Една несподелена любов
Добър вечер на всички читатели в този сайт!
Моята история е малко по-дълга, но ще се постарая да я оформя кратко. Преди 1 година и 7 месеца срещнах едно момче, което работеше в магазин до нас... С течение на времето аз го харесах, обикнах и накрая се влюбих в това момче. Почти всяка вечер ходих в този магазин, за да виждам въпросното момче, което се казва Георги ( не е истинското му име)... Може би той е забелязал, защото постоянно го гледах, ходих след него, влизах по 3-4 пъти на ден в магазина и т. н... Мислех, че и той може би има някакви чувства към мен, поне допусках тази мисъл, защото забелязвах, че на моменти и той ме гледа и понякога се усмихва (само една негова усмивка и един поглед ме правиха адски щастлива). Един ден, когато бях с моя приятелка в близост до него и казах "аз харесвам Георги ", след което той се отдръпна веднага, все едно избяга ( или поне на мен така ми се стори). Същата вечер, когато казах пред него това на приятелката си, тя ми каза, че ме е гледал усмихнато(леко засмяно), което ме обнадежди и в същото време ме направи много щастлива.
От тази вечер повече не го видях в този магазин, напусна (поне предполагам, че доброволно е напуснал)... След 6 седмици го видях пред този магазин, когато минавах и видях, че ме гледа. Винаги ходех на неговата каса, въпреки че понякога е имало много хора... Както споменах това беше преди 1 година и 7 месеца, а аз все още го обичам, въпреки всичко.... Намерих фейсбука му и му изпратих покана, писах му, но без резултат... Понякога имам чувство, че той няма чувства към мен, а когато се сетя за всичко описано тук променям възгледите си...
Според Вас дали Георги има чувства към мен и ако има защо не иска да приеме поканата ми във фейсбук, дори не отбелязва като прочетено това, което съм му писала....
Надявам се да съм била кратка и изчерпателна.
Благодаря на всички от сега! :))))

Коментари

1.   Имам подобна случка с едно момче на работното му място. Гледа ме в очите, усмихва ми се, но нищо повече..... Според мен, просто е бил любезен към теб и е гледал на теб като на клиент, нищо не е влагал :(

4.   Аз не разбирам защо си мислиш, че има чувства към теб? Заради това, че се е усмихвал ли? Все пак сте се виждали само докато е на работа, да не кажа, че е длъжен да ти се усмихва и да се държи мило. Пращаш му покана във ФБ, а той не ти я приема нито ти отговаря на съобщението и ти си мислиш, че може да има нещо към теб? То така според теб изглежда, че се крие едва ли не и е супер срамежлив и заради това не те приема, което е абсурдно! Явно знае, че ще почнеш да му пишеш и затова и не ти отоваря, а той не иска някой да му се залепи. Малко грубо от негова страна, ама ти дори не си изчакала да ти потвърди, а веднага си му писала..

5.   Доколкото знам, за съобщенията, получени от хората, които не присъстват в листа с приятели, Фейсбук не извежда нотификация. Той сигурно дори не е видял съобщението ти.

Но... ти си му изпратила и покана, която сигурно е видял. Помисли си, ти ако получиш покана от някого, когото харесваш, какво би направила? Вероятно сърцето ти ще запрепуска и веднага ще приемеш.. Следователно вероятно с него сигурно не е така. В противен случай би те заговорил още, когато е чул, че го харесваш. Но той не е предприел нищо.

Приеми това и се опитай да продължиш напред. Когато някой иска да бъде с теб, поне ще направи опит това да стане реалност. Оглеждай се за такъв човек. Успех :)
Ж28

6.   Това онази стара история ли е?
Не е заинтересован.
Ж28

7.   До номер 4 -усмихнал ми се е след, като си тръгвам от касата му, вече съм била с гръб към него.

8.   Имах подобен случай. Според мен, щом не прави нищо повече, явно няма интерес. Може да е обвързан или пък да има чувства към друга, може просто да няма намерения към теб, но да е любезен. Съобщението вероятно не го е видял, понеже не си му в приятели, но при условие, че дори поканата не ти е приел, няма на какво да се надяваш. Не се самонавивай, за да не страдаш после. Търси споделеност :). Късмет!

9.   Скъпа авторке, Георги е имал 1 година и 7 месеца да предприеме нещо към теб, след като е разбрал, че го харесваш. Дори да не го беше казала пред него, смятам, че не е толкова трудно един мъж да разбере за симпатиите ти, както описваш поведението си. Можел е още тогава да ти поиска номера, да ти намери профила във фейсбук или да те заговори поне. Съжалявам, но не знам какво те кара да мислиш, че той може да има чувства към теб, при положение, че вие дори не сте провели един разговор на живо, а от последната ви среща е минало толкова време. Не можеш да си вадиш заключения по една усмивка от преди година и 7м., която е останала просто това.. усмивка и нищо повече. Човекът е бил на работа, ти си клиентка... може би се е зарадвал, че му обръщаш внимание, но до там. Съветвам те да не храниш надежди, рискуваш да бъдеш много разочарована. Пратила си му покана, която не е приел.. не можем да знаем колко точно е активен във фейсбук, но ти не можеш да направиш нищо повече, а и е доста наивно да смяташ, че след толкова време, той може да има нещо към теб, щом дори тогава, на момента, не е реагирал по някакъв начин. Съжалявам, това е моето мнение. Препоръчвам ти да се ориентираш към някой друг и да спреш да подхранваш тези илюзии. А пък, ако ви е "писано", животът ще ви срещне пак.

10.   Приеми го! Той не си пада по теб. Като го приемеш ще ти стане по- леко!!!

11.   От авторката .
Докато работеше в онзи магазин просто усещах със сърцето си ,че има чувства към мен . Да не сме говорили ,не ме е заговарял просто го усещах ....Да може би се е държал любезно понеже съм клиентка ,но защо само към мен ...Другите клиенти не ги зяпа ,както зяпаше мен ,не се изчервяваше както при мен ......

12.   Скъпа авторке,
Наистина много се надявам нещата между вас да се получат и да се окажеш права в предположенията cи, че той също има чувства към теб, но искам да ти споделя следната история: Доскоро работех в магазин и имаше едно момче, което също като теб идваше всеки ден в магазина. Винаги ме поздравяваше, дори се опитваше да ме заговори и аз съответно му се усмихвах, но бързо си намирах оправдание, за да избягам от него. Държах се любезно, но дотам, момчето нямаше никакъв шанс. Незнайно как, ме намери във Фейсбук и аз приех просто от куртоазия. Той обаче се оказа смел и дори ми писа с предложение да излезем. Аз любезно му отказах и повече нищо не се случи. На теб обаче ти пожелавам успех и продължавай да опитваш, човек никога не знае кога късметът ще му се усмихне. ;)

13.   От авторката до номер 12 .
Много благодаря за пожеланията . Моите приятелки ме съветват да спра да мисля за него ,казват ми ,че няма да се получи нищо (понякога и аз вярвам ,че нищо няма да се получи) , но една част от сърцето ми казва да не губя надежда и да не се отчайвам . Може би ,ако спра да мисля за него и си намеря занимания ще го забравя ,но сякаш АЗ самата не искам да го забравя , толкова много ми липсва , обичам го ........:)