Моля за съвет , бременна , нещастна и отчаяна
Имам нужда от съвет. От доста време искам да пиша и вече се реших. Историята ми е следната. Имам връзка от близо 2 години с мъж от когато чакам дете. Вече съм почти в 9ти месец но нито ден спокойствие през тези месеци. В началото на връзката ни забременях тоъ беше много щастлив но бях в постоянни колебания защото едва го познавах в 3 месец реших да махна детето и той го понесе много тежко защото много искаше това дете ии сега къде е сърказма след като съм вече с този човек близо 2 години и си мисля че го познавам реших да оставя бебето и съвсем случайно разбирам че година след като сме били заедно той е сключил брак причините не мога да споделя но формален или не са имали сексуален контакт и са падържали някаква връзка, но за това нещо разбрах твърде късно когато нямаше какво да правя с бебето освен да го задържа бяхме разделени за малкохи след хилядите обещания и приказки е най вече заради детето аз реших да се съберем отново, азхсъщо не съм светица правила съм грешкихна всеки се случва, но все пак неговото ми дойде в повече... Нямам му никакво доверие е започвам даси мисля че нещата които ми обяснява са само за да ми замаже очите и въпреки че се местим в другия край на България тези мислихне ме напускат и мисля всеки ден. Постоянно съм с панически атаки и не мога да дишам просто прекарах една ужасна бременност....

Коментари

1.   Потресена! Ей заради това май не бива да се живее на семейни начала без брак! Винаги съм ки го представяла, а ето и че се случва.
1. За мен независимо от всичко ситуацията е абсолютно неприемлива.
3. Лъжите са нещото, което ненавиждам най-много, а след подобна ситуация доверието ми би било загубено безвъзвратно. И то с основание. На този човек не може да се разчита. А и не бих искала подобен индивид да възпитава децата ми.
3. Ако оставим точка 1 и 2 настрана: Формален или не, без или със сексуален контакт, този брак е реален. Даваш ли си сметка, че всичко, което купувате, половината от неговия дял чисто законово е нейно? Бих дала шанс за някакво преосмисляне на отношенията ни само и единствено след развод! Точка!!!
А детето - то си е твое и е най-хубавото нещо в животно ти! :)

2.   На твое място щях да се разделя с този веднага! Да, не е лесно да си самотна майка, но кажи ми за какво ти е такъв лъжец? Като след такава постъпка никога няма да можеш да му имаш доверие.
А и един съвет, пооправи си правописа.

3.   Ако имате връзка от близо 2 години и си в 9-тия месец как така си забременяла в началото на връзката? По прости сметки излиза, че сте били заедно година преди да забременееш? Ако мъжът не иска да гледате детето заедно, най-малкото да ти плаща издръжка.

4.   Връзката е от две години, в началото забременяваш, почти не го познаваш, а сега си в девети месец... Аз ли нещо не разбрах, ти ли не се изразяваш правилно или не можеш да смяташ!? То не можеш и да пишеш де. Горкото дете, ако го има изобщо.

5.   Хора, на авторката правите забележки, а вие толкова ли не загряхте, че става дума за 2 бременности?

6.   От АВТОРКАТА
Явно не съм се изразила правилно първия път когато забременях от него направих аборт в 3-я месец и след 6 месеца отново бях бременна... уж ме пазеше но и аз съм си виновна че така и не започнах противозачатъчните. Той иска да се грижи за детето и дори да не му позволя да го признае по съдебен път пак ще го постигне така че просто ще забавя този процес.... На 21 години съм, забравих да спомена, уча и ще ми е много трудно да се справя сама и въпреки това не заради финансови облаги ще стоя с него не ме разбирайте погрешно просто обичам този човек и се надявам след като се преместим всичко да се нареди. Благодаря за поправката за правописа ми, явно от бързането съм допуснала грешки, ще се поправя :)

7.   Ами има всякакви хора. Според мен се успокой, мисли за бебето, то да е добре. Този мъж го напусни, отиди при родителите си, при роднини, приятели, които да ти помогнат в тази ситуация. Той е трябвало да ти каже още като е сключил брака, за да решиш ти какво да правиш със себе си. И един съвет- отдели се от този човек и като родиш бебето, напиши в акта му за раждане - баща- неизвестен. Пък той да се разправя после с дела за доказване на бащинство. Иначе той ако реши да ти вземе детето и да го отгледат със законната съпруга?
Бягай веднага от този човек и не го пиши баща на детето ти в акта за раждане, че не се знае какви изненади може още да ти поднесе.
Успех!

8.   От АВТОРКАТА
И на мен това нещо ми се върти в главата, но уж до месец ще пусне документите за развод. Ако до тогава не го е направил няма да му позволя да го признае. Въпреки че когато говорих с адвокат той също ме посъветва да не му давам да го признае, но след най късно година по съсебен път пак ще го направи и спечели делото защото той е биологичния баща. Термина ми е на 7 ноември и ако пренося някой друг ден тъкмо ще мога да реагирам. Ще видя как ще се развият нещата сега когато се преместим и ще пиша какво е развитието. Благодаря ви, че се отзовахте

9.   Номер 5, не, хората не са много умни...

10.   Не убивай детето си!

13.   Здравейте, пиша отново, за да ви кажа.... бяхте прави. Не дойде на изписването, имах усложнения след раждането и се наложи да полежа в интензивното... дори не ме бяха изписали от там а него вече го нямаше. Детето го видя 2 седмици след раждането и след това пак изчезна и пак се появи за 3 4 дено и сега познайте ( пак го няма) измисли какво ли не за да не дойде (не било негово и тем подобни ) От както детето се е родило е дал 10 лева просто не ми се коментира сгреших че му дадох да го припознае, но вече е късно :)

14.   Авторке, имаш право да го съдиш за издръжка на детето. Обезателно си намери адвокат!

15.   След като го е припознал ти се полага издръжка. Обърни се към адвокат.