За безнадеждните случаи в любовта
Здравейте.. Обръщам се към вас, тъй като вече не мога да се позная.. Искам съвети, препоръки и да споделите своя опит в живота и любовта. Най-точно казано.. влюбена съм МНОГО! По-лошото е, че знам, че нищо няма да се получи и все пак продължавам да се надявам. Това ме убива вътрешно, всеки път щом си го помисля. Не искам да се чувствам като най-голямата глупачка и да бъда нещастна. Човекът, в когото съм влюбена е добър човек.. Нямали сме връзка, нито си е играл с мен. Между нас имаше доста голямо привличане, но така и не се получиха нещата.. вече почти 2 години. Аз не искам да седя на едно и също място, а искам да продължа, но ми е много трудно. Не мога да се съсредоточа върху нищо.. постоянно си мисля къде е, с кого е и какво прави. Знам, че не съм само аз, но не се чувствам добре така.. Исках до споделя с някого, защото досега не съм го правила с никого. Излизам доста, занимавам се с различни неща, тренирам, гледам филми.. всичко, но пак се връщам на съществената част. Не ми се получават нещата, а не знам какво още да направя. Виждам го често и може би това допринася. Въпросите ми са следните: как сте се справяли с такива ситуации, в които сте нямали шанс с някого.. дори да присъства в живота ви? Забравихте ли този човек? Казват, че неизживяното остава тръпка, дали? Как продължихте? Бих се радвала да споделите такива любовни истории.. Също така знам, че няма универсална формула, но все пак опит. :)
Благодаря!

Коментари

1.   Аз силно вярвам в СПОДЕЛЕНАТА любов. Самата аз се борих 7 г. за невъзможна любов, но разликата беше, че имахме връзка, обичахме се взаимно и минахме заедно през огън и вода, за да сме заедно.
Твоето е различно
Ти си нямала връзка с този мъж. И не само физически не си била негова, но и не си имала връзка - живот с него, общи спомени. Не знаеш много за него реално и мисля, че имаш някакъв психически проблем, защото просто 2 г. да стоиш и да чакаш някого не е нормално, съжалявам.
Виж истината в очите - ако е имало истинска, споделена любов, той е щял да прескочи 10 планини, за да бъде с теб.

2.   Слушай, мило момиче :) моята история е същата. Обаче при мен става въпрос за 3 години, вместо 2. искам да ти кажа, че събрах смелост и го направих с друго момче. Свястно, мило, което ми беше гадже и беше на ниво. Не съжалявам че първия ми път не е с момчето в което съм влюбена от 3 години. Всичко се случва така както трябва да се случи. Едно ще ти кажа: Никога не губи надежда! Мисли си тога, което те кара да се чувстваш щастлива, дори и това да са заблуди. Защото щастието си изграждаме сами. Не пропускай възможности. Любовта може д астане споделена след време, колелото се завърта :) Запази това момче за накрая, през това време добий опит с някой друг, но гледай да е свестен :) няма да съжаляваш

3.   Защо си усложнявате живота и се измъчвате с недомлъвки, неясни намеци и подобни. Иди и кажи аз се оглеждам за това и това искам такава и такава връзка, ако си заинтересован обади ми се. Какви са тия несподелени любови две години, недомлъвки, прикрити чувства и подобни.

4.   Разкажи повече за историята между вас двамата, той на колко е, ти на колко си, и виж нещо важно преглътни си гордостта и му кажи всичко, дори да ти откаже ще знаеш че си пробвала и никога няма да останеш с онова чувство че си си мълчала и е можело да бъдете заедно, кажи какво ти е на сърцето

5.   Благодаря на всички! Той знае.. дори е казвал, че иска.. но не се е получавало. До номер 3.. абсолютно това мисля и аз.. казвала съм му и усещам, че има нещо.. Обаче това нещо не стига доникъде. Затова и аз реших да стигна донякъде, дори и да не е същата посока.. Въпросът е, че ми е доста трудно и не знам как да стане, защото се опитвам, но не успявам. Какво мога да кажа.. за нас. Като цяло се знаем от доста време, но по-сериозно вече около 2 години. Разбирали сме се да излезем към 4-5 пъти, но се видяхме веднъж.. Винаги в моменти, когато нямам време и се разбирахме допълнително да се разберем.. е, да ама никой не пишеше повече. Засичаме се много често и просто някак усещам нещо.. в погледа или държанието. Само се поздравяваме, дори и не си говорим.. Усещам, че му е леко неудобно или се притеснява и аз не знам точно.. И така 2 години почти.. Имам го в фейсбук, скайп.. Писал ми е.. уж без да иска и такива.. все неща, които карат една жена да си мисли за нещо повече.. Точно заради това и се надявах. Не става така.. да стоиш на едно и също място, и при това без напредък. Решила съм да продължа. Относно други момчета, както спомена номер 2.. няма и няма. Не съм си харесвала никого така досега.. Не съм капризна, нито високомерна, но просто като гледам сега какви неща ги вълнуват повечето.. и не се получава. Ясно е, че попадам на такива.. Не знам, трудно ми е.. но и така не става.. :)
Авторката