Искам да стана мюсюлманин
Здравейте, аз съм момче на 18 години. Преди известно време се запознах с едно момиче мюсюлманка. Стечение на времето се влюбихме и искам да прекарам остатъка от живота си с нея. Естествено, за да стане това възможно, аз трябва да приема нейната религия. Мисля че съм готов на една такава стъпка, но на много места чета и недоумявам лошото отношение към Исляма и хората, които се решават да го приемат. Защо е така?

Послепис: Моля само за мнения на здраво мислещи и разумни хора!
Благодаря :]

Коментари

1-50 от 146

1.   "В България остана кофти човешки материал"
Ставай мангал, режи пи****а, взимай циганката под ръка и да ви няма от Бг. Ей заради такива, като вас сме на тоя хал.

2.   Според мен щом се обичате така или иначе нека всеки от вас си остане със своята религия. Религията не е най-важното.А и защо тя не стане християнка? При мисюлманите не трябва ли жената да приеме религията на мъжа?

3.   Защо тя не стане христянка? А защо ти просто не станеш атеист? Толкова ли е фанатична, че не би си сменила тя религията? По принцип жената приема фамилията на мъжа, а не мъжът на жената... Не знам ти защо си решил да ставаш мюсюлманин. Ако все пак наистина е наложително, мисля, че това трябва да стане чак когато планирате да се ожените, защото може да скъсате след като смениш религията, което би било доста глупаво...

4.   Луд ли си бе хлапак?! Нека тя стане християнка,ако много те обича.Ей,големи глупаци има на тоя свят! Не видя ли твоите бъдещи събратя какви ги свършиха преди няколко дни в Русия? Това е кръвожадна религия!

5.   И откога се върти абсурдната идея в главата ти да си смениш религията? Семейството ти знае ли за това? И откога познаваш това момиче,че да направиш такава сериозна стъпка и промяна в живота си? Замислял ли си се 1во дали си заслужава??? На 18 си и си подвластен на емоциите си...

Окей ще се опитам да те разбера - влюбен си ... Нооо като го прочетох това "Преди известно време ..." - ми стана ясно че не я познаваш отдавна,нали? - Разбирам да се познавате от много време да си сигурен в това,което правиш,но ти си още малък. "искам да прекарам остатъка от живота си с нея.." - ти още нищо не си видял от живота,повярвай ми!

6.   Независимо за коя религия става дума това е решение, което трябва да вземеш не под влияние на любовта, а на разума. Трябва да узрееш за подобна стъпка, защото това не е като да си смениш колата/дрехата/телефона и т.н. Трябва да си прочел, да си видял, да си разбрал философията на религията, нейната същност и ако това те удовлетворява тогава да мислиш по този въпрос. Изобщо ако смяташ да го правиш заради жена по-добре си стой на Д-то. В душата си ти винаги ще си останеш с тези убеждения, с които си бил до момента.

8.   От автора:
Обрязването не е задължително, тя не е циганка. Тя не може да се омъжва за немюсюлманин. Поинтересувах се за религията и научих доста неща. Знам че повечето може да я мислите като "кръвожадна религия", но не е. Мисля че е много по-добра от всички останали. Иначе смятам, че момичето съм го опознал предостатъчно, познаваме се от близо 2 години.

9.   Не мърдай от християнстгвото, защото християнството е по-дълбоко в теб, отколкото предполагаш. Ако тя иска нека стане християнка, или си останете от различни религии, но ти не предавай Христос. Това е.

10.   Ако те обича достатъчно тя ще стане християнка.
FerNando

11.   А, бе пич, ти знаеш ли колко хора с а изтребени от враждата между религиите? И мислиш ли, че тази вражда приключва с едно ръкостискане между вселенския патриарх и всемирния ходажа? Жалко ,че отмениха казармата, щото на твоите години момчетата ставаха мъже, а сега ставате п**ки -гейове, наркомани, пропадляци, фесове... като нямате идеал, се занимавате с провала. Дедите ти са ги клали за да ги обърнат в мюсулмани, а те (макар и заблудени от друга религия) са предпочитали да умрат, вместо да предадат рода си. Бабите ти са завличани в харемите, а много от тях, вместо да си щадят живота, приемайки да раждат негодници, са се самоубивали. А ти ще си режеш оная работа заради ... (Което ми звучи така: "През оная ми работа и за бабите, дето са ги е**ли, и за дядовците, дето са ги клали -зарязвам си го и отивам да множа ислямистите". Де, да я имаше армията, знаеш ли задника ти на какво щеше да заприлича?

12.   Живейте без брак, като не може да се омъжи. Нейните как гледат на теб? Не си сменяй религията. И да го направиш, те пак ще гледат на теб като на чужд- повярвай ми. Малък си, нищо, че се мислиш за голям. Има много още да трупаш опит и да си сменяш мнението за разни неща. Разбирам, че си влюбен, но имай малко самоуважение в крайна сметка.

13.   Внимавай, някой ден да не съжаляваш. Не мисля, че си заслужава.. Знаеш в българия колко са мразени турците.

14.   Абе на 100% съм убеден, че твоето момиче се води мюсюлманка, но реално спазва там 2-3 традиции по празниците и до там. Ако не съм прав, поправи ме, но ако съм - нека тя да стане християнка. Ислямът е фалшива религия, измислена в полза на дивите по онова време араби и постига разпространение чрез насилие. И дори да познаваш момичето от 10 години, ако не сте планирали сватба, не ти препоръчвам да си сменяш религията, защото може в последния момента да се случи всичко, може да се окаже, че не я познаваш...

16.   Срам!!! Истински срам за теб българино!

17.   Аз имам приятелско семейство- тя е мюсюлманка, той е християнин. Имат брак, обичат се и се разбират много. Родителите им също са приели нещата. Празнуват всички празници и в тяхната компания винаги е много весело. Всеки уважава религията на другия. Аз мисля, че не религията е най-важното нещо, дори и без брак да живеете, може да сте по-хубаво семейство от много други подписали се.

18.   Не го прави ....само това ще ти напиша .....на мен са ми се случвали достатьчно много неща извьн нормалното....на скоро имах и видение ....което пак ми показа, че има Бог ...че пьтя е един ....и че той сьщо така е свьрзан с Библията ....всичко различно от това не струва....и сьщо искам да напиша, че подкрепям №9 ....само, че наистина никой на нищо не можеш да накараш.....и дали тя ще си смени религията си зависи от нея....дано ви се случат много неща, от които да разберете какво е когато Бог те подкрепя именно тук и сега.
di_23

19.   Осъзнаваш ли какво правиш? Това е лудост!

20.   Бях много мъничка, когато моята прабаба лека и пръст, ми разказваше различни ужасяваши истории за това как турците са дошли в нейното село и са изнасилвали всичките жени, нейната майка, която също била изнасилена от няколко турски войника я скрила под коритото на двора. Едва 6 годишна моята баба е разбрала какво се случва ... а ти, прост човеко, не можеш ли ... ?

21.   От автора:
Тя не може да стане християнка. Не е нужно да си режа онази работа (всъщност и Исус Христос е бил обрязан, не знам дали знаете) и Ислям не се приема на сила. Без религиозен брак не можем да живеем заедно. И не разбирам защо всички свързвате това с турците, тя има толкова общо с тях, колкото и с арабите или ние колкото с англичаните например, нали и те са християни.

До 14, не знам колко си запознат с тази религия, но не бих казал че е фалшива. И бих казал, че е много добра мюсюлманка и си спазва почти всичко.
До 18, Исляма не отхвърля нито Библията, нито Исус Христос.

До 20, наистина не разбирам защо свързвате Исляма с турците, ако е за робството, добре но то е минало отдавна, а нима не сме били и под Византийско робство? А нима те не са били християни? Е защо не мразите и християните по тази логика?

22.   Много ми е интересно това как се "приема вяра". Нима е възможно някой да те накара да вярваш в нещо насила (дори и този "някой" да си ти самия...)? Ако не си (искрено) религиозен, според мен е все едно какъв ще те наричат или ще се наричаш. Аз едно време бях тръгнал да "ставам" мюсулманин (имам предвид обреда, в джамия) напук на досадните ми роднини, които са дълбоко убедени християни и искаха да ме кръщават... пък аз тогава си бях атеист и технократ, и просто ми беше писнало от техните "глупости"...
Е, добре че не го направих - сега в кой-знае какви своидки и списъци щеше да фигурира името ми и колко това да ми обърква живота...
А доколкото до момата - ами живейте на семейни начала, без брак, както правят ~50% от младите в днешно време. Или ти се страхуваш, че ако сега не се ожениш за нея - "ще я изпуснеш"... Е, ако след време тя се откаже от тебе, то все едно е дали сега ще си сложите хомота на шията. Хем и "имущество придобито по време на брака" няма да делите след време :) Ако пък "любовта ви е вечна" - то е все едно кога ще се съберете - първо придобийте икономическа независимост, отделете се от родителите си, и после правете каквото щете... без драми със "смяна на вярата"...

23.   Защо мислиш,че тя не може да се омъжи за друговерец? В тяхната религия се смята,че бащата е носител на религията и той я предава на децата. Ако ти си друговерец, се рискува децата да станат друговерци,т.е. намаляване на мюсолманите... Другото което е, можеш да си сигурен,че в момнта вкойто се обърнеш, те наричат рая, надявам се,че си наясно какво значи това...
И две години са повече от недостатъчни да опознаеш някого... ти себе си не познаваш още,а живееш със себе си вече 18 години... помисли си.
Бог да прости всичките ни предци, умрели за защитата на религията си... Виж отново Време разделно...дано да събуди Българина в теб...

24.   E, какво толкова -война си е било. Какво са били виновни аскерите, щом така им е заповядано -да посаждат османско семе във всички превзети територии, за да се раждат повече роби за султана. Ама виждате ли колко далновиден е бил тоя султан -сигурно е владеел генетиката, щото и днес това семе си има генетична ориентация към анадола. Изнасилвали ги, ама не ги избивали, нали? Хуманност си е все пак -те и без това жените са си щели да раждат, просто семката е друга. А виж, мъжете им, са минали по леко -тях направо са ги клали... (черно, по -черно... гаден хумор). Та да си дойдем на думата -национализмът не е генетика, а политика. Заставане зад кауза.

25.   всъщност ако трябва да сме честни, истинския ислям проповядва точно обратното на това, което радикалните ислямисти правят. още в исторически план единствената кръвожадна религия налагана с меч е само християнството - с многобройните кръстоносни походи и колонизиране на новия свят, всички неверници, които не приемат християнството са били избивани. все пак да не отричаме историята. но въпреки това самото християнство носи в себе си цивилизацията, сравнете народите по религия и вижте кои са на върха на пирамидата и тези които са на дъното.
въпреки това християнствотое религия на слабите, бедните и нещастните, за разлика от всички останали религии. както знаете християнството отрича инакомислещите като галилей например и хората на науката по принцип.

ама аз не те съветвам да приемаш исляма, нищо добро няма да ти даде, защото не е в чист вид вече, както когато касиус клей го приема и отказва да отиде във виетнам.
за мен лично будизмът е най-добрата религия, макар че съм атеист.

четете ницше, има много неща да научите

26.   Ислямът е абсолютно агресивна религия подтискаща основни права на хората и това в 21 век (жените в частност).

Политическата коректност вече не е на мода. Добре е да се наричат нещата с истинските им имена.

Радикален ислям няма, той е само един (може да питате някой мюсюлманин, щото това са журналистически глупости за умерения и радикален). Интересно е че в никоя друга религия не се взривяват и не убиват невинни хора.

27.   Мацето те лъже.В исляма мъжът не бива да сменя религията си,а жената може.Не бъди наивен,не забравяй Манол кехая!

29.   Здравей момче, истина е че за да се ожениш за мюсулманка, ти трябва да приемеш техната религия, но ти длъжен ли си да сключиш брак в нейната страна? Ами сключете си брак тук в българия, на цивилизовано място, където не се изискват тези тъпотии и след това идете в нейното село да си правите всички останали тържества по техните традиции. Не им се връзвай на тия с брадите дето ти въртят главата, че исляма е толерантна религия. Това е най-долната религия която човешки мозък може да сътвори.

Прочете ли корана им? Какво ти хареса в него? Това че този който не вярва в исляма трябва да се убие, че можеш да се отнасяш с жената като с "нещо" а не като с човек, еее, имаш и право на четири жени де, може би затова ти харесва. Не се показвай слаб. Бъди мъж и остани ХРИСТИЯНИН!!!!

30.   До № 30:
И с това, че може да има 4 жени също трябва да се помисли. Като християнин, или атеист може да има и сто, особено докато не се ожени (ха-ха). А там, за да ги има, трябва да си ги купи... ако може и сто, ама харемите не са за всеки, нали знаеш. Те са изцяло на издръжка на собственика си. При това, няма как да му носят приходи, щото нито може да ги показва срещу билетче, нито да ги изнася за продан. Хумор, на чужд гръб, ама такова е времето...

31.   От автора:
До 29... и нейната страна е България бе мозък.. тя си е чиста българка, какво като е мюсюлманка |-(
А религиозният брак е най-лесен, казвам две изречения и сме женени, тържествата не са толкова важни.
И мога да ти кажа, че в Корана няма нищо лошо, не съм го чел целия, но съм доста добре запознат и за разлика от Библията, той не е променян, и е разбираем за всеки един човек. А за тези убийства, явно повечето хора го интерпретират погрешно, това си е техен проблем, иначе тя досега да ме беше убила, нали така бе гений.
И не искам повече от 1 жена, защото мога да обичам само една...

Сега не ми се обяснява защо е позволено да имаш до 4 съпруги, но има логика, повярвайте ми и ако сте се заинтересували си проверете :)

33.   Пич, явно си мн влюбен и виждаш в нея смисала на твоя живот. вишдаш, че тя е мн по различна от сегашните малки курви. Но погледни и от другата гледна точка. Ти си българин и си христианин, това си ти, твоя е твоята същност.ЕЕЕЕйййййййй, момче любовта е е странно нещо всеки я възприема така както му отърва и така даже я тълкува. Аз ще ти обясня малко , как седят нещатат с любовта. Смисала на ЛЮБОВТА е да намериш човека който те допълва , този които е твоето похлюпаче, нали знаиш поговорката за гарнето дето се търкулнало и намерило си похлюпачето. та това е общо взето любовта ,да намериш човека ,който е за теб , твоетото второ АЗ. Толкова за ЛЮБОВТА.Запомни едно нещо , ако някой обича некой , той е готов на всичко , това го знаиш по себеси, ама нещата требва да са взаимни пич, не само ти да даваш , а тя МИЛАТА наивната какви компромиси ще направи. Никакви , тя разбира ли , че ти даваш напрактика целата си същност даваш генаси , даваш душата си , даваш абсолютно всичко като смениш религията си , абсолютно всичко, ти си малък ама нема как да го разбереш. Твоите деца ще бъдат различни от на брати и сестрати децата, бъди сигурен в тва което ти казвам ама 100% съм прав , защото съм се зблъскал с това. Запомни момче едно нещо ако некоий обича друг човек , тои никога нема да иска да прави неща , които ще го мъчат и карат да страда, ако некой обича ИСТИНСКИ друг човек нема да го кара да остави своето и да бъде друг, защатото аз съм обичал и знам как страда момиче с тва, че неможе да бъде с мен. Никога не я накарах да прави компроми си които я измъчват , така беше и тя . Ако тя те обича, значи те обича такъв какъвто си. Не си давай душата и религията , защото само нашия бог знае кво е обич , а тва че ще те обрежат е най-малкия проблем.Има и католици който ги обрязват. Но като приемеш исляма ти вече си друг повярваи ми , аз познавам мн такива случеи. Исляма е насочен срещу христианството , а пред хората говорят , че означава Любов ала бала . пълни глопости , имах приател , който се ожени за една Мюсюлманка, те така го караха а , уж не бяха мн релегиозни , ама първото нещо беше да си направят устата за религията , той я попита защо тя не приеме християнството я тя знаиш ли кво му казала , тва е религията на моите деди , тва значи да се откажа от тях и от себеси , а не е религиозна мн преставяш ли си. Вкрайна сметка живеят щастливо , тои християнен ,а тя мюсюлманка , така че ако некой те обича истински нема да ти постави тези условия бъди твърд бъди българин Бъди такъв какаъвто си каквато е твоята душа. Ако некоя те обича ще те обича такъв какъвто си , а нема да поставя Условия, айде със Здраве

34.   Момче, явно горните не знаят за какво става въпрос. Аз съм израстнала с помаци. Да, не са повече мюсюлмани, отколкото ние християни, но има огромна разлика в култура и порядки. ГОРНИТЕ НЕ ЗНАЯТ,ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ НА МОМИЧЕТО НИКОГА НЯМА ДА ТИ Я ДАДАТ, ДОРИ В КРАЕН СЛУЧАЙ ЩЕ СЕ ОТРЕЧАТ ОТ НЕЯ, АКО ТИ НЕ СИ МЮСЮЛМАНИН. Немските турци отиват и по-далеч, бащата или братята убиват момичето с камъни,ако се захване с някой немец,защото ги е осрамотила.
Но и сред уж нерелигиозните български турци и помаци има много големи проблеми. Никога няма да те приемат, дори да приемеш религията им. Освен това не забравяй едно - в тази религия думата ПРОШКА не съществува. Съветвам те преди да се решиш окончателно, да говориш със съдаржателката на комплекса „Перперикон„ на пампорово - имаше и предаване на Карбовски с нея!!! Тя е мюсюлманка , приела християнството.Чуй причините
Освен това мисли и ЗА ДЕЦАТА ОТ ТАЗИ ВРЪЗКА, КОИТО ЩЕ ТРЯБВА ДА ЖИВЕЯТ КАТО МЮСЮЛМАНИ В ЕДИН СВЯТ, В КОИТО ТЕЗИ ХОРА ЩЕ БЪДАТ ИЗОЛИРВАНИ И МОЖЕ ДА ИМ БЪДЕ ЗАБРАНЕНО да пътуват в САЩ да кажем. Според мен ни предстоят войни на религиозна основа в следващите 40 г. и ти ще се окажеш между шамарите. Бъди мъж и нека тя да стане християнка В ЕДНА ХРИСТИЯНСКА ЕВРОПА и заживейте като свободни хора в София или чужбина, където семейството й няма как да ви се бърка

35.   Seni gidi ahmak, gidi! Никой не може да ти попречи да бъдеш глупак. Обиждай хората, които ти дават съвети от сърце, но това няма да те направи по умен, нито по щастлив. Изучи корана, защото ще ти се наложи да воюваш срещу него. Сега мислиш с долната си глава, а в нея няма мозък -това дето изтича от там е нещо друго. Любовта е дух -няма нищо материално в нея. Религията също е дух. Сродни са. Щом искаш да се посветиш на духовното, първо осъзнай дали не предаваш заедно с вярата, и любвта си. След като нямаш любов към твоя християнски бог, защо мислиш, че ще я имаш към другия -с чалмата? Ако пък си толкова завеян и вярваш в такъв подтиснически инструмент, какъвто е религията, би трябвало да ти щракне в главата идеята, че "бог е един, без значение дали се казва аллах или буда или христос. За какъв грез**й ти е нужно в такъв случай да му се кланяш изпод фес, вместо изпод открито чело? Най вероятно и тук, като във всичко друго става дума за пари, но ако това ти е основанието, ще трябва да приемеш не само религията, а и това, че ще си вечният аутсайдер в семейството й. Тя сигурно има и братя, а парите и имуществото се предават по първородна мъжка линия. Ако пък няма братя, направо забрави за идеята си. Нея ще я омъжат (такива са правилата, които не знаеш), а няма да й позволят да си избира съпруг. Така, че ще си останеш с новата религия и с оная работа, навряна отзад. Плюс това ще си отхвърлен от най близките си хора, защото си предател на рода и предците си. Така ли мислиш да живееш?

36.   ЛИЧНО АЗ НИКОГА НЕ БИХ СЕ ОТКАЗАЛА ОТ ВЯРАТА СИ

37.   Стани, ама не ми се мяркай пред очите. Да си чувал някаога, някой християнин да се е гръмвал в джамия? А тия яхнаха самолетите да взривяват света...

38.   Аз съм мюсюлманка. Израстнала съм в България.. Да и аз не бих се омъжила за мъж който не е мюсюлманин..
Вие хора някога интересувалили сте се изобщо от тази религия, че правите толкова безсмислени коментари.. наистина ми стана безкрайно неприятно да прочета по голямата половина от тях.., след което не издържах и почнах да пиша..
Към автора: стани мюсюлманин ако наистина си уверен в това. Да, това са две изречения, но ако просто ги кажеш а вътрешно не вярваш в тях няма никакъв смисъл. Това не е религия, това е начин на живот, в самият коран го пише. Никой не те кара да вярваш в нещо и да вършиш неща които не искаш. Не си длъжен да се молиш, да спазваш традиции, да се забраждаш. Всичко се прави с желание. Трябва да имаш вяра и да не заблуждаваш себе си. Нищо не прави от любов. Мисли! Не си губи времето да четеш коментари тук след като повечето те нападат, а от нищо не разбират.

39.   до 38 - човекът НЕ ВЯРВА, не иска да променя начина си на живот, а ИСКА ЕДНА ОПРЕДЕЛЕНА ЖЕНА.

Пак казвам, всичките ми приятелки са помакини, много си ги обичкам, много си споделяме, но до тук. Има големи разлики във възпитание и порядки. Те сами решиха да напуснат края ни, сега са по страната, всички до една омъжени за българи-християни и проблем нямат. Едната се отказа от баща си - нарича го „турчин„ и се отказа от къщите и имотите му.

Сестра ми се забърка с помак и му е слугиня - бачка да го издържа, той е като бейче, свикнал да му се прощава всичко.

Не ми хвали религия, в която е позволено да ме бият като жена, в която не се прощава, в която баща ми е длъжен да ме убие с камъни, ако го „осрамотя„.
Може тази религия през Средновековието да е била по-модерна и отворена, но сега тя връща хората в средновековието.

Падна Желязната завеса -сега имаме Християнство с-у Ислиам, тук ще има войни, ние може и трета световна да изживеем и да видим какво ще стане с нашия автор тогава с кълцаната п-а заради една жена.

Нека да отиде в Батак да види костите на хората, съсекани от турски ятаган, преди да вземе такова радикално решение и да обрече и децата си на Средновековно съществуване, възпитание и бит, а дъщеря му надене фереджето и бъде омъжена насила за някой братовчед.

Ако мацката го обича, ще се възроптае и ще бъде с него.
Хайтов е писал за такива историии, нека намери и книжката за младата Зайре (истински случай), която е слушала Бийтълс, искала е да учи, а техните са й довели жених. Запалило се момичето и живо изгоряло, за да не бъде „потурчено„, а нашият герой ако беше мъж, щеше да се бори

40.   От автора:
38, благодаря ти, явно наистина другите нищо не знаят за тази религия и говорят наизуст. Искам по някакъв начин тези хора да си променят мнението по този въпрос, както и аз направих като започнах да се интересувам от Ислям, но явно няма да е лесно. А любовта е само причината, поради която съм се сблъскал с тази религия, иначе за съжаление едва ли щях да мисля по някакъв по-различен начин от всички останали тук. Мисля че съм напълно наясно с това което правя и дано всичко се нареди както трябва.

41.   Браво на номер 39. Сто процента заставам зад него. А сега към автора - ти защо търсиш съвет, като си решил какво да правиш? Да не би да очакваш българите да те подкрепят? За мъж Исляма е по-приемлива религия, като изходим от начина на живот и привилегиите, киото имат мъжете мюсюлмани. Обаче наистина отношението, което те имат към жените си и изобщо към всички други ( немюсюлмани ) е повече от ужасно. Това са фанатици, бе човек. Опитват се да подчинят всичко и всички ( даже и тебе, в случая и май са успели ). Те са майстори по промиването на мозъци. Оффф, как може да не разбираш. Искат да си като тях. Ама.....твоя си работа- троши си дебелата кратуна сам "професоре по религия"!! Жалко, че си толкова малък и в старта на съзнателния си самостоятелен вече живот, си "предател" и нямаш мъжко присъствие.

42.   E, авторче, вече ми е жал за тебе. Вярно, че мюсулманите са повече на брой, а и някои от тях разполагат с голям финансов ресурс, за да баламосват балъци като тебе, но ако се целиш в религия, която ще е победител в ндвисналата катастрофа за човечеството, по добре се поинтересувай каква е религията в Китай. Там е не само биологичният, но и финансов ресурс на планетете, която поради пренаселване е пред взрив. Не се съмнявай, че ще бъдеш удобно оръжие в ръцете на мюсулманските си водачи. Имам желанието да видя някоя тема от теб, след 5 или след 10 години. Ние -християните, сме злобни и безпомощни, защото допуснахме в цяла Европа да се засели безумната им религия, от съжаление към бедняците, които създава. Да, вероятно ислямът ще унищожи и без това обхванатата от атеизъм християнска общност, но ислямът е бедност и мизерия за милиони хора, които го изповядват и рай за малцина наследствени велможи. Все пак запомни едно неоспорено до сега правило, което няма смисъл да подкрепям с примери, съществуващи дори в умилния ти коран. Предателите са обект на презрение не само от своите, които са предали, но и от другите, които са се възползвали от предателството. Няма как да очакваш уважение от хора, които знаят, че във всеки момент може и тях да предадеш. Колкото и да им се подмазваш и умилкваш.
Поздрави роднините си!

43.   Авторееееее, вятър те вее на бял кон, моето момче!

44.   от 39. до автора -
ти май избирателно възприемаш информация, което си е човешко, но защо искаш съвет.
АЗ СЪМ ОТ РОДОПИТЕ И НИЕ (ХРИСТИЯНИТЕ) ТАМ СМЕ МАЛЦИНСТВО, ако аз не разбирам от ислиам, кой? Живеем си мирно, и Байрям съм празнувала и тяхното постене знам кога е, всички празници ги знам , за да ги поздравявам, както те ме поздравяват за коледа......израстнала съм с тази религия!
Писах, че навремето тази религия е била по-напредничава от нашата, но не са се правили реформи и за съжаление в момента си пречат. Гледай телевизя и виж какво става в мюсюлманските държави.
Кажи ми откъде дойде на идеята, че имали пари мюсюлманите - те са най-бедните емигранти на Запад, защото са необразовани, жените им не работят и децата им не учат езика.
Но не ти е нужно да ходиш до Европа или Анатолия, за да ти се отворят очите - гледай едно филмче за Рибново, пътувай с колата по черния път от Благоевград до Смолян да кажем през всичките му села. Слезни в Сатовча и си купи една баничка, наблюдавай народа и ако това са богати и проспериращи научни работници, информатици и ко. - ставай мюсюлманин.
Вярно, за теб като мъж не е зле, но си помисли за децата си - ами ако имаш момичета?
ПОМИСЛИ ЗА СВЕТА, В КОЙТО ЩЕ РАСТАТ - това няма да е свят, в който ИСЛИЯМЪТ ще бъде толериран. В момента християните може да са се отдали на живот , защото са се образовали, станали са атеисти и имат пари за ядене (за разлика от арабите , ако нямат петрол), но щом бъде заплашен западния начин на живот, страните от НАТО и Русия (може и Китай после) НЯМА ДА ТЪРПЯТ ПОВЕЧЕ.
НАПОМНЯМ ТИ,ЧЕ БЪЛГАРИЯ Е СТРАНА С 90% ПРАВОСЛАВНИ, ЧЛЕН НА НАТО И ЕС!!!!!!
Виж какво стана с Възродителния процес - причината са били два самоубийствени атентата на жени-туркини във вагон Майка и дете за София и на гарата в Пловдив. Сега го осъждаме, но ако се случи нещо подобно, лично Барозо ще прати войски да мачка мюсюлманите и твоята дъщеря Айже и обрязаният ти син Мохамед ще попаднат между шамарите!!!

45.   Та ти си на едва 18 г и си решил да си сменяш религията заради девойка, която силно обичаш!
Тя е силно пръвързана към семейството си, и е ясно че ако се отрече от религията, семейството и ще бъде отритнато от обществото в забутаното и село. Голяма жертва!
Ако го правиш само заради нея а не по убеждение, то направи уговорката, че като се отделите тя да приеме христианството, без да казва на тяхните. Ако тя е готова на такъв компромис - добре, но ако не, то определено ще си имаш проблеми в бъдеще. Войни стават заради религии, ресурси и кризи. Този проблем трябва да го изгладите преди да направиш каквото и да било, иначе брака ти е обречен. А и защо държиш на религиозен брак, той не се приема ако нямаш граждански?!

46.   Като цяло религията е без значение. Да, тя няма значение, поне толкова повърхостно значение, както е разглеждано в горните случаи.

Всички живеем в едно "село" наречечено планета Земя. Различията са породили войните и размириците между народните маси, които са се опитвали да налагат своята воля и разбирания и всико това е само, за да упражняват власт. Религията е хубаво нещо, тя учи хората на много! Един не религиозен човек е много по-податлив на изкушения и заробване в пространството на порочността, но същевременно изопачаването й, което е синдром при "ислямистите" не води до големи колосални издигания в душевно направление. А именно това, че човек щом е приел религията се очаква да получи едно облагородяване на душевността, но чрез убийства и атентати и налагане на влияние, това далеч не се получава!

Самият факт, че живеем в 21 век и това, че при Християнството не съм чувал за атентати и сериозни вълнения от страна на народите изповядващи това религиозно учение, говори много чрез коя религия можеш да получиш по-голямо душевно извисяване.
Религиите нямат значение! Те са създадени от хората, поради ралични причини!

Но не е лошо да се знае, че заради това тесногръдие и обособеност в различията планетата ще претърпи своята метаморфоза. Тя сама ще реши в един момент да се освободи от този "рак" - нар. човечество, което оставя своите канцерогенни отпечатаци до всичко, което се докосне. Тя го е правила много пъти с ледникови периоди, потопи и др. И тогава наистина няма да има значение какъв си - мюсюлманин, християнин или будист...
Да, аз съм Християнин, но не съм покръстен, но се чувствам такъв. Ходя по велик ден до най-близката православна църква и запалвам свещ, като всички наормални хора!
Човек трябва да вярва в нещо, за да може да се развие, като една морална личност.

Всичко - от микро до макро космоса е съставено от два феномена - материя(вещества и полета) и дух(закономерностите) Тук първично и вторично няма. Безмислица е да се акцентира върху един от двата феномена.

Надявам се, че с моето разяснение стане малко по-ясно на всички, до каква степен са важни религиите и какво е значението на отделната религия!

47.   Браво № 46. Ти си атеист, с вътрешно усещане за моралните ценности, отразени в каноните на религиите, но превърнати чрез безсмисленото им повтаряне без аналитично и логично разяснение на ползите от тях, в догми, които у свободомислещия човек водят до склонност към атеизъм.

Разумните хора уважават именно добродетелите и добронамереността на каноните и понеже разбират значението им за опазването на човешкото у човека и природното у природата, схващайки взаимовръзката между двете. Лошото е, че други, също разумни хора, представяйки себе си като радетели и представители на духовното величие на вярата, насочват мощното й оръжие срещу други хора. Използвам думата "атеист" не като синоним на безверник, надявам се да съм ясен. Ако добродетелите, изложени толкова добре в религиозните канони, бяха въплатени в някое дърво на поляната и твоят символ на вярата беше свещта, съм убеден, че би запалил свещтичката си пред него. Но това е само израз на вярата ти в добродетелите на човешкия дух и е излишно да ми опонира някой, че се кланяш на измислен разум, макар и наричн от теб ред от закономерности. Този ред на закономерности ще го има независимо дали му демонстрираш почитта си или не, защото си "прах от праха и пепел от пепелта". Ето защо, акцентър е върху вярата в човешките добродетели и влиянието им върху отношенията помежду ни. Другото е пълнеж, който служи да завоалира реалните амбиции на определен кръг хора, домогващи се до власт и влияние върху неразумни и неинформирани маси хора, до степен да ги превърне в стадо, готово да върви гордо и тъпо към кланицата(войни, кръстоносни походи ...)

48.   от 38 до всички читатели, специално може би към автора.. Според мен вече съжелява че изобщо е повдигнал този въпрос тук. Задай си въпроса колко христяни, българи изпълняват постите? или ходят на църква? Какво изобщо сте тръгнали да се обяснявате коя религия била по хубава като изобщо не става дума за това. Защо например в мюсюлманските държави няма казина, кръчми и подобни? Защо мюсюманите си пазят постите и повечето се молят по няколко пъти на ден а при христяните става веднъж годишно? Нима като се замислите христяните са злато пред мюсюлманите? амиии... аз си мисля че живеете извън реалността и от нищо не разбирате... Тук в България колко изоставени деца има? Все грешки ги наричат докато при арабите никой не би си оставил детето.. да, ще се подигравате кой имал 5 деца или кой имал 10 ама поне нямат домове за изоставени деца, гладат си ги..
ДО 39 ---> това беше най-абдурдното нещо което някога съм чела.. вземи малко да се информираш, защото наистина мисля че нещо не е наред с теб ;]

49.   Ами, не искам да използвам обидна терминология, защото съм християнин. Обичам ближния си и съм склонен да прощавам грешките му. Ти, № 38, не си виновна, че живееш в пълен мрак и безпросветност, макар и да си научила (вероятно по принуда от държаата ни), да пишеш на правилен български език. Но не е важно дали говориш правилно, колкото е важно имаш ли какво да кажеш. Искаш ли да чуеш думите си отстрани? Ами просто си прочети мнението под № 48 и ако мъждука някакъв разум в главата ти, ще се ужасиш изреченото и от исляма;
1. "Задай си въпроса колко христяни, българи изпълняват постите? " -КОЛКОТО ИСКАТ! Християнството не е догма и заробване на психиката, каквото е ислямът.
2. "Защо например в мюсюлманските държави няма казина, кръчми и подобни? " -това просто ти се струва че е вярно, но не е. Прочети малко повече. Имаш интернет. И все пак, нямането на нещо не е повод за гордост. Така, че си спести хвалбата, че нямате развлечения.
3. "Защо мюсюманите си пазят постите и повечето се молят по няколко пъти на ден... " -защото са дрогирани. Какво по ясно от това. При това не слагай всички под общ знаменател. Има и нормални мюсулмани с чувсво на чест и лично достойнство, които не приемат диктатурата за нещо нормално.
4. "аз си мисля че живеете извън реалността и от нищо не разбирате... " -според дрогираните поклонници на смотаната ти религия, вероятно реалността е в петкратното биене на чело в земята? ! Що не си живеете в джамиите тогава? Що се бъхтите по полята сред тютюните и овцете? Що месите хляб, миете се след всяко изхождане (с извинение)? Просто си признай очевадния факт, че и вие живеете в същата реалност като и нас, но именно религията ви, с всички сили се стреми (май за някои напълно успешно), да ви откъсне от общата ни реалност и ви захвърля в нереални фанатични измерения, към които сте се пристрастили като към опиум.
5. "... кой имал 5 деца или кой имал 10 ама поне нямат домове за изоставени деца... ". -това е вече сериозен демографски въпрос. Нямаш нужния интелект, за да го разисквам с теб. На прост есик: раждате безспир, под заблудата на същата тази религия, без да сте в състояние да ги отглеждате, възпитавате и осигурите нормален живот за тях. Тук има домове, пълни с ВАШИ деца. Там, където казваш, че няма домове: Какъв е процентът на физическо оцеляване? Ама защо ли питам? Кой води статистика на деца, които се раждат по кърищата, по оборите, по колибите си? Какво като от 15 оцеляват 7-8? Берекят версин, както се изразявате вие. Ама били гладни, боси, болни... "друго ша праим, ко ша го мием... "
Накрая: Простено да ти е. Ти не си виновна, че са ти промили мозъка. Вината е у ходжите, дервишите, имамите и цялата ислямска фундаменталистка сган, която е окупирала човешкото ви съзнание и достойнство.

50.   От ном. 46: Религията, както споменах горе, и съм убеден в това, няма значение. Ако наистина ти харесва и си влюбен в това момиче, мога само да кажа: бъдете заедно, но тя трябва да бъде готова на същите компромиси както ти си готов. Ти си младо момче още и трябва да ти е ясно, ако тя наистина те обича, както ти твърдиш, тя също трябва да е готова да приеме Християнството. Независимо от родителите си, пълнолетна ли е, трябва да може да взима решения. Наистина не е необходимо да променяш каквото и да е било. Повярвай ми - няма по-добра религия, всички религии са едни и същи, само ритуалите се разграничават, но това да не те притеснява! Решенията всеки взима сам за себе си, все пак си на 18 години, аз доста добре бях с разсъжденията на тези години, така че ти решаваш. Всеки прави своят избор, а понякога той е екзистенциален и могат да се подобрят нещата, а също и да се случи точно обратното. Някои решения променят живота ни, но от теб зависи, дали си достатъчно мъж, за да си бъдеш на мястото. А в този живот, който ни заобикаля, няма място за посредственост, трябва да си твърд и суров, но и да обичаш човека до теб. С годините сякаш ставам по-горещ боец, защото света става по-студен. Любовта не е често срещано явление и човек трябва да се наслъждава на този момент.
Сред всички неща, които човек би могъл да няма, се срещат неща, които би могъл да има, и едно от тях е да съзнава кога е щастлив и да умее да се наслаждава на щастието, докато то е на лице!

51.   Принципно смятам, че религията е нещо отживяло, но родителите на момичето няма да сметнат така. Може би дори ак си промениш религията пак няма да те приемат. Истината е, че трябва всеки да те приема такъв какъвто си. Има много двойки от смесени религий. Тази вражда която същетвува се заличава от любовта между двама души. Бъди себе си и обичай пламенно, тогава и само тогава няма да има пречка за вас. Успех.

52.   Мило момче, тук беше излята много помия както всички видяхме, ако имаше опция "лични" щях там да ти пиша понеже искам само ти да прочетеш това, явно другите и да го четат няма да достигне до "европейските" им мозъци. Аз съм родена християнка, след като веднъж вече бях изоставена от съпруга си (и той роден християнин) живота ме срещна с човек от друга вяра а именно Ислям. До тогава ще си призная и аз мислех по подобен начин като повечето тук само че без омраза, а по-скоро с внушен от медий и др. страх от тях. Ето че посетих страната им, опознах религията им и тях опознах като хора и ето че днес се срамувам от българите. Да без да се страхувам или съобразявам с някого (защото тук християните както някой го беше казал са само на думи вярващи) аз приех в сърцето си тази религия. Вярвам че тя е правилната и истинската религия, вярвам и се убедих въпреки всички истерий -че тази религия означава МИР преди всичко. тези хора живеят в синхрон със всичко, със себе си, с хората, със света създаден от Бог. Позволи ми да ти подам ръка и да те поздравя за това че имаш сърце и както знаеш (може би) "Аллах" отваря сърцата на когото Той пожелае. Мир на всички ви.

53.   От автора:
до 52... Много ти благодаря, дано и другите опознаят по-добре тази религия, и да открият истината :]

54.   Ха-ха! Елементарни хора! Само това мога да кажа за автора и за ном. 53! Хората не ги прави религията хора, а човешките взаимоотношения! Не ми е ясно как може да превъзнасяте религията, тя има значение, като учение, но да казвате, че Исляма е по добър от Християнството е твърде смешно. Няма по-добра религия, но има по-добри хора, както и обратното. Вижте 46 ном., надявам се да ви мръдне нещо в пилешките мозъчета и да започне да бие по-силно сърцето ви в тесногръдието. Не мога да повярвам, че им хора, като вас с толкова погрешно мислене. Ще се срамува от българите! Това е безбожно тъпо, незнам как ти е хрумнало такава жалка мисъл в плиткоумното ти подсъзнание. Как може да изкажеш толкова плитки мисли, дори и без сериозен анализ над глупостите, които пишеш!
Невероятно, но факт, надявам се, ти там горе, която си писала вече да си заминала за Турция или към ОАЕ. Такива хора не ни трябват в България, такива каквито плуят върху светлото дело на великите герои на България, като Апостола на свободата - Васил Левски, Христо Ботев. И това е написано малко след 3 март. Такъв нехилизъм е нещо, което ме кара аз, националистът, да ми се гади от такива безлични хора, хора, които не заслужават да се нарекат българи!
Как е възможно да затъпчеш всичко, заради вярата в една или друга религия. Религията е само една а тя е: Любовта!
Може ли да окачествиш човек, етнос или народ само заради религиозните им вярвания. Да кажеш, че тези, защото живеят в България СА ЛОШИ, а тези, които живеят в Турция са добри или обратното. Всяка нация има и свойте проблеми, така че да се смята, заради икономическото състояние на една страна, дали е хубава или лоша е тотално не свързано с действителното мислене действие!

Добре, отивай и се жени, щом това те кара да се чувстваш щастлив и не занимавай интелигентните хора наред с простолюдието с твоите проблеми! На теб ти трябва положителен отговор, след като отговаряш само на тези, които те подстрекават. И наистина смешно, че си толкова заблудено момче, че се допитваш до тук, а не мислиш с главата си, наистина си много заблуден! Отивай, нека да те обрежат, дано ти е удобен тюрбана!

1-50 от 146