Има ли ненаказна изневяра?
На 22 години съм със сериозна приятелка. За моята крехка възраст твърдо съм против изневярата. Смятам, че проблемите между двойките трябва да се решават с диалог, ако той не помогне с развод. Четох много истории от сайта и си задавам въпроса: "Има ли ненаказана изневяра и как се отразява на психиката на този, който изневерява"?
Тук говоря за хора, които изневеряват, но без да искат да се развеждат, което е другия парадокс.

Коментари

1.   Защо да е парадокс? Май вярно си много малък и имаш мнение за нещо което не разбираш. Бутай го и ти в една и съща дупка 15, 20, 30 години и тогава ми кажи как никога не би изневерил.

2.   Никак не ми се отразява на психиката. Как трябва да ми се отрази? Да се гърча от угризения ли, що ли?

3.   Според мен човек може да си изгради правилно мнение ( лично за него си) само когато е бил и от двете страни на монетата.
Аз съм преживяла извевярата и от двете гледни точки и смело мога да кажа, че отново не бих изневерила. За другата страна не мога да говоря. Направих си изводите за себе си, взех си поуките и продължавам напред с един нов поглед върху връзките като цяло.

4.   Има, да... Моят мъж ми изневери с колежка. Беше за кратко, тя го е правила и с други-и преди него, и след него. Съжалявам горчиво, че го притисках, докато ми призна. Милиони пъти по-добре да бях останала в неведение. Дълго време животът ни беше скандали, разправии, неприятности. Естествено аз правех скандалите, мъжът ми просто търпеше. Съсипахме си живота, защото и двамата се обичахме-да, точно така е, абсолютно съм убедена в чувствата на мъжът ми към мен. А тази жена, щом я изоставяше някой любовник, светкавично се обзавеждаше с друг. А така хитро мотаеше мъжът си, че този глупак въпреки че дочуваше приказки за всичките и похождения, пак успяваше да го излъже по някакъв начин. Страшно ми се искаше да му разкажа всичко за нея и за моят мъж и знаеш ли-не ми даде сърце. Не можех да понеса някой друг, пък бил и чужд човек ще преживее целият ужас и страшната болка от предателството. Тъпа съм, нали.... И ето ти отговор на въпроса-да, има ненаказана изневяра. Защото те си живеят спокойно и тя пред него се прави на вода ненапита. А на психиката и нищо не се отразява, повярвай-все по нагла става. Всичките си любовници ги прави семейни приятели и си пият ракията с мъжът и. Така, че за трети път ти отговарям-да, за съжаление има ненаказана изневяра...

5.   Няма ненаказана изневяра, тези неща не остават просто така по един или друг начин хората които вършат тези неща са наказани житейски Свише впоследствие.

6.   Рано или късно в този живот всичко се връща, а от хора като номер 1 и 2 ми се гади! Ми като искате свободен ергенски/момински живот, не се женете и не мамете партньорите си! Сексът не е най-важното нещо на шибания свят...