Съществуваш ли ти - истинският?
В месеца на любовта отново се питам - съществуваш ли ти, истинският или си само илюзия?

Има ли мъж, който може да обича безрезервно с цялото си сърце, да бъде верен, да не изневерява? Който да прави любов, а не просто секс? Който да бъде същевременно приятел и любим? Който да събужда жената до себе си с нежна целувка и топла прегръдка?

На който фикс идеите да не му са бройки, силиконки, танцьорки, алкохол, дрога, коли, пари?
Не пиша за богаташ, а за обикновен, нормален мъж с ценности и морал?

Има ли те изобщо или си "Мисия невъзможна"...?
За 25г. разбрах, че си една болезнена нереалност, но все още имам малка надежда, че някъде там съществуваш и ти - моята сродна душа, моята истинска любов...

Коментари

1-50 от 71

1.   Звучиш отчаяно. Принцове има само в приказките!

2.   ДОБРЕ ДОШЛА В СЪЮЗА НА ЧАКАЩИТЕ....ДА ПРЕДПОЛОЖИМ ЧЕ ИМА АМА КЪДЕ Е ? ЗАДАЙ СИ ЕДИН ВЪПРОС КЪДЕ ТИ ГРЕШИШ ЗАЩО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА МОЖЕ БИ МНОГО БЪРЗАШ И ТОВА ПЛАШИ МЪЖЕТЕ....КОЛКОТО ДО СЕКСА АКО Е ЛУД ПО ТЕБЕ НЯМА ДА ТИ ИЗНЕВЕРЯВА ДА СЕ НАДЯВАМЕ ЧЕ ЩЕ ГО СРЕЩНЕШ ДАНО ДА Е СКОРО УСПЕХ

4.   Хах има много такива мъже,но точно тях вие жените категоризирате като мух;ьовци и съм сигурен,че много от виделите темата ще ме подкрепят

5.   Повечето някога сме били такива.

6.   Има го моя е на 18 и е такъв е от мен зависи дали ще го запазя но го има :)

7.   Мне, има такива до време - когато видят, че животът не е цветя и роди стават копелета...И аз се чудя - дали пък ВСЕ ПАК някъде някой не е предопределен за мен...но как ли да вярвам......

8.   Всяко момиче мечтае да дойде принцът на бял кон...Е да ама в повечето случаи идва само конят ;)

9.   Е,тук не вярвам да срещнеш така жадувания,но ако излезнеш сред хората-може би...

10.   Мога напълно да се съглася с номер 4 и 5, не знете какво искате !!!

11.   да, за съжаление, точно тези мъже попадат в графата мухьовци и най-многото, което получават от жените е далечно приятелство, съжаление, а когато тръгнат да разкриват чувствата си, биват тотално игнорирани.

12.   Абсолютно съгласен с номер 4. Проблема ви е че вече не различавате мъж от мухльо и бягате при вторите, а имате други очаквания.

13.   напълно съгласен с номер 4

14.   Имах една бивша дето като ме заряза ми каза: "Знам че ме обичаш, знам че никога няма да ми изневериш, но точно поради това ми стана безинтересно, тръпката изчезнала..." и още подобни блестящи откровения.. и т.н.

15.   Номер 4 е прав

16.   Съществувам, намери ме:)

17.   От авторквата: Благодаря за коментарите Ви!
От коментарите разбрах, че тук-там се срещат и свестни мъже... Аз ще продължа да се надявам, че някой слънчев ден от някой неочакван ъгъл ще изкочи моята истинска, единствена и голяма любов. Дотогава ще продължа да си го визуализирам:) Успех и на Вас!

18.   Ами и аз съм от клуба на романтичките, макар и на 33. Разочарованията в живота ми досега не успяха да променят вътрешното ми усещане, че там някъде трябва да има някой, който да е другата ми половинка. Но за това време стигнах и до някои прости истини:

- При избора на партньор във всеки от нас се задейства природния закон за продължаване на рода и вида. Това означава, че за да няма опасност от така да се каже "израждане", в нас е заложено да се стемим към хора, които са различни - противоположностите се привличат, е казал народа.

- От друга страна, ние никога не можем да бъдем напълно щастливи с някой, който е прекалено различен от нас. Има я любовната тръпка, но щом тя утихне и дойде моментът да се трансформира в нещо по-дълбоко, в истинска обич - различията на другия започват все повече и повече да ни затормозяват. Ние имаме нужда да сме с някой, който е като нас, който е близък и подобен на нас в духовно отношение.

Човекът, за разлика от другите животни, е надарен със способността да мисли и затова има нужда да обича не само със сетивата си, но и с ума си. Истинската любов се случва, когато и двете условия са изпълнени - чувствата да са съгласни с разума.

Но колко рядко се случва да намерим някой, който да е като нас, който да споделя същото светоусещане и едновременно с това да сме привлечени от него в чисто сетивен, физически аспект... Пожелавам на всички нас търсещите, все пак да намерим своят истински, предопределен само и единствено за нас човек! А до тогава е добре да помним, че любовта е чувство вътре в самите нас и независимо кой идва и си отива от живота ни, тя винаги ще бъде там да я даряваме, вместо да се губи, докато чакаме появата на единствено правилния за нас мъж.

19.   Аз лично не вярвам, че има свестен мъж... гледах на времето как майка се блъска стена в стена... с мъничко дете на ръце и за всичките й успехи до ден днешен тя не дължи нищо на никой ... Вече и от личен опит бих направила изводите и за себе си ... ще си гледам интереса ..ще гледам на мен да ми е добре без сериозно обвързване... без влог на чувства и когато изградя кариера ще си избера най-хубавият мъж да ми направи дететнце ... а остатъка от живота си ще посветя на рожбата си :)

20.   За да изискваш много, трябва да можеш и от много да се лишиш... Ти мислиш ли, че си достойна за един такъв мъж?

21.   След като съм осъзнала какъв мъж търся и искам до себе си би трябвало да съм наясно, че не може само да се изисква, а трябва и да се дава. Да, достойна съм:)

22.   И аз съм готова да се раздам до край, но само и едиснтвено, ако виждам, че ми се отговаря със същото. Истината е в златната среда, точката на равновесие, където се срещат двама души. Всяко накланяне на везните води до това единия само да се раздава, а другия само да си консумира връзката. Затова, да, достойна се чувствам за един такъв мъж, който ще е готов да преобърне света заради мен, както и аз за него!

23.   Аз го намерих.. Има.

24.   За да намереш такъв мъж, да го разпознаеш, че е такъв, и да съумееш да го оцениш, а след това и да постигнеш този баланс във връзката, се изисква и различна степен на интелект, духовна култура, жертвоготовност и чувствителност. В противен случай, дори и да го срещнеш зад ъгъла или някъде другаде, просто ще се разминете, а ти ще продължиш да си чакаш някаква вътрешна илюзия.

25.   До №24: Да, напълно си прав/а! Благодаря ти :)
Лошото е, че колкото по-осъзнати ставаме, колкото повече търсим и намирами отговори, колкото по-просветени ставаме толкова става и по-голям риска никой да не ни разбира и да останем сами...

26.   аз съм такъв от 24 години, с малки прекъсвания след раздяла с поредното момиче което не знае къде се намира, за какво се бори и какво иска... Само да знаеш авторке, аз не се крия зад ъгли и не дебна никого по улиците. За да намериш човека който търсиш трябва да отсееш много гадости и да задържиш темпото. имам вече и опит с момичета които имат някакви идеални цели, но те са само в главите им и искат нещата просто да се нагаждат около тях... връзката се гради, не се намира.

М.

27.   Точно тук сме истинските. Другите са заети с бройки, силиконки, пари, коли, дрога, алкохол. И както каза номер 4, ние сме в категорията "мухльовци" или по-мекото "нека останем само приятели" :)

28.   ако има такъв мъж, той е с жана с мерки 90, 60, 90, която е дъщеря на Доналд Тръмп, в свободното си време е космонафтска иначе е професорка по физика. Тя ще ражда децата му и ще остане перфектна, ще се усмихва и ще го посреща с целувка и широко разтворени бедра. В кухнята ще е богиня, пред обществото девственица, а в леглото само И ЕДИНСТВЕНО за Него ще е курва...

Тия двамата си живеят перфектния живот.......между кориците на някоя розова книга, иначе в живота идва коня без рицаря, курвата в кухнята и в обществото и девственицата в леглото на съпруга си, професорката по физика с мерки 100, 120, 80 , а дъщерята на Тръмп няма интерес към мъже....
Хера

29.   "Човек заслужава партньора до себе си спрямо собственото си сърце." Замислете се върху това! Така е, нали?
Всеки е прав за себе си и гледа само и единствено от собствената си камбанария, вижда грешките на другия, но не и своите собствени... Прави оценка на другия, изисква от него, а не вижда реално себе си...
Не може в една двойка жената да е цвете, а мъжът лайно с извинение :D Природата се стреми към баланс, за да има хармония...
Трудно човек би намерил свой подобен, но не е невъзможно. Истинската любов е именно това да намериш онзи, който те обича и когото ти обичаш.
За истинската любов не се говори, тя се усеща със сърцето, тези които много говорят за нея - нямат истинска или лъжат. И не на последно място - всяко нещо може да дойде при нас, когато го освободим, когато му дадем свободата само да дойде! Не насилвайте нещата, за всичко си има време :)))
Ан

31.   Това със свободата и освобождаването е тъпия предтекст, който използват жените за да си изберат този, който най-много им харесва и да се оттърват от досадните в техните очи мъже, без значение дали този, който изберат ще отговаря на тяхното цвете-ниво

32.   Здравей, авторке! На всичките въпроси от типа "Има ли такъв човек?" отговорът ми се оказа да. Но тук се пита не дали съм Идеалния човек, а дали съм Идеалния за теб Е, няма как да потвърдя това с увереността на номер 16, защото не го знам със сигурност. Ако искаш сама да си отговориш на този въпрос, потърси ме на e-maila ми (цензурирано от модератора). Ако пък по една или друга причина не ме потърсиш, то поне нека ти пожелая успех в по-нататъшното ти търсене, защото въпреки почти 24-годишния ми живот, който е лишен от друга освен майчината любов(не, че и това е малко все пак), аз не съм злопаметен и не вярвам, че някой заслужава да живее без онази любов, която е вдъхновила толкова много хора на изкуството.

Свободният

33.   Има естествено. Но не бива да се заглеждаш само в недостатъците или да си поставяш свръх високи критерии. Няма съвършени хора.

Любовта не е задължително да е една. Може да си обичал много, да загубиш човека. След време пак да заобичаш. Но съществува описания от тебе "принц". Ние жените много често само търсим и изискваме, а не се замисляме какво бихме могли да предложим в замяна. Поработи и над себе си и не след дълго ще откриеш точния човек... а като го откриеш ще разбереш защо не се е получило с останалите. Успех!

34.   Аз съм номер 32. Наскоро проведох нещо като малка революция и си спечелих правото да напиша отново данните си без да ме цензурират. Но след този успех започнах да размишлявам и осъзнах две неща - първото беше, че изглеждах като жалък и отчаян човечец по време на борбата си, а второто беше, че няма смисъл да пиша каквото и да било повече по тази тема. Авторката явно показа в последните дни чрез мълчанието си, че аз не съм й интересен и единствената причина да ги публикувам сега ще е някаква смесица от отчаяние и желание за подпечатване на Пировата ми победа над модераторите. Но не това целях в началото и затова ще оставя нещата такива, каквито са сега. Към модераторите - не бъдете чак толкова строги в подобни случаи, защото освен за споделяне на проблеми сайтът би могъл да послужи и за решаването на част от тях. Този случай не беше точно такъв, но не всички ще са с подобен завършек.

Свободният

35.   Свободният: Към модераторите - не бъдете чак толкова строги в подобни случаи, защото освен за споделяне на проблеми сайтът би могъл да послужи и за решаването на част от тях.

ДТ: Една от причините да се въведе регистрация за тези, които искат (тези, които не искат могат да продължат да пишат, като гости, просто ще трябва да изтърпят забавянето за одобрение). Така ще могат да се разменят лични данни между потребителите, без това да става публично достояние на всички четящи.

Дядо Торбалан

36.   Аз съм такъв :) и бих обичал половинката си по начина по който иска и любовта ни да бъде като по филмите :) но ест. че пък и ние момчетата искаме това сладко добро момиче, интелигентно и възпитано което да си ни обича истински :)

37.   Здравейте на всички :) На 28 години съм и не съм имал нито една сериозна връзка .
По въпроса подкрепям НОМЕР 4 Прочетох всичко и стигнах до един извод ! Правим се на такива каквито не сме в реалния живот но ако някой наистина ни направи страшно впечатление и го опознаем отваряме сърцето си единствено за него ..
За НОМЕР 1 мога да добавя че има такива хора но не ни виждат просто ни подминават не зная дали изобщо ще се усмихнат за да ти отвърнат със същото :) Аз имах една истинска любов която обичах. Понякога като заспивах се страхувах че всичко което ми се случа е един сън. Пуснах да си отиде. Понякога трябва да пуснеш човека който обичаш за да бъде истински щастлив на друго място :) Ако някой има мъничко желание да научи повече да прочете-

КЪДЕ ИЗЧЕЗНАХА РОМАНТИЧНИТЕ ХОРА :(

Благодаря ви от все сърце обичаите се усмихвайте се и така хората ще станат по добри :)

38.   Мисля, че принца съществува ако искаш и знаеш как да го намериш!

39.   Принцове, принцеси и прочее височайши особи, всички търсим онази разтърсващата, голямата, неповторимата любов.
Колко от вас / нас са готови да се впуснат в едно подобно начинание? !
Оказва се, че често попадаме в капана на цар ум. Натрупаният житейският опит, още незарасналите рани от предишни любови, действат като генератор на страх и егоизъм. И така издигаме здрави и непробиваеми стени около себе си само с идеята да не бъдем наранени отново. Правим се на силни и самодостатъчни пред другите, и тайничко копнеем за обич и нежност. Любовта трябва да заживее първо у нас самите. Намерете Я, тя е там някъде в душата ви, окована и чакаща своята свобода. Когато това стане, освободете Я, нека цялото ви същество се изпълни с любов. И тогава ще ви се случи онова мечтано и бленувано щастие – споделената любов.
Булгаков е казал - „Страхът е най-големият грях”... ... ... ...

От една Такава-Онаква :-)

40.   Дядо Торбалане, на чужд гръб и 100 ПР-а са малко! Как можа да сложиш в устата ми тези думи имайки предвид, че аз съм твърдо против регистрациите в този сайт? Причината - имам си достатъчно пароли и потребителски имена за помнене(а едва ли съм единствения) и нямам нужда от такива и тук. Друго си е да влезеш и веднага да можеш да напишеш нещо, а не да се затриваш с влизане в някакъв глупав и безполезен акаунт. Да не говорим, че ако се въведат регистрации, то сайтът от анонимен ще стане клонинг на а**то, им***са и други подобни сайтове, чиито пълни имена няма да изпиша, за да не ме обвинят в реклама

Свободният.

41.   Мн са мъжете които могат да обичат истински да бъдат нежни и т. н но до там, ако мъжа не забие нож на жената в гърба с изневяра то тя ще го направи в този смисъл гледам да съм аз първия, аколкото до бройлите това е тъпо за мен когато няма тръпка няма и смисъл просто да си легна с една жена но аз съм изпитвал тази тръпка не към една жена само това е просто страст и е възможно всяка вечер да изпитваш такива чуства към различни жени!

42.   На пук на всичко, принцът съществува.. дотолкова, околкото ние сами си внушаваме че е принц.. всъщност и самата любов е въпрос на нагласа... но ако се, , бухнеш'' в тоя, който се държи супер добре с теб, в добрия, грижовен и тн, рискуваш да тръгнеш с много близък свой фр. , но не и нещо повече... според мен истинската любов се разбира.. прекалено изгаряща е, за да се сбърка... не трбва да се правят компромиси с чувствата... по - добре сам, отколкото с някой който те обича, грижи се за теб, глези те, но на теб ти е все тази дали си с него..
Това мисля аз, не знам доколко имам право и доколко не :))

43.   Да ;)

44.   Не, не съществува. Аз съм жена на 35, която живя 20 години в тази заблуда, наложи ми се да осъзная, че няма такъв. Става така, че отдаваш открито любовта на мъжа, когото смяташ за сродна душа, нагласата, че сте един за друг и любовта е споделена и от двете ви страни през всичките годините съвместен живот. В един прекрасен ден ти забиват нож в гърба, просто ей така, без причини и без повод - с изричане на думите: Смятам, че нещата помежду ни се изчерпаха, всичко е прекалено хубаво и лесно, аз просто искам да започна с друга отначало... Вече не си интересна, въпреки че притежаваш всички качества, основният ти недостатък е верността и вярата ти точно в тази любов - единствената и голямата, тази която ви и събрала. В очите на другия вече излеждаш глупава, наивна и смешна. Сменят те с по-възрастна и оборотна лелка и ти казват обичам ви и двете, но с нея ще съм по-щастлив. Няма подобна болка на света, отнема вярата във всичко и във всеки, най-вече в мъжете и в това, че могат да постъпят правилно. Така, че моето лично и изстрадано мнение е, че просто няма тъкъв мъж на земята. Моя все твърдеше, че не е като останалите, но просто даказа статистиката. Всички рано или късно се променят, каквито и звезди да ти свалят, мислят и чувстват основно с един атрибут...определено не е нито мозък, нито сърце.

45.   Има-аз съм момче и мен момичетата не ми обръщат внимание много , и просто съм много обиден, но знам че имам сродна душа която един ден ще я срещна и ще отмъста на всички момичета които не са ми обръщали внимание, като си обичкам половинката и ще го показвам явно, та другите момичета да й завиждат !!!!!

46.   Вие казвате, че няма истински мъже, а истински жени има ли? Жените досега откакто съществува света не са имали възможност да избират мъжете си по точно истински мъже, затова се получава така защото жените се опитвате да избирате мъжете затова си мислите че няма истински мъже и по точно да отговарят на вашите изисквания истинския мъж няма да позволи жена да го избира той каквото избере! Сегашното положение е такова защото се опитвате да измените природата и тя ви показва че е по силна от вас!

47.   Не.

48.   А ти, Принцесо, какво правиш, за да го срещнеш и спечелиш тоя Принц? Ако само си седиш и го чакаш да те качи на белия кон... няма да дочакаш... Нищо не идва наготово!

Борония

49.   Мила ми Борония, очаквам предложенията ти за действие :)

50.   Аз съм 46 не мисля,че някъде е опоменато, че текста е написан от името на момиче :) аз съм момче в този свят за всеки има сродна душа това, че вие нямате търпение е отделен въпрос когато ти го търсиш няма да го намериш когато няй малко очакваш тогава ще го срещнеш по този начин според мен си намирате мъже които само искат да си легнат с вас вие по този начин ги подвеждате макар вие едно да искате те искат друго и 41 съм аз другото може да го разбереш от там.

51.   Еееееееееееееееее, авторке, ти съвсем по ботевски го подкара:) Очаквах още малко да ме наречеш и "Венето", но... Шегата настрана. Макар да усещам ирония в тона ти, ще ти отговоря добронамерено. Дълго мислих как точно да изложа накратко вижданията си по въпроса, който ми отправяш. И тази вечер, съвсем случайно попаднах на отговора. Друг редовен посетител на сайта, чиито постове винаги чета с удоволствие и когото безкрайно уважавам, се беше изказал по тема подобна на твоята, с моите мисли, но с много по - добра формулировка, отколкото аз бих могла някога да дам. Ето какво казва той:

"4. айде пак с тъжните истори...
момиче, много грешно подхождаш към 'проблема си', който не е проблем, а индивидуалност. света си е такъв какъвто е, с лошите и добрите му страни... ти си градивна част от обществото и ако твърдиш, че то е деградивно - какво казваш за себе си?
не те нападам, но искам да се опиташ да погледнеш на състоянието си отстрани - ако прекарваш свободното си време вкъщи и се надяваш някой да ти почука на вратата и да те отведе в магическа страна където ще сте щастливи и с деца - това няма да се случи. като имаш по-различни интереси и няма никой наоколо с които да се занимаваш - потърси си клубове по интереси или се запиши на курс/спорт. човек какъвто търсиш има, но и той като теб си седи вкъщи и чака 'принцесата'... няма такива филми.
успех:)

М."

Послушай човека, умен е!

Успех в начинанието: Борония

52.   Даммм, оказва се, че принцовете и принцесите са по домовете и чакат някой да ги събуди от вековния сън... но последното няма как да стане щом и принцовете, и принцесите спят, и всъщност не е останал никой буден... Ще трябва всички сами да се извадят от летаргията, ако ще и да се наложи да се целунат сами в огледалото, да се огледат добре, да се харесат и да излезнат на чист въздух с усмивка на уста. Другото е лесно - аз харесвам фотографията - записвам се на курс по фотография, влизам в тези среди и намирам човек със сходни интереси, който да ми допадне. Или пък ако съм спортна натура - записвам някой спорт, или пък ако съм планинар - редовно ходя по излети с компании, дори по пътеките се запознавам с хора и обменяме информация къде се събират те и пр. Начини много. Бели коне, които да доведат принца под прозореца ни - отдавна няма, затова Мохамед да се вдига да тътси активно планината, стига се помайва. ;)

1-50 от 71