Не мога да забравя първата си любов!
Здравейте всички.

Ще се представя, голям мъж съм - на 30 години, с добра работа и обикновен, малко скучен живот. Преди години се влюбих в първата си полова партньорка, беше върховно! След време се разделихме, тя замина да живее в чужбина, а аз останах тук... Опитвах се да я забравя, излизах с други жени, но връзките не продължаваха дълго. Постоянно виждам снимките й и ги гледам сигурно с часове, харесвам ги (понякога и тя мои), на някои на които е с приятеля си даже плаках като дете! Разкъсва ме мисълта че е с друг, разбирате ли ме? А и да го виждам просто... много ме боли.

Какво да правя, кажете ми моля!

Благодаря на всички, които си направиха труда да прочетат и на който ще публикува историята ми.

Коментари

1.   Перфектно те разбирам. Мойта единствена любов също замина и то доста далече и гаврата се разкрива в това, че примерно минава една година от края и тъкмо се успокояваш, че си свикбал да забравяш малко по малко, и вече не боли толкова, когато въпросният чивек ше реши да напомни за себе си по най-кокетния и разсеян начин, но с пълна сила. Така се минават още месеци застой, но и надежда, след които отново усещаш нааай-рязкото и вечно разказване от погледа ти. Почти еквивалентно на смъртта, колкото и ужасно да звучи, но практически, точно такова. Следва още по-мъчителна болка, неуспешни връзки и прочие страдание, осъзнавайки, че този човек ще го обичаш завинаги. Почти година по-късно, аз наистина още го обипам и мечтая да му се случвст най-прекрасните неща, но с готдост мога да кажа, че вече не съм влюбена в него. С даже няма страничен човек. На твое място и аз бих си казала, че това с времето е пълната простотия и не работи, но въпреки всичко, при мен явно успя. Пожелавам ти търпение!

3.   Знам, че звучи малко крайно и нелогично дори - но изтрий всякакви контакти с нея - социални мрежи, номера, изхвърли истинските снимки, ако имаш такива. Далеч от очите, далеч от сърцето. Но като я гледаш всеки ден, макар само на снимка, няма да я забравиш. Попромени си начина на живот. Излизай на нови места, пробвай се с по-различни жени като характери от тези, с които си излизал досега. Намери си някакво хоби или спорт, там можеш да намериш жена със сходни интереси. Не се заклещвай в омагьосан кръг!

4.   Любовта трае 3 години

5.   Предплагам във фейсбук гледаш снимките й.
Повярвай ми, това си е чиста болест и "пристрастяване". Престани да ровиш и нон-стоп да мислиш какво се случва в нейния живот. Докато правиш така вечно ще си нещастен и ще се депресираш.
Остави тези снимки и се занимавай със сериозни неща. Огледай се наоколо и престани да мислиш само за бившата.
Освен това, когато двама души се разделят, те просто не са един за друг. Просто я идеализираш, а няма защо.

6.   Ми не гледай снимките!!!

7.   Unfirend. Няма друг начин. Докажи, че си голям мъж и продължи напред. Има жена, която ще иска да е с теб. Разбери, когато двама души не са заедно, то е защото не са подходящи. Ако са един за друг, нищо не може да ги раздели!

8.   Добре, бе, човек, защо не я потърсиш? Какви са тези харесвания на снимки и нон-стоп следене във фейсбук? ! Защо си причиняваш такива неща... напиши й един ред, питай я как е и виж какво ще стане. Да, не е "редно" да се надяваш да се получи нещо помежду ви, докато тя си има приятел, но редно ли е години наред да тъпчеш на едно място и да не можеш да си я избиеш от главата? А и изобщо не знаеш какви са отношенията й с този човек, дали смята да остава в чужбина или може да се върне насам, дали пък и тя не мисли понякога за теб.. и още куп въпросителни. Смятам, че в общи линии, има два варианта на развитие: 1. Тя ти отговаря, подновявате контакт и се разпалва някаква стара тръпка, която само времето ще покаже накъде ще отведе. или 2. Разбираш, че няма никакъв интерес към теб, че е забравила отдавна всичко и нежелае да се връща назад. Е, да, вторият вариант е по-вероятен, предвид изминалите години, фактът, че тя е далеч и не сте общували, още повече пък е обвързана. Но нищо не е на 100% сигурно, докато сам не се убедиш! Всъщност, има и 3-ти вариант, според мен, а именно: Подновявате контакт, но тя се оказва различна от това, което помниш. Минали са години, и двамата сте се променили, нито ти, нито тя сте вече същите хора, и просто.. не си пасвате. Цялата работа остава един хубав спомен и.. знаеш, че си опитал! Сигурно някои ще ти кажат, че това е неморално, грозно и подло, да сваляш чужда жена, но... всеки е свободен да избира сам за себе си. Ако бях на твое място, нямаше да си губя времето в разсъждения и терзания :))

9.   Аз съм така. Не мога да забравя една моя любов. Отварям фейсбука й през 2-3 часа да преглеждам за нови снимки. Също така гледам профилите на всички мъже, харесали снимката. Не мога да я забравя...

11.   Здравей, аз съм жена. Ще ти кажа само едно - или сега и признаваш всичко и веднъж завинаги разбираш, дали тя е човекът или не, или скоро ще плачеш гледайки как е родила децата на друг. Мъж си, бори се за Бога!!! Аз никога не съм оставяла така нещата, без да покажа по някакъв начин, че ми пука за даден човек. Не се страхувай, какъвто и да е отговорът ѝ, нищо не губиш! Така или иначе не си с нея. Поне ще ти олекне! Действай, момче! Действай! Късмет :)

12.   Съгласен съм само с първите две изречения на Н. 11.
Моя съвет е да спреш да гледаш снимките им. Амбицирай се да постигнеш нещо сам, работи върху някоя твоя идея, мечта, бъди постоянен и не примерим-това е рецептата за успеха.
По този начин, ще направиш от себе си един много успял мъжки екземпляр към когото повечето жени, ще въздишат.
Един мъж не трябва да се бори за жена(да не си пехливанин, че да се бориш)Правиш нещо което е знак, че ти харесва момичето, да и покажеш, че имаш интерес и дотам, след това каквото и да направиш е вид унижение, ти така се описваш едва ли не искаш тя да те съжалява- а това е ужасно когато единия от двата пола съжалава другия. Това последното винаги води до раздяла рано или късно

13.   Просто не се занимавай изобщо с нея. За повечето мъже е шокиращо колко лесно може да те изтрие от живота си една жена. Просто преми фактът, че го е направила, и не си губи времето...

14.   Авторът е
Здравейте всички! Не спрях да гледам снимките й защото ми излизаха в сайта, но направих нещо което меко казано ми отвори очите - а именно - опитах се да се поставя на нейно място, исках да видя или поне да придобия представа как изглеждам от нейната гледна точка, и бях изумен от промяната в чувствата ми - като направих своя експеримент установих, че съм голям глупак, не ми се нрави да се наричам така, но тази дума ме описва точно! - оказва се че съм поддържал някакви отдавна мъртви чувства, изпаднали в кома още от моментът в който се разделих с нея... Може би заради това че бях млад и правих грешки в мен е останала нуждата да се докажа като зрял човек пред нея, да покажа че не съм младежа отпреди. Докато тя отдавна е продължила... само сякаш й е било забавно да ме разиграва. :)

Искам да благодаря на всички вас, че се отзовахте!
А сега ще продължавам да се боря с угризенията и яда, които изпитвам за това че изпуснах прекрасно момиче, което беше готово да даде всичко за мен, което правеше безмерно много компромиси за мен и на което сега се наслаждава друг, защото аз я отблъснах!

15.   Какво стана, Авторе? Говори ли с нея?

16.   разбирам те отлично. съвета ми е да я забравиш, няма смисъл да се вайкаш повече по нея, забравила те е. ако пък решиш друго по-добре й напиши всичко което изпитваш, излей чувствата си и затвори вратата.

Успех. ;)