Влюбена в колега...
Здравейте! Искам да помоля, ако може да ми дадете съвет. Как да постъпя. Почнах работа преди около месец. Всичко в работата е ли идеално. Колегите са много отзивчиви помагат ми, шефа е много добър... Както и да е... Има един колега, който е малко по-специален от другите. На 29 е, а аз съм на 19. В началото не ми обръщаше внимание. Дори да се блъсне в мен не ми се извиняваше. След като мина една седмица от както почнах той започна да ме поздравява сутрин да си намира работа все около мен. Когато се разминем по коридорите да ми се усмихне и намигне. Неща, който не прави на другите ми колежки. Макар че те го мислят за темерут... Защото не им обръща внимание. Тъй като фирмата е голяма баща му работи също при него. И доста често ми подмята, че ще ме взима за снаха, но това е отделен въпрос... Тъй като 2 седмици той е в отпуска и имах време да си помисля... И мисля, че се влюбвам... Но много ме е страх да му призная чувствата си, за да не ме отблъсне... Не го познавам добре.. Но много искам да го опозная.. И да откликне на чувствата ми...

Коментари

1.   Остави го той да действа.

2.   Имаш шанса, че сте колеги, ще рече, че имате теми, които да обсъждате без да се притесняваш... при следващата ти среща и разговор с него, подметни как си се изморила и че след работа би пийнала нещо с удоволствие. От месец си там, значи нов район за теб, попитай кое заведение/кафе/ наблизо е хубаво и внимателно следи за реакцията. Небрежно и леко говориш, без да очакваш нещо. С този елементарен пример ще разбереш какво му е отношението към теб. И ако го изиграеш правилно няма и да се усети, че правиш свалка. Защо трябва да му признаваш чувства? Та ти не го познаваш, ако някой от нищото тръгне да ми говори как му трепва като ме види, аз най-малкото ще се стресна, а и това те прави уязвима. Съвсем леко поеми пъррвоначално инициативата и виж как се развиват нещата. Интересно ми е да прочета дали ще предприемеш нещо. Поздрави. / мъж съм/

3.   Авторката: Номер 2 прав си ще опитам, но не съм сигурна, дали ще ме покани например ако му го кажа това. Много съм объркана...

4.   н. 2
Аз бих предложил да не го каниш директно, остави го той да го направи това. Завърти му главата малко. По писането ти ми се струва, че си много притеснителна, което няма лошо всъщност. но затова и няма да ти отива да му кажеш, айде да пием кафе. Но не ти пречи да го попиташ какво има интересно наоколо, някое хубаво заведение, после небрежно вметваш как еди кой си ден ще трябва да изчакаш 1 час някой да мине да те вземе след работа и се чудиш какво да правиш... ти му даваш по тоя начин на него да действа, не си директна и не се обвързваш с отговор да/не. А проверяваш, дали всъщност те харесва. Един мъж, ако е по-малко социален, ако не е сигурен дали ти имаш нещо към него, при едни такива намеци, ако му харесваш той е длъжен да действа. Затова е много важно какви ще са му реакциите. навярно за пръв път ще отваряш разговор, който няма да е служебен. Наблюдавай и не задълбавай в чувства, защото може и да не останеш удовлетворена от резултата. Но нищо не ти пречи да пробваш. А, ако не те покани, не любопитства за теб означава хиляди неща, но основното е, че не е привлечен от теб и може да продължиш напред и да си сигурна, че тук няма взаимен интерес. / ще следя с интерес продължението/

5.   Остави той да води хорото, все пак е на 29 г. а не тийн като тебе. Ако е с акъла си, не е нужно ти да му правиш намеци за кафе или други срещи, той ще те покани ако му харесваш.

6.   Благодаря! Нещата се развиват добре. Днес ме попита " Как съм? " казах му, че съм уморена и ме съжели. Каза ми да не се натоварвам много. И ако има нещо да разчитам на него...

7.   Покани го на кафе.

8.   6, не споделяй толкова конкретни случки. Не се знае дали и той не е редовен посетител на форума. :) Или пък ще стане.

9.   Браво номер 2 (4) - жена съм и съм напълно съгласна с написаното от теб. Това обикновено е най-печелившата тактика.
Изпробвано и действа.

Честно си признавам, че аз например съм по-директна и бих поканила и съм канила без да ми пука, но пък все попадам на смотльовци и страхливци. Даже и предварително момчето да ми е показало ясно, че ме харесва, после се сепва от моите "смели" действия. Така че, отдавна видях че този подход има по-нисък процент успеваемост и оттогава прилагам само твоя метод :)

Така че, авторката, вслушай се в тези съвети и действай. И на мен ще ми е интересно да прочета за развитието по случая, надявам се позитивно за теб.

10.   Мила, не с колега :)