Ужасно ревнива съм...
Здравейте аз съм момиче на 17 години и повече от година имам връзка с едно момче. Той е невероятен, никога не ми държи сметка кога, къде и с кого съм, ревнува много рядко или поне рядко показва, че ревнува. Но аз съм точно обратното постоянно ревнувам, особено когато не ми пише. Аз също се опитвам да не показвам много когато ревнувам, защото обикновено са пълни глупости. Например миналата седмица е имал два свободни часа, бил е на кафе и не ми беше казал, а през това време не ми писа, а аз си мислех че е в час. Е страшно изревнувах, особено като разбрах, че е имало и момичета. Не ме разбирайте погрешно имам му доверие, но приятелите му са от типа днес с една, утре с друга и ме е страх да не им се върже на акъла. С него сме говорили, но не мога да му кажа спри да излизаш с тях все пак от отдавна се познават. Таа въпросът ми е как да преодолея това. Той не е момче, което ще ми изневери при първа възможност, а аз се държа ужасно с тази моя ревност. Ще ви бъда много благодарна ако ми дадете съвет, особено от човек с моя проблем.
Благодаря вии!!

Коментари

1.   Тия глупости, че му имаш доверие, а го ревнуваш ги разпраяй на някой друг.

2.   Време е да си дигнеш самочувствието малко.

3.   Ревността е огромен проблем повярвай ми. Мъж на 27 години съм и ти го казвам като човек, който е преминал през всичко това. Съсипах си връзката заради тъпата ревност. Накрая осъзнах че полза от нея няма - една жена ако реши да изневери ще го направи, кавото и да направиш

4.   колкото и да си ревнива мила, ако мъжа до теб не ти вдъхва доверие и се чудиш къде е, с коя е, значи има нещо гнило. и за мен е доста странно, че не ти е писал. излишно е да го казвам, разлика от нас, но мъжете около твоята възраст не са настроени към нещо сериозно, за разлика от нас.
за мен просто де държи ей така да му минава времето.

5.   Стига да не стига до болестно състояния, ревността е нормална за всеки, който обича някой. Особено, когато този някой дава поводи.

А приятелят ти не те ревнува, просто защото не те обича достатъчно и не държи много много на теб. Затова не му дреме чак толкова къде си и с кой си. Ти пък виждаш това му поведение, което те кара да не знаеш какво му е отношението. Понеже виждаш, че може и да го изпуснеш, а го обичаш и любовта ти се превръща в ревност и опити да предотвратиш евентуален край.
Само дето краят ако предстои няма как да го предотвратиш, а като му търсиш сметка само ще ускориш нещата.

6.   Ами, мила, от теб зависи. Каквото и да ти кажем ние, или хората около теб, ти трябва за себе си да осъзнаеш, че ревността НИКОГА не води до нищо добро. Тя натоварва адски много теб, натоварва и него. Истината е, че ако той е решил да ти изневери, той ще го направи въпреки цялата ти ревност, въпреки всякакви ограничения, които ще му поставяш, и ти не можеш да направиш абсолютно НИЩО. От теб се иска да се държиш добре, да се радваш на моментите ви заедно и да му вярваш. Постави се на негово място, как ще се чувстваш, ако той ти се цупи за всеки момент, в който не си му писала, в който си излязла с приятелки, или си направила нещо без негово знание. Е, колкото и силни да са чувствата ти, ще дойде ден, в който ще си кажеш:"Аз защо се тормозя, като мога да бъда с човек, който не ме натоварва толкова? " Не допускай нещата да стигат до там, успокой се и се отпусни малко. Излишно е да ти обяснявам, че само защото приятелите му се държат по един начин, и той трябва да има същото поведение. Не си трови душичката излишно, а бъди щастлива, че си намерила едно свястно момче, което държи на теб и просто му отговори със същото. Може да ти изглежда много трудно да превъзмогнеш себе си и да преглътнеш тези постоянни съмнения, но трябва да се научиш, че всеки човек има нужда от лично пространство и време, което ти не можеш да контролираш. И не трябва да се опитваш! Накарай това момче да очаква с нетърпение момента, в който ще те види, а не да си мисли за какво ли пак ще трябва да ти се обяснява и да ти дава отчет.