Изразете своето мнение тук. :)
Здравейте, тази тема я пиша в чест на любовта. Ще ви помоля да изкажете опита си, мнението или житейският опит с вашата половинка. Имам много въпроси и искам да чуя и разбера за Вашите отговори. Като чета тук, а и слушам от приятели как връзки от 3-4 години свършват с каране и някакси егоизъм... Като чета за 90% изневеряващи губя надежда за истинската вечна любов? Ще разкажа малко за себе си, на 16съм, връзка 2 години за сега добре имаме падения и възвишения. Като цяло всеки ден сме заедно, само ние без други приятелства. Много сме си близки и сме си първи. Е.. Питам го, ще ми изневериш ли някой ден, а той вдигайки рамене казва : -Не, за какво ми е? Аз те обичам, ти си моето момиче. Но, възможно ли е да дойде период в който за месец -два спрем отношения? .. Искаме вечна и единствена любов. Възможно ли е??? Благодаря предварително

Коментари

1.   Ще ти го кажа така, истинска любов съществува само във връзката между родител и дете. Може и между стопанин и животно, ама пък то е сходно. Да не ти убивам младежките фантазии, ама не всичко 'дето хвърчи се яде.
Това да ти е проблемът, че някой някога ще ти изневери.. Проблем е майка да държи в ръцете си новородено, което не проплаква. Проблем е майка да погребе детето си преди себе си. Проблем е дете да носи цветя на гроба на родителя си. Проблем е да ти се живее, а да не можеш да станеш от леглото.
А любов е, когато сутрин се събудиш здрав и прав, близките ти са добре и любиш целия Свят! Всичко останало, дете, е маловажно!

Ж 21

2.   По мое мнение е възможно да не изневерява човек ако вярва, че изневярата е зло. За да вярва, че изневярата е зло той трябва да вярва в Бога и Господа Иисуса Христа. Само така мисля, че човек няма да изневерява, защото той ще познава Бога и ще се страхува от Божието наказание ако върши злини и с право. Иначе какво ще го задържи да не изневерява когато му омръзнеш в този потънал в разврат и изкушения и зло свят? Нищо.

3.   Моя постоянно ми повтаря как след време сме щели да скъсаме, ала-бала, но щом го настъпя, почва да ми се гушка... със сигурност има възможност любовта да е вечна и чиста... караниците в днешно време се дължат на факта, че хората са разлигавени, имат всичко и си търсят проблеми... едно време когато е трябвало да ходят да се бият на фронт, тогава са оценявали живота. Това са моите впечатления и изводи за днешната любов.
Момиче 17

4.   Да, възможна е. Ако се обичате и се уважавате и се развивате в подходяща насока. Ако имате култура на отношенията и общуването. Това е най-правилният избор за живота. Моногамните отношения са стабилната и единствена основа за градене на съвместнен живот и на щастие. Всичко друго е бошлаф работа и някакви модерни фалшиви измишльотини.

6.   Благодаря за коментарите, относно номер 1 знам какво е да си без семейство и никога не съм усещала тази любов за която говориш, може би затова толкова силно обичам човека до мен :)

7.   Е разбира се че в този сайт ще четеш само за проблемни връзки, то на който му вървят нещата наред няма да се занимава да пише по интернет а ще се забавлява със своя човек :))

8.   Номер 1-това не са проблеми. Това са съвсем нормални случки от живота. Преживяват се трудно, но не са проблеми. Ти си си измислила някаква своя собствена дефиниция за "проблем" явно.
И като цяло коментара ти е голяма глупост, наистина. Много е черногледен, недей да си прехвърляш личните проблеми и песимизма си върху останалите.

9.   Момиче само на 16 си и е нормално да си мислиш, че той е единствения, истинската ти любов. Не казвам, че е невъзможно, но на тази възраст няма как да си сигурна в нищо. Ти си лудо влюбена в момента и това ти се случва за първи път. Не мисля, че ще ти изневери, малки сте още. Но занапред има вероятност това да ти се случва в бъдещите ти връзки. Момчетата са толкова лесни и толкова бързо се поддават, че си нямаш и идея. Но сега не ги мисли тези неща, радвай се, малка си още, влюбена и нямаш никакви грижи. Просто си живей живота, занапред нищо няма да става по-лесно.

10.   Твърде малки сте и е малко вероятно връзката ви да издържи.
Пожелавам ви все пак да сте щастливи! :)
Ж

11.   Аз за пръв път чувам някой да има връзка от 14 годишен и тя да е продължила вечно. Като станете на 20 най-късно ще е свършила

ж24

12.   Любовта трае 3 години. И най голямата любов не трае повече. Всичко след 3 тата година е уважение и компромиси. Чудя се защо пишеш тук а не питаш майка си и баща си или дядо и баба. тук добър съвет могат да ти дадат хора на 40 50 г какво очакваш от невръстни и пораснали тинейджъри. ж 26

13.   Дали ще продължи или не никой не може да ти каже, но аз мога да ти дам един съвет, който ми се искаше някой да беше дал на мен. Не се вкопчвайте един в друг. Обичайте се, излизайте си, забавлявайте се, но не се изолирай от света"Като цяло всеки ден сме си заедно без други приятелства". Разбирам, че той ти е достатъчен, но това не е полезно и за двама ви. Бъдете щастливи!