Аз съм на 18, а той е на 43
Здравейте. От известно време започнах да харесвам един мъж, който е доста по-възрастен от мен. Дори в началото изобщо не осъзнавах, че го харесвам докато й той не показа, че не съм му безразлична. Виждаме се 2-3 пъти в седмицата и винаги се закачаме и флиртуваме един с друг като той започва пръв. Не мога да си обясня защо го харесвам като се има впредвид, че е толкова по-стар. И дали е възможно, мъж на тази възраст да се влюби в момиче на моята? Как си обяснявате цялата тази ситуация. Забравих да спомена и нещо важно, той е доста властен мъж.

Коментари

1.   Виж, по принцип всичко е възможно, но ако не е женен. Това трябва да го провериш първо преди да се занимаваш с по-възрастен мъж. В моя брак разликата в годините е подобна. Аз го срещнах на 19 г., а той беше на 40 г. тогава, но също е важно да не си въобразяваш още в самото начало кой-знае какво. Виж как ще се развие връзката ви, не бързай да я афишираш в обществото, защото като цяло е малко вероятно на тази възраст да намериш мъжа за живота си, но в подобна връзка имаш проблем с клюките, с неговото семейство и твоето, ако има деца от първи брак също. С две думи много повече проблеми и ако се окаже, че става дума само за привличане, просто не си заслужава тормоза, а по-добре човек да пази подобна връзка за себе си и да продължи с живота си без да хаби енергия за кавги, тормоз от близки и проблеми. При нас се получи, но това не значи, че ще се получи при вас. Виж какво ще стане и тогава му мисли, но бъди дискретна поне в началото, поне първата година докато се убедиш, че е нещо истинско и никога не се занимавай с обвързани мъже, независимо от възрастта!

2.   Чукай си го, да ти мине мерака.
Ама за сериозен приятел те съветвам да си намериш момче около твоята възраст!
На 18 си - сега ти е времето да пробваш с различни хора, да трупаш житейски опит.
Гледай да учиш добре, да почнеш хубава работа, да се развиваш, да си вадиш паричките сама!!!
Да не се окаже някой ден, че ще трябва да слушкаш някой чичка като този, който сега си срещнала.
Стани финансово самостоятелна, независима и тогова наистина ще можеш да правиш каквото си поискаш и с когото си поискаш, БЕЗ ДА ИМАШ НУЖДА ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАШ, ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАШ ЗА ПОСЛЕДСТВИЯТА, АКО ТИ ДОЙДЕ ОТВЪТРЕ ДА СИ СМЕНИШ МНЕНИЕТО/ЖЕЛАНИЕТО/ХАРЕСВАНИЯТА...
Стига да е в рамките на законите разбира се :)

4.   Мъжът просто го гони див страх, че остарява и за това е тръгнал да сваля хлапачки като теб, само и само да си докаже, че още го бива. Пък ти си вярвай, че наистина е влюбен и си неотразима. Ама какво да правиш, почти всяка от нас е минала през подобна връзка, така че сега е твой ред да си научиш урока.

5.   Попаднах на подобна ситуация и още съм в този омагьосан кръг.. Запознах се с доста по-голям мъж от мен, всичко изглеждаше перфектно. И тъкмо когато реших, че единственият ни проблем е мнението на обществото поради разликата в годините (връзката ни винаги е била дискретна, но мислих скоро да променя това), излезнахме на вечеря при което той ми каза: " Сега, ще ти кажа нещо, но искам да си желязна! Имам жена и деца. ".... при което всичко се срина, дори открих, че преди мен е имал друга любовница с която още си поддържа връзка заедно с мен и жена му.. Един съвет: провери дали не е семеен, защото ако е каквото и да ти казва, жена му винаги, ще е пред теб. :) P. S Моят лъжец също е властен човек, вече се замислям дали не говорим за един и същи човек.. :D

6.   Охх, едно и също при толкова много заблудени момичета.. жалко! Защо не разбирате, че се излагате по този начин? Повече от ясно е, че ще те използва само за секс! После като види, че си хлътнала ще ти бие шута, а ти ще си съсипана. Представи си само ваще и приятелите ти да разберат. Нали се сещаш за каква ще те помислят. Не, че има значение мнението на другите, но в твоя случай има. Аз напълно подкрепям ако двама души се обичат, независимо от различията им, но тук няма любов. Тук "властния чичко" ще те използва, ще те има за една секс кукла, която веднага ще дотърчи като й свирнат.

7.   Таковай без да мислиш ;)

8.   Ж32:
За кратка връзка ще ти е О. К., но за сериозна - ще те "смачка". Властните хора от "простолюдието" обикновено страдат от комплекси. За тези във властта нямам лични наблюдения.

10.   Годините нямат значение, но е важно какви са ви плановете за в бъдеще, дали са ви сходни и т. н. Опознай го и не бързай да започваш връзка. Ако е свестен, тогава бива.

11.   Винаги ме е напушвало на смях като видя младо момиче под ръка с някакъв чичак на годините на баща й... Толкова ли са ви важни парите, какъв ви е проблема всъщност ?

До номер 10: Какви планове според теб могат да имат 18 годишно момиче (тя е ученичка още) и 43 годишен мъж ? Може би като стане зряла жена, да се превърне в болногледачка и да му сменя памперсите и да му дава хапчетата.

12.   Това е класика в жанра!
Него го е подгонила кризата на средната възраст и иска да хване някое "младо яре" за да докаже пред себеси че не е стар и още го бива.
Момичетата пък много често си падат по "зрели и властни мъже".
Ако искате пробвайте но няма да изкарате много - нито сте на една възраст нито на един акъл.

14.   "И дали е възможно, мъж на тази възраст да се влюби в момиче на моята? " - Много ми стана смешно и вероятно не само на мен. Моля те не се обиждай, но такива като него харесват НАЙ-ВЕЧЕ момичета като теб. Няма нищо чудно и странно. Станно е за него, че ти би му обърнала внимание имайки предвид разликата във възрастта.

Не, че го намирам за редно, но ако наистина го харесваш и знаеш какво правиш, не виждам нищо лошо да бъдете заедно. Само бъди внимателна и не се оставяй да те използва, за да не плачеш после. (освен ако и ти не го търсиш само за същото) Разбира се ако е женен, бягай! Номер едно хубаво го е описала.

До номер 11: мен пък ме напушва смях като видя някоя под ръка с 20-25 годишен нехранимайко дето я чака тя да му плаща кафето и сметките и се бута да мине пръв през вратата защото мама го е учила, че кавалерството е отживелица за по-възрастните.

Съмнявам се и да намериш от тези "младите" дето да са прекарали заедно 15-20 години, та не знам защо мислиш, че авторката ще дочака да сменя памперсите на този. Все пак има доста време от 43 до този момент.

15.   Ами аз съм 1 година по-малка от теб и баща ми е на възрастта на този, дето си си го харесала. Ти трябва да си прецениш за себе си дали е подходящо това, но аз на твое място не бих го допуснала.

16.   Може би флиртува точно с твоя баща, номер 15.
Те мъжете в тая възраст с това се занимават, нищо че ти си мислиш, че той е само твоя "тати" дето трябва да ти дава джобни и го смяташ за дърт задръстеняк.

17.   До 14: Само дето тези на 40 години, които са хващат с такива на годините на авторката са по-зле и от нехранимайковците, които описваш. Само много загубен, комплексиран и егоистичен човек може да тръгне да се занимава с някой, който би могъл да му е дете. Всяка жаба да си знае гьола, разгонените чичаци също

18.   ! 6, ами че той си Е дърт задръстеняк във всеки един случай спрямо хората 20 години по - малки от него :)
Особено пък, ако се сваля с такива...

19.   Като чета коментарите и се чудя какви експерти се появиха, които дават твърдо заключение по една напълно неясна ситуация! Между чичка и чичка има огромна разлика, както между между момиче и младо момиче.

20.   Май в България (а и не само) имаме нужда от повече леярски цехове ;), в които да работят всички чичаци коцкари!

Имам в предвид ето това:
http://spodeli.net/6/story-109927.html

ПП: Само да не си въобрази някой, че се подигравам на човека от историята за леярския цех.

22.   Му честито наричай го властното татенце пък след 5 години ще е властното деденце

23.   Аз съм малко по-малка от теб. И аз се занимавах с 43 годишен. Не беше заради парите му. В него виждах сигурност, грижовност, можех да му кажа всичко и знаех, че ще ме разбере. Харесваше ми, че е зрял. Интересно ми беше да си говоря с него. Разбира се всичко приключи за доста кратко време, изведнъж стана много съвестен, а и не искаше да влезе в затвора. Не знам какво му стана, мислех че имам човек зад гърба си и дори бях заявила на наще. Не сме стигали по-далеч от целувки. Разведен е, има дете на 5 годинки. Исках да го споделя, пък ти си направи изводите за себе си. И въпреки всичко, тайничко още искам да си го изчукам. Хихи.

24.   А забрави ли, че е и богат освен властен? Някоя съпруга да пропусна, деца, други подробности? Какви сте вие, 18-20 годишните? Погледне ви с интерес някой 40-90 годишен в криза на средната възраст и първата ви работа е да се залепите за него? Съвет: млад е за теб! Търси някой на 90 или направо на 108 години! Даже върви да проверяваш ковчезите за принцове! Може някой да е там и да те чака. Остави по-младите - защо са ти, щом има 40 годишни бройкаджии? Гади ми се от този свят!

25.   Няма защо да питаш някого - действай, както ти подскаже сърцето. Тук умници много и се упражняват в остроумие. Окт тях тищо няма да научиш.

26.   от 1 до 23, цитат “Разбира се всичко приключи за доста кратко време, изведнъж стана много съвестен, а и не искаше да влезе в затвора. “
Твоят човек се е избъзикал гадно с теб. У нас след 14 г. можеш да правиш ДОБРОВОЛЕН секс с когото си искаш (вижте НК чл. 149 следващи)
Просто си му омръзнала, видял е и негативните страни на такава връзка - твоята незрялост, може би твърде често си искала помощ, съвети, отговорността му е станала твърде голяма, а и може да е имало обществен натиск от страна на приятели и семейство, но затвор? Манипулирал те е.
Това е и най-голямият риск в такава неравностойна връзка. Просто не си на нивото, акъла на по-възрастния мъж и той може да те манипулира. И да, най-вече уверени в себе си мъже със самочувствие, власт и успех в живота търсят подобни връзки и се получава нож с две остриета за едно младо, наивно и неопитно момиче.
И въпреки това моят десетилетен брак е доказателство, че подобни връзки могат да имат бъдеще, но това може да се получи, само когато момичето е надрастнало възрастта си, има по-богат житейски опит заради проблеми, тежко детство да кажем и когато много бързо се стремиш да се самоосъвършенстваш, да се образоваш и да трупаш информация, социален, житейски опит. Също е много важно да НЕ си емоционално или финансово зависима от мъжа. Това се отнася за всяка връзка, не само с възрастен мъж, но с такъв мъж е още по-важно.
Момичета, ако мъжът до вас знае, че може да си тръгнете по всяко време, да сте щастлива без него, че сте със самочувствие и може да се оправяте сами, то вие ставате още по-привлекателна за него.
Може да станете нещо като наркотик за мъжа, да ви се обажда 15 пъти на ден, да ви търси непрекъснато, но това не става ако вие сте се лепнали и вие се обаждате 15 пъти на ден.
Спазвайте дистанция!
Не говорете лошо за приятелите му, семейството, деца от предишни връзки ако има, не се лигавете, не правете циркове и не създавайте проблеми.
Ако решите да бъдете с един мъж, нека това решение да е ваше и каквото и да се случи да ви е ясно, че сте голям човек и сама си носите отговорност за живота.
Също е важно, много важно да имате свой живот, свои интереси, приятели, жилище, работа и да не сте зависима от мъж, който не ви е съпруг.
Това се отнася за всички жени навън и не само за възрастните мъже, но и при връзка с млад мъж, която може да ви унищожи.
На 18 г. вероятността да не се получи с който и да е мъж е огромна. Вие се променяте непрекъснато, местите се заради учене, после заради работа, променяте се като личност. Ако мъжът е млад, за него се отнася същото - така на 25 г. може да сте двама съвсем различни човека. При възрастният мъж няма тази промяна, но вие почвате с годините да го възприемате и виждате по друг начин, да виждате и негативните му страни и слабостите - от момиче сте станали жена и започвате на свой ред да го критикувате примерно, което не се харесва не никого, но най-вече на увереният и успелият мъж.
Тогава много мъже си тръгват, защото може би не им е приятно да бъдат с истинска жена на първо време.
Замислете се защо един такъв мъж търси младо момиче...
При нас вече след много години мога да кажа, че по-скоро ставаше дума за привличане между личности, може би в началото се е чувствал привлечен от моята младост и хубост, но не беше това определящото и затова връзката ни не се промени след като порастнах и станах зряла и опитна жена. По-скоро озря връзката ни и започнахме да се гледаме очи в очи, на едно ниво, което просто не беше така докато бях малка.
При всеки е обаче различно. Някои мъже търсят точно вашата наивност и липса на житейски опит, за да ви използват, манипулират, изсмучат, за да си поиграят с вас като употребят тялото и невинността ви, за да ви покварят и оформят по техен си начин. Липсва ви житейски опит да разграничите тези мъже от истински влюбените във вас мъже, които ви желаят само доброто. Малко си е до късмет, честно казано, но така е и при другите връзки на тази възраст. След като човек поозрее, вече може по-трезво да взима решения и да преценява хората, но на 18 г. никой няма как да има опита и акъла на един възрастен човек.

На 18 г. обаче няма какво да губите. Дори да не се получи, си остава интересен опит и ще видите съвсем друг свят. На тази възраст и с млад мъж най-вероятно няма да се получи, но в никакъв случай не занемарявайте другите аспекти на живота си като училище, университет, семейство, приятели, работа заради връзка с какъвто и да е мъж - от 20 до 120 г.!

27.   Бягай по - далече от него нищо добро не те чака иначе! Свършиха ли се момчетата на твоята възраст и тези с близка до нея та до чичкото опря?

28.   "и ще видите съвсем друг свят" - и какво да му гледат на този друг свят? !?
Нали самите те като станат по на 43 ще го гледат този друг свят, не ами даже чак ще живеят в него!!!

Сега е времето да живеят в техния си свят - на млади хора 18-25 годишна възраст!!!

А тоя, съвсем другия свят, на никой няма да избяга, спокойно.

29.   От 23 до 1/26. Не знам какво е целял, но го разбирам. Бях го излъгала, че съм девствена. Когато ме целуваше се дърпах. Не му позволявах да сме по-интимни. Държах се детински, защото се чувствах глупаво до него и ми беше странно да съм с мъж по-голям от баща ми. Исках внимание, а той си има бизнес, не стои до късно вечер. Виждахме се рядко за час и половина, два. Просто нямаше как да се получат нещата между момиче на 16 и мъж на 43.

31.   Хей, Озрялата, май не си толкова, колкото си мислиш! И непрестанно ни натрапваш дълги поучения с лош правопис!

32.   Вероятно си очарована от екзотиката на разликата в годините, от това, че той има повече от твоите връстници. Има тръпка да се експериментира нещо ново и необичайно. Но това е всичко, в краен случай и секс, но щом се дърпаш от целувка, едва ли секса ще е правилно решение. Моето лично предложение е да не си губиш времето. Толкова ли няма момчета на 20-25, които да ти харесват?

33.   Той ми каза, че е влюбен в мен, но беше пил.
Авторката

34.   Даа, естествено, че е влюбен в теб. Приготви се да чуваш още такива "откровения" докато не те вкара в леглото. То е ясно, че ще му се отдадеш и няма да ни послушаш, затова внимавай! Не допускай да се влюбиш в него и се пазете.

35.   До номер 34: Нямам намерение да спя с него.
Авторката

36.   Едва прочетох до средата на коментарите и като видях какви подмятания има, няма как да не драсна два реда. Хора, за какво ви е да си предизвикате съдбата си? Млади хора на по 20 и по-малко години си отиват от живота, а тук някакъв подигравач смята, че той е вечен, че годините са гаранция, че по-големите ще сменят памперси преди него. Колко надути и горделиви хора! Гледайте себе си и не надничайте в чужда чиния, така ще бъдете по-щастливи!
Към авторката - предполагам, че си отбрала свестните коментари, които са лишени от високомерие и някакъв битак тип Илиенци. По-горе някой спомена да провериш какви са нещата около въпросния господин. Бих ти препоръчала да не бързаш толкова, докато не му влезеш под кожата. Лично не харесвам властните типове, а разумните и балансирани. И не се хвърлям като удавник за сламка, защото съм на 42 г. Всичко е Божа работа!

37.   Уоу! А мислех, че аз и моят приятел имаме огромна разлика в годините (11г. ). Виждам доста негативни коментари за разликата в годините или по-точно вашата. Ако няма жена и деца (което малко ме съмнява за "влиятелен мъж" на 43) по-добре пробвай и виж какво ще стане, за да не си кажеш после "защо не опитах", пък може и да се получи. И аз не вярвах, че с моя ще стане нещо, но 2 год. вече сме заедно. Но знай, че всичко си има плюсове и минуси. И да предположим, че е ерген, той ще иска да се задоми, вече се е находил по дискотеки, наживял се е, което на теб сега тепърва ти предстои. Помисли си какво искаш от живота и тогава реши какво ще правиш. Препоръчвам ти да гледаш Perdona si te llamo amor

38.   " Бих ти препоръчала да не бързаш толкова, докато не му влезеш под кожата." - под кожата... тс тс тс... ей това пък точно е мега селската логика... и има супер голяма вероятност да се чуе точно на някой битак тип Илиенци :)

И само да уточня, че съм Жена.

39.   Харесва ти защото ти обръща внимание.Според мен разликата е много голяма..Иска нещо младо..

40.   Разбрах, че е разведен, но има дъщеря... Ох наистина не знам какво да правя... Въпреки, че каза, че е влюбен в мен мисля, че го привличам само сексуално, понеже често ми прави такива намеци. От друга страна, аз не знам какво изпитвам към него. Уж съм със самочувствие, много желана, пък той като се приближи до мен и се разтрепервам буквално цялата и се държа като хлапачка... гласът ми става нисък, едвам говоря... направо се побърквам като е до мен. И не е от това, че е властен, защото аз познавам много властни мъже и се държа на ниво с тях, а като съм с него губя ума и дума.
Но онзи ден ми стана много мъчно. Отидох да го видя на работното му място ( като клиент ), но той не ми обърна никакво внимание, дори не ме поздрави, не ми се усмихна. Вярно, че там беше дъщеря му и бившата му, но все пак... стана ми много гадно.
Моля ви дайте ми съвет какво да правя и ако и вие сте в такава връзка или сте били споделете опита си!
Към номер 36: Благодаря за разбирането! Но как да му влезна под кожата? :)

41.   №40, важното е сърцето, а не някакви преднамерени доводи на ума. Щом го обичаш, трябва да му дадеш шанс. Това, че пред дъщеря си и пред бившата не ти е обърнал внимание, означава просто, че не иска разправии и усложнения. Той е разведен и има право да се стреми към лично щастие. Нищо лошо в това няма, защото, няма граница, след която човек е осъден да бъде самотен, нещастен, ненужен никому, с други думи - боклук. Такова предубедено отношение е жестоко и гнусно. Не слушай хорските приказки. Как да му "влезнеш под кожата"? Трябва малко воля и малко хитрина, но да не стига чак до прийомите на стервите. Недей да му се натрапваш, направѝ така, че той да те търси. Като те съветвам, все едно си вредя сам на себе си, защото точно от това гадно женско поведение често страдам, но това е пътят да победиш един мъж - да не си много лесна и от време на време да го напрягаш, дали ще те има, или не. Тук там трябва нещо да му отказваш - среща или близост, дори понякога може да не му отговаряш, когато ти звъни. И той ще ти се подчини. Тази тактика е безотказна. От време на време се преструвай на по-студена, това ще го побърка. Той ще осъзнае, че си много по-млада и имаш много други възможности, това ще го накара да те цени повече и да се бори за теб. Желая ти успех! Пожелай ми и на мен успех, защото съм на кръстопът и съм в положението на твоя човек и без взамност имам чуството, че съм загинал.

42.   Взех решение! Ще бъда с него независимо какво е мнението на околните. Даже казах на майка ми за него и тя каза, че няма против да бъдем заедно ако наистина ме обича, ни все пак каза, че разликата не е малка и й е странно. Но когато се чувствам готова ще бъда с него, искам да опитам.
Авторката

43.   До 42: Миличка, наистина ли ти си авторката? Направо не ми се вярва, майка ти да се е съгласила, да бъдеш с мъж, когото тя не е виждала и който вероятно е на нейната възраст само "ако те обича".