На кръстопът
Здравейте, сигурно много хора са попадали в това положение. Аз съм на 22 год ., студентка в друг град и съм изправена в една сложна ситуация. Имам връзка с едно момче там от 2год. и половина, но отношенията ни взеха да охладняват. Той вече не се старае да поддържа връзката ни, няма го разнообразието и между нас има сякаш една пропаст в отношенията, интимността между нас вече не е същата. Аз съм на квартира и обикновено аз отивам у тях, тъй като техните ги няма. Но вечерта ни минава еднообразно някой филм, вечеряме и заспиваме. Заприличали сме на старци в буквалния смисъл на думата. Няколко пъти съм се опитвала да предложа някакво да разнообразие, да отидем например някъде с колата на разходка за един ден, да направим нещо ново. Съгласява се с мен, но промяна няма.

От известно време бившето ми гадже, с което се разделихме преди 2 години някъде се опитва да се сближи с мен. Целунахме се или по-точно той ме целуна и в момента се чувствам гузна. По принцип съм против изневерите, искам всичко да е коректно в отношенията, но всички сме хора и допускаме грешки. Знам че няма смисъл да имам нищо с това момче и каквото е било, е свършило вече. Преди време много исках да бъда с него пак, но в целувката си с него не усетих толкова желание, колкото вина че съм направила нещо грешно. Представих си как приятеля ми разбира за това и неговата реакция, от което ми стана още по-гадно. Бившето ми гадже, каза, че няма да направи нещо, което не искам и ще аз да му дам разрешение да ме целуне отново. Ние сме приятели или поне аз това искам, излизаме в една компания и се познаваме от 5 години някъде с другите хора. Каза ми, че можем да бъдем приятели и макар, че имал чувства към мен, може да си останем приятели. С него се разделихме преди време, защото вече не искаше да е с мен. за това време се пробвал с различни момичета, но явно не се стигнало до нищо сериозно. Имам чувството,че иска да ме използва, да види дали ще се поддам да чувствата си отново и може би да има превъзходство над мен. Макар че една част от мен се поддава на изкушението, защото той знае как да се държи като кавалер и има определено държание, което за съжаление моя приятел на моменти няма.

Знам че гаджето ми ме обича, но не знам дали заради неопитността или друго, не усеща как връзката ни отива по дяволите. Какво да правя и аз не знам? Знам само че няма да се върна назад, няма смисъл, но какво да правя със сегщната си връзка. Не мога да вървя против себе си и чувствата си,за да не нараня други хора. Благодаря на тези, които ще изкажат мнение по въпроса. :) Приятен ден.

Коментари

1.   Като начало, говори с приятеля си много откровено и му кажи всичко, което сподели с нас тук (е, без целувката:). Дай му още малко време, ако имаш някакви чувства към него (освен, че ти е жал). Ако не последва промяна, можеш да го напуснеш с чиста съвест - ще е бил поне предупреден. Ако пък ли не го обичаш, най - добре да го напуснеш още сега. Но все пак, говори с човека. Нека знае къде е сбъркал. За да не го прави повече. А на теб желая успех и щастие (най - добре с някой трети - бившият ти ми се струва прекален тарикат... е, всеки с мението си, ти ще си решиш накъде те води сърцето:)

Борония

2.   Според мен щом нещата веднъж започнат да куцат, оправия няма да има! Рано или късно ще се разделите. Не очаквай гаджето ти да се промени, защото явно му е нужен урок. Ще го нараниш, но мисля че май той има нужда от това, колкото и странно да ти звучи. По-добре се разделете, защото според мен, един ден можеш да направиш по-голяма глупост (от целувката с бившия) и тогава няма да си вече гузна, а ще ти се струва нормално, следствие на умиращата ви връзка. Не знам кой е по-виновен за случващото се между вас, но обикновено истината е по средата. Бил съм в ролята на настоящият ти....

3.   подкрепям 1., но в никакъв случай не се връщай при бившия. Остани сама - тогава може да вършиш всичките неща, без да се съобразяваш с никого и скоро ще срещнеш друг човек. Но никога, ама никога не се връщай към бивши!!!

4.   И ето казах че искам да сме само приятели и той се съгласи. Няколко пъти ме попита да ли това остава и аз казах "Да". Не помислих просто казах и честно казано в момента съжелявам, но може би така е по-добре. Не мога да обясня как в мен се пораждат такива чувства. Не искам да бъде наранена отново, но истината е че само ще се правя , че ми само приятел. Много е гадно човек да изпадне в такава ситуация, а както са казали хората преди време " старата любов ражда не хваща".
За съжаление и 14 февруари няма да празнувам, от което още по-тъпо ми става.