Класа ми не мрази
Здравейте. Момче съм на 14 години в 8ми клас. Взех матурите и ме приеха в друго училище ( най - елитното в града). Класа е от 26 човека 22 момичета и 4 момчета. С другите 2на се сприятелихме бързо ( с единия дойдохме заедно от 1 клас бяхме и преди). Всичко беше наред държах се добре с момичетата а ние момчетата се псуваме бием но защото сме приятели и тези обиди са незначителни ). Днес вместо БЕЛ имахме час на класа и часа беше с психоложката. Даде ми листа на които да напишем какво мислим за класа училището и тн. Бележките бяха анонимни за да не се разбере кой какво е писал. Впредадохме листовете и госпожата започна да ги чете. В повечето листове пишеше, че не ме харесват ( другите бяха свързани с училището само). Учудих се защо е така. Държа се добре, винаги се усмихвам и съм учтив също съм и забавен и винаги около всички се смеят. Чудя се защо е така? Моля дайте съвет. Предварително благодаря☺☺☺

Коментари

1.   Може би имаш развити качества, които тези хора нямат. А го има и момента, че колкото си по-добър с дадени хора, толкова повече те мразят и ти се качват на главата. Сега като се замисля и аз бях в подобно положение в ученическите си години, защото от малък бях целеустремен и си следвах целите. А също и постоянно се навирах при момичетата, което пораждаше някак си злоба или завист у тези съученици, които ги беше срам да заговорят момиче.

2.   Попитай ги.
Но можеш и да се досетиш. Прочети го, сам си написал глаголите - бия, псувам, не ме харесват.

3.   С нещо си по-добър от другите и това прави впечатление. Не се вживявай, ами си действай по целите.

4.   Попитай ги приятелски, за да си вземеш поука. А това, което за теб са незначителни псувни и обиди.. за други може да са засягащи.

5.   Спазваш ли хигиена?
Обиждаш ли момичетата?
Хвалиш ли се със скъпи вещи, ако родителите ти разполагат с много пари?

6.   По ред неща. Може да е всичко - от това, че псуваш до това, че носиш напримерно спортни екипи. Пуберите мразят доста неща.
Като цяло имаш 2 избора - да приемеш или да не приемеш думите им. Ако ги приемеш, може да опиташ да се промениш или пък не.
Ако не ги приемеш, може да им обидиш или пък да не ти пука.
The choice is yours.
АКАТИМ

7.   Каква е тази психоложка, която ще чете тези неща на глас пред целия клас??? Ако е написано нещо поименно, то може да се сподели само на четири очи с човека, когато го касае. И пак би трябвало хубаво да помисли преди да ти го сподели, ако реши да го направи изобщо. Не бива да чете такива неща пред класа ти. Много непрофесионално.

8.   Когато бях 8ми клас попаднах в същия клас, но съм момиче. Всички ме мразеха, момчетата ми се подиграваха, дори и ме удряха, момичетата ми се подиграваха и ми се присмиваха зад гърба. Често се прибирах разплакана след цял ден тормоз, сутрин едвам ставах от леглото, за да отида. И така изкарах почти 4 години като последните 2 почти не стъпвах там. Бяха наистина отвратителни 4 години, а така и не разбрах защо тези хора се държаха така с мен. Нямах бал, нито ходих на някаква екскурзия. Мразех ги и все още ги мразя. Общителна личност съм, имах приятели и познати извън училище, завързвам контакти наистина много бързо където и да отида, широкоскроена съм и никога не съм се оплаквала от мъжко внимание. Така че не се тревожи сигурна съм, че проблемът не е в теб. Едва 8ми клас си има някакъв шанс да се променят нещата, но ако не се опитай просто да смениш класа.