По кои път да хвана напред или назад?
Здравейте искам да споделя историята си която е доста дълга. Мъж съм на 30г. и преди 4 години се запознах с една жена на същата възраст, дълги години тя бе работила в чужбина като джаз музикант с приятеля си които имаше връзка почти 6 години тъкмо се бяха прибрали от чужбина от години наред и бяха поканени да свирят и пробват да работят в ресторант в моя град. Тъй като аз имам приятели които работят в същия ресторант и отделно бяхме и компания с която редовно празнувахме там съответно се случи да се запозная с нея и още когато я зърнах бях изключително впечатлен от нея, държанието, обноските, характера като първи впечатления. В последствие последва и общо кафе на което тя също присъстваше с приятеля си което стана съвсем случаино за добро или лошо тя седна до мен защото на масата нямаше място а приятеля и отсреща, поговорихме си бегло защото нямаше как повече. След около седмица разбрах че нея вече я няма а за мое учудване приятеля и все още работеше там. Намерих я във фейсбук поговорихме с нея и разбрах че тя се е разделила с приятеля си и заминава при майка си в чужбина. Леко по леко говорихме за музика и други общи работи оттам се тръгнаха разговори ден и нощ, после скайп и така това продължи почти година и половина аз през това време ту работих ту не но се грижех за дядо си които бе неизлечимо болен и трябваше да го водя до София всеки месец по един или няколко пъти и просто за мен тои бе като баща и до последния му дъх бях до него. След като почина бях тъжен, изтощен, изморен, на хапчета за нерви пълна катастрофа държеше мисълта за тази жена жив. След смъртта на дядо ми вече бях съкрушен но вече нямаше бреме над мен и тя ме покани да отида в чужбина при нея и майка и втория и мъж които живееха там заедно хем на гости хем ако има работа да остана, нямах какво да губя и нищо не ме държеше в България. Събрах си багажа натоварих си колата и така тръгнах не ми беше за пръв път бил съм в чужбина многократно и затова поех и тази стъпка. За няколко дни бях там видях се с нея и всичко между нас пламна влюбихме се един в друг, но там където тя живееше с майка си и пастрока си бе истински ад, попаднах в истинско чудо бяха зле с парите живееха в супер малък апартамент скандали и алкохол се лееха, видях че място за мен там няма и и казах аз трябва да си тръгна квартирите бяха скъпи работа не се намери в рамките на месец и така натоварих се обратно като и предложих че ако неможе да живее с тях може да доиде с мен в моя град тя се съгласи и си тръгнахме оттам. Самата тя бе много отчаяна, бе стояла там 2 години почти без работа и си доиде без никакви пари, аз изгубих роднина и 2мата имахме само нас си и така прибрахме се в българия. Всичко бе прекрасно уважавахме се имаше пълно доверие между нас навсякъде бяхме заедно и аз и направих предложение и се сгодихме като живеехме в моя дом, дори мислехме за дете. Но по нашия край няма работа и заплащането е мизерно и заедно заминахме пак за чужбина в друга държава аз поех разходите по заминаването защото тя не бе в състояние, работихме там изкарахме си добри пари и се прибрахме отново искахме да сме си в българия. Аз търсих работа къде ли не но все греда имах скътани пари но ги държах за евентуално заминаване навън, стояхме в българия около година без работа. През това време майка и си идваше в българия за известен период от време като тя си отиваше до родния краи при нея да се видят и постоянно по всякакви начини с манипулации с изнудване какво ли още не искаше да я върне при нея тя не искаше да чуе дори и ми споделя възмутено. През тази една година без работа последваха постоянно скайп обаждания, разговори по телефона, от майка и която искаше тя да се върне. Аз бях много възмутен ядосан и изнервен нито тя нито аз искахме да се върнем. Всичко това продължи до там че майка и казваше че ако не се върне за нея тя няма дъщеря, и приятелката ми тук се измъчваше жестоко, показваше ми разговори как майка и говори че аз не съм стока че немога да се грижа за нея, че не работя, че там ще я запознае с други мъже отговорни и зрели. Бях бесен и потресен и така се почна една воина между мен и майка и като стана така че я разпнахме на кръст едва ли не да избира между нас, накрая тя се съгласи да се върне при майка си обратно и с хиляди умолявания убеди и мен че като се върнем там ако нищо не стане ще се махнем а тя повярва накрая на майка си че тя ще ни помогне всячески там докато се стабилизираме. Знаех какво става че ще отидем там и мен ще ме разкарат и така и стана. Пристигнахме търсехме работа търсехме квартира проблеми с езика накрая до никъде майка и ни каза оправяйте се, като зад гърба ми са ме плюли пред нея по всевъзможни начини накрая аз не издържах и казах тръгвам си немога, а приятелката ми каза аз оставам ще остана при майка ще намеря квартира и ти ще се върнеш. Прибрах се сам в БГ тя стоя няколко месеца там и намери квартира точно до тази на майка и неиния пастрок!!! Но нещата се бяха променили аз неможех да се върна там намразих ги тези хора в дъното на душата си те мен също а нея обичах безкраино. Казах и че ще мина да я видя след нова година и ще ходя да работя в друга държава. Така и направих пътувах 4 дни с автобус до нея стоях там седмица после продължих към работа която вече ми бяха уредили мои приятели. Престоят ми при нея бе около 7 дни отново невероятни исках тя да ме последва или да сме заедно отново, но тя ми каза че вече има квартира там че има и работа която бе в едно местно кръчме да прави салати и мие чинии за минимална заплата, но не искаше да ме последва и настояваше аз да остана там говорихме милиони пъти така и не се разбрахме, но за мен тя се бе променила под натиска на майка и онзи. И така заминах си аз отидох да работя там където ме бяха извикали изкарах 2 седмици и не издържах без нея душата ми бе болна а тя в същото време тя ми се обади за помощ финансова събрах си багажа заебах всичко качих се на самолета и се върнах при нея дадох и пари да оправи каквото е нужно. Почнах пак да си търся работа там къде ли не питах но не го знаех този пуст език там и нищо не ставаше, неината заплата за нищо не стигаше и тя знаеше че имам някакви заделени пари и почна да ме притиска да работя и плащам, и че аз не ставам за нищо и тя по добре да си хванела съквартирант, почнаха скандали за пари и стана грозно аз исках нея но не там не по начина които маика и я принуди да живее а тя принуждаваше мен намразих съответната държава в червата си бях бесен и отчаян а обичта ми бе същата силна, в последсвие забелязах че почна да пие и то доста сериозно по малко но постоянно. Неможех да остана всичко опря до парите тя ме питаше какво мислиш да правиш накрая не издържах и и казах заминавам си. Тя го прие също болезнено като ми върна пръстена и аз отново си тръгнах с много пари назад по пътища билети и на нея помогнах но не ме яд за парите не ми пука за тях, а за нея защото душата ми се разкъсваше. Прибрах се в БГ изтормозен, изпълнен с омраза и обич и всякакви чувства минаха месеци писахме си чувахме се но все същото неините упреци бяха че не работя че не плащам че немога да гледам семейство но ме обича безкраино все едно слушах майка и, побеснявах тя ме търсеше аз не отговарях защото не бях съгласен с нея, после аз я търсех и стана ходене по мъките. Аз от своя страна пък ме беше яд че тя все слуша майка си че е на 30 а каквото каже майка и тя го изпълнява, че немога да смогна на парите с които тя е свикнала да живее и харчи че неможе да пести и каквото и да има ошушква и че и бях нужен там само за сметки, че непонасям да пие. С майка и онзи се мразим до кръв и немога да живея около тях, и най вече ме боли от това че аз пропътувах цяла европа и се връщах многократно и опитвах за да съм с нея а тя така и не ме последва само разговори в които ме обича безкраино но до там. Половин година се измъчвах и до ден днешен я обичам но притъпих болката, като последно си казахме че ако някои има нужда от помощ да се обади и че е по добре да не контактуваме помежду ни. Не съм бил с друга откакто се разделихме опитах но немога, тя също е правила опити, но разбрах че все още (казвам го с несигурност) ме обичала, но всичко е приключило. Сега след месец почвам работа като международен шоф. и мамка му разпределиха ми района в същата шибана държава в която е тя и сега какво когато минавам оттам да вдигна телефона или просто да подмина по кои път да хвана да продължа с живота си напред или да се върна назад към нея, има ли смисъл в цялата тази болезнена история?

Коментари

1.   Човече, глaвaтa ме зaболя докaто те прочетa.
Виж, вaшето е токсично. Всичко върви нaопaки когaто сте зaедно, всичко нaзaд и нaдолу. A нa всичкото отгоре не сте и зaедно в истинският смисъл, дa гледaте в еднa посокa, дa се борите зaедно. То кaкво, всеки дърпa към себе си и нaкрaя нищо зa никого.
И двaмaтa имaте нуждa от "здрaвa ръкa", от половинки, които буквaлно дa ви поведaт нaнякъде. Кaто изгубени децa сте.
Продължи нaпред, не спирaй, не преебaвaй и тaзи възможност зa рaботa и пореден опит зa стaрт нa ново нaчaло! Товa е моето мнение!
Успех ти желaя, мисли с глaвaтa, сърцето определено често лъже!

2.   Остави миналото назад и не се връщай! Тази жена не е подходяща за теб - около нея все проблеми. Много си се измъчил, ти мазохист ли си да продвължаваш. Обичай себе си, не нея! Тегли чератата и давай напред. Като минеш покрай ненйния град - подминавай с пълна газ. И задължително - никакви контакти, няма РД, няма да те чуя - нищо. След половин година като ти се проветри главата, може и да срещнеш някаква истинска жена, а не музикантка-миячка-на чинии. Грозно впечатлние ми направи, че доста те използвала финасово. Горе главата, млад си, пребори се със себе си и ще успееш.

3.   От Автора:
Благодаря за коментарите, от тях разбирам че и аз съм на същото мнение и то е правилното край и точка. Просто не разбирам аз и подадох ръка взех я под крилото си дадох и дом защото да подчертая в България нейния дом бе окопиран от брат и неговото семеиство и тя не бе желана там, в чужбина майка и онзи я искаха там за да им погасява сметките, тя просто за семейството си даваше всичко по всяко време пари на заем имаше да взима от брат си, плащаше на майка си онзи квартирата и всичко работи като вол за всички им и накрая когато тя ги напусна те я направиха на дроб но въпреки всичко тя остана с тях и се обърна срещу мен. Каза че аз я използвам а Боже а аз я прибрах в дома си всичко мое бе и нейно не плащаше нищо нито сметки нищо просто исках от нея да си харчи неините пари които вади защото тя като музикант докато бяхме в БГ и аз си търсих работа тя взимаше доста добри пари които за дни изчезваха за глупости като чипсове снаксове, бира и наи вече твърд алкохол и цигари. Никога не съм и казвал даи ми пари за каквото и да е. Само и казах харчи си твоите пари аз от теб не искам нищо за да може когато излезнат сериозни разходи и сметки или за евентуално заминаване някъде аз да имам парите да ги оправям от теб друго не искам. Но не нападанията продължиха ти не работиш ти не даваш пари ти неможеш да гледаш мен и семеиство, а когато има сметка за зъболекар доктор или неща от този сорт по 300 400лв аз вадих и плащах за чужбина също по заминавания аз вадих и плащах. След като се приберем обаче и удържах това което и бях дал за самото заминаване защото ме бе страх че ще ни остави без пари, а това което бе изкарала тя от месеци работа там парите нейните си изчезваха за по малко от месец и отново се нахвърляше върху мен, моето семейство я харесваше но много от тези неща те не ги знаеха те виждаха само добрата и страна. Дори в България тя вадеше по 500 600 лв месечно от петъка и съботата работа по 3 часа без да и докосвам парите без никакви разходи и сметки тези пари изчезваха за седмица а аз бях винаги на дръвника, писна ми от всичко това, главата все ми казваше махни се остави я а сърцето обратното. Майка и я извика при нея да живее за да може тя да им плаща всичко там и тя го прави до ден днешен а аз трябваше да съм там също да давам на нея тоест излизаше така че аз да съм магарето. Накрая се махнах въпреки всичко зарязах ги, докато за тях аз съм бил използвач, манипулатор, искал съм те да ме гледат и да ми плащат пълни глупости аз я прибрах оттам без стотинка, за всички заминавания аз поемах разходите защото тя никога нямаше пари. Преди месеци я поканих да се прибере в България за отпуската си поне да се видим каза ми немога нямам пари ако ти платиш Ок, това вече бе върха аз в Бг без работа тя в чужбина няма пукнат цент, работи за 1000 евро плаща 600 за кварира 100 за други разходи остава с 300 евро да преживее месеца но да е до майка си, от музикант стана мияч на чинии взима 10тократно по-малко и я чупят от работа преживява заряза мен в името на какво незнам. И кои би взел такъв човек до него си да вярна ми беше в това съм сигурен на 10000% но всичко останало цигарите, алкохола, този харчалък без да можеш да си заделиш нещо за черни дни, това майка ти да те командва а ти да си на 30г. и да слушаш нея и заради нея да оставиш човека когото казваш че обичаш, това постоянно вмешателство която тя позволи на майка си в нашия живот. Кои мъж би го изтърпял това незнам аз немога наистина немога не съм китка за мирисане дето има такъв лаф но това никои себеуважаващ се мъж не би си го причинил поне така мисля аз. Ще се радвам на още коментари. Благодаря