Какво е чувството да се влюбиш отново след 40 ?
Здравейте! Е, тези, които сте го преживявали , моля, споделете ! Възможно ли е ? Кое Ви е накарало отново да "трепнете"? С какво зрялата любов е по-силна от онази чистата, първичната на 20 и колко продължава ? Смятате ли , че след определена възраст, болки и перипетии, любовта и чувствата вече са отживелица ?

Коментари

1.   Да не би любимия ви да е с 20 години по млад? То това вече стана мода

3.   Не е отживелица, но критериите вече са много по-големи, а с това шансовете стават много по-малки. :)

4.   А какво разбираш под "зряла любов"? Повечето хора не обичат да си признават, но любовта е висша форма на егоизъм. Така че какво е зрялата форма на този висш егоизъм? Идеалният вариант според мен е хората да не летят в облаците, да знаят какво могат да очакват от себе и от другия, да го изкажат в прав текст и пробват взаимно да го спазват като големи хора които си имат доверие. Естествено, това може да се случи само ако физическите години съответстват на зрялостта, което е рядкост...

Дори въпросът ти е пример за това. Какво ще почувствам аз лично като се флюбя до уши на 40... Ако имаше някакви наченки на зрялост, то въпросът щеше да е насочен към съвместният живот, към способността да се разбирате, помагате, доверявате, уповавате един на друг. Любовта на 20 е "чиста", единствено в смисъла, че е проява на човек който не познава себе си, и грешките които прави, са грешки предимно от наивност и незрялост. Но мотивите, дори и непознати, като цяло са далеч от "чисти"...

5.   Точно тази зрялата, осъзнатата и закъснялата любов е най-истинската и желаната. Когато си достатъчно преживял, познаваш себе си и не само искаш, а имаш нужда и да даваш любов. Стига да можеш да си я позволиш и да и се отдадеш изцяло. Няма нищо по- прекрасно от това да я изживееш пълноценно. А колко ще продължи това не мога да кажа. Случва ми се и е прекрасно. Няма възраст за любовта. Тя е в нас. Но на по-зряла възраст е безусловна и бих казала Божествена. Без обсебване, без ревност, без съмнения. Любов, която расте, а не намалява с времето.

7.   Явно сте омъжена и майка на две деца, изведнъж срещате друг, който ви кара да потреперите. Разбирате, че сте влюбена, в мъжа на мечтите си, а съпруга си вече не го обичате. Разкъсвате се между новата си любов и семейството? Не сте първата, нито ще бъдете последната попаднала в розовия свят на любовта.

8.   Невероятно чувство! Бях го забравила, но.. се случи. Стана така, че и аз се влюбих. Дори не бях го разбрала. Чак в последствие като се върна назад и си направя разбор си давам сметка колко силно е било това чувство. Жена минала 40 - те успя да се влюби като хлапачка. И знаете ли какво? Радвам се, че ми се случи това. Не изневерих на мъжа си, не нараних никого. Преживях си го сама. Другата страна мисля също беше в началото така. След това се уталожиха нещата. После беше малко кофти, докато намеря отново равновесието си. Но с помощта на моите верни приятелки, четене на много литература, включително и любовна лирика, успях да си възвърна равновесието. И въпреки болката в областта на сърцето, въпреки скритите сълзи, аз не съжалявам. Благодарна съм!