Приказка ,която се превръща в кошмар...
Ще започна със Здравейте, а след това ще ви помоля от сърце да си представите че сте срещнали сродната си душа.
Открили сте човека, който се слива с вас и сякаш любовта ви е на друго по-висше ниво, обичате се, разбирате се, подрепяте се във всяко едно отношение и в продължение на няколко години не можете да разберете със сигурност дали това е сън или е реалността. Живеете заедно от трерия месец на връзката си и не се разделяте за повече от няколко часа, навсякъде сте заедно и не можете да си предтавите живота без другия до вас....
Красива приказка нали? Но не всяка има щастлив край и не мога да разбера кой е правилният край за нашата приказка.
Един ден просто нашия живот се разклати след толкова време започнахме да обсъждаме, че е време за сватба и в този момент се оказва, че родителите на мъжа никога не са одобрявали жената и за нищо на света на искат връзката да се развива.
Наговарят ужасни неща по нейния адрес, а тя е в шок защото разбира че всичко е било лицемерие и уникална актьорска игра от страна на неговото семейство. Псуват я, гонят я като куче и я пращат на майната си не искат да я виждат.
На мъжа му е много трудно да се бори за любовта си въпреки родителите си, но не иска да разваля връзката си.
Жената също се бори с всички сили и така дълго дълго време, но на нея силите започват да и свършват и тя не знае от къде да намира сили за напред и връзката се пропуква още повече.
И идва момента, в който тя отказва да се бори просто не иска изморила се е от всичко, но все още обича човека до нея със цялото си сърце. Толкова дълго се е виждала с него в бъдещето, но сега дори сърцето и да не дава тя се опитва да види бъдещето в което е сама без него....
И двамата са много наранени, но не могат да се откажат един от друг, не искат и не знат кое е правилното.
Живота е сложен и ни изправя всеки ден пред трудни избори, но спрямо любовта рядко можеш да си убеден кой е правилния избор.
Никой не може да ни посъветва вече, никой не може да ни каже как да постъпим, не зная дали някой от вас ще може да ни помогне, но имах нужда да си излея душата някъде. Благодаря ви, ако сте прочели историята ми.

Коментари

1.   Здравей по-конкретно може ли? Защо родителите на мъжа не харесват жената? А жената защо е толкова слабохарактерна и при поява на трудности не иска да се бори за щастието си?

2.   ,,Никой не може да ни помогне, никой не може да ни каже кое е правилното!" Да, прочетох историята,но в нея няма нищо конкретно и затова въпреки,че искам, не мога да изразя мнение. По принцип винаги съм на страната на любовта,макар да знам,че това чувство е временно, както всичко на този свят.Но за мен то е най-голямата ценност и най-висшето благо, наред със здравето!

3.   Ако любовта на двамата влюбени е все още силна и дълбока, защо трябва да се мъчат, какво чакат още? Родителите му са направили каквото трябва за него, той вече е достатъчно голям, за да гради живота си сам! Двамата влюбени трябва да отидат далеч, за да няма прегради пред любовта им!

4.   Много е просто, мама и тази имат думата до време, след това попаднало то момче взима решение. Ако се обичате толково, ще замине не на някъде и ще сте само двамата, ще градище семейство и ще поставите своето начало. От такова местене толкова объркани чов. животи. Затова след определена възраст всеки по пътя си.

7.   Пак родителите ги разделят. Купете си един апартамент,бе!

8.   Ще си позволя да коментирам.
Никога близкия до мен човек, не е бил по-долу в йерархията от семейството. Ако семейството започне да негодува, следва диспут, и ако видя (което не виждам как точно ще стане, овен ако половинката не е наркозависима или проститутка <но дори и да е, АЗ ще живея с този човек! И аз съм я избрал, т. е знам за какво става дума>), то тогава евентуално, може да се коментира. Не виждам точно как семейството ще реши моят избор вместо мен.
Ако твоят човек е неспособен да направи този избор, забрави да е той "избрания". Не си струва цял живот да плуваш срещу течението. Народа го е казал - след трамвай или гадже не се тича, идва следващия.

Успех и разумно-расъдливата!

9.   Много неизвестни има, които ми пречат да дам обективно мнение. От твоя страна виждам само романтични страни от връзката ви, а от страна на роднините не се виждат причините за решението им. Не знам какво представляваш ти, приятелят ти, роднините. Мога само, като теб, да кажа само общи неща - ако наистина се обичате ще намерите начин да заживеете независимо от роднините. Ако сега те ви издържат, имат право на глас, което може да се промени само, ако вие си вадите хляба и се изнесете на квартира. Това е губещ ход, защото може да бъдете лишени от наследство и подкрепа, и защото поради незрялост може да вземете решения основани на грешна преценка.

10.   Първо искам да ви благодаря за коментарите.
Не ме одобряват, защото не съм подходяща за сина им това е обяснението, което получих. Не се смятам за слабохарактерна тъй като се боря от не малко време.
Явно съм изпуснала да спомена нещо много важно, че не живеем с тях самостоятелни сме, а както неговите така и моите родители понякога ни помагат финансово.
Когато казах, че ме гонят имах предвид че ме гонят от живота им и от този на сина им, идват вкъщи вдигат скандали, звънят ми, идват до работата ми само и само, за да ме накарат да се откажа от него, да го зарежа, защото той по-трудно щял да поиска да се разделим.
Това, което изживявам всеки ден е стрес и би било така за всеки човек предполагам.
Приятелят ми се опитва да говори с тях, но много спокойно и предпазливо сякаш ситуацията не е нищо особено, но това не помага. Разбирам го, защото не иска да си развали отношенията с тях не иска да се карат. А от друга страна изглежда, че или ще си развали отношенията с тях или с мен...

11.   Авторке, тоест родителите на "мъжа" ти имат наглостта да решават дали ти си подходяща за него и те тормозят дори в работата? ! А "мъжът" не е в състояние да удари по масата и да каже една тежка дума на родителите си? !
Не искам да те обиждам, но този "мъж" е безхарактерен плужек и ти си на прав път да превърнеш и своя си живот в ад. Имах подобен случай в родата преди много години, прекрасно е направо да си се къпеш и да си се обезкосмяваш, а може и порно да си гледаш, а свекървата да си влиза без да пита в ТВОЯ апартамент СЪС СОБСТВЕНИЯ СИ КЛЮЧ!
Бягай докато е време, със или без този мъж, но бягай поне на 300 км, ако може и в чужбина.

12.   че родителите му са нагли и безцеремонни, спор няма, но за него се сещам доста думи, заради които сигурно няма да ми одобрят коментара. да поддържа здравословна дистанция с родителите си и да сложи нещата на местата им е изцяло негова работа! ще се изразя меко: за мен той или е много слабохарактерен (т. е. мухльо), или просто не вижда смисъл да ги постави на място заради теб, защото не си жената за него, т. е. не си му чак толкова важна.

13.   Ще ти разкажа моя живот... Борихме се за любовта си (аз бях млада и проста, а той, голям и"учен" :D ) и успяхме... След години когато любовта си отиде и остана само любовта към децата и рутината, при всеки дребен скандал съпругът ми напомня, че родителите му са били прави... И до сега сме така. 30 годишен семеен стаж имаме. Прецени си сама. Ако ми беше дъщеря, никога не бих те оставила да изживееш моя живот. Никога!

14.   от номер 1

Защо според тях не си подходяща, къде се корени проблема?

15.   Благодаря на всички вдигнахте ми духа.
Към номер 1 - Не зная и не мога да ви отговоря на този въпрос аз до ден днешен не съм запозната и предполагам, че няма и да ми кажат.
Те знаят само да обиждат, но да дават обяснения защо го правят не желаят.
Само ще кажа, че винаги съм се държала добре с тях дори след първия скандал се опитвах да пренебрегвам факта, че ми е гадно и наблягах на добрия тон, но от известно време насам единственото, което правя е да ги пренебрегвам дори това да не е изглежда добре отстрани.