Границата между приятелството и любовта
Аз съм момиче на 16 и от 3 месеца си имам приятел. Всичко върви прекрасно и не сме имали никакви проблеми, но аз имам един проблем и той е, че имам страшно много приятели момчета и с тях винаги си харесваме снимките със сърце (новата функция във Фб) и си ги коментираме, но много ме е страх, че ако той види, че коментирам или харесвам по този начин снимката на някое от тези момчета, ще си помисли, че едва ли не ги харесвам или им се свалям по тоя начин, дори може да си помисли, че му изневерявам. А няма как да спра, защото все пак са ми приятели и не искам да си развалям приятелството с тях заради любовта и обратното - да си развалям връзката заради приятелите. Много ме е страх, защото това ми е първата връзка и не искам да се превърне в кошмар. Как да постъпя според вас? А относно това, дали имам чувства към някое от тези момчета - не, нямам, харесвам си само моето момче и не ме интересуват другите. Много съм объркана и не знам какво да правя.

Коментари

1.   " но много ме е страх, че ако той види, че коментирам или харесвам по този начин снимката на някое от тези момчета, ще си помисли, че едва ли не ги харесвам или им се свалям по тоя начин, дори може да си помисли, че му изневерявам. А няма как да спра, " - щом в твоята глава нахлуват подобни мисли, защо и в неговата да не се породят? Естествено, че това ще си помисли. Ти си реши в коя графа го поставяш, в тази на приятелите или на любовниците. Много лесно едно приятелство се превръща в любовна авантюра, но след това, краха на любовната авантюра, не си остава приятелство, а се превръща в омраза! Ти си избери, вкусът е твой!

2.   Интересно е как една тъпа социална мрежа може да ти провали връзката, както и приятелството...поне в действителност да ставаше това, тя се чуди за тъпия му фейсбук! Ами махни профила!

3.   Здравей, по-голяма съм от теб, сигурно за това не разбирам.
Би си развалила приятелството, ако спреш да лайкваш снимките със сърце (а ги лайкваш с нормалния Like бутон примерно), така ли? И ти искаш да си приятелка с хора, които биха ти се разсърдили за подобно нещо? Вместо да си точна към гаджето си, да лайкваш по нормалния начин и да не се затормозяваш с глупости и хора, които не държат на теб, а на лайкването ти? Сериозно?

Ж28

4.   Тотално подкрепям номер 3 . Или си им ги харесвай по нормалния начин (за което ме съмнява,че ще се разсърдят), или кажи на приятеля си преди да научи сам.

5.   Да бе, защо пък точно със сърце ги лайкваш? Що за глупост? То ми напомня за една стара приказка, че женското сърце е като софийски трамвай- винаги може да побере още двама-трима.... Много си сърдечна нещо... Ако наистна държиш на приятеля си, винаги трябва да съобразяваш в себе си, дали това, което правиш, би му харесало, или би го огорчило и наранило. Дори и той да не знае.

6.   Е ти предполагам си го запознала вече с приятелите ти и той е наясно колко сте си близки. Според мен той вече е видял харесванията и коментарите (във ФБ всичко навсякъде се вижда), просто е разбрано момче и изобщо не го е направило на проблем.
Аз не бих търпяла някой, който ще ми прави проблем за приятелите и ще ме следи какво харесвам и коментитам, нито бих държала сметка на гаджето си с кого е приятел и излиза. Сега не става въпрос да харесваш на разни случайни момчета снимките и да го дразниш нарочно. Приятелите са си приятели и той явно е човек с такова мислене, защото ако имаше проблем вече щеше да е повдигнал въпроса.

7.   Забравих да добавя, че ако приятелите ти са точни хора, съвсем пък няма да се сърдят за едните лайкове и сърца, но аз не бих спряла заради гаджето, ако е нещо, което попринцип си правим с приятелите, и ще ти кажа защо - днес ще поиска да направя компромис за лайковете, което мога да го направя, но утре може да поиска да направя компромис за приятелството, което по никакъв начин няма да стане. Ценете си приятелите, защото те са ви второ семейство!