Най-вече как.....като дори след всичко още го обичам?....
Всеки ден стоя като препарирана и гледам в една точка, чудейки се къде, по дяволите, сгреших....И изобщо в мен ли е вината, че човекът с който съм се превърна в почти непознат...

С приятеля ми живеем заедно, но нещата не са никак розови. Той вече не е човекът в когото се влюбих в началото...

Непрекъснато се заяжда с мен, за глупави, незначителни неща....неща, на които другите хора НИКОГА няма да обърнат внимание, непрекъснато ме критикува за всичко.Държи се с мен като с парцал, а аз не съм човек, който заслужава подобно нещо.

Той допусна толкова много грешки......Всеки път си мислех, че не мога повече, но дори аз самата оставах изненадата от това колко съм способна да търпя.
Преживях изневярата, преживях физическите удари и обидите, преживях лицемерието, злобата, униженията от негова страна....И винаги си повтарях, че е просто временно, че може да се промени.Надявах се (и все още) че един ден ще осъзнае що за човек съм, ще разбере ,че ще съм до него независимо от всичко и всички.Надявах се да разбере ,че го обичам повече от всичко, че съм единствения човек, който ще е зад гърба му след всички глупости......Не само ,че не го разбира, а дори не се опитва да се постави на мое място.

...Аз останах с него дори когата тая , с която има връзка уж зад гърба ми, го търсеше в мое присъствие.....Останах с него дори след ш*баните глупави оправдания, който изръси тогава....
Сега стоя след поредния скандал и сама не мога да проумея какво се е случило с мен, как съм паднала толкова ниско, как съм допуснала да бъда толкова унижавана и мачкана....Не съм човек, който заслужава това....Определено не съм....

Защо тогава се случва на мен? И как да намеря сили да прекратя всичко това, като знам, че няма да се справя с мъката. Как да го прекратя като все още имам надежда за промяна....И най-вече как.....като дори след всичко още го обичам?....

Коментари

1.   Къде виждаш надеждата? Така написано май става по зле и по зле. Събери си нещата и се върни при родителите си.

2.   и какво го мислиш ...взимай си багажа и се махай от този човек ..ей жените сме много глупави ..търпим всякакви унижения безпроблемно ..

4.   Мазохизмът е велико нещо.

5.   Първо, човек оценява близките си чак когато ги загуби. Сега е идиот и не те оценява и не се залъгвай, че ще го направи като ти трпиш всичко. На него му е удобно, че има някой зад него, а той може да си прави каквото си поиска. Недей да позволяваш това унижение, не го заслужаваш, не си щастлива с него, какъв е смисълът? Само си пропиляваш живота, докато накрая нещата станат още по-зле, остарееш, чувстваш се озлобено и измъчена. Тогава няма да има надежда наистина. Направни нещо докато можеш.

6.   Мила, живей както искаш, но едно НИКОГА НЕ БИВА ДА ПРОЩАВАШ - ТОРМОЗА И ФИЗИЧЕСКОТО НАСИЛИЕ. Като те е ударил е преминал тази граница.
И аз съм прощавала изневяри, но е ставало дума за забежки в командировка, не за връзка с друга жена!
Напусни го!

7.   Истината е, че с нас се държат така, както ние допуснем да се държат. Ако си беше изнесла чукалата още след първия тормоз, сега той щеше да тича след теб и да те носи на ръце, не ти него. Но не, ти си му показала, че ще търпиш всичко и той знае, че може да си позволи да излива върху теб още и още помия. Именно затова и е с теб, защото знае, че друг няма да е толкова всеотдан в любовта си. Но това твоето е една мазохистична, еднопосочна любов. Помисли дали си заслужава да продължиш да търпиш или ще потърсиш някой, който да те направи истински щастлива. А повярвай ми, такъв човек ще се появи в живота ти, стига да го допуснеш!

8.   Най-трудното решение е да напуснеш човек, който обичаш .. но аз винаги съм се питала, добре, ако той ме обичаше щеше ли да ми причини всичко това ... ?