Как да се спася?
Здравейте, колкото и да не искам да напиша това, в което се забърках всъщност искам съвет от вас какво да правя, тъй като сама не мога да взема решение. Става въпрос за нещо, в което се забърках и сега не мога да се отърва. На 19 съм, момиче и по принцип не търся сериозна връзка, защото винаги ми е било по-добре сама. Имаше кандидати, но имам някакъв страх от обвързване и аз не знам защо и отблъсквах всички. Просто не се получаваше дори и да исках да опитам, проблема беше в мен. Та така де почнах университет и се запознах с едни момичета, които ме зарибиха по едно приложение за нещо като срещи. На майтапа си го изтеглих и се запознах с доста хора от моя град, но ми допадна едно момче, което се държеше много мило и имахме еднакъв начин на мислене. Писахме си няколко дни и решихме да излезем. Отидох на срещата без никакви очаквания и ми беше безразлично, но като се видяхме нещо се промени и аз взех, че го харесах. Държеше се много добре, но аз си въобразих, че не ме е харесал и повече няма да ми пише. Стана така, че съм му допаднала и почна да ми говори за сериозна връзка и как ще изчака когато съм готова да опитаме, тъй като знаеше, че преди много хора са ме предавали и нямам доверие. Почнахме да се виждаме всеки ден в продължение на седмица, но той се оказа такъв, за какъвто не съм предполагала, че може да бъде. Каза, че живее сам и че иска да е самостоятелен, а се оказа, че техните са го изгонили, защото е продавал наркотици. И още го прави, което на мен не ми харесва. С една дума се оказа пропаднал наркоман, но скри от мен. После ми каза за всичките си мръсни тайни и за хората, с които се събира. Не съм предполагала, че такива неща може да са се случвали, чела съм го само по книгите това за наркотиците и какво става, ако задлъжнееш. Запозна ме и с приятелите си, които са същите като него и са нон стоп заедно, т. е вършат поръчки. Не си го измислям, защото бях свидетел на това. Лошото е, че вече сме заедно, а аз дори не му бях казала, че съм готова за връзка. Той си го въобрази и сега ме притиска наистина много. Опитах се да го разкарам, но той е много агресивен направил скандал на работата си, хвърлял някакви неща и общо взето станало цирк. После ми писа, че искал да не го изоставям и разни такива неща и аз от съжаление го приех отново. Но не мога повече така, не искам да го лъжа, но не искам и да сме заедно. Нямаме нищо общо и това го разбрах по болезнения начин. Той вижда, че не съм като другите момичета, вижда че не пуша, не пия, не ходя по дискотеки и си гледам учението. Просто не си пасваме, а той твърди, че искал такова момиче... лошото е, че ме е страх от него и той не иска да казвам с какво се занимава и един вид сега пазя тайната му. Не ме притеснява факта, че е наркоман, това си е неговия живот, но той постоянно тича за някакви поръчки, по цяла нощ е с приятелите си и мен ме кара, а всъщност аз имам проблеми с нашите за това стоене през нощите и семейството ми е по-консервативно, а той го знае и въпреки това ме кара. Няма и месец от както сме заедно, а на мен ми писна. Обсебил се е от мен и не знам по какъв начин да го разкарам от живота си, тъй като знам, че само ще ми провали живота. Знам, че ще страдам, ако съм с него, защото той не е това, което аз търся. Просто се подведох, а той доста добре ме излъга. Знам и че на него ще му е гадно като го оставя, защото няма да го е очаквал от мен, но аз не искам да се примирявам с тези неща, с които се е забъркал. Не че съдя хората, но просто това според мен не е нормално. От няколко дни си намирам оправдания, за да не излизаме и той почна много да се дразни от това, но наистина искам да го разкарам окончателно. Ако може да ми кажете някакъв начин ще съм ви много благодарна. Знам, че аз съм си виновна и други са ми го казвали, защото от страх и от глупост се забърквам в такива неща, но никога и толкова сериозни. Наистина предпочитам за момента да съм сама, тъй като виждам, че просто такива като мен не стават за сериозна връзка. Мразя да ми казват какво да правя и да ограничават свободата ми, а той точно това прави. Кофтито е, че познавам вече приятелите му, те знаят, че сме заедно и вече се забърках, но не искам и да го лъжа. Според мен такива като него не могат един ден да създадат и семейство. На какво по-точно ще учи децата си? Да продават наркотици или да ги приемат? Той дори не знае какво иска от живота, живее в някаква дупка без обзавеждане, продава си стоката, неадекватен е и дори не ходи всеки ден на работа. Моля ви, дайте ми някакъв съвет как да се отърва от това, в което се забърках без да има лоши последствия и за двамата. Склонна съм дори да си останем приятели, бих му помогнала, но той не иска да спре да се занимава с тези неща, защото вижда, че е на дъното и няма друг начин да печели пари. Не мога да му кажа да избира между мен и наркотиците, защото е ясно какво ще избере. И това с приятелите му много ме дразни. Не ми пречи по цяла нощ да стои с тях, но не и да кара мен да стоя с тях като знае, че не ми е приятно дори. Благодаря ви предварително.

Коментари

2.   "Не мога да му кажа да избира между мен и наркотиците, защото е ясно какво ще избере. " - Ще избере наркотиците. Сама си отговаряш на въпроса. Нали искаш да го разкараш? Иначе са опасни такива типове. Ако някой му има зъб, ти ще си мишената.

3.   Ти както все казваш, че не търсиш сериозна връзка, си тръгнала с наркоман. Обикновено пласьорите на дрога, са зависими от нея. може би си пренебрегнала сериозни момчета, търсещи наистина сериозна връзка. Какво да те посъветва човек, освен бързо и категорично да прекратиш връзката си с това момче. Няма какво да питаш за фини начини и пр. Просто спри да го търсиш, да му вдигаш телефона, ако трябва си смени квартирата да не знае къде живееш и пр. Смени си номера на телефона, затвори си профилите в нета, които той знае. Изчезни категорично от него. И си реши собствения си проблем, заради които все повтаряш, че не искаш сериозна връзка. Защо? Какво значе 'несериозна връзка'. От такава ти само ще губиш и страдаш.

4.   издай го на полицията аз това бих направила
но без той да разбере че ти си го направила

5.   Знаеш, че ще ти провали живота, и пак си с него. Е много разумно, да! И не можеш да му кажеш да избира между теб и наркотиците, защото е ясно какво ще избере. Е, какъв ти е проблемът тогава?

7.   не мога да го издам на полицията, защото ми е казал, че им плаща, за да си продължи с това. Не мога да го направя, а и дори да кажа на някого на мен ще се стъжни после. Иначе благодаря за коментарите, исках просто да споделя и ако може да дадете някакъв съвет.
от авторката

8.   Мило дете, бягай надалеч от тази отрепка! Не ти трябва приятелство с такъв човек. Изглеждаш добро момиче и заслужаваш повече! Търси си приятел, който да споделя твоите ценности. И аз мразя тъпите наркомани, още повече когато са дилъри.

9.   Време е да пораснеш и да се научиш да казваш "не". Няма кой друг да те спаси от кашата освен самата ти. И все пак, ако не успееш да се откъснеш - кажи на родителите си за проблема и те ще ти помогнат.

10.   Ами просто бъди искрена с него като внимаваш да си тактична. Кажи му, че за теб просто не се получават нещата, но не бъди група и същевременно не се поддавай на неговите манипулации и пристискане. След този разговор ако ти звъни постоянно му казваш, че си заета, че имаш много за учене, имаш работа без много много да му обясняваш и така постепенно на него ще му омръзне. А ако не му омръзне спираш да му отговаряш и толкова.
ПО-ДОБРЕ РАНО, ОТКОЛКОТО КЪСНО. Ако си задълбочиш отношенията с този човек може да стане страшно и да ти е много трудно да се отървеш. Затова действай сега, когато не сте чак толкова близки.

11.   Сподели с някой приятел от мъжки пол, ако имаш по-близък, да се навърта около теб и да ти е един вид защита... Макар, че това е нож с две остриета. Може и с вашите да опиташ да споделиш. Междувременно може да го играеш, че 'не ти е добре' и т. н., поне малко да разредиш срещите.
Първата ми мисъл беше да те посъветвам да си издействаш ограничителна заповед, но ако се има с разни полицаи, не знам и аз. Пиши тук и дано този да се отдръпне, но за съжаление се съмнявам да е толкова скоро. Пази се и задължително сподели с някой близък.