Защо той се държи така?
Здравейте! Колкото и да ви е омръзнало и да си мислите, че навсякъде има истории от вида "той спря да ми пише", най-искрено ви моля да ми кажете какво бихте направили ако попаднете в ситуация, като моята, защото аз никъде не намирам отговор. Благодаря предварително!
И така.. Аз съм момиче на 18 години. От два месеца насам си пиша всеки ден с момче на 20г., с което два пъти излизахме. Преди да излезем за пръв път си писахме около месец, а втората ни среща беше след още половин месец. Винаги се държи много добре с мен, показва ми, че има чувства и че държи на мен.
От няколко дни обаче, вече не разговаряме толкова често, аз му пиша първа и му задавам въпроси, на които той отговаря с една дума и не ме пита как съм, какво правя и т. н. Вече ми е неудобно да "нахалствам" така и не знам какво да правя, а ако аз не му пиша, той също не го прави.
Както казах, ще се радвам на няколко приятелски съвета. Още веднъж ви благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Виж, може да има най-различни причини, можеш само да гадаеш. Защо не го попиташ директно? Не може само да флиртувате и да се закачате, понякога трябва да водите и по-сериозни разговори. Поговорете си и си изяснете отношенията. Комуникацията е всичко в една връзка. Успех!

2.   Не те иска. Това значи.

3.   Защото няма интерес.

4.   Вероятно си е хванал гадже или си е харесал друга.

5.   Мила, ако едно момче те желае той няма кво да чака, а действа. Явно ти си му показала, че имаш симпатии към него. Той това го знае много добре. И ако не е правил крачка, то е просто защото не бил със същите намерения. Това че сте си писали и едва след медец сте излезнали на среща може да ти подскаже, че той не иска нещо повече освен приятелство. Да не говорим за това че след първата среща, втората е била едва след половин месец. Когато един човек иска да е с някого, той няма начин да не иска да св вижда, да иска да прекарва свободното си време с него. Явно му допадаш като приятелка и му е приятно да си пишете, но не и нещо повече. Все още си много малка и живота е пред теб, не го мисли толкова. Ако знаеш още в кви проблеми ще се забъркаш. Просто си кажи не е единствения, и продължавай напред. Не си заслужава излишно да се натоварваш с това. Това е моето мисляне, дано съм ти била полезна.

6.   Не съм съгласна с горните коментари. Аз имах същият проблем с едно момче и мислех, че е защото няма интерес. Когато го попитах обаче ми каза, че ме харесва, но скоро бил преживял тежка раздяла, след като приятелката му му изневерила и просто не беше готов за нова връзка толкова скоро. Номер 1 е най-прав. Попитай го, за да си сигурна. Може просто да преминава през тежък период. Не си прави прибързани заключения.

7.   Номер 6, ти на всяко измислено извинение ли се хващаш? Разбира се, че това ще ти каже от любезност. Просто ако наистина беше влюбен в теб, даже името на предишната нямаше да помни още по малко да рони сълзи по нея.
Човек като си намери заместител, тъгата му отлита на мига. Ако не стане така, просто заместителят не важи.

8.   Моят съвет е да пренасочиш вниманието си другаде - учене, работа, хоби, приятели, реални контакти с момчета...