Любов или наранено его
Здравейте, предварително се извинявам, ако това, което напиша звучи объркано. Самата аз се чувствам така.

Аз съм на 41 години, вдовица от четири год. Моята история започва преди 22 години. Тогава изживях голямата си любов. За съжаление с неподходящия човек. Обичах го много, но той ми изневеряваше.
Държеше на мен, показваше ми го, но казваше, че иска да си поживее. След две години връзка ми предложи брак. И до ден днешен се чудя какво ми стана-изплаших ли се, осъзнах ли се, ама отказах и се разделихме. Всеки пое по пътя си. Създадохме семейства, деца... Той дори успя да се разведе. Живеем в един град и през годините се виждахме често. Никога не ми е досаждал, не ме е търсил, но ми показваше, знаех, че само да поискам и е готов да подновим връзката си.

Не поисках! Интуитивно усещах, че иска реванш. Усещах, че не ми прости, че се осмелих да не го искам за съпруг! И аз не можах да го превъзмогна напълно.

Стоеше някъде на дъното на душата ми до преди шест месеца, когато се видяхме. И сега той пак ми загатва за брак. Аз отново не искам! Още не съм му казала, но направя ли го това ще е краят завинаги.
Обичам го както преди 22 години. Но се страхувам!
Този мъж ме прави много уязвима. Не знам, може би
не приемам неговия начин да ме обича, може би аз
искам прекалено много.. А може би интуицията ми подсказва, че ще бъда наранена.

Ще се радвам на коментари, въпреки, че не търся съвети. По-скоро като че ли искам да се погледна отстрани - дали пък проблема не е при мен?

Коментари

1.   Трудна ситуация. Не мога и не искам да давам съвети. Мога само да кажа, че този тип отношения не са за всеки. Има жени, които могат да приемат да ги обичат по този начин, могат да приемат човекът до себе си с всичките му недостатъци, без да се опитват да го променят, а само да извличат положителните неща в една такава връзка. Това са чисти и себеотдадени жени или просто жени, които нямат големи очаквания или самочувствие, или себеуважение, или знам ли и аз. Това, което знам със сигурност е, че аз самата не съм от тях. И за мен подобен тип взаимоотношения между двама души, които твърдят, че се обичат, са неприемливи и само биха ме затормозили и биха ме направили нещастна. Тук въпросът е дали този човек вече приема, че се е наживял и дали е склонен да ти даде това, от което имаш нужда, така както ти ще направиш същото за него. Ако сте говорили за това и той е отговорил положително, то може би заслужава шанс, защото няма невъзможни неща, стига човек да го поиска достатъчно силно. Късмет и всичко добро от мен!

2.   Не, не е при тебе проблема. Отстрани по това, което си написала, лично аз го виждам, че правилно те води интуицията. Слушай я, всичко друго - разум, сърце - може да те подведат, но интуицията - не.
Ти сама каза, че ти е изневерявал. Значи, му е слаб ангела, меко казано...Няма тук грешка и проблем, постъпила си съвсем правилно.

3.   Здравей,
аз съм почти на 50 години и има една жена за която съм готов да влезна и в огъня за нея, въпреки че тя ме остови преди 5 год. Препоръчвам ти да прочетеш любов по време на холера на Габриел Гарсия Маркес.
Там ще видиш до къде се простира мъжката любов.
Не познавам човека но може да те обича още безкрайно.