Разочарованието :(
Здравейте на всички читатели!

Искам да ви споделя нещо и съответно, да получа вашите коментари.
Като танцьор в сферата на народните танци искам да изразя, колко се срамувам, че професията танцьор стана една жалка и нелепа професия. Хората масово злоупотребяват с дадено изкуство, като всеки човек и аз ходя по барове и дискотеки, да разпусна.
Вместо да видя танцьорки, които с хореографията си и с усмивка на лицата показват, какво могат и да повдигнат настроението на клиентите в самото заведение виждам, само и единствено некадърност, пошлост и излагане.
Колко "балети" има вместо да взимат на работа, усмихнати, можещи да танцуват, без наркоманки и пияници... те правят обратното.
Тези "танцьорки", само с показване на дупе и цици взимат много повече от един нормално работещ и трудещ се човек, не е ли жалко? ! В заведенията, не виждам нещо примамливо, което да те привлече все повече, да посещаваш конкретно място.
Виждам, само двеста тона грим, джуки тип "ужилване от оса" и татуси, а на всичкото отгоре предлагат и платени услуги, за още малко пари към хонорара им. Тези въпросните "танцьорки" се гордеят и не виждат какъв мръсен белег остават за изкуството, да си танцьор. А най-жалкото е че се харесва на многолюдието, точно тази пошлост и некадърност.
Но иначе българина се оплаква, че му е малка заплатата, че не му стигат парите давам съвет:
КАТО НЕ ИСКАТЕ ЗАПЛАТАТА, ДА ВИ СВЪРШВА НЕ ХВЪРЛЯЙТЕ ЛУДИ ПАРИ, ЗА "ТАНЦЬОРКИ"!
Тези ваши хвърлени пари можеха да направят щастливи бедни семейства и изоставени, и гладуващи деца.

Коментари

1.   Щом те вземат пари, значи хората търсят това и плащат за това. Пазарна икономика!
Не казвам, че е добре, но е факт.
И проблемът всъщност не е защо те вземат (нека да вземат, щом могат), а защо в другите сфери хората не вземат. Тъжната действителност.
Ж30

2.   Какви са тези глупости, аз съм танцьор на брей и хип хоп с много татуси, всеки има своя среда къде да ходи и да танцува, явно ти си некадърен да изливаш злоба за останалите хора и таланта им. Скрий се!

3.   Доста нереалистично мнение. Обикновено тези българи, които едва имат пари за базовите си нужди, не "хвърлят пари" по танцьорки... Иначе, разочарованието ти е от това, че представите ти не отговарят на реалността - а именно представите ти, че масата българи са ценители и ще дават пари на истински танцоьри, докато всъщност е всеизвестно, че масата българи са си прости хора и харесват чалгийката. Така че, ако искаш да правиш пари, решението е да правиш това, което се търси... Като се търси чалга и искаш пари - правиш чалга. Ако не искаш да правиш чалга - ами няма да имаш толкова пари или много по-трудно.

4.   Да прав си, но по принцип редовните клиенти на баровете и дискотеките могат да се впишат в определен типаж който ходи там именно заради "тази пошлост и некадърност". Ако не искаш да се измъчваш от този факт ти препоръчвам да не ходиш на такива места.

6.   Съжелявам, ама за мен танците, пеенето и спорта са измислени за забавление на хората. Разпускане след работа и т. н.
Кой е решил да ги превърне в професии не знам, но това не е работа.
Предпочитам аз да танцувам, вместо да седна да гледам как друг танцува. Или да спортувам, вместо да лежа на канапето и да гледам как някой друг тича и скача. Пък да вземеш и да плащаш за тези неща...

7.   OOO! Танцьорките повдигат настроението на клиентите. Поооовдигат :) Сещаш ли са?
Иначе тия чичковци дето хвърлят банкноти по танцьорките няма някой да не си е надделял на масрафа. Е, има и случай на младежи дето са изтеглили по един бърз кредит и се мислят за големи играчи, но това е докато им свърши пачката в джоба.

Иначе са ти го казали и по горе - има ли търсене има и предлагане.

8.   Мисля, че не рaзбрaхте добре aвторa.
Тъй- кaто товa беше професионaлнa чaст от животa ми, a към моментa вече зa удоволствие, могa дa изкaжa коректно мнение.
Изкуството се превърнa в пошлост зa която се и плaщa. Дa, предлaгaнето е според търсенето. И точно товa е проблемът!
Говори достaтъчно зa нaродопсихологиятa и съвсем не визирaм сaмо Бългaрия. Рaзликaтa обaче е, че в по- рaзвити стрaни имa и ИЗКУСТВО, зa които пък сa нa друго ниво.
Смешно и жaлко ми е било кaто съм виждaлa хубaви и млaди момичетa "продaвaщи" неaдеквaтно, без всякaкъв ритъм и хaрмония кълчещо тяло. Но пък имa хорa които не ги вълнувa крaсотaтa от сaмият тaнц, рaзкaзът чрез него.
Достaтъчно е, че имa тяло нa покaз, мятaщо се нaсaм- нaтaм и изглеждaщо достъпно зa... е, зa нуждите им.
Съвсем не кaзвaм, че всички момичетa продaвaт и други услуги освен тaнците.
Инaче имa и нaистинa прекрaсни тaнцувaщи нa пилон с изключителен финес, грaция, техническa сложност, която изглеждa кaто съвсем лекa и простичкa комбинaция от движения, но си е много труд и дисциплинa.

9.   До 2

Какъв танцьор си? ! Ако си такъв танцьор, както и пишеше, ще ти се изсмея в лицето.

Обзалагам се на бас, че си едно момченце, което иска да стане танцьор и ходи по школи за брейк и хип-хоп танци, но това не те прави танцьор, с твоето разсъждения си обикновен пубертет, когато пораснеш имаш право да даваш мнения и то адекватни!

Сега по темата

До автора. Всичко се копира, а именно от поп-фолк певиците!
Тези копирания, не са от сега а са от доста години, ще излъжа ако кажа цифра. На хората това им харесва, да се напие, да се направи на баровец, нищо че има 5 лв в джоба и гладува цял месец, докато не си вземе заплатата. Личното ми мнение е че си прав. Повечето момиченца искат да стават танцьорки, точно поради тази причина лесни и бързи пари. Имам приятелки, които са клубни танцьорки, но те са на светлинни години от това което ти описа.
Винаги са усмихнати, не слагат прекомерно грим и си танцуват не стоят, като препарирани, и за това всички ги харесват и ги викат на участия през цялата седмица. Против съм това, да се правят някакви си челни стойки буквата Ф например и да е направила дък фейс и след 4 часа да си вземе парите, които очевидно не е изкарала с труд!
Но такъв е живота и ще се примиряваме с него, а ти не го мисли продължавай, да си работиш професията и бъди доволен, че ти си постигнал нещо.

–Destiny

10.   Ти какво очакваше? Хореография от най-високо ниво в чалга заведение? Тези момичета са там просто за да покажат телата си. И да не си мислиш, че всеки втори отива при тях, дава им 20 лв и те му пускат. В дискотеките по цял свят се случват същите неща, само че там има друг вид "чалга". Като цяло имаш нереалистични представи от които вадиш глупави заключения.

12.   Те са си проститутки. Търси истински танцьори в музикалните театри, на Бродуей, Уест енд, в операта и цирковете.

13.   За какво изкуство иде реч по баровете, където някакви к... се кълчат пред стадо пияни, надрусани нерези? Като търсиш изкуство, ходи на балет.