Мисия Франция
Здравейте! Искам да кандидатствам във Франция. В тази тема искам съвети и мнения. Ситуацията е такава искам да уча във Франция медицина сигурно в Лион, Гренобъл или другаде. Когато ще трябва да кандидатствам няма да са минали матурите в 12 клас и ще ми трябват извлечение от 10, 11 и 12 клас. Сега съм се заела да имам в 11 и 12 клас само 6-ци но в 10 клас имах 4 по химия за годината за сертификатите сега ще
взимам B1 после юни по Английски Advanced. Догодина ще взимам B2 и C1. Според вас имам ли шанс и моля за съвети и мнения много искам да уча там ще направя всичко ако трябва ще се ява и на приравнителни изпити за 10 клас по химия моля пишете ми. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами защо да нямаш шанс.
Пробвай се смело, а ако не стане - догодина пак!

2.   Не мога да разбера, искаш да учиш във Франция, което не е лоша идея, но пишеш за английски. Как така? Във Франция без френски е немислимо. Завършил съм във Франция та мога да споделя от опит. И то трябва добре да знаеш езика, за да учиш в страната. И друго, на никой не му дреме какви оценки имаш в България и без това системите, и нивото на обучение са несъвместими. Затова пък при кандидатстване ще те питат какъв BAC имаш.

Та така, какъв BAC имаш?

Потърси по Интернет за еквивалентностите на различните матури. Не знам точно вариантите понастоящем, но горе долу е това: Матурата ти е съвместима приемат те и няма проблем; не е съвместима, следва приемен изпит; не е съместима, просто те записват на техен и твой риск.