Моят Опит с elmaz.com
Здравейте драги читатели на този форум, от известно време участвам активно в коментарите тук а сега изглежда дойде време и за първата ми тема. Искам да споделя краткия си опит от използването на сайта за запознанства elmaz.com. И така аз съм мъж на около 30г. и реших да изпробвам възможностите на сайта да потърся половинка.

Направих си профил в който описах интереси, малко за себе си и каква жена търся. За около 2 дни прелистих множество страници с профили на жени от 18г. до 46г., прегледах над 500 профила и писах съобщение на над 50 жени които ми допаднаха и чиито профили съвпадаха по интереси с моя. Съобщението беше кратка форма на представяне от рода на Здравей плюс няколко коментара на интересни аспекти от профила на жената плюс покана за кореспонденция която ако си допаднем да премине в сериозна връзка. Знаете ли колко отговора получих? Един и то от някакъв педераст на когото не съм писал и който веднага блокирах. Това ми се видя доста странно все пак това е сайт за запознанства и би трябвало да кипи трескава дейност и комуникация, нали хората за това са там? Замислих се на какво се дължи тази липса на комуникация още повече, че профила ми изглежда напълно нормално и приемливо, съобщенията които изпратих бяла културни, вежливи, добронамерени и граматически издържани а вече бях чел оплаквания на жени в техните профили от използването на маймуница, обидни квалификации и просташки език, както и неприлични и извратени предложения.

При мен нямаше нищо такова. Обмисляйки ситуацията реших, че това може да се дължи на няколко причини - или повечето от жените направили профил са несериозни и не са там с цел намиране на половинка или са се самозабравили поради вниманието което получават там или са страшно недоверчиви. Каквато и да е причината, ако сайта не се използва по предназначение за да се комуникира за какво изобщо са там? Бих искал да чуя вашия опит ако имате такъв с elmaz.com както от страна на мъжете, така и от страна на жените. Вероятно някои ще ми кажат, че сайтовете за запознанства не стават и да изляза навън и да търся, да ида на йога, планина, курсове по интереси или нещо подобно, но това ми изглежда нереалистично, губене на време, търсене на игла в купа сено, разчитане на случаен шанс и изобщо едно носене по течението което не върши работа освен много рядко подобно на печалба от тотото. Социалната ми среда също не съдейства за създаването на такива контакти. Изглежда след известно време социалния кръг на човек много се свива и ако той не е успял да създаде трайна връзка остава доста изолиран в това отношение. Сайтовете за запознанства би трябвало да променят това, но моя кратък опит показва, че на практика това не изглежда да е така. И така бих искал да чуя вашите подробни опит, преживявания, мнения, напътствия, насоки, разочарования и сполучливи истории ако има такива при които очаквам да чуя как сте го постигнали! Така чрез споделения опит можем да си помогнем взаимно, както и на други хора които четат темата.

Коментари

51-77 от 77

55.   До автора, а и до всеки, който има същия опит

И аз имам регистрация в елмаз и няколко рускини ми писаха. Всички ми пращаха имейл, по който да комуникираме. С едната си споделяхме повече неща, дори ми беше записала кратко видео. Аз също записах за нея. Нито аз знам руски, нито тя български. Каза че ползва преводач за да ми пише. Като цяло се разбира. Каза, че за нея най-важното в един мъж било искреността - да не и изневерявам. Аз и казах, че си пиша с други момичета, дори излизам на срещи. Не исках да я лъжа. Но тя не спомена нищо за това в следващите си писма. Имам чувството, че малко като развален телефон се получава. Не знам дали се дължи на различните езици, но ако беше това според мен щеше да ми каже, че не ме разбира. Замислям се дали не е някаква измама или всичко е само заради ЕС паспорта. Някой да има подобни наблюдения?

56.   Авторе, със Здравей никоя няма да ти отговори. Аз съм почвал с такива безсмислени изрази, на които обаче отговарят. Друг е въпроса, че не умея да поддържам разговор, и това е най-големият ми проблем. И аз съм регистриран в Елмаз. Преди време пробвах с един израз, да видя колко ще ми отговорят. От 85 профила на които писах, 6 ми отговориха. И пиша само на такива без снимка, като гледам да са пресни профили. Поне в такива сайтове никога не ги заговаряй прекалено възпитано.

Номер 42-когато не знаеш как да заговориш жена, ще стигнеш и до момента с предлагане на пари. И аз искам да разбера какво е да правиш секс с нормално момиче, а не само с проститутки. Но как да го постигна, като жените ме отбягват... А и твоята е лесна-ти си жена, и само чакаш да ти обърнат внимание. Друг е момента, че дори и две приказки да не може да вържете, пак няма да вземете такъв като вас

57.   Елмаз е свърталище най-вече на хора с психични проблеми
Аз съм жена и ми се случи някакъв да си направи 20 различни профила за да сипе жлъч, така че ако някой разчита на тази глупост, най-много да се обзаведе с гадже откачалка

58.   Аз съм автора на тази стара тема, бях забравил за нея. Направо ме е срам от наивността ми като се чета сега. Сайта elmaz не си струва да му се отделя време и внимание, ситуацията там е трагикомична. Съвета ми е да имате реални социални контакти чрез хоби, дейности и нещо което правите редовно и ви харесва и с което може да си изградите социален кръг.
Номер 55 - Чата ти с рускините всъщност е схема на измамници. Като початите още малко ще искат да им изпратиш пари по някакъв повод.

59.   Авторе, това с рускините не знам колко е задължително тук, но аз съв си писал на руски сайтове. Още като си направиш региктрацията и ти се спускат няколко ... да не кажа десетки. Аз съм добре с руския и общо взето им познавам манталитета. Мого по-прями са от наще дами. Почти не проявяват излишна свенливост. На ясно са какво търсят и си го казват без особени заобикалки. Но в никакъв случай не ги препоръчвам ...
Сега е актуален запозналника, но нищо по-различно и там. Масово профилите не са попълнени, дамите никак не са словоохотливи и редовно прибързват с изводите си.
Това - не на 100%. Има и коректни, честни, откровени, отворени ...но са единици.

60.   Авторе, добре си се ориентирал, поздравления!
Познавах един нещастник, който си беше намерил жена там и ревеше, че секса бил скапан, правели го без любов, но и двамата си натискаха парцалите основно заради ЕГН-то (по-добре ще е да премълча реалните причини за подобен ад, че не ми се пишат пошлости тук! ... )

Поздравявам те за разумния съвет да се занимаваме със спорт и да си имаме хоби, за да се срещаме с нови хора със сходни интереси и на живо, така е най-вероятно искрата да пламне и да е истинска!
Аз прозрях това без да премина през сайтовете за запознанства и толкова по-добре!
А как се развиха нещата при теб? !
Желая ти успех!

61.   Иха много коментари под този пост! И са страшно интересни и реалистични! :)
Жена съм от много време в елмаз.
Останах ужасно разочарована :( много неприлични предложения получавах,но за жалост имаше и такива които бяха свястни но сякаш не бяха реални. От начало всичко вървеше добре но сякаш тези въпростните мъже си мислеха че след като се държа добре с тях съм "Длъжна" да им пращам всякакви снимки държаха се много нахално..и затова помислих че просто не са реални фалшиви.
Аз се регистрах с цел да намеря приятелство да разбера повече за живота на мъжете в България тяхния опит тяхните преживявание. Не бих казала че си харесвам Този тип мъже..защото реално не съм виждала толкова мъже от близък план пореди причината че не излизам много. Живея извън България и определено мъжете в България са ми много по интересни. Прощавайте ако не пиша грамотно просто липсват ми първите 7 години за жалост..но горе долу се оправям :)
Поздрави Ива П.

62.   Приятелка, жена за сериозна връзка се търси не чрез сайтове, а чрез роднини, приятели, близки познати. Аз така намерих моята жена, чрез познати на моите роднини. Така е по сигурно. На случайни връзки и запознанства е доста рисковано, незнаеш какъв човек имаш насреща. Това е все едно да заложеш на карта.
Преди време от опита си в елмаз само краткотрайни връзки и чао, никога нищо повече.

63.   Не си губете времето и не си хабете нервите...Женени, зарязани, девствени, самотни, всички искат само е единствено секс, но повечето дори и това не знаят как да си поискат. Има и доста чисто луди и опасни. Един искаше да ми мие прозорците чисто гол и с кучешка каишка на врата...и да лае като куче...и това ми го каза на среща на живо. Попитах го това майтап ли е, той каза, не аз от десет години съм така. Жена ми не подозира...Е, какво повече да добавя.

64.   Аз на скоро си изтрих регистрацията в сайта Elmaz, а бях регистриран преди 5-6 години. За това време, не успях да намеря моята половинка, а и хората там са едни и същи, като в 99% от случайте не получаваш никакъв отговор. За това прецених, че няма нужда да използвам сайта. Ще се насоча повече към реалните запознанства и контакти.

>М. 32г<

65.   Тази тема е малко хем боли, хем сърби. Хем искате да си намерите свестен човек, хем обезкуражавате свестните да влизат в сайта.

66.   Там може да се регистрираш само за бъзик. Гадно е ,но е така. Ако търсиш мъже, и то свестни, не са там. Половината са женени, и си личи. Един се бе изтипосал на профила си с жена си, друг с приятелката. Повечето нямат снимки, защото се крият от жена си, и са с фалшиви имена и години. Други пък са там от години, ама уж търсят любовта, а го гледаш регистриран от над 7-8 години. Най-фрапатният -от 2006! И все търси любовта вече 14 години!
Най-често завързват разговор със здр, как си, написано на латиница,или направо шаблон от сайта. Направо се минава на същината от две- три изречения,и веднага се урежда среща,ако сте от един и същи град. Целта е ясна. Повечето са женени, и гледат да е когато жената не е вкъщи. Или направо у вас. Има и такива, стари ергени над 40-50, които не са се женили никога и нямат деца. Те пък са озлобени от жените и само се заяждат.
Друга категория- живеещи още с родителите, а са над 35. Те пък искат да се видите у тях,но когато техните ги няма, като тийнейджъри. С много малко може да се проведе нормален, смислен разговор. Имало е най-много трима,които са били добри събеседници, които не искат секс, и не са вулгарни. Повечето искат снимки, вайбъри,камери, фейсбуци и то веднага. С много малко може да си пишеш нормално.
Жените са същите там. Зад някои женски профили се крият мъже, други са обратни. Писала съм на жени с цел приятелство, и те мислят,че профилът е мъжки.
Всичко там е фалш, и става само за бъзици.

67.   Пробвай със TINDER!

68.   Леле... Колко много прегледания и колко малко коментари.

69.   Elmaz.com е най-тъпият и противен сайт измислян някога. До преди седмица имах профил там и го изтрих, защото жените в сайта им за нищо не стават ! Не отговарят като им пишеш и търсят платежоспособни хора. Просто там е пълно с курви. Само с едно-две момичета съм си писал и за тях имам много добро мнение, защото те поне отговаряха като им писах. Всичко останало, което вирее там е боклук.

70.   Не съм пробвала елмас, но имам приятен опит с BADOO. Само на 25 съм и всички около мен ме определят като красива и секси, но отскоро съм разделена с приятеля ми живея сама в София исках да срещна някого от този тип приложения. Нетипично за мен попаднах на един 31 годишен невероятно атлетичен, супер уверен и срам ме е да кажа, но изключително надарен. От самото начало ми каза какво иска, не криеше че се вижда и с други, но в крайна сметка се навих бързо да се видим ,бях скептична, но всичко което беше в приложението се потвърди веднага като го видях. А това което ми направи като качество на секса не мога да го опиша, но все пак такъв тип мъж желан и спящ с други не е моя(ревнива съм). Въпреки това благодаря на съдбата, че ни срещна и го пожелава на другите жени, да имат късмета да го срещнат.............

71.   До номер 70, колежке, този дето описваш в badoo да не един секси и атлетичен мъж, които ми написа едно дълго писмо и ми прати още снимки. Майко действително е доста нива над осталите в сайта, а за размера му се подмокрям като се сетя какво има в панталона и в заключение ми каза да си помисля. Още не съм му отговорила, но ако знам че е същия за които говориш, ще го дръпна още утре на среща. Познат ли ти е този почерк? За протокола съм разведена, на 34 от София, а вечер когато не съм с детето съм във фитнеса..........

72.   Номер 70 - Дай подробности - какво ти писа и какво ти направи?

73.   Здравей приятелю, опитай със "сериозни запознанства

74.   До номер 71. Беше отдавна, нямам спомен какво ми писа, но със сигурност първи той ми писа и да всичко ми изглеждаше като реклама, но на живо всичко се покрива на 100%. Кен бира се малее пред пенисът му, действително е много надарен(21-22 см му е ) и много поддържан, симптичен, но и също така умеещ да те докарва до страстни и много разтърсващи оргазми. Спал е с много жени през , Badoo и Tinder , подбира си ги и е изцяло за срещи в тези приложения. Която познае от профилите в гр. София да го ползва със здраве.......

75.   Аз съм момиче на 18 години и преди година имах регистрация в елмаз, още от както си направих профил, от първата минута почнаха да ми пишат само някакви мъже за секс и бяха възрастни а немога да разбера защо само такива ми писаха и даже ми писаха по много, само за минута на никой от тях не оговорих, един свестен не писа :”(, и накрая не издържах и половин година по късно просто реших да си изтрия профила. Поне сега няма кого да закачат ;)

76.   Елмаз е много готино място за забавления. Там редовно виждам женски профили, в които мацките обясняват колко са земни и умни. Когато им пиша съвсем нормално и учтиво писмо, те или въобще не отговарят, или ме добавят в блокирани, или псуват като каруцари (поне половината са така). И ми става едно такова смешно след това. :) Язък за всичките хвалебствия, които пишат в профилите си, след като бързо лъсва истинското им поведение. С няколко оттам съм се срещал, но повечето са се оказвали с деца, за които са криели упорито до последния възможен момент. Други пък са били все още в "сложни отношения" и явно само временно са си търсели мъж-психолог или душевна изтривалка за смачканото си самочувствие. И после пак се връщат при тези, които са им разбили нервната система. Само с две нормални жени съм се срещал от Елмаз, като едната беше сгодена и имаше профил единствено с цел да следи изневеряващия ѝ годеник, а другата беше двойно по-дебела и видимо по-възрастна, отколкото беше на снимките ѝ, които са правени 10-15 години преди това.

78.   Сайтовете за запознанства бяха вървежни допреди 10 години. Сега на мода са приложенията Tinder, Badoo и тем подобни.
Но проблемът си остава същия- или са горделиви и не отговарят или са последната дупка на кавала.
Работата според мен става с познати, компании и тем подобни жокери.

79.   На ден по 50 - 100 човека пращат пениси и глупави предложения на жените. Нормално е да няма шансове за запознанство. Но и доста от жените са зле. Читавите мъже се разпознават само по снимките и тия не могат да ги разпознаят. звучи кофти ама българката е леко проста.

80.   Сега някой знае ли каква е схемата с "Не винаги имам време да влизам в сайта, оставете ми името на вашата поща да продължим комуникацията"?

81.   До 80. Това са ботове, чиято цел е да събират ел. пощите на хората, за да бъдат добавени те в списъците за изпращане на рекламни писма или измами. С други думи - това не са истински хора.

82.   До 81. Благодаря ти, не знаех! Просто ми стана много чудно, колко голям брой хора се занимават с това.

51-77 от 77