Чудесен с мен, а всъщност лош човек.
Здравейте,
пише ви жена на 27, имам връзка с мъж на 32, връзката ни е сравнително сериозна, година и половина, като от 2 месеца живеем заедно.
Чудесен е, мил към мен, веселяк, страшно интелигентен и дисциплиниран. В любовта нямаме проблеми. Тук свършват хвалебствата....
Идва от особено семейство, майка му е нормална жена, баща му е бил бизнесмен през целия си живот. Масон е. Познавам го бегло, изглежда добър човек, държи се малко дистанцирано, не говори много пред мен. Не се меси, виждам, че ума му е над емоциите. Много уважавам това.
Ето къде е проблема, приятелят ми има страна, за която аз доскоро... по-скоро не осъзнавах.
Адвокат е, избягва да говори за работа пред мен, тъй като вижда, че се отегчавам, понеже не разбирам почти нищо. Работи в голяма кантора в София, преди 6 месеца го издигнаха до някакъв шеф на отдел с 18 подчинени адвоката. Толкова знам, толкова ми се казва.... аз мислех, че живея с прекрасен човек и стабилна професия. Да, ама не...
Преди няколко месеца ме взе с него на някакъв коктейл, случва се рядко, обикновено коктейлите им са само от адвокати, безкрайно скучни. Та, там се запознах с други ''съпруги''. С една от тях се чувствах доста комфортно, тя с мен също, на горе-долу една възраст сме. Започнахме да излизаме и след това, сближихме се и от време на време споделяхме по нещо за мъжете си. Имаше няколко ситуации, в които на нея й се искаше да коментираме нещо от работата им, но аз нямах представа за какво ми говори? ! А се очакваше да знам... След няколко подобни случки започнах да разпитвам вкъщи, имаше малко изненада, че се интересувам, но нищо не скри от мен. Започна да ми разказва всяка вечер с подробности какво се случва, проблеми, идеи, кой-какво. Всичко.
Оказва се, че моя човек е наиграл сума народ, за да стигне до тук... Още като студент е почнал с шмекериите.... ходил на бригада, с първите пари вкарал няколко счупени коли които тук продал за здрави, и така, през цялото си следване човека трупал пари, пари, пари... понеже семейството му го издържало през цялото му студентство, всичко това оставало спестено. Станал адвокат и завъртял парите през някакви дела. Сега като ми разказва какви дела работят направо се хващам за главата... всичко е на договорки и делят парите... Разказа ми как за пари от противната страна е губил дело на клиента си нарочно, който след това на 100% фалира. И това се е случвало много пъти, случва се и до днес. Щях да падна като ми ги разказа тия неща.... увери ме, че тия неща са нормални за тоя бранш. Нищо не казах, мина време и нещата някак си останаха така... продължава да ми разказва, но с по-малко подробности. Всичко беше окей до вчера...
Обяви ми, че скоро има конкурс за частни съдебни изпълнители в София и си е купил място? !? ! Тъй като почти не знаех какво точно е това, разпитах и.... отново щях да падна. Тоя човек още колко лошотия иска да прави на хората по тоя свят? ! Ще им взима жилищата и ще ги продава на търгове, че да връща парите на банките? ! Ясно ми е, че все някой трябва да го прави и е по-добре от това да защитава убийци и изнасилвачи, ама ми е прекалено... не му ли стигат парите и стабилната работа? ! Думи нямах като ми го каза....

С нас не се е променило нищо, държи се супер, съобразява се с мен, обича ме. Изпълнява си ''съпружеските'' задължения с лекота, глези ме, но с мярка. Никога не ми е посягал, никога не ми е повишавал тон. Само с поглед или дума и веднага разбирам какво иска да ми каже. Респектира ме като истински алфа мъж. Няма за какво да се оплача, но тая негова страна, другата.... аз с тоя дявол ли живея? ! Тоя дявол ли залюбих? !
Жени, помогнете ми... направо ме е страх да живея с такъв човек. За какво семейство да мисля с него, като в главата ми е как може някой да го гръмне утре!? Излишно ли се притеснявам или поводите ми за тревога са си напълно реални?
Направо не знам... обичаме се, но от както започна да ми споделя за работата си имам чувството, че започвам да се страхувам от него...
За момента не обмислям раздяла, тъй любовта е жива, нооо... знам ли, наистина последните 2 месеца ми дойде в повече, замислям се какво бъдеще имам с такъв човек? Дали аз самата ще бъда щастлива, знаейки с какво се занимава той? възможно ли е чувството ми за справедливост да притъпее с времето и да свикна?
Не знам... ако имахме поне малко проблеми във връзката или не се отнасяше толкова добре и с уважение към мен сигурно щях да приключа, ама... любов...
Дами, дайте съвет, въпреки, че е трудно да се постави човек на моето място.

Коментари

1.   Някой на този свят, знае ли какво е масон, някой знае ли всъщност какво правят те и за кого? Мъжа ти няма избор, още от сега ти казвам, тези неща, той самия ще ти влияе лошо... Няма да усетиш, как те е превърнал в нещо, което не си... Не всеки може да е масон, не приемат всички, бащата на мъжа ти гарантирам също е масон, със сигурност са се случили страни неща нали? Първото нещо, което трябва да знаеш, масоните гледат измамата, като работа... Ако искаш да живееш с него, да родиш дете от него, помисли си много добре, ще трябва да да не питаш много за работата му или да приемаш нормално, а след като родиш дете, запомни, че някой ден, ако искаш да се разделяш с него, детето остава в него!!!
Второто нещо, което трябва да знаеш е това, че мъжа ти се качва по стъпалата, няма да спре и ще дойде там, където искат да е!!! Мъжа ти не е един в България, те са една група и контролират, тази Държава и народа, ще те посъветвам да внимаваш, защото ще видиш още много други лица на мъжа си.

2.   Нямa дa притъпее чувството ти зa спрaведливост, сaмо ще се нaучиш дa лъжеш себе си известно време...
Говоря от личен опит. Бях почти еднa декaдa с човек рaботещ в подобнa облaст, но нa по- сериозен пост. Лъжех се, зaтвaрях си очите зa очевaдни нещa, понякогa кaто ми избивaше вече постaвях директни въпроси, получaвaх отклонявaщи други въпроси нaсрещa.
Кaзвaхa ми се нещa от хорa, някои опитвaхa дa ме ползвaт дa му подлеят водa, дa му дръпнaт столa, не поддaвaх и не съжaлявaм зa товa. Никогa не бих тръгнaлa срещу него. Но... остaнaх с него повече отколкото трябвaше. Имaше няколко "екшънa" включително в домът ни, вкл. пред детето, той беше нa рaботa, aз трябвaше сaмa дa се спрaвя с тези ситуaции. После се опитвaше дa ми нaложи охрaнa, не приех естествено. Нямa дa зaбрaвя ужaсa който изживях когaто ми се обaдихa еднa нощ и попитaхa зa фaмилиятa ми, той беше по службa, нямaх връзкa няколко чaсa с него. Когaто чух сериозният глaс от срещa просто ми се подкосихa крaкaтa и се свлякох нa земятa. Не беше сериозно слaвa Богу, но беше вече съвсем ясно зa мен докъде стигaм емоционaлно в тaзи връзкa. A и прехвърлях мaкaр и индиректно стрaховете си върху детето.
Рaзделих се с него, трудно зaрaди емоционaлнaтa обвързaност, обичaх го много, бях готовa нa компромиси в името нa семейството, но той не беше, a aз не бях склоннa дa продължaвaм тaкa.
Можеше дa избере другa рaботa, по- спокойнa зa всички. Не го нaпрaви. Товa е зaвисимост при тях, нещо кaто хaзaртa, кого още ще успеят дa "сгънaт", дa се нaложaт, дa дирижирaт съдби...
Дa бъдеш женa нa подобен предполaгa дa не ти пукa, дa приемaш безрезервно и дa не нaдделявa съвест. Зa мен се окaзa невъзможно.
Помисли си ПРЕДИ, зa някои ПОСЛЕ е късно.

3.   Моят съвет е да не правиш компромис с принципите си. Тоест щом смяташ, че за теб тези неща не са редни, не ги толерирай в друг човек. Аз разсъждавам абсолютно като теб, че това което прави е грозно и нередно. Не гледай че сега се държи добре с теб, все пак не сте от толкова много време заедно. По-нататък сигурно и към теб ще започне да се държи лошо- измами, принуди, манипулации. Няма как един човек да е супер съвестен и добър в едно, а зъл и манипулативен в друго. Той като няма принципи в професията си, няма да ги има и към близките си хора. А дори да решиш да останеш с нещо, на теб това винаги ще ти тежи, защото виждам, че имаш съвест и ще се чувстваш като съучастник за неща, които реално не харесваш. Например има много жени, които не се интересуват какво работи и как мъжа им, само да носи пари вкъщи, те например не биха имали такъв проблем и не биха се замислили. Но виждам при теб, че не е така, затова по-добре се раздели с него и намери друг, но преди да се обвързваш сериозно, разбери повече за него и принципите му. Както ти казах аз разсъждавам като теб и не бих могла да бъда с такъв човек, при условие че не толерирам тези лъжи, а ако съм го обичала без да знам затова скоро любовта ми ще изчезне. Все пак нали обичаш някой защото си го харесал като човек с всичките му принципи качества разсъждения за живота. Но ти сама за себе си трябва да решиш дали можеш да направиш компромис с това нещо или не.

4.   Ама тука последните няколко истории които прочетох са писани от индивида написал тази... Ей хора, намерете си някакво занимание, стига с тия фантазии, до никъде няма да стигнете така.

5.   ем... как да ти помогна. да ти пратя банковата ми сметка да пратиш малко пари, щот аз не виждам нищо тъжно тук

6.   Една от най-интересните истории. Баща ми е адвокат и бивш съдия. от 35 години и съм достатъчно запознат с работата и схемата в тази корумпирана държава! Когато станеш юрист даваш клетва пред ,, Темида" Професията на мъжа ти е такава,че е длъжен да защитава своят клиент, независимо дали е виновен или не. Това го решават прокурорите и съдиите. Това което прави мъжът ви е абсолютно незаконно и подсъдимо. Явно , е че човекът е интелигентен и има нюх към парите, и наистина имате основание да се притеснявате.....дали ще го гръмнат, или ще е зад решетките - това ще се случи рано или късно ако не спре да изповядва професията си по този начин.
Аз работя като архитект в голяма проектантска агенция в София. Фирмата е печелила държавни и частни поръчки по- незаконен път.
Предварително печелеща конкурс и т.н. Няма светци - всички лъжем и мамим за пари, въпросът е кой е по-добър в това.
Моят съвет е да проведете разговор с вашият ,,дявол" и ако ви обича и има уважение към вас, нещата ще се оправят. Ако си търсите светец, не сте материалистка го оставете , преди да имате брак и деца от него.
Моят съвет е да поговориш с него и да му дадеш

7.   Дами, не четете хубаво. МъжО ми не е масон, баща му е. Разказвал ми е, а и четох достатъчно мнения, това не ме притеснява. Хора като хора, събират се в мъжки клуб и си говорят за бизнес с разни ритуали. Общо взето се събират все влиятелни хора с пари. Това на българско ниво, в другите страни знам, че е малко по-друго и даряват пари насам-натам.

Поговорих с него сериозно и му обясних притесненията си. Поговорихме. Общо взето разбира чудесно страховете и притесненията ми, но... обясни ми, че има мечти за които е мечтал цял живот и сега е в годините си на развитие и сега спре ли, цял живот ще е на това ниво. Баща му, че и дядо му не са били кой да е и от него също се очаква да не е кой да е, да постигне нещо по-значимо. Отделно би преживял невероятно унижение пред всичките си познати и приятели. С последното би се примирил в името на любовта ни, но не можел да го причини на родителите си, твърде егоистично било. Каза ми, че няма как да се постави в моите обувки и да изпита на 100% притесненията, които имам аз, но за момента не може да сравни кариерата си в моите притеснения, последните са много по-леки.
Общо взето разговора ни не стигна до никъде, увери ме, че няма от какво да се притеснявам, ама обяснявай ми ги ти....
Той няма да промени нищо, защото има цели, гони ги и почти нищо на света не би го отказало от тях, аз не го съдя, защото донякъде разбирам гледната му точка.
Каза ми, че отношението му към мен няма да се промени и че връзката ни в е моите ръце. Направо не знам... главата ми ще се пръсне. Виждам го, че е чудесен, и с мен, и с близките си, и с разни непознати хора по улицата, ама влезе ли в тая кантора.... друг човек става, нулева човещина не остава....
ще се радвам на още мнения

8.   Здравей, радвам се за теб защото виждам, че имаш будна съвест това е много добре за теб. Ще бъда напълно откровен с теб - масоните са слуги на дявола, това се предава по наследствена линия. Повечето масони не знаят на кого всъщност служат и ги залъгват с термина "великият архитект", това е кодово име за дявола. Едва горните степени на масонството които са 30, 31, 32 и последната 33-та майстор масон знаят на кого всъщност служат - на дявола. Албърт Пайк който е един от най-известните масони и чиито книги задължително присъстват в масонските библиотеки също потвърждава, че "богът" на масоните е дяволът когото те наричат "луцифер". По ниските степени масони не знаят това, защото според масонските доктрини "те заслужават да бъдат лъгани". Това обаче няма значение защото те всички преминават сатанински тайни посвещения и ритуали за които се заклеват под смъртна заплаха да не говорят и да не разгласяват. Масонството е едно от най-базовите тайни сатанински общества служещи на дявола и едно от най-разпространените което действа под прикритието на благотворителна организация. Има множество книги и информация разкриваща истинската същност на масонството изнесена от бивши масони и майстори масони. Напълно естествено е синът, бидейки син на слуга на дявола да е зъл и да вреди на хората. Проблема ти е, че ти си избрала мъж по меркантилност и сега виждаш в какво положение се озоваваш и започваш да осъзнаваш нещата. Мъжа с който си е злодей ти правилно интуитивно си го нарекла дявол, за мен няма никакво съмнение, че Бог му е подготвил страшни наказания и страдания. В Светите Писания ясно е казано, че Бог позволява на такива хора да преуспяват в материален план за известно време и после изведнъж ги съкрушава и ги хвърля в ада. Казва се, че Бог ги поставя на "плъзгави пътища", уж всичко е наред и в един момент биват унищожени и изчезват. За теб положението е много лошо, защото бидейки с такъв мъж ти си "една плът с него", ти споделяш с него това което той е ограбил и си му партньор. Помисли за това което ти писах.

Мъж

10.   Аз не бих искала да съм с такъв човек. Но, разбира се, има си жени и за тях. Ти от кои си?

11.   Човек с всичко може и трябва да прави компромиси, ако се налага, но не и с принципите си!!!

12.   Описваш за мен типична ситуация. Като повечето жени, и ти не се интересуваш особено с какъв човек си се събрала, стига той да се отнася добре с теб, да се чувстваш добре, друго не те интересува. Случайно разбираш, че адвокат всъщност е доста мръсна професия, особено за такива които искат да се "развиват". Сега паника и ужас. Поне след няколко години, когато хормоните понамалеят и започнете да се отнасяте по-рационално един към друг, няма да си изненадана като повечето жени, че той се е "променил". Хората не се променят, променя се само отношението им...

Принципно за краткотрайна връзка - все тая какъв е. Но ей ти нещо елементарно което не си писала, но предполагам поне на несъзнателно ниво си даваш сметка, и това е което наистина те притеснява. Че ако се омъжиш и му родиш деца, те ще са под абсолютно същото влияние. Както той не ще да "разочарова" родители си, така и най-вероятно ще възпита твоите деца, и те ще са задължени да правят подобни неща да не го "разочароват". Масонството не е просто някакъв мъжки клуб. Той си е вид секта която програмира хората да мислят по определен начин и ги обвързва. Кого това обслужва (защото естествено винаги има накой по-отгоре), е без значение. Но не е него, той в някаква степен дори няма избор (както си разбрала). Аз от подобни хора бих стоял далеч...

13.   Ще изкажа една малко по-различна гледна точка. Адвокат съм вече няколко години и съм наясно, че се правят такива договорки между колеги. Не бих загубила дело за пари, но ако става дума за стотици хиляди, които ще получа, знам ли... никога не ми се е случвало, затова не съм имала тази дилема.
Конкурсите за ЧСИ са купени, това ми е ясно, не е само мъжът ти - всички останали в последно време също са си купили местата, както и нотариусите. Ако не е твоят мъж, това ще го работи някой друг. Поне с мъж ЧСИ няма да се притесняваш за пари никога. Моя приятелка работи в такава кантора и за миналата година печалбата след платени данъци и всичко останало беше сума от седем цифри.
Ако имах възможност, също бих станала ЧСИ, но аз идвам от обикновено семейство и сама си проправям път в живота, така че едва ли ще се случи.
Това, че масоните са слуги на дявола, не мога да го потвърдя, но съм имала връзка с масон и наистина са малко особени. Имат и разни книжки с принципи, които трябва да учат. Много ми беше странно, когато намерих една такава книжка, но нямаше как да я разгледам подробно, прелистих я скришно от него. Събират се в определен ден от седмицата. Основно се занимават с бизнес, правят бизнес помежду си. Големи далавераджии са. На моят бивш баща му, предполагам, също е масон. Никога не ми е било казвано, но има логика да е така, а е много вероятно и дядо му също да е такъв. Тези хора си имат свои особени принципи и са изключително манипулативни, така че внимавай.
А това, че детето остава винаги при масона, е пълна глупост. :D :D
Помисли си сериозно дали няма да съжаляваш, ако се разделите. От друга страна, може пък да е по-добре за теб да се приключи, но трябва да си сигурна какво искаш. :)

14.   Твоят човек в момента е престъпник с бяла якичка. Като адвокат извършва престъпления и нарушава адвокатската етика. Като частен съдебен изпълнител ще прави същото , но законно. Много правилна стъпка си е избрал. Очевидно е умен. Колкото до доброто възпитание- ти нали не познаваш измамник , или мошеник , на който да му личи ?! Това са хора с голяма ерудиция , добри психолози и манипулатори. Хубаво е , е споделяш опасенията и моралните си дилеми. Но всеки тук ще ти отговори лично за себе си. Решението е в твоите ръце. Историята познава много случаи на вдовици на мафията , както и щастливо живеещи двойки. Партньорът ти е рисков играч. Ако решиш да обвържеш живота си с него , трябва да си готова на всичко. Това е тежко решение. Аз лично не бих го поела.

15.   От всичко което си изброила единствено ме шокира, че има адвокати които взимат пари за да действат в ущърб на клиента си. Това е наистина долно и криминално и за такова нещо трябва да се лежи в затвора. Другите работи не са толкова страшни както изглежда от твоя ъгъл, т.е прави впечатление че си доста добродушен, но наивен човек. На теб ти е жал за жертвите на съдия изпълнителите, аз пък смятам, че те са си заслужават съдбата. Когато търсенето на пазара е изкривено, т.е хората наддават с капитал взет назаем, изкушението да си надскочиш възможностите е много голямо. Всеки си вика, ами то където са 50 хиляди, там са и 55, където 55 там и 60 и така бавно и сигурно цените на имотите се покачват без за това да има здрава основа. Хората които сключват подобни сделки вредят на спестистелите и на участниците на пазара, които са си направили по-добре сметката и не искат да поемат толкова голям риск. Невръщайки кредита си те вредят и не само на банката, а в крайна сметка на вложителите. Разбирам защо не харесваш банката като институция, но я ми кажи ти къде си държиш парите и как ще реагираш ако банката ги загуби, защото някой кредитополучател не си е върнал заема ? Не разбираш ли, че за да се сложат някакви спирачки пред този порочен процес, в който всеки се заробва за по-дълго време, с по-големи вноски и при по-неизгодни условия, трябва да има наказание за хората, които са си надскочили възможностите и са се провалили ? Ако институциите се смилят към тях и им опростят дълговете, тогава докъде ще стигнем ? Апартаментите ще почнат да се продават за милиони при работна заплата от 1000 лв, никой няма да връща кредити защото нищо не може да му се случи и цялата система ще рухне. Не може само да се гребе от кацата, трябва и някой да я пълни обратно. Затова никаква милост към хората, на които им взимат апартаментите. Да са мислили и да не са се набутвали при тези условия. Нека участта им да служи за назидание на други неразумни индивиди, които да имат пример какво ги очаква.
Другото което те смущава, е че си бил купил мястото. Това въобще не ме изненадва. Ключови позиции навсякъде се раздават с подкупи, не само в България, ами по целия свят. Това че бил продавал стари коли за нови от една страна пак си е мошеническа дейност, но от друга си е част от живота, която ти въобще не си разбрала. Всички ние сме жертви на всички останали. Масова практика е всеки да лъже хората, които не са специалисти в неговата област. Мобилния оператор например който ще ти вземе такса за да си запазиш номера, уж че това е някаква сложна дейност, а реално става с натискане на един бутон на компютъра. Производителя на графични карти ще ти продаде един и същ хардуер на десет различни цени, като изкуствено занижава способностите на по-евтините модели чрез софтуер за да може да продава и по-скъпите. Това не е лъжа, просто им излиза по-евтино да имат една поточна линия за хардуера, а след производствения процес да го програмират така, че да работи с по-ограничени възможности. Хирургът ще те излъже, че имаш нужда от операция, защото затова му плащат. Докторът ще ти предпише лекарства на дистрибутора, който му дава бонуси. Особено разпространена практика е да тъпчат хората с анти-депресанти, когато няма никаква полза от тях, а по-скоро вреда. И така нататък нагоре по стълбата чак до най-големите корпоративни акули и правителствата. Банките с най-голяма репутация бяха уличени за нагласяване на международния лихвен процент ЛИБОР. Германските производители на коли пък от десетилетия са нарушавали закона и са мамили контролните органи. Сега звучи иронично, но няколко години преди да гръмне скандала, модел на Фолксваген е получил наградата за най-екологична кола на годината, а в действителност е бил най-замърсяващата. Още по-страшното е че немското министерство на екологията е имало съмнения, че се извършват нередности, но тези доклади са редактирани и потулени по инструкции от по-горе и чак сега подробностите излизат наяве. Щом в Германия - страната, в която най-маниакално се творят закони и уж най-строго се спазват се е стигнало дотам, че държавата да лъже обществото и сама себе си заради бизнес интереси, то за какво да говорим повече. На изпълнителните директори и висшите мениджъри не бе потърсена никаква отговорност. Хората се пенсионираха с десетки милиони бонуси, а пешкира сега опира някакъв инженер, който имал нещастието да емигрира в САЩ и там да продължи да работи за Фолксваген. Просто той им е паднал в ръцете. Ама ръководството не било знаело. Хайде бе ! Ръководството не знае, а някой си там от долните етажи решил да на своя глава...
Ами измамите на фондовата борса в САЩ, ами случаите като Енрон ? Ами радиоактивната риба от Тихия океан, която продължават да продават японците ?
Човек е заобиколен от хищници, които гледат как да го прекарат и затова трябва да се научи да се пази. Погледнато от друг ъгъл, хората на които твоят приятел е пробутал счупени коли са имали възможността да платят на механик да ги консултира, но не са го направили. Надявам се да са си извели поука. Аз лично нищо не разбирам от коли, а когато ми се налага да купувам нещо от което си нямам представа, винаги търся съвети и информация. Стресни се малко момиче и свали розовите очила ! Малко са ни искрените приятели на този свят, на които можем да имаме доверие и не можем да се доверяваме на непознати експерти, които уж са загрижени за нашето благополучие.

16.   15, не всички хора са мошеници и лъжци и не всички лъжат за пари, не оправдавай мошениците.

17.   Това, че е мил и добър с теб, въобще не е аргумент. Ако имаш понятие за чест, веднага трябва да го напуснеш, не може да съжителстваш с корумпиран престъпник, иначе се превръщаш в мафиотска жена и в съучастница. Или му поставИ условие да спре всичко незаконно, защото си навлича, както и на теб, проклятие. Но е почти сигурно, че ще ти замаже очите, а зад гърба ти ще си кара както и преди. Обществото ни трябва да има критерии, иначе загиваме - кой по-богат, кой - беден, все тая. Разпадаме се и отиваме по дяволите.

18.   Дръж си мъжа, момиче!
Очевидно е умен и пробивен, а такива са вече рядкост. С умни хора всичко може да се реши, от мен да знаеш.
Очевидно е, че финансови проблеми няма да имате, остава ви любовта, половината от която вече сте ''покрили''.
Много жени биха ти завидяли.