Детето ми не е от съпруга ми, а той не подозира
Здравейте. Много от Вас ще ме упрекнат, най-вероятно. Условно ще се казвам Ана и ще бъда от Бургас. На 23 съм. Преди 6 години направих най-голямата глупост в живота си, не се оправдавам че съм била на 17. Започнах работа в един офис. Бях отегчена и разочарована от семейстяото, което ми липсваше. Баща ми по произход е турчин. Винаги съм била наричана "ку*ва" примерно защото съм се лакирала. Един ден по най- гадния начин разбрах че не ми е баща. Както и да е, отплеснах се. Та, на 17 започнах работа - почистване на офиси и магазини. Така се запознах с Янко. Той беше невероярно мил. Много често виждаше че плача, излизахме, говорихме, нищо повече. Може би защото ми липсваше разбиране и подкрепа, не знам, но се влюбих в него. Той обаче беше на 35, а по-лошото е че беше женен. Осъзнавах това, знаех че греша. Ежедневно живеех с угризения и болка, направих и опит за самоубийатво. По-зле стана стана когато той ми сервира че ме обича. И да беше грешно, отдадохме се на тази невъзможна любов. И така три години. Криехме се, лъгахме, страдах, но го обичах повече от всичко. Един ден той ми каза че е решил да се разведе. Тогава го оставих. Съвестта ми не се примири. Отдръпнах се просто, и беше за добро. Много страдах. Но бях взела правилното решение. Тогава срещнах Илиян - най-прекрасното момче на света. Беше на 32, свободен. На майтап се влюбих в него. Заживяхме заедно. Бях безкрайно щастлива. Миналата година, октомври се бяхме скарали супер жестоко. Помолих го да ме остави тази вечер сама. Да бъда честна, изгоних го. Същата вечер обаче той ми изневери. Женската ми гордост беше наранена и досущ като децата реших да си го върна. Дали съдбата се избъзика с мен, не знам. Три дена по-късно срещнах Янко. Не го бях виждала три години. Всичко ми се преобърна. Последва покана за вечеря извън града, която не отказах. Едва мв нави, дето се вика. Това беше другата ми най- голяма грешка. Смятах, че ме пази. Всъщност изобщо не съм се замисляла, не ми е дошло грам на акъла, че може да свърши в мен. Не съм и усетила нищо. Вечеря, секс и сбогом. Връщай се при жена ти, а аз при мъжа ми. Така след няколко дни с Илиян изгладихме отношенията си, решихме че всичко си прощаваме. Месец по-късно разбах че съм бременна. И двамата бяхме безкрайно щастливи. Не си и помислях, че детето не е от него. Преди три месеца родих здраво и красиво момче - Алекс. Само че - копие на Янко. Кръвта ми се смрази. Радвах се че детето ми е живо и здраво, но някак си не можех да повярвам че не от Илиян. Той нищо не подозира, много му се радва, но след като видял снимки в соц. мрежа, Янко ми се обади. Попита ме защо не съм му казала. Аз до последно отричах, но приликата е поразителна. Вече три месеца се побърквам. Не ям, не спя, полудявам. С Янко се разбрахме да мълчим. Да запазим семействата си. Но Илиян... Той е прекрасен, а аз какво съм направила... Толкова свикна с бебето, прави всичко за него. Той е просто най-добрият съпруг и баща. Как да му кажа, че това дете не е негово? Как? Не мога и да мълча, съвестта ми се бунтува. А детето ми? Ако след време разбере? Ако изживее всичко, което аз изживях когато разбрах че баща ми не ми е биол. баща? Ако говоря, трябва да е сега. Ако мълча, то ще е завинаги. Въпросът е какво да правя? Моля само не ме упреквайте, сама се мразя достатъчно. Ако можете без да нападате да си кажете мнението, ще бъда много благодарна.

Коментари

1.   Ужас! Признай му сега иначе цял живот ще живееш в страх и гузна съвест. Той рано или късно ще разбере. Онзи Янко може да реши, че той иска да бъде до детето си и ще се бори докрай, а тогава и твоят ще разбере. Или от яд ще му каже. Всичко е възможно. Не може да живееш с тази лъжа, нито мъжа ти го заслужава, нито детето. Сама си виновна, така че поеми отговорност за действията си!

2.   Мила много ти съчувствам, но трябва да вземеш най-доброто решение без да се влияеш от мнения на анонимни коментатори. Каквото усещаш в сърцето си го стори, пък последиците каквито са.
Но..
все пак, аз мога да ти дам следния съвет, какво бих направила аз, ако ми се случи нещо такова.
По-добре не казвай на мъжа си, а го запази в тайна през целия си живот! НАИСТИНА много тежко ще я носиш, докато си жива, но това ще съхрани семейството си. Помисли си само, че ако мъжа ти научи може да ви изостави - мъжете трудно биха преглътнали това, така и двамата с детето ти ще се окажете без мъжка подкрепа, докато то расте. От друга страна, помисли, че истинския баща на детето ти също може да има семейство, все пак е на възраст - нали не искаш да съсипеш и неговото семейство!
Просто пази го в тайна и не го казвай на никого, дори на най-скъпият ти човек в света!

3.   Кажи му, по дяволите! Това е едно от най-ужасните неща, които жена може да причини на мъж. Може да го приеме, може и да те изхвърли, но има право да знае. За твое добро е, ще ти олекне, няма да се измъчваш цял живот.
Номер 2. Бог да пази мъжете от жени като теб. После се оплаквате от стереотипи.

4.   Направи тест за всеки случай. Елементарно започни от проуучване на кръвни групи. Посъветвай се с лекар. Ако по тях не успеете - генетичен, но е по-скъп. Не е морално да мълчиш. Няма да си единствената обаче.

5.   Вече си надробила попарата. Въпросът е ЧОВЕК ли си, че да я сърбаш. Тоест, готова ли си да поемеш отговорност за действията си. Ако да, кажи на мъжа си. Ако не, продължавай да го лъжеш, но се замисли, ТИ как би се чувствала на негово място.

6.   Най-правилното решение според мен е да признаеш всичко на Илиян. Той също ти е изневерил, и мисля че не би трябвало да ти се сърди. Ако пък не те приеме, Янко със сигурност ще е щастлив с теб и детето ви.

7.   Надявам се да ме разберете правилно.
В момента като че ли е по-важно това да се запази в тайна само в интерес на детето. Кой кого и как вече е в миналото. Но авторката споменава доста имена- вкл. и това на детето, което е недопустимо. Лесно е да се направи връзка ако имената са инстински. Ако те са моля модераторите да махнат това писание.

8.   Надявам се да ме разберете правилно.
В момента като че ли е по-важно това да се запази в тайна само в интерес на детето. Кой кого и как вече е в миналото. Но авторката споменава доста имена- вкл. и това на детето, което е недопустимо. Лесно е да се направи връзка ако имената са инстински. Ако те са моля модераторите да махнат това писание.

9.   След като е свършил в теб защо не си взела хапчета? И как 9 месеца не си се замислила над възможността, че детето не е на Илиян?
Но станалото станало. Това е Божието наказание за вас тримата, задето прелюбодействате. Но не се отчайвай. Бог не те е изоставил и те е направил майка - концентрирай се над отглеждането на детето. Най-важното нещо в живота ти ще бъде то и ще ти даде шанс да изкупиш греховете си.
Дано Илиян си го припознае за свое, Янко мълчи и съвестта ти издържи, за да не расте без баща заради вашите грехове.

10.   Авторке, изпълни първата част от съвета на №2, т. е., да не обръщаш внимание на анонимните коментари, затова не обръщай внимание на втората й част, да не казваш истината на мъжа си!? Това е най подло, да живееш в лъжа. Кажи истината, каквато е! Живота ще покаже какво ще стане.

11.   Такива са дъщерите на турци - неориентирани, не знаещи какво се случва. Тормозът от детството им просто ги съсипва за цял живот.

12.   Здравей, Ана,

Отправяш молба към читателите на историята ти да изкажат мнение. Сега ще ти кажа за какво си мислих, докато я четях.

Преди години се сблъсках с вечната философска тема "свобода или сигурност". Поводът да задълбая в нея беше изучаването на мерките, които някои европейски държави предприемат за борба с тероризма (след 11 септември 2001 г. ). С две думи - увеличаването на сигурността предполага ограничаване на свободата. В най-широкия смисъл на двете понятия. След това си дадох сметка, че много често, в най-различни ситуации ние, хората, сме принудени да правим същия избор - свобода или сигурност.

Та твоята история отново ме подсети за тази дилема. Ти си изправена пред нея. Ако искаш сигурност, трябва да запазиш тайната за истинския татко на бебето (да ти е живо и здраво) - и от него, и от детенцето, и от близките ти. Но това означава да живееш в постоянен страх истината да не излезе наяве; и с чувство за вина към детенцето и съпругът ти. Но това е сигурността - ще имаш дом, подкрепа...

От другата страна е свободата. Сигурно си забелязала, че през ден, през два говорим за свобода - по телевизията, по другите медии, сред приятелите. А какво е свобода? И на мен преди време ми беше трудно да дефинирам това понятие. Преди година или две попаднах на пост на мой приятел във Фейсбук, който я дефинира много простичко: "свободата е да можеш да кажеш истината без да те е страх, че ще те накажат" (Джордж Оруел, автор на романа "1984", го е казал по друг начин: "Свободата е правото да кажеш онова, което хората не желаят да чуят"). В този ред на мисли, ако кажеш истината, ще бъдеш свободна. Няма да се криеш, няма да се страхуваш, че някой ден някой ще каже нещо на детенце или на съпругът ти. Но съществува риск мъжът ти да не приеме добре тази новина.

И още нещо. Сигурността и свободата не са константни. В различни периоди от живота си отдаваме приоритет на едното или на другото, в зависимост от ситуацията. Затова как да постъпиш в ситуацията би трябвало сама да решиш. Животът е твой и ти трябва да поемеш отговорност за решенията си, колкото и трудни да са те. Честно казано, ако бях на твое място, сигурно щях да избера свободата... но съм два пъти по-голяма от теб.

Успех и стискам палци нещата да се развият по най-добрия за всички ви начин.

13.   Според мен трябва да му кажеш още сега и да гледате заедно детето с Янко. Според мен, рано или късно мъжът ти ще разбере. Особено щом е момче, ще трябва да заприлича на баща си. А тогава не се знае как ще реагира мъжът ти, да не останат няколко деца сираци...

14.   Той трябва да знае. Ако е наистина свестен, ще се погрижи за теб и детето въпреки наранената си гордост, но има пълното право да знае, че не е биологичен баща на детето. И да ти е тежко - забъркала си кашата и се очаква ти да я оправиш. Ще спестя квалификациите по твой адрес и ще повярвам, че наистина ти е тежко. Дано да не греша за последното! :(

17.   Направи ДНК тест, не можеш да си сигурна кой точно е бащата.

18.   Знaеш ли поне кръсните групи нa двaмaтa мъже и нa детето, тaкa можеш поне дa се ориентирaш кой нaистинa е по- вероятно дa е бaщaтa.
Инaче преди дa предприемеш кaквото и дa е, нaпрaви дискретно един ДНК тест. Сaмо ти ще знaеш истинaтa докaто решиш кaкво, кaк и когa дa нaпрaвиш. Изневярaтa ти кaто тaкaвa... aми нищо особено не е след кaто и той не си го е държaл в гaщите.
Обaче aко детето не е негово, следвa дa го освободиш от тaзи лъжa. Некa той реши дaли искa дa продължи с теб, с вaс, тaкa е прaвилно зa всички, зa детето нaй- вече.

Големият ми син приличa, нaпрaво си е копие нa любовтa нa животa ми. Дори съпругът ми подозирaше, но дори не бях виждaлa този мъж последните две години тa поне от въздухa дa "хвaнa".
Не могa дa обясня по никaкъв нaчин зaщо е негово копие. Едвa ли дa е от товa, че когaто прaвех секс със съпругът си, си предстaвях другият...
Нaпрaви изследвaниятa първо!

19.   Хубаво си се подредила, нямаш полезен ход... ако му кажеш съм почти убеден, че това ще е краят на връзката ви, няма разумна причина поради която той да остане с теб след като научи истината. Ако си мълчиш ще те гризе цял живот и ще се побъркаш. Не знам обаче защо питаш какво да правиш, като ти си си отговорила сама - не можеш да мълчиш. Аз така или иначе не виждам как 2-ма души, които се карат и са си изневерили могат да са заедно щастливи, както ти го описваш след като сте се сдобрили. Най-интересното обаче е как не си разбрала къде е свършил!? (айде да не усетиш как да е). Правите секс, идва кулминацията и той не го е извадил, къде е свършил според теб, във въображението си!?

20.   Номер 9, не виждаш ли че пише, че не е разбрала, че е свършил в нея!? Което е абсурдно, при положение че свършвам и не го вадя, къде ли да съм свършил...

21.   Каквото и да избереш, ще има два съсипани живота... Какво да те нападат хората, ти сама си си причинила нещо което никой друг не може да ти причини... Ако истинският баща не беше се усетил, по-добре беше да си мълчиш и ти да понесеш товарът да пазиш истината само за себе си. В конкретният случай обаче, шансът истината да изкочи не е никак малък.

24.   Е как не разбирате, че свършват във вас? Освен, че се усеща се и разтича... Вечното оправдание на българина- той все не разбрал... И с това пазене ще ме уморите вече, познавам 2-3 пазещи ги с по един аборт или с дете.

26.   Както ти казаха нямаш полезен ход в тази ситуация. По- добре е да кажеш на мъжа си, защото това тежи много и за в бъдеще товарът ще се увеличава. Постъпи честно с него, все пак и двамата сте си изневерили и не си само ти виновна. Ако реши да остане с теб и да приеме детето, ще имате бъдеще заедно и може би и общо дете. Ако ли не- търси истинския баща на детето да си поеме отговорност. Но според мен не живей в лъжа, това е по-лошо от всичко, освен това истината рано или късни винаги изплува.

27.   Като начало направи тест, току виж опасенията са ти напразни. И с какъв акъл качваш снимки във фейсбук, при тези опасения. Не те разбирам.
Но все пак истината е истина. Иначе ще се поболееш цял живот от тайната в която трябва да живееш. Но първо теста, останалото после.

29.   До 18. Има научно обяснения за този феномен. Някои сексуални партньори при жените оставят много силна генетична информация за себе си, която се препредава и на детето, дори да е от друг човек. Имаше един филм и там показваха редица такива случаи. Напр. детето на една американка имаше същите белези и бенки по тялото си, каквито ги е имал първия и съпруг, който е починал, а детето и е от втория съпруг.

30.   Обикновено, когато се роди бебе, родителите, роднини и близки, започват да гадаят на кого повече прилича, от кой какво е взело. До сега никой ли не подхвърли нещо, че от татко си не е взело нищо?

31.   До 29 - може ли да се сетиш за този филм. Наистина ми е много интересна темата. Аз това което съм гледал се отнасяше главно до животновъдство, тъй като там е добре известен факт. Какъвто е бил и при хората за да се въведе толкова сериозно тази задължителна девственост навремето. На тия дето пляскат ниски оценки по този въпрос, мога да само да кажа, че не те, а науката и историята им поставя оценките, не е обратното...

32.   Един ден детето ти е много вероятно да разбере истината - я по кръвни групи, я по друго. Тогава ще е голям шок за него. Ако не за другите - помисли за него!
Тъкмо майка ми коментираше познато семейство тези дни. Как двамата са синеоки, както и голямото им дете е такова, а малкото - с кафяви. Тогава и казах, че или биологичният баща е друг, или и двамата не са му родители. Тя спореше с мен и трудно го прие, но накрая разбра логиката на нещата.
А как би го приело детето?

33.   Няма по-голямо престъпление на жената към мъжа от генетичната измама. за мен това е наиситна престъпление. Ако един мъж използва измама да да преспи с едн жена, тя има реален шанс да го осъди за изнасилване - била е подведена. В същото време едно нищожество се опитва да си уреди животеца, подигравайки се с онова, което е ценно за мъжа.... Представи си развитието на историята - ако един ден този човек, след като е отгледал това дете, разбере истината - вече никога няма да го гледа с очите на родител. Самото дете - за което той е истински баща, ще се чуди какво е сгтрешило... съсипваш два живота, за си угодиш на себе си. Много жени тук ще ти дрънкат глупости, за това, че ако е свестен, не знам какво си. Истината е, че свестните хора не заслужават жените, които обичат да им сервират такива неща. За мен е просто - казавш му истината и посрещаш последствията, какавито е да са. Гледам, че си търсиш оправдания - и той ти бил изневерявал, дрън-дрън. Ако той дойде е ти каже, че друга е има дете от него, как аще се почуунстваш? Нямва ли той да стане най-лошия на света?

35.   На три месеца не може да се разбере на кого прилича детето. Мълчи си, засега, ако бракът ти се развива добре не е нужно да си признаваш. В зависимост от обстоятелствата след години ако искаш може да споделиш на сина си, но когато е достатъчно зрял за да те разбере.

37.   Честно казано за да знаеш, че той ти е изневерил или си го хванала или той ти е споделил. Ако е второто то е доста нечестно че ти още на момента не си му признала и за собственото си прегрешение - така към днешна дата той би бил по-подготвен за един подобен удър. Защото след като ти знаеш за неговите грешки е редно и той да знае за твоите.. А ако те приеме за жена и Алекс за свое синче, тогава заедно като едно семейство ще прецените как да постъпите по-нататък с детето.. Смисъла на семейството не е ДНК-то и лъжите - толкова мъже по света припознават и осиновяват чуждите деца. Греха ти няма да намалее ако премълчиш, мислейки си че ще пощадиш ближния. Като добавим към гузната съвест и постоянното чувство за страх и параноя, че от някъде ще се разбере или ще си проличи, то това твойто живот ли ще е?? Пък и любовника ти днес и утре ще си мълчи, но други ден може и да си отвори устата. Знаеш ли, не дай си Боже, го изостави жена му и на него вземе, че му стане самотно, дали пък няма да се сети за вас? Повече от един човек вече са твърде много да пазят тайна.

38.   Здрасти,
аз няма да задълбавам за изневерите и кой прав, кой крив, 'щото ще стана доста циничен.
Само ще ти кажа, че съвеста ти няма да позволи още дълго да мълчиш. Още по-лошо ако мъжа ти разбере. Надали е такъв идиот, че като види снимка на бившия ти и на детето да не стопли. Така, че според мен боли, не боли събираш ги и двамата някъде на усамотено място, където може да поговорите и се изяснявате. Само, че преди това направи тест за бащинство, за да си на 100 % сигурна.
По-добре всички да са наясно, защото ако мъжът ти не е баща на детето ти и ти мълчиш, когато разбере е възможно да намрази и детето, и теб. А той ще разбере, понеже такива неща не остават дълго време скрити. Седни и поговори и с двамата очи в очи, но след като направиш теста.
Успех!
АКАТИМ

39.   Не бързай да се самонавиваш и филмираш. Докато е бебе, можеш да намериш лесно прилика, ако я търсиш. Ще ти разкажа две истории от моя живот. Когато синът ми беше на около година, се запознах с една майка в градинката. Нейният син беше със 7-8 месеца по-малък от моя. Една вечер решихме да седнем в кварталната пицария и да извикаме и мъжете си да се запознаят. Моят мъж дойде пръв и седна до нея. После дойде сервирьорката, почна да се радва на нейния син - бебе в количка, и каза "Ама той направо е одрал кожата на баща си". Ние избухнахме в смях, тя каза "Наистина в е одрал" и сервитьорката си замина. Като ги погледнахме - вярно, и бебето, и мъжът ми с тъмна коса, кафяви очи, има прилика. Ако ти кажат, че са баща и син, няма да се усъмниш. След това дойде и нейният мъж. И наистина, бебето беше умалено негово копие. Но сервитьорката си мислеше, че мъжът ми е бащата и намери прилика с него.
Другата история е от времето, когато синът ми беше в първи клас. Всички казваха, че адски прилича на мен. Същите големи светли очи, русолява коса... И така, докато свекърва ми ми показа снимка на мъжа ми от първи клас. Малко по-издължено лице, малко по-тъмни очи, но иначе от снимката ме гледаше синът ми. Съвсем същите черти, дори големите очи, които си мислех, че са от мен. В момента синът ми е на 16 и все повече прилича на баща си.
Така че нищо не се знае. Тук добре са те посъветвали да провериш кръвните групи. Ако оттам излезе някаква несъвместимост между детето и мъжът ти, тогава го мисли. Успех!

40.   Авторке, не искаш негативни коментари, но историята ме развълнува и ще кажа моето мнение. Поначало изневерите сами по себе си са нещо отвратително, но пък и да вземеш да забременееш от изневяра, че и да го родиш... Чудовищно, авторке, това не е кръпка да го разпориш. С едно ще завърша-под открито небе скрити тайни няма. И твоята тайна ще излезе, точно когато не очакваш. И не ставай смешна с тези глупости, че не си разбрала, че е свършил в теб. Така правиш нас, които четем историята ти на говеда. Постарай се поне да си измислиш по-правдоподобно оправдание.

42.   Авторке , минали са пет години , но ако все пак имаш начин това да достигне до теб , въпросът ми е : как се развиха нешата и какво стана в крайна сметка ? Благодаря предварително .

43.   Искам да чета истински истории, тази си личи, че е измислена!