погнусени. Тази жена където и да иде носи със себе си позора си и хората я гледат шокирани и отвратени.

109.   107, не си рускиня, а шопкиня... или пък може би шоп? ;)

110.   До 104. Просто едва ли осъзнаваш колко мразиш баща си, па макар и подсъзнателно. За тебе той е икона на деспотичен български мъж, както и олицетворение на социалистическия мъж в България. Увредето момиче или жена си... Много болка и гняв си набрала. Желая ти щастие с чернокож, мюсюлманин и който и да твой избраник. И наистина е по - добре с българи не се занимавай просто си предубедена, а и философка.

111.   Браво на рускинята 107!!!!! Каза ли ви го най-накрая?!

112.   Една МОДЕРНА българка се е убедила в предимството на чужденците, ама по трудния начин:
http://www.blitz.bg/news/article/434457

113.   Защото, пич, така ни учат още от люлката! Момиченцата от малки ги учат, че българите са боклуци, а чужденците са съкровища. Сакралният блян на всяка нереализирана патка е да види дъщеря си омъжена за "богат чужденец", или поне за чужденец.
Баща ми навремето разправяше:"Учи и бягай от тука! В България нищо не става! ". Е за негов ужас се реализирах тук, и дори беше благодарен в края на живота си, че имаше кой да му обърне внимание, когато беше болен.
Македонките не ги учат на подобни глупости и тяхното отношение е нормално. При тях убеждението е даже, че Македония е смотаното място, а България е истинското. Затова уважават и България, и българите.

Пък чернилките и мюслитата, освен че са чужденци, изглеждат и много екзотично - толкова различни, все едно от друг свят... докато не си покажат и те рогата. Тогава съответната опарена квичи до небето "той не е същият! ", но вече - късно.

"Не без дъщеря ми" е филм за патките от български произход около тебе, хванали се с араби, мюсюлмани и подобна сган.

114.   От 104 до 110, ти голям психоаналитик си бил, да паднеш от смях направо. Такса искаш ли за консулатцията, др Фройд? Моят избраник е германец бял и рус, атлетичен и възпитан и на светлинни години по-далеч от такива като теб. И да въртите и да сучете не ставате и за чеп за зеле. Виж само с каква злоба се нахвърляте тук на жените! Пък утешавайте си се после, че ние сме ви криви и сбъркани, ще си стоите само до второто пришествие!

116.   Още през студентските ми години предвидих с точност кои от колежките ми ще се омъжат за чужденци, та ми е ясен манталитета на чуждопоклонничките. Ще кажа само, че е цяло щастие за такива като мене, че сте ме освободили от присъствието си и сте освободили територията. Колкото до прекрасните ви мъже, които са се изпедерастили яко, но трудно го осъзнават, като са такива мъже, защо се свиваха като мишоци, когато мигрантската паплач почна да ви насилва по улиците на европейските градове? Защото са готованци и дебилни консуматори, които не осъзнават как ги е облъчила телевизията, истински срам за дедите си, които са колонизирали света и са били изключително дисциплинирани воини. Като си помисля какви мекотели са потомците на викингите и кръстоносците, направо ме напушва смях. Не случайно турците и руснаците си развяват коня в Европа както си поискат. Скоро ще ходите с бурки, защото тези мекотели ще допуснат Европа да се превърне в Еврабия.

51-100 от 260