Не мога да спра да го обичам
Разделихме се преди повече от две години. Той скъса с мен, защото " не искам да има някой, без когото не мога "... И много други подобни и не чак толкова подобни причини.
Повече от година има нова приятелка ( красива е, изглежда и да е умна ). Аз не спирам да мисля за него, а той постоянно да ми напомня за съществуването си. Било с някакъв коментар свързан с нещо лично наше, песен, стара снимка или с едно " здравей "... А знае, че го обичам и че ми липсва ужасно много.

Коментари

1.   Лоша ситуация... В много неприятна позиция си. Когато те е напускал, си е измислил фрази, които да не са толкова груби - уж че още те обича, ама не иска да е зависим... Мисля, че е прах в очите. Просто те е разлюбил, наситил ти се е. Какво да те посъветвам, освен да се постараеш да обикнеш себе си и да си кажешж - майната му. Да се стараеш да си във форма и да си вържеш ново хубаво гадже, само че този път внимавай повече.

2.   Здравейте!
Това с "новото гадже" го пробвах вече ( при това 2 пъти ). Истината е, че аз не съм годна за последваща връска. Никой не иска да е с някой, влюбен в друг.. А това рано или късно излиза на яве, колкото и да се старая да го скрия( макар да е егоистично ).

3.   Здравей!
Разбирам те много добре. Защо, обаче, не се опиташ да се вгледаш по-внимателно в новия човек до теб, да стане нещо като автотренинг. Все едно, че си йога и концентрираш погледа си в пламъка на свещ. Тази свещ е, образно казано, новата връзка. Да се поинтересуваш от неговата история, от живота му. Да откриеш негови привлекателни качества. Да се амбицираш да му повлияеш така, че да му помогнеш да се усъвършенства като личност и като мъж и да се научи да преследва и постига жизнените си цели. Да го вдъхновяваш, с други думи. Ако откриеш съчувствие към момчето, това е наполовината влюбване. Той ти става скъп. Ако му споделиш за нещастната си връзка, възможно е с този акт да се освободиш от тягостните спомени. И това ще е творчески акт, ти се опитваш съзнателно да създадеш нещо ново, нещо, което е в твоята власт, а не очакваш от съдбата подаръци- да се смили над теб и да ти върне старата наранила те любов. То ест, от обект на съдбата ти да се амбицираш да станеш субект, ако разбираш, какво искам да кажа. По принцип нещо ти става скъпо, когато му посветиш части от себе си, когато почнеш да жертваш едно или друго нещо за него, да му посветиш силите си. Ето защо още си влюбена в наранилия те мъж, защото освен емоциите, които си му дала по време на връзката, сега още продължаваш да жертваш себе си, като тъгуваш, и мечтаеш и си спомняш за него. Ако престанеш да подхранваш този спомен, който те смуче, изпива силите ти, той ще те отпусне, като пиявица, която вече се е напила с кръвта ти и се е наситила.
Само че внимавай, за да не се получи повторение и новият ти приятел да не почне пак да те използва. Има една рускиня в нета, която учи жените как да привързват мъжа към себе си. Казва се Светлана Ермакова. Книгата ѝ е: "Не мешайте ему влюбиться в вас: "Не му пречете да се влюби във вас". Описва какво да прави жената и какви знакови фрази да си повтаря, за да привърже към себе си мъжа и той никога да не я напуска. Това е следното - винаги да си тръгва първа, винаги първа да прекъсва ласките, целувките и прегръдките, никога на не се лепва за него, да не го преследва, да излъчва енергия и светлина, живот, да е весела и усмихната, никога да не е зависима от мъжа и винаги, когато почувства и най-малкото унижение и пренебрежение, незабавно да го напусне. Винаги първа да прекъсва връзките. Ти можеш да въздействаш на мъжа, само ако той още не е получил това, което иска. Има смисъл.