Мисля, че се влюбих в класния
Здравейте! Ще започна с това, че вече съм пълнолетна, така че въпросите относно възрастта са излишни. Както се разбира от заглавието, май хлътнах по господина по история, който ми беше и класен. Повечето хора забелязваха, че с мен той се държеше различно - прегръщаше ме, спираше ме всеки път, когато ме видеше, прекарвахме значително време заедно ( с други момичета не се е държал така). До колкото знам, е имал жена, но тя е починала. Проблемът е, че опитвах да потисна това, което чувствам, но сега особено като завърших, ме измъчва с всичка сила. Как мислите, какво би станало, ако му кажа? Ще си промени ли много отношението към мен и има ли шанс да стане нещо между нас? По-скоро искам да ми олекне, за това.. а и изчаках да мина 12-ти клас...

Коментари

1.   Щом си завършила и не учиш вече в училището, нищо не стои на пътя ти. Не често, но се случват такива връзки. Според мен ако действително имаш такива чувства, тряба да го контактираш и поканиш на кафе. Ако чувствата са споделени бъдете дискретни в началото, вижте как ще се развие връзката и дали чувствата са били истински и ако се окаже, че чувствата са истински и споделени, вече можете да афиширате такава връзка. В началото хората ще говорят, но после ще спрат да си чешат езиците и ще си намерят други интересни неща, но няма за какво да се чувстваш виновна - ти си голямо момиче, не учиш вече в училището. Споко

2.   Ммм, внимавай с тези чичковци.
Този щом е вдовец значи може би ще му се иска да имате сериозни, в смисъл дълготрайни отношения и ще се опита да те направи семейна до 1-2 години. Ще се наложи да се закотвиш на нещо за минимална заплата и най - свежите години от живота ти ще преминат като домакиня...

С времето постепенно ще почне да те поучава за всичко, ще иска всичко да става както той казва, защото той е зрелия, на повече години. Когато излизате с приятели твоите ще му се струват скучни и незрели лапета, а ти с неговите ще се чувстваш сякаш си сред лелки и чичковци...
А и имай в предвид, че той след като е вдовец означава, че е човек с доста сериозен емоционален багаж и усети ли, че има почва веднага ще ти го стовари.

Моя съвет е ако стане нещо между вас да се изчукате няколко пъти, но в никакъв случай да не започваш сериозна връзка с него, а да поставиш на преден план развитието си като индивид!

Стани самостоятелна личност, която сама си плаща всички сметки и данъци, няма нужда от помощта на тате, мама или други някви там, натрупай самостоятелно житейски опит и чак тогава се хвърляй в сериозни връзки.
За да може ако в една такава връзка нещо не ти хареса да излезеш с лекота от нея - без да ти се налага да правиш компромиси със себе си поради определени аспекти, които не си отработила самостоятелно преди да се обвържеш.

3.   Не му казвай директно, не е добра идея! Има много начини, да се видите и да станете по- близки. Тези неща се усещат, не се казват! Особено в началото!!!

4.   Заради такива лъжци, като теб после учителите били педофили и какво ли още не! Каква ли си няква обсебена от въпросният господин и иска всячески, да му привлече вниманието с глупави изказвания и историйки, като тази която разказа в сайта! Учителите си вършат съвестно работата, но когато се появят такива като теб започват да стават (необратими неща), а родителите и околните хора, много ясно че ще повярват на "невинната душица" тоест ти че едва ли не се е опитал, да те изнасили и е имал други намерения освен учителски. Как пък за 12-те си години в училище, не съм попаднала на такива истории... съветвам те да се лекуваш преди да е станало късно!

5.   Авторке, не си единствена!

6.   Номер 2, ти пък как чичкоса човека без дори да се замисляш, че има 24-25 годишни даскалчета, които са си тамън с момичето.

Давай, малката! Едва ли това ще ти е връзката на живота ти и ще се стигне до брак - все пак ти трябват едно 10 годинки да поопознаеш мъжете и да се ориентираш сред тях, но при всички положения ще е едно полезно преживяване.
Дано човекът е свестен и ти пожелавам приказна споделена любов.

7.   По добре го забрави. Вече не учиш там. Предполагам, че е доста по-голям след като е имал съпруга. Не е единственият. Ако решиш да следваш ще се запознаеш с нови хора.