Първата любов
Такаа, аз съм момче на 19г. Имам нужда от съвет как да постъпя... Така ето и предисторията :
Преди 3-4г си имах една приятелка... красива, умна, забавна.. просто перфектна.. Влюбих се наистина силно в нея, но така се стекаха обстоятелствата, че се изместихме с родителите ми в друг град... На 160км от града от който е тя... И както може би се досещате, нямаше как да се виждаме, а тя беше много красива и доста момчета се опитваха да я "свалят"... Не успяха, но аз станах много ревнив и така докато един ден просто не избухнах ( имах лични проблеми и не бях на кеф.. ) и я зарязах... Блокирах я из социалните мрежи, напълно спрях всякакъв контакт с нея... Проблемът е следният : След като приключихме с тази ни връзка, аз многократно исках да си я върна, но бях твърде твърдоглав... Дори имаше един път, когато тя ми писа... Говорихме си беше прекрасно и изведнъж почнахме да говорим за нас и да, дори не си спомням какво направих, но пак се стигна до караници.. НО наскоро бях в града от който е тя и се видяхме, като приятели разбира се, ако можем и приятели да се наречем... Както и да е, в момента в който я видях, част от чувствата ми сякаш се върнаха... Сега нещата бяха напълно променени... Не сме заедно, а аз вече имам кола, книжка, мога да си позволя да ходя да се виждаме всеки ден ако трябва, а преди бяхме заедно и двамата си повтаряхме постоянно колко се обичаме, но нямаше как да се виждаме често... Такаа, да продължа с историята :
След като се видяхме и както казах, започнах да чувствам нещо към нея от момента в който се видяхме, бяхме си казали 2 думи, а аз вече бях готов на всичко, за да я имам... Но явно тя не изпита същото... Писахме си, но някак си все едно водех монолог... Отговорите и бяха от рода на хаха добре и такива, от време на време ме питаше нещо, но това е... Няколко пъти и казах, че ако и досаждам ще спра да и пиша, но тя каза че и било много приятно да си пишем, да си говорим за преди... На скоро се напих и и написах, че когато и казвах, че винаги ще я обичам ( по време на връзката ни ), се оказа вярно и и казах, че искам да сме приятели или повече от приятели, а тя ми отговори с : Тогава бяхме много малки, но наистина се обичахме... Но за съжаление няма как да сме повече от приятели...
Това някак си ме нарани, но знам че тя си няма приятел, а напоследък ми пише първа ( след тези и думи, спрях да и пиша, защото просто исках да я забравя, да не се мъча, като няма смисъл... И така, моля ви кажете какво да правя... Тя сега ми пише (първа), но рядко, а и разговорите, които водим не са кой знае какво, защото тя или не стои много по социалните мрежи или просто не иска да си губи времето с мен...
Не мога да съм просто приятел с нея, просто няма как да я гледам с други момчета или да слушам кой харесва и така нататък, тя е наясно с чувствата ми, но вероятно не ги споделя, щом каза, че няма как да сме повече от приятели... Какво да правя, да продължавам ли да си пиша с нея, да се опитвам или просто да спра всякакъв контакт с нея и да я забравя преди да съм хлътнал много...?

Надявам се историята ми да бъде публикувана и благодаря на всеки, който е прочел този дълъг текст...

Коментари

3.   Караници, сръдни, разправии и любовта си отива. Вместо да се държите като разглезени и егоистични лигльовци и да умалявате любовта се грижете за нея да расте и разцъфтява с мило отношение. Ти сега след дъжд качулка осъзнаваш, че си изгубил нещо ценно, но май е много късно да върнеш времето назад.

4.   От автора до №3 :
Емии... Приел съм я за даденост и както ти каза май е късно, въпросът е струва ли си дори да се опитвам да поправя нещата... Мисля, че няма да мога да си я върна каквото и да опитвам... Скоро ще се видиме, ще я викна, ще и подаря цветя... Да видим какво ще стане.. Ако някой има идеи, защото цветятата ми се струват клише, ще бъда много благодарен.. Мерси предварително!