Искам просто да споделя
Здравейте. Искам да споделя историята си, която не ми дава мира.
Започнах нова работа. Там се запознах с един колега, с когото си допаднахме, чисто приятелски. Започнахме да излизаме и на двамата ни беше приятно един с друг. Срещите ни ставаха все по-чести. Тук е мястото да споделя, че докато се опознавахме имаше приятелка, с която се разделиха. Дълго време са ходили. Той изпадна в нещо като депресия и аз се опитвах да го утешавам и да му помогам, поне със съвет. Изобщо не исках нищо с него, не е мой тип.... Той също твърдеше, че не иска. Стана много несигурен. И взе, че ме целуна. Честно казано не ми хареса и му го казах. Държа на искреността. Той го прие. Разбрахме се да си останем приятели и това да не се повтори. Така беше до едно определено време. Но пак се случи. Тогава беше супер, беше чувствено и искрено. Говорим за целувка само. Дотук всичко точно. Излизахме, беше ни идеално един с друг. Може и чувства да са се появили, не знам.
Един ден нещо не бях в настроение, той тръгна да ми пише и се сдърпахме. Оттогава нищо не е както беше. Не се виждаме, не говорим, нищо. Избягва ме. Опитах се да го потърся, не пожела и ме отритна. Не знам какво се обърка. Може и в мен да е грешката. Аз вярвам, че всяка монета има две страни, т. е. и двамата носим вина за случилото се. Но той не желае да говори с мен, а аз се уморих да се моля за внимание.
Обаче ми липсва, липсва ми приятелството му, това, че можем да говорим за всичко. Един месец мина и нищо, всичко е толкова различно.
Не съм сигурна дали да правя нещо, защото ако го направя, то това ще е насила. Той явно не иска да сме приятели и да излизаме.
Ще се радвам на съвети за ситуацията. Дали мога да оправя нещата?
Благодаря ви :)

Коментари

1.   Да си оценявала навреме :)

2.   Е, сподели поне отгоре за какво се сдърпахте? ! Ако е за нещо малко, държанието му е много незряло (да не кажа гейско), но пък ако реално си сгафила, може и да е прав.

3.   Ако ви кажа, че дори не си спомням защо се сдърпахме, едва ли ще ми повярвате.
Но все пак има развитие ситуацията.
Заяви ми се, че не може да излиза с човек като мен, т. е. в мен е грешката.
Приех го и продължих напред. Явно всичко хубаво е било само в моята глава.
На мнението съм, че ако е бил истински и съм значила нещо за него, ще ме потърси, ако ли не, няма какво повече да направя :)
От авторката :)

4.   Извини се и помоли за прошка и избягвай караниците за в бъдеще.

5.   И аз мисля, че се е отнесъл доста детински към ситуацията. Предполагам не си го обидила много сериозно с нещо, не си го нагрубила, просто сте имали някакъв спор или нещо от този род... е, как може заради една такава дреболия да прекрати отношенията ви, които са се развивали чудесно до този момент? ! На всеки се случва да е в кофти настроение, да му докривее за нещо, както и е напълно нормално да сте на различно мнение по дадени въпроси и не винаги да се разбирате перфектно. И какво? В такава ситуация човек казва: "Съжалявам" и продължавате напред. Това всеки го знае. Не виждам какво чак толкова може да си му казала, за да тегли чертата толкова рязко. Нооо това ме навежда на мисълта, че очевидно от предишната му връзка му е останала някаква горчивина, която не е преглътнал все още, и не е готов да има нови отношения, дори и да иска. Или си е създал някакви комплекси, които му пречат да повярва, че може да бъде желан и харесван и приема всяка малка спънка като доказателство за това. Каквото и да е, аз не виждам как можеш да подходиш към него. Не може постоянно да ходиш след него, надявайки се да благоволи да те изслуша и да се изясните.. не става така. Пробваш веднъж, два пъти, и като няма ответна реакция, просто нещата приключват. Честно казано, може би така е по-добре. Нека първо да си изясни какво иска и да си реши вътрешните проблеми, а след това да се впуска във връзка.

6.   Реално погледнато не съм го обидила с нищо. Имах проблеми и пожелах той да е до мен, да се видим, да споделя. Той не желаеше, не можеше и всякакви такива неща. Аз го приех, нямаше драма. Но той спря всичко, прекрати всичко. Не говорим за любовна връзка, а за силно приятелство. Защото ние много се сближихме, всеки ден бяхме заедно.
Аз го отдавам на терзанията, в които постоянно е за бившата му приятелка. Опитах се искрено да помогна, а той не пожела.
Явно това е по-лесният начин, да избягаш, вместо да се бориш за това, което искаш. Защото аз знаех, че той ме иска. И аз го исках. Беше сложно. Но за него един проблем по-малко съм вече.
Най-гадното в тази ситуация беше, че аз го търсих и му казах в прав текст да се видим. Той отклоняваше. Знаех, че има нещо. И при поредния опит за контакт, той изплю камъчето, че не искал да излизаме.
Опитвам се вече да не мисля за него. Всеки сам живее живота си :)
Благодаря ви :)
Авторката.