Един трагичен край
Здравейте. Преди 1 година се запознах с момиче. Различно от другите. През целият ми живот не съм срещал момиче, с което да си пасна така и да не поискам сам да приключа нещата. Момиче създадено за мен - сродна душа. Тя се влюби в мен веднага, аз в нея малко по-късно (такъв съм си). Случиха се много лоши и хубави неща, разделяхме се и се събирахме, но винаги бях убеден в едно - тя ме обича и аз я обичам. Все ще стане. Отдадох така част от мен на друго човешко същество. Показа ми нови измерения на щастието. И ето че ме забрави и тръгна с друг в срок от 1 месец. Любов като нашата да изчезне за толкова малко време е все още необяснимо за мен. Преживели сме толкова заедно - пътувахме, живяхме заедно, мислехме и за брак по едно време, но не много сериозно - млади сме. Аз бях убеден в искреността на тази любов и всички ми казват да продължа напред и да я забравя, но истината е, че аз не искам. Колко трудно се намира такава любов. Исках да продължи вечно и в мен още има надежда, но май безпочвена. И двамата живеят близо до моята къща, което прави нещата още по-сложни. Все едно съм изгубил безвъзвратно част от себе си и иронията е, че през една голяма част от връзката ни мислех, че тя ме обича много повече отколкото аз нея и че ще я нараня един ден. Но просто не исках да си призная колко е сериозно. Моля за съвети. Предполагам много хора са изпадали в ситуация като моята.
Моля историята ми да бъде публикувана.

Коментари

1.   "През целият ми живот не съм срещал момиче, с което да си пасна така и да не поискам сам да приключа нещата. "
" и иронията е, че през една голяма част от връзката ни мислех, че тя ме обича много повече отколкото аз нея " - едно е да си мислиш, друго е реалността. Момичето не е било влюбено, това са били твои илюзии. Не нахалствай, щом сама е избягала от тебе, нямаш шанс при това момиче, намери си друго, като за тебе. Вгледай се в себе си, явно имаш недостатъци, щом момичетата бягат от тебе. Малко си самонадеян и себевлюбен, просто се изхвърляш, а това не харесва на момичетата. Стани по скромен, не се мисли, че си по по най.

2.   Може би е била леко увлечена или влюбена, но това не значи, че те обичала (хората, често не правят разлика между тези неща). Любовта е сходна с лудостта и затъналите в нея не мислят особено трезво. Както и да е... Какъв съвет мога да ти дам? А ако го направя, дали ще ме послушаш? Защото когато аз бях в подобно положение, получавах цял куп разумни съвети, ама нямаше кой да слуша. Дори и докато се занимавах с моите ала-романтични изцепки, един възрастен мъж ми каза:
- Момче, от мен да знаеш, че след жена не се тича.
Беше интересно преживяване. Както и да е, има една поговорка в която се казва, че ако наистина обичаш някого, трябва да го пуснеш да си отиде. Очевидно е защо, нали? Жокер: Ако тя те обича, сама би трябвало да се завърне.
От друга страна, ако не искаш да се вслушаш в подобни съвети, може да нараниш себе си и нея (след като ще я тормозиш и ще и досаждаш), но пък в края на този път ще получиш ценен урок.
В крайна сметка, от теб зависи на къде ще тръгнеш, просто трябва да избереш това за което няма да съжаляваш (или ще съжаляваш по - малко). Уловката е, че няма как да знаеш, за кое точно няма да съжалиш. Това е една от забавните части на живота.
Иначе, ако някои реши да си отиде, няма как да го принудиш да се върне.

3.   Споко, всичко минава. Още ти е прясно в главата и затова се чувстваш така. Ще намериш по-добра, винаги така става. Но не търси умишлено друга връзка (за да забравиш или за да я накараш да ревнува), че може да стане и още по-зле. Просто трябва да мине определен период. Малко по малко, докато един ден просто ще се събудиш с желание, ще забележиш, че не е останало нищо от депресията и ще си готов и амбициран за всичко ново, което ти предлага животът. Дори сам ще започнеш да го търсиш. Изтърпи този период. Щеш, не щеш. Това от своя страна ще те направи много по-силен и устойчив, а и най-вероятно ще осъзнаеш, че тя изобщо не е била "голямата ти любов". За любовта са нужни взаимни чувства, които постоянно трябва да бъдат поддържани и от двамата. Тя не отговаря на това условие. Скоро и на теб ще ти е все тая. Успех и кураж в идните седмици!

4.   Такава любов каквато ти описваш не се изпарява току така. Просто от нейна страна нещата не са стояли по същия начин. Може и да те е обичала, но не е било така както ти, повярвай ми. Време е да продължиш напред. Дай си колкото време ти е нужно, но не се връщай назад.