Какво става между нас?
Моята история е по-различна. Имам приятел от 2години и сме на 25 и двамата. И двамата си бяхме първите хора с които имаме сериозна връзка, а на мен първата връзка изобщо. Разбираме се идеално, споделяме си всичко и е просто прекрасно, но проблема е че той не е решителен. Като цяло аз съм по-силния характер, не че се налагам, даже винаги уважавам мнението му изцяло, но то просто се усеща че аз взимам решенията в трудни моменти. А това някак ме отблъсква, защото винаги съм се чъвствала вътрешно нестабилна и несигурна и съм искала да си имам човек, който да е сигурен, на който да мога да се облегна във всеки един момент. Не ме разбирайте погрешно не е безотговорен, но просто не съм сигурна че с този човек мога да имам семейство и да отглеждаме заедно децата си. Защото всичко върви натам към брак и деца и ... отговорности. Но какво да правя, моля Ви дайте ми съвет, просто много ли очаквам или пък съм случила на човек който не може да ми даде това. Предварително благодаря за менията Ви. :)

Коментари

1.   Поговори с него за това и виж той какво мисли по въпроса.

2.   Има подобна ситуация в "Железният светилник" - жената е с по-силен характер и взема всички решения, но за да не омаловажи ролята на мъжа, прави така, че все едно са негови. Няма нищо фатално в твоята ситуация, няма значение кой ще взема решенията, но ако това те притеснява сериозно и работите отиват към брак, то изясни с твоя човек ролите и отговорностите в семейството или карай като Султана.
Мечо Пух

3.   Драги Мечо Пух,
да сравняваме може би най-цялостния, най-убедителния и последователен образ в "Железния светилник", синтезирал в себе си цяла една епоха, с историята на авторката, е поне нелепо. Чрез Султана, т.е. чрез образа на Султана, Димитър Талев разкрива трагизма на времето, крушението на старите нравствени устои и възникването на нови морални норми, преосмислянето на мястото на жената в семейството и в обществото. Не мисля, че нещо такова се случва тук...
Скъпо момиче, до болка ми е познато това, което описваш. И аз като теб винаги съм се чувствала лабилна и несигурна, но въпреки това, до ден днешен взимам сериозните решения в семейството ми. Не искаш много - напротив. Искаш точно това, което чувстваш, че ти липсва. Явно не си попаднала на човека, който би ти го дал. Сигурна съм, обаче, че ти дава много други неща, които пък в друг едва ли би намерила. Така че решаваш какво би "прежалила" и взимаш изгодното за теб решение. Поне при мен така се случи и ти говоря спрямо 10 годишния си опит и вярвай ми - за тези 10 години не веднъж ми писна да бъда "силната" в семейството, или както се изразява съпруга ми - двигателят му. Но това е единственият ни проблем, ако въобще мога да го причисля към категорията "проблеми".
Желая ти всичко най-хубаво!
Gangster

4.   Мила ми Gangster, а какво пък чак толкова лошо е направил Мечо Пух, споменавайки за героиня и ситуация, описани в произведение, което макар и от задължителните в училище, едва ли повечето хора изобщо са чели, а ако са го правили, е било във възраст, в която се съмнявам да са разбрали същността му... Напротив, аз се радвам искрено на първия пост, защото най-малкото, с паралелите, които се правят, може да се събуди истински интерес у някой от пишещите и четящите тук да вземе да разлисти "Железния светилник" и в по-зряла възраст. Така че, Мечо Пух има моите адмирации.

Колкото до въпроса, който поставя авторката - аз също създадох семейство с такъв мъж, който в много други отношения е достоен за уважение, но този му недостатък ме тормозеше по същата причина, поради която тормози и нея. Приемах го такъв, какъвто е, макар и често да не ми е било лесно. В крайна сметка, през годините се появиха и други неща, които ме караха да се чувствам все по-зле във връзката ни и те бяха тези, които надделяха на везните при вземането на решението да се разделим, а не самата му инертна натура.

Така че и аз бих казала това, което преди време ме посъветва моето ДжиПи, когато споделих с нея за проблемите си: Той не е на годините на детето ви, във възраст, в която могат да бъдат променени чертите на характера му. Той е зрял човек и отдавна се е изградил като личност, затова помисли и прецени добре дали можеш да приемеш недостатъците му и да живееш с тях или не, и според отговора, който си дадеш, вземи твърдо решение, към което да се пръдържаш оттук нататък. Късмет каквото и да решиш, и всичко добро!
Д.

5.   Д.,
никъде не твърдя, че е направил нещо лошо. Просто сравнението не е на място. Фактът, че има хора, които никога не са чели, или разбрали трилогията на Д. Талев е доста плашещ, но пък доказва за пореден път тоталната деградация на днешното общество и це от постнностната му система.
Иначе, с останалата част от поста ти съм съгласна, при все, че всичко е много индивидуално.

Gangster

6.   Гангстер, четирилогия е. Железният светилник, Преспанските камбани, Илинден и Гласовете ви чувам.

Дядо Торбалан

7.   **"це от постнностната" = ценностната

8.   Дядо, прав си. Тетралогия е. Просто "Гласовете ви чувам" е написан през 1965-66, мисля, а останалите части са написани със сравнително малки интервали - от '52 до '54 година. Извинявам се за неточността.

Gangster

9.   Нали твърдиш, че не е направил никаква грешка и не е безотговорен... Каква още искаш?

10.   Историята ти е 200% същата като това което преживях преди 3 години. Той беше страхотен като приятел, като човек, правеше каквото искам, но никога не взимаше решенията от това какво да правим, до това къде да отидем с кого, дори никога не знаеше какво да ми подари и не че подаръците бяха важни но се стигаше до там да ми изкопчва какво искам по рождени и именни дни, защото въобще не можеше да реши, оставяше се по течението на живота а аз исках да се развивам, но заедно с куп други причини всичко започна в моментите когато беше толкова колеблив че се чудех защо съм с него. След 3 години заедно последните месеци се бяхме толкова отдалечили, че накрая аз въобще не го възприемах като мъж с който да съм и се дразнех от преградките и целувките му...та говорила съм много с него, той разбираше какво ме изнервя и че искам просто да мисли и да има свое мнение, да го отстоява, да се скара с мене даже да ми се опъне в разговора, за да знам че има силен характер,,,така и не стана. Разделихме се минаха около 3 години вече, днес отношенията ни са много човешки и аз не съжалявам, чувствам се добре, бях честна пред себе си следователно и към него. Той има друг човек до себе си, надявам се е щастлив..Но при нас имаше и други причини, не бих ти казала- зарежи го, в никакъв случай. Но както те съветват по-горе, говори с него и му кажи че това не е негов просто навик да оставя решенията за теб, а че е нещо което стои между вас и че ти имаш нужда той да бъде мъжа и да взима инициативата и решенията и той, иначе става така че вие двамата сте във връзка, която се справя с трудностите и пътеките само като ти вървиш. За всяко нещо разговорът е най-важен, слушай сърцето си, ако мислиш че не би могла да му се довериш във важните житейски моменти които те чакат занапред, кажи му го. При мен също беше това, че аз освен че съм постоянно любопитна и развираща се и решителна, съм прекалено зряла от по-малка и това в случая ми е пречило в отношенията ми с мъжете- аз мисля винаги за напред, нещата от всички страни, боя се да не направя грешки, а на тях мъжете им е все тая и се носят по течението на живота и това ме плаши и ме кара да съм несигурна в този човек и просто се отдръпвам. Говорете за всичко което те притеснява и си дайте време след разговора да видите дали има промяна наистина и ще стане ли, или промяната ще е само на думи. Ако е така значи слушай това което ти подсказва интуицията, не си сигурна в него, значи не прави най-важните крачки в живота си с човек в който не си сигурна че ще се получи. Успех, не се бой каквото и да решиш, няма случайни неща, действай със сърцето си, то няма да те подведе.

11.   Според мен, но това е лично мое мнение, една жена до себе си трябва да има един по-силен от нея мъж. Обратното ли е - рано или късно връзката ще рухне