Искам да стана мюсюлманин
Здравейте, аз съм момче на 18 години. Преди известно време се запознах с едно момиче мюсюлманка. Стечение на времето се влюбихме и искам да прекарам остатъка от живота си с нея. Естествено, за да стане това възможно, аз трябва да приема нейната религия. Мисля че съм готов на една такава стъпка, но на много места чета и недоумявам лошото отношение към Исляма и хората, които се решават да го приемат. Защо е така?

Послепис: Моля само за мнения на здраво мислещи и разумни хора!
Благодаря :]

Коментари

101-146 от 146

118.   Да точно така! Единствения начин човек да не си пропилее живота е да приема Исляма! Успех!

120.   Исус няма как да е бил ислямист 6тото исляма е измислена 6 век след смъта му :)

121.   Човече всяка душа е Християнка, независимо от какъв пол е тя, променяйки вярата си и изменяйки на Христос, човек отваря врата си на бесовете. Ако тя истински те обича, би приела православна вяра, не гледаш ли турските селиали, където непрекъснато се кълнат, убиват, отмъщават, и пращат всеки по дяволите щом ни и ем угодно. В ХРИСТИЯНСТВОТО това не съществува, мисли докато е време, защото адът е отворен с широко гърло за такива които поемат по този начин в живота си. Те също са сътворение на Господа, носят радостите и скърбите на човеците, но пътят им вместо нагоре в небесата води към бездната на ада.

122.   Значи, трябва да кажеш пред двама свидетели (двама мюсюлмани): "Ешхеду ен ля илляхе илеллах уе ешхеду енне Мухаммедур расулюллах". Демек свидетелствам, че няма друг бог освен Аллах и свидетелествам, че Мухаммед е негов раб и пратеник

123.   №122, и защо всичко това трябва да го кажеш на този смешен и измислен език? Нима ако го кажеш на български или, да речем, на италиански - смисълът и значението му се губи или променя? Или пък ислямът е запазена марка на гьонсуратите? Заедно с исляма автоматично и друга националност ли приемаш, сменаш си езика ли, що ли?
За сюнета да не говорим - по-добе да те сгази влак...

124.   Има един много поучителен филм"Време разделно" гледайте го всички, който защитавате исляма и пак ще си говорим че не се насилвало никой да я приеме, тая религия. И не ми го хвалете толкова корана ами вземете прочетете библията. Или по-добре идете в Батак и плюйте на всички Българи дали живота си за да не станат фесове. А ти авторе ако вече не си клъцнал пи*ката накарай кадъната да приеме християнството-ще го приеме ама друг път. Предпочитам да казват гяурка отколкото кадъна.

125.   Първо, време разделено цялото е художествена измислица!
второ, промен ся смисъла. Затова Коран-и Керим се чете само и единствено на арабски, тъй като в превода винаги се губи оригиналността. Бил съм и в Батак, така, че аре моля ви не ме баламосвайте. За националността - излишно е да говоря

126.   125 кога се научи да четеш на арабски като на български не знаеш да пишеш? И ако си гледал споменатия филм ще знаеш че не е художествена измислица. А освен в Батак ходи ли на други исторически места? Направо плюите върху библията и ще сте баш мюсюлмани. Е Караибрахим ги накара да плюят върху кръста ама вие сте по напред та направо върху библията. Да се повторя пак-по добре гяурка отколкото кадъна.

127.   Не виждам защо да уча да говоря и пиша на български при положение, че не ми е майчин език, а езика който ми е майчин го знам перфектно. А до филма - във всяка лъжа има и зрънце истина. Мисълта ми е, че има мааалко истина, а останалото е художествена измислица. Нещата са доста пресилени. Под "други исторически места" какво визираш? И айде обясни ми как в тая схлупена църква ли е каквото е там ще се съберат толкоз хиляди колкото казвате

128.   Е аз знам три езика, които не са ми родни езици и в момента уча четвърти. А щом искащ ще ти изброя-Перущица, Панагюрище, Копривщица тези стигат ли? А моята мисъл е че в началото на филма казват, че мнозина от участниците са потомци на преживелите трагичните събития. За това днешните мюсюлмани нямат вина, но не ми казвай че са художествени измислици. И нещата не са пресилени, но ти си доста далеч от Вазовото "Възспоменание от Батак"нали? И да не се превръща личен спор ще ти кажа че думите ми бяха към автора и пак ще ги повторя-по добре гяурка отколкото кадъна, а като съдя по написаното от теб мога предположа че си от друга вяра, само че не ми я хвали чак толкова при положение че сигурно не си чел библията.
от№124 и 126

129.   Виж сега не задължително да си сменяш вярата. Ожени се тука в България за нея така ще е най- добре. Вярвай минах вече по тоя път

131.   Отвратен съм от коментарите тук, написани са от хора, които не са чели Библията, а да не говорим за Корана. Коментира се даже и един филм, който е създаден от един роман, а романът е измислица. Аз също бах християнин, но един ден влязох в църквата и погледнах за да видя Бог къде е? ! Не го открих, там имаше всичко друго (икони, свещи, статуи, кръстове, един човек, който опрощава грехове - поп) само Богът липсваше. Днес, ако Иисус дойде на земята и влезе в църква ще изхвърли всичко на вън.

132.   Авторе, не си сменяй религията. Вече е минала цяла година от темата де, но все пак да кажа... Ако тя те обича да си смени тя религията. А и какво ви пречи да си останете всеки със своята. Явно семейството й е от фанатично вярващите. Това е много лошо за теб тогава, а обрязването мисля че е задължително при мюсюлманите. Аз ако обичах мюсюлманин никога нямаше да си сменя религията, колкото и да го обичам.

133.   Доколкото разбира и двамата сте българи, следоватено децата ви ще бъдат българи. Странно ми е как всички се палят, ако искаш да си смениш религията, а не мислят за децата как биха се развили. Представете си, че се оженя за негър и си родя мулатчета. Ако ви запитам дали да се оженя, ще кажете любовта няма граници, но не мислите, че децата ми няма да са българчета. Това, какво си избираш ти, сие лично твой въпрос, мисля, че всички сме единодушни по този въпрос. Тоест, ако ти искаш да си мюсюлманин - добре. Обаче, ако дай боже ви се родят деца, оставете ги сами да си изберат в какво ще вярват. Вярата и религията са личен избор, докато гените се определят от родителите.

134.   Ти нормален ли си? !? !? Я си хвани някое нормално и умно девойче и си гледай живота! Що за глупост е това! Не бъдете глупави от вас младите зависи утре какви деца ще има в България! Бъдете разумни! Гледайте и расата и религията защото децата ще страдат заради ваши грешки! Не бъди наивен и на прави неща само заради нея. Желая ти повече акъл и успех в живота. Мисли с главата си!

135.   Много се чудя на такива хора който искат мнение, а в същото време те убеждават че това е правилното за тях, по добре да не искат мнение и да не дразнят другите с простотията си!!! И сега към всички са на мнение и дават съвет колко е хубав исляма и т. н. то по добре си правете допитваният в някой турски сайт и давайте та съвети на воля и ще имате пълната подкрепа!!!
И не си мислете че нямам приятели турци, напротив и се разбирам много добре с тях, но за промяна на религията и дума да не става винаги ще си остана християнин където и да живея.

136.   как ще си сменяш религията :Х недей!!! моля те! най-вероятно казвам и мисля това, защото съм расист.

137.   Това е най-лесното: Казваш "Един е Аллах и Мохамед е негов пророк" и вече си мюсюлманин. Не е задължително да се обрязваш, макар да ти го препоръчвам силно.
Поздрави от един нов мюсюлманин!

138.   Религията е най-голямата глупост, измислена от хора, за да управляват други хора. Каквото и да решиш, никога не го забравяй!
Катрин

139.   138-Кратко, точно, ясно! Браво!

140.   Честот празник Рамадан! Да постигнеш всичко към което си се запътил!

141.   Имам чувството, че един и същи човек пуска тези теми за мсюлманството, а ние в Вас се палим. Не мисилите ли, че се подиграват с нас бе, хора?

142.   Не е очудващо, че сте написали толкова коментари на тази тема. Всеки го е страх от нещо, което му е чуждо и което не познава. На никого не му се иска да потърси истината вътре в себе си и тогава да реши кое е правилното. Само в България хората реагират толкова остро на религиозна тема. Всички хора се спират на някакъв етап от живота си и се питат защо? Тогава трябва да си честен със себе си и да се замислиш за това, което те обгражда.
Момче не е много добре да се информираш по интернет, всеки говори по инерция. Както виждаме никоя част от религиите не се изпълват със същност от институциите специално в България. Трябва да питаш хора, минали по този път. Ако те интересува къде е истината не можеш да я намериш в няколко лоши или хубави коментара в такива сайтове. Тя е вътре в теб и никъде другаде. Запознай се многостранно с религията, и остани извън нея преди да решиш. Важно е да търсиш само надежден източник, започвайки с основните книги на дадената религия. Там пише всичко и това не е хвърчащ коментар, който има за цел да постигне някаква цел. С книгата не е така, там ти решаваш.
Ако Вие хора, ръсите безразборно и безразсъдно безпочвени мнения ще заприличаме всички на Дон Кихот- заблудени и нещастни от недействителността, която сме си създали сами. А всеки е свободен да избере един от многото пътища. Религията е нещо, което те прави "СЕБЕ СИ". Тя те успокоява, изпитва силата ти и ти прошепва пътя. Не е обратното. Религията не прогонва и не разединява, а поражда уважение към другите- свои или чужди. Хората от всяка вяра могат да са по- добри или по- лоши. Това не значи, че не вярват, а че просто са по- силни или по- слаби.
Има много какво да се каже по темата. На теб приятелю изпращам един линк изгледай го, може да имаш полза, но иди при точния човек ако все още те вълнува темата. http://www. youtube. com/watch? v=9oJ66It6W6s

143.   Искам само да те попитам, ти самият здраво мислещ ли си?

144.   Стана ми интересно да чета коментарите и някак си взех да съжалявам всички неграмотни хора, които пишат.
Съжалявам и всички онези, които продължават да наричат малцинствата ЦИГАНИ, онези които не зачитат по никакъв начин човешкото отношение и интелект, а оценят хората по техния релилигиозен или етнически произход.

България бе една държава с умни, размуни, мислещи и проспериращи хора. Имахме народ, имахме родолюбие, живеехме заедно с всички - турци, евреи, цигани, руснаци.

Сега ние сме народ, който мрази всичко, всички и не се бори за нищо освен за домашна ракия, кафе с цигари и оригинални дрехи. А всъщност сме толкова жалки... мразим всички - дори и хората, които нямат нищо общо нито с войни, нито с кръв нито с бомби.

Когато вие сте се родили вие сте се родили с вярата и езика на вашите родители и предци. Не сте ги избирали нали?

Всеки обаче има разум и мнение и може да избере религията, която иска. Не е важно каква религия изповядваш, важно е да вярваш в нещо и да имаш страх от всевишния.

Когато се огледам обаче наоколо виждам само един народ без вяра, страх и разум. Как тези хора, които не познават собствената си религия и народ могат така жестоко да осъждат друга религия и друга нация?
Всички сме хора, нека да бъдем по-добри, нека да уважаваме човека до нас и да не го съдим заради вярата или неговата етническа принадлежност.
Ако не се променим ние вечно ще сме народ с комплекси, вечно ще изпреварваме на пътя само и само да сме най-отпред, винаги ще сме утайката на ЕС и ще живеем все по-бедно и по-бедно.

Проблема ни не сам малцинствата или различните религии - проблема сме ние самите!

147.   За автора: виж моето момче не слушай какво ти говорят другите, те явно още не знаят какво е да си влюбен просто не ги слушай казвам ти го като голям човек! Те може да делят любовта на мюсюлманска и християнска, но ти недей! Виждам, че си умен и интелигентен човек затова ти казвам да не слушаш другите защото виж ако слушаш другите знай, че целият ти живот ще замине на кино! Аз бях мюсюлманка но вече съм християнка, но не заради някое момче, а защото вярвам във Иисус! Такаче слушай сърцето ти какво ти казва, а не какво ти казват другите!

149.   Исляма е най лицемерната и лукава "религия".
Ако все още си решил да ставаш мюсюлманин, ела при мене и аз ще те подкастря толкова добре, че след това ще вървиш като скопено магаре през зимата и хората от далече ще виждат че си се потурчил.

150.   Аз съм туркиня, а приятеля ми е българин. Не разбирам защо някой трябва да си сменя религията, за да може да сме заедно! Както и при вашия случай. Ако наистина си я обичаш и искаш да си с това момиче не мисля, че това трябва да бъде пречка или проблем между вас :)

152.   Човек... родителите й няма да позволят да сте заедно... Не се занимавай с глупости, ами си живей живота, млад си, за да имаш сериозна връзка, та камо ли да си сменяш религията заради такава...

155.   Аз съм туркиня и бивша мюслманка. Произхождам от едно родопско село. До като живеех там, животът ми, както и на семейството ми беше напълно контролиран от исляма. За баща ми курана и ходжата бяха светая светих. Всичко което идваше от там, за него беше правилно и никога не се замисляше защо някои неща си противоречат. Аз пък, от както се помня, винаги съм била другата противоположност и винаги задавах въпроси, защото когато нещо не ми беше ясно, исках да зная защо е така. Това ми създаде много проблеми, защото го правех непрекъснато,и в къщи, и в училище, и когато сме с роднини и навсякъде. Много пъти, баща ми в безсилието си да отговори на въпросите ми, така се вбесяваше, че единственото което му идваше на акъла е да ме набие. Евентуално разбрах, че да си любознателен при мюсюлманството (особено ако си жена) не е хубаво.
Всичко вървеше така, до като не отидох да уча в Пловдив. В нашия клас, всички бях българчета, с изключение на мен и още две туркинчета. В началото, ние трите се държахме отделно, но след известно време, аз се сприятелих с две българки и евентуално, започнаха да ме канят в домовете си. В началото, това много ме притесняваше, защото не знаех как ще го приемат семействата им. Само можех да си представя, как баща ми щеше да реагира, ако аз поканех у нас някоя българка - със сигурност щеше да ме пребие. След известно време се сприятелих и с други от съученичките ми. Едно нещо ме шокира, че за разлика от нас те не ни мразеха и като четях историята на България, виждах че те биха имали пълно право за това. Започнах да се интересувам от християнството, защото мислех че че отговора е именно в това. Колкото повече четях и научавах за тази религия, ми ставаше ясно, че за разлика от мюсюлманството, не е хипокритска и лицемерна. При нас едно се проповядва, друго се върши. Говори се за мир, а в същото реме, в името на господа ни, да избиваме неверниците. Истината е, че в исляма, без значение какво говорят, другите религии не се примат и не се толерират. Човек не трябва да е много умен за да проумее това - само погледнете какво става по света и истината ще ви удари в очите. Колко от терористичните актове, са дело на последователите на някоя друга религия!?? - Няма няма такива.
Сега аз съм женена за българин, имаме две деца и след брака ни станах хрисиянка, напълно по мое желание, без дори някакъв намек от мъжа ми. Моите родители и особено баща ми, не искат и да чуят за мене. Сега за тях, аз съм нищо повече от една мръсна ГЯУРКА, на която също, трябва да и отрежат лавата.

162.   Само ще кажа, че има една легенда, не знам до колко е вярна, но когато сме били пред турско робство (не османско владичество както го казват другите) имало едно момиче туркиня (кадъна) и едно момче българин. Двамата много се обичали, но бащата на момичето разбрал за връзката, момичето помислило че баща ? ще ? се кара много, но той просто ? казал "Нямам нищо напротив, но от тук нататък ще се срещате, само ако той приеме религията ни". Момичето казало всичко на момчето и той ? отвърнал "Сърцето си на теб давам, но религията си не сменям" Помисли си добре върху това ;)

165.   Голяма грешка ще направиш.

Един младеж на 24.

166.   Приех ислям, това беше една от най-големите стъпки, в моя живот. Стъпка напред
Момиче на 21.

167.   166 е или мъж, или заблудено момиче, женено за мюсюлманин. За една жена иначе да е мюсюлманка е наказание, каква ти стъпка напред. Родените мюсюлманки поне от малки друго не познават, но глупачките, които тепърва приемат тази религия... си нямат друга работа и правят много стъпки назад - назад към Средновековието, 600 години назад

169.   Няма да коментирам лекомислието ти спрямо религията.
Само искам да ти кажа, аз доскоро бях женен и направих отстъпка и взех фамилията на тогавашната ми жена. Разделихме се и... бях много бесен на себе си и се чуствах като продажник спрямо родът ми и кръвта ми.
Помисли пак не си дете мисли в перспектива.

171.   Подкрепям те брат, щом си решил да ставаш мохамеданин, всеки мюсюлманин ще те уважи за това, успех! Да сте живи и здрави!

172.   166, единствената стъпка е назад....

174.   Здравей . Незнам дали ще прочетеш и моят коментар. Незнам и дали ще ме послушаш. Прочетох всички коментари и ми стана ясно , че 90% от тях са против. Разбери, ти си малък, всички са минали по твоя път. Недей да правиш фатални грешки. Лично аз когато си търсих булка също имах такива премеждия и повярвай ми сега се радвам, че не съм постъпил лековато. Женен съм за жена , която не я итересува родата и или религията а само двамата и сина и аз. Мен също нищо друго не ме интересува освен тях. Само че при мюсюлманите лунатизмът и фанатизмът имат превес , който пречи на истинското щастие. БЪДИ ЩАСТЛИВ !

175.   В 21 век не е нужно да вярваш в някой определен бог, за да обичаш някого. По-добре да обичаш самото момиче, отколкото да се кълнеш в боговете му.

176.   Сестра ми се омъжи за арабин и си остана християнка, а той мюсюлманин. Аз се ожених /нямаме брак/ за една помакиня от Доспат. Останах си християнин, а тя мюсюлманка. Нейните родители разбира се не бяха съгласни и още не съм им виждал очите, ама сме си семейство и си имаме дете. от сестра си знам, че и родителите на зета не са погледнали с добро око на брака му, ама той и тя са си заедно и си имат дете. Та за какви глупости говориш по дяволите? !?

177.   По принцип аз религията не бих си сменил, но определено за жена ще взема мюсюлманка, а не християнка. Българките вече много се феминизираха и с тях не се живее.

178.   Това мешане между различни народи и религии най-често завършва зле. Има една приказка - всяка жаба да си знае гьола :)

179.   Абе ти си направи сюнет,ще ти бъде благодарна,но не си сменяй религията!

180.   Нищо чудно авторът да е провокатор. Българщината навсякъъде е под атака, искат да я изкоренят на всяка цена.

181.   Любопитно ми е автора дали е приел исляма. Казвам го с цялото си уважение към тази религия.

182.   Авторе, в исляма няма женска извратения, и мъжете да са подчинени на жените. Тази простотия с по-голямото равенство и женски привилегии я има само в "демократичния" Хр. свят! Кое му е лошото жената да е подчинена на мъжа и да си знае мястото. До налагането на извратения феминизъм от милиардерите, светът се е управлрявал от мъже, и половете са поставени в положение по природно предназначение. В ислямския свят жена не може да тормози мъж, да го заплашва със закони и да му отнеме всичко, защото по закон в Хр. свят винаги има това право. Ако в исляма това се опита да направи някоя жена, умира веднага и на място. По ислямския закон ще е престъпничка, а и семейството от което е няма да понесе този позор и ще я ликвидира. За това дори да приемеш исляма нищо няма да загубиш, а ще спечелиш спокойствие и дълъг живот с послушна жена, вместо животът ти да премине по съдилища в спор с феминистични изисквания, както е днес с повечето мъже в семейства, които се разпадат след 3-5 години!

101-146 от 146