Дали майка ми си има любовник?
Здравейте на всички, искам да ви помоля за съвет. Родителите ми са разведени от 2 години, аз живея с майка ми и до сега не съм я виждала, а и не ми е казвала да излиза с някой. От известно време обаче тя се промени, по-точно от 4-5 месеца може би. Започна да носи прашки, да си оформя редовно маникюра, да ходи на кола маска... Не знам въобразявам ли си или се среща с някой и не ми казва?

Коментари

1.   Щом сега забелязваш промени около нея, а преди не си, значи има нещо..

2.   Здравей!
Първо, щом майка ти е разведена, ако се вижда с някои той не е любовник. Второ, разбираемо е първото ти чувство към тази вероятност на е неприятно, но трябва да се замислиш, че майка ти вече е свободна жена, която, както всички останали си има нужди, и като казвам това не се погнусявай, мислейки само за сексуални нужди. Говоря за нуждата да си имаш някой и да се чувстваш обичан и в безопастност. Не е като да се е хванала на парада с мъже веднага след развода, минало е достатъчно време според мен. Мисля, че трябва да си щастлива от възможността тя да е щастлива. А дали въобще си има някой трябва да я питаш лично. Не знам на колко си години и дали имате такава връзка, че да си споделяте, но ако е вярно би било напълно нормално и дори хубаво нещо.

4.   , , Добро утро, , както се казва. Да не вземеш да я ревнуваш или да и държиш сметка, това е много хубаво.

5.   Ами чудесно, майка ти се поддържа има някой около себе си. Подкрепи я. Както ти имаш нужда от любов така и майка ти има нужда от мъж. Жалко е, че крие от теб.

14.   След като е разведена, не смятам, че трябва да се нарича "любовник", а по-скоро "приятел" или "партньор". И какво лошо има в това? Надявам се да не я съдиш, защото жената не заслужава да живее сама до края на дните си само защото веднъж е била обвързана и не се е получило. Подкрепи я - покажи й, че искаш да е щастлива и съм сигурна, че ще ти сподели.

ELSA

15.   Да. Майка ми прави същото когато се среща с гаджето си.

16.   Това е нейна работа. Защо да ти казва? Гледай си там домашните и си трай.

17.   Да най-вероятно има или иска да има и затова се издокарва. Виж нищо не е случайно, зад всяко определено действие има някакъв смисъл, някаква цел. За да прави майка ти тези усилия, да влага време и желание - маникюр, кола-маска, прашки значи тя иска да се хареса на някой мъж, да изглежда добре заради него, защото иска той да я хареса. По тези външни признаци веднага можеш да разбереш за какво става въпрос и ти правилно се съмняваш за това какво става, не се съмнявай точно това е което си мислиш.

18.   Майка ти има право на повторно щастие момиченце, като се е развела това не значи да се затвори в къщи и да не излиза! Пък и човекът може да е свестен.

19.   Майка ти се нуждае от качествен секс. Както впрочем и ти, миличка.

20.   100% си има някой! Мойта беше така и след 2 месеца ми представи някакъв мъж.... Каза че сега се запознали, стана ми много смешно. Но както и да е, предпочитам така да е и да ми каже, отколкото да се крие и аз пак да знам. Макар че от тогава го мъкне вкъщи редовно и после вечер, ако не заспя по-рано чувам разни звуци от спалнята, от които ме догнусява.... ноо се преживява, какво да се прави. Дано и твоята скоро ти каже и поне да знаеш кой е, какъв е. :)

21.   Много е просто, това не е твоя работа! Не се бъркай и не си ври носа в личния живот на майка ти. Тя също е човек и си има своите нужди! Гледай си твойте работи, учение, приятели. Ако се отнася и грижи добре за теб, това другото не те засяга. А и тя е голям и зрял човек, дори и да има мъж до себе си, мисля че го е подбрала добре и когато е уверена и готова за по-сериозна крачка бъди сигурна, че ще ви запознае. Не го мисли сега толкова, остави я да бъде щастлива и се радвай на нейното щастие.

23.   Ами да ти кажа по-добре ще е ако си има някой. Дори и да не излезе нещо сериозно, поне е задоволена. И то не само сексуално, но и емоционално до известна степен. Аз преди, като жиеех още с моята още, помня като беше се разделила с приятеля си после 6 месеца беше направо отвратителна, не можеше 2 думи да и кажеш, само се карахме. Така че дори и да си има, радвай се...

24.   Какво и с кого прави майка ти си е нейна работа, това не те засяга, ама по абсолютно никакъв начин. Това са отношения на зрели хора и където и да ходи, едва ли те е зарязала и не те е гледа. Радвам се, че имам и съм възпитала деца, които знаят границите и не ги прекрачват.

25.   Замислила ли си се и над варианта, че майка е решила да не стига до крайности с другия мъж и че връзката им е по-скоро само сексуална и има за цел задоволяване на някакви
нужди, които всеки нормален човек има. И какво ще стане, ако ти каже сега, ти ще си щастлива ли от това ? Майка ти е свободна жена и може да прави каквото си иска. Престани да я следиш къдр ходи и с какво бельо се облича, защото ако тя така те следи, предполагам няма да ти е приятно, нали ?

26.   Ти явно си мислиш, че животът на майка ти е някаква твоя собственост. Но не е! Нито пък тя е длъжна да ти дава сметка какво прави, къде ходи и с кого го прави. Имаш ли от какво да се оплачеш от майка си като родител? Предполагам, че не. Ами тогава? Внимавай много в картинката, малката! Днес следиш майка си, утре ще започнеш да следиш и мъжа си, а той няма да търпи и ще ти бие шута! С кого си ляга майка ти си е нейн ЛИЧЕН проблем. Ако нещо в живота там не ти харесва, започвай усилено да градиш свои собствени планове как след като завършиш, да се изнесеш и да започнеш свой собствен живот. Това е пътят! А не да надничаш под полата на майка си...

27.   По всичко личи, че майка ти наистина си е намерила някой, но всеки човек, включително и майка ти, има право на свой личен живот и лично пространство, и ти си длъжна да го уважаваш. Нямаш право да й държиш сметка, за това какво прави. Не се меси там, където не ти е работа, тоята работа е да си учиш уроците!

28.   Според мен не трябва така грубо да нападате Авторката, защото това, че е пуснала тука такава тема е точно резултат от нейнито възпитание, което е получила най - вече от майка си. (жената трябва да си сърба попарата)
Така е научена - да се интересува и да се меси, да нарича един нов потенциален партньот на майка си любовник при условие, че с баща й са разделени...
И подозирам, че е леко късно да се променя ценостната й система - тя просто вече е изградена.

Ако които от вас имат сега малки деца просто май трябва да се замислят дали е добре да им се "проповядва", натрапва светлата идея за моногамия... защото напред във времето се оказва, че в повечето случаи тя е просто една утопия.
Нека бъдем реалисти с децата, а не лицемери.

29.   Моята работа е почти същата. Наще се разведоха преди 1 год. и аз останах да живея при майка ми също, през тая 1 год. и аз не съм я виждала да излиза с някой, ако не се е криела, но мисля че не е. Но от един месец излиза с един и не знам до сега излизаха само на срещи или нещо от сорта, мин. седмица го доведе вкъщи на вечеря да го запознае с мен.... По принцип, като излизаше с него и се прибираше до 10, 11 макс. Но онзи ден като ми каза, че нямала да се прибира вкъщи, "за да не ме събуди", а щяла да преспи при него и сутринта да отиде направо на работа. Казах и че няма проблем няма да ме събуди, до сега кога съм си лягала преди 1 минимум. А тя каза че можело да отидат и на дискотека след вечерята и не знаела кога точно ще се прибере. Пак и казах че няма проблем дори и посреднощ да е. Тогава пък ми каза че и за нея щяло да е по-добре, защото от тях шяла да отиде по-бързо на работа. Цяла вечер ми беше мн. тъпо почти съм сигурна че са спали (смлс. че са правили секс). Знам че трябва да се радвам за нея, но нз супер ми е странно и тъпо в момента, защото не съм я виждала с др. мъже освен баща ми до сега, а и де да зн. срещат се само от месец, нормално ли е да са стигнали вече до там? Аз имам приятел от 3 мес. но не сме правили още секс, а и даже все още мисля че е рано. Ако аз остана така, да спя в приятеля ми, нз какво ще стане, но тя може да го прави, без да имам право на глас. Само ще ти кажа, че майките ни явно са егоистки и трябва да се примирим с това...

30.   И моята е така, на 42 ходи с прашки, епилира се от главата до петите и само дето не спи във фризьорския салон. За последните 4 години, откакто се разведоха с баща ми е сменила 6-ма мъже. С последният от които са от почти 3 месеца заедно и през вечер само ми казва, че ще спи в на баба ми апартамента, която живее почти целогодишно на село и го е оставила уш на нас. Сетете се за кво остава там да спи с оня... И всеки път когато реша нещо да я питам по въпроса, ми казва че това не било моя работа.

31.   Ами всеки човек има право да е щастлив. И ако се грижи за теб, това дали излиза с някой не трябва да те притеснява, а напротив, би трябвало да се радваш за нея.

32.   Дори и да си има някого, това си е лично нейна работа. Не е длъжна да споделя подробности от личния си живот с теб. Ако реши да го направи, то ще е когато тя е готова за това.

34.   А теб госпожице да те питам казваш ли всичко на майка например с кое момче ще се виждаш или криеш от нея тази информация? Защото, ако криеш тези неща от нея не си в позиция да и държиш сметка защо тя крие с кого се вижда от теб.

35.   Да мисля че си има някой определено или ако случайно няма си търси... :)

36.   Майка ти ще ти каже и ще те запознае с мъжът с който излиза ( ако има такъв ) тогава когато се убеди, че този човек ще и е партньор в живота. Разумните родители не навират в очите на децата си тоя и ония. Казвам го от опит. Мисля, че така е редно.
И това няма нищо общо с доверието. Ти си най-важният човек в живота и, и прави това за да си добре.

37.   Моята майка има един лаф "на лайното си обяснения не давам ". Колкото и зле да звучи си е точно така.

38.   Ами не мисля, че това те засяга в момента. Ако реши да има по-сериозна връзка с този човек, тогава ще те запознае сигурна съм. Но за да не е, значи нещата не са толкова сериозни (или все още не са). И майка ти си има свой нужди, като пораснеш, ще ги разбереш. И аз също никога не съм разказвала на дъщеря си за всичките ми любовни партньори, знае единствено за по-сериозните и за баща й разбира се... Така че не се безпокой, тя знае какво прави, бъди спокойна

39.   Определено мисля че си има нялой. Моята така, като наближи да се прибира приятеля й (който пътува) също ходи на кола маска и на маникьор и фризьор. :D

40.   Момичето няма как да не се вълнува. Не я нападайте. То това по някакъв начин я засяга и нея. Майка ѝ е все пак. Но да, не бива да я ревнуваш, определено, защото всеки има нужда от внимание и любов. И майка ти също.

41.   Как може така да следиш майка си, не те ли е срам!? И щом не го води във вас и не те е запознала с него, значи не трябва да се интересуваш и да любопитсваш допълнително. Интимният живот на майка ти си е лично нейна работа!!

42.   Не мисля че точната дума е любовник, а по-скоро гадже. И това в твоето положение е нещо много хубаво. Радвай се за нея и не я разпитвай или ако искаш толкова да узнаеш я попитай, но и кажи че и да ходи с някого няма проблем и ти се радваш за нея. Така по-лесно ще ти сподели.

43.   Като прочетох "любовник", помислих, че изневерява.
Да, радвай се - при всички положения майка ти се среща с мъж. Не ти казва, защото иска първо да го "провери". Когато е готова, ще ти сподели.
Ж31

44.   Да на 99% се среща с някой или е в процес на срещане така да се каже. Но не трябва да се притесняваш и тя има нужда от любов при положение, че толкова време е била сама и е преодолявала раздялата с баща ти. Бъди до нея и когато е готова и сигурна ще ти сподели. И се радвай за нея, ако този мъж я прави щастлива, както и тя ще се радва за теб някой ден, когато и ти имаш мъж до себе си.
Ж43

47.   здражей. така моето мнение че може и да си има някой, но в това няма нищо лошо даже напротив все пак е сама и ти трябва да се радваш за това попитай я няма срамно в това. Моята майка не е разведена с баща ме са в добро отношение но от 1 год и тя започна да се прави се повече и аз се зачудих и я питах дали изневерява на тати не че ще ми каже ДА хаха.. исках да кажа с това че е нормално няма значение майка ли ти е това са си нужди, дали за внимание, за любов, за секс.. А може просто да иска да си обрьща повече внимание