Осъзна,че не може без мен, чак когато разбра,че имам друг...
Здравейте, скоро ще навърша 23 години. Имах тригодишна връзка с едно момче (на 25, ако това има значение). В началото всичко беше приказка, както всяко едно начало. До тогава не бях обичала, не ме бяха лъгали, не бях имала сериозна връзка, може би точно, защото не се бях опарила, подходих с пълно доверие към този човек. Влюбихме се още в самото начало... казваше, че ме обича, искаше да сме постоянно заедно.. още на втория месец настояваше да живеем заедно. Вярвам му, че наистина ме е обичал, но... С течение на времето започнах да откривам разни неща... в началото случайно, след това умишлено се ровех.. не се гордея с това, нито съм искала да го правя, но просто умирах да разбера дали ме прави на глупачка... Чатове, телефонни разговори.. когато го питах той казваше, че са негови приятелки, че било ей така.. , че съм си въобразявала.. да, сега като го пиша, осъзнавам какво глупаво детенце съм била... с течение на времето спрях да съм толкова наивна, затова и той започна да си трие всичко.. да си слага пароли.. да ме изкарва супер ревнива. Това беше главния му коз да се измъква от спорове, като ме обвинява, че съм ревнива и че му ровя из личното пространство. Всичко беше привидно спокойно, за него поне, аз по цели нощи плачех, обмислях, чудех се дали ме лъже, дали ми изневерява.. бях станала като детектив, откривах неща, които дори не си и е помислял, че съм способна да открия. Повечето пъти откривах само следа, че е писал или общувал с дадено момиче, но не откривах самите разговори, защото той ги триеше и ми оставаше само да гадая и това ме убиваше. Това продължи прекалено дълго време. Не казвам, че не ме е обичал и не се е грижил за мен, напротив, но едното няма как да компенсира другото. Бях намразила дори да излизаме по дискотеки и подобни места, защото той само търсеше за коя да си залепи погледа, което за мен е доста унизително... Попринцип не исках да споменавам и намесвам темата за външния вид, но мисля, че малко или много и това има значение.. Аз съм привлекателно момиче, бих си позволила да кажа - красива и секси. Винаги съм била затрупана от мъжко внимание, но никога не съм си позволявала дори и наивен флирт, докато бях с това момче. Колкото и да ме пренебрегваше, аз му бях вярна като кученце. В същото време, момичетата, към които той беше проявявал интерес по един или друг начин бяха съвсем обикновени момичета, някой даже грозновати. Няма как просто да си го обясня.. нокога нищо не съм му отказвала, винаги съм се грижила за него, винаги ми е бил на първо място, не е имало нещо в сексът, което да не сме правили или да не съм харесвала да правим... затова нямам обясняние за всички тези момичета... Ще спра темата за момичетата до тук, защото ако трябва да разкажа с подробности ще отнеме доста време. Стигало се е дотам даже негови приятели да ме съветват да се разделим, защото виждаха, че този човек ме унижава и излага. Моите приятелки просто се чудеха защо го търпя. Даже ми се дразнеха.. Опитваха се да ми обяснят, че не е нормално умно, красиво и свястно момиче да търпи това нещо. Разделихме се... и от там всичко стана още по - мъчително за мен, защото продължавахме да се виждаме, но вече не можех да му държа сметка за други момичета.. доста кофти период като цяло накрая се стигна до там той да ме ограничи от живота си да ме нагрубява и убижда без причина, за да го оставя намира и да си "живее"... Един ден просто си казах, че продължавам напред, колкото и да ми е трудно. Беше началото на лятото, аз съм студентка и това лято работех като сервитьорка. По принцип нямах желания за други момчета, не обръщах внимание на никой. Един ден се появи едно момче, което страшно ми хареса.. само го погледнах за момент.. на другия ден ме беше намерил във фейсбук, оказа се, че от години си ме бил харесвал. Излязахме веднъж... Тогава се появи отново бившият ми приятел. Просто ми звънна, все едно нищо не е станало, все едно никога не ме е изхвърлял от живота си.. искал да ме чуе... След втората ми среща с това момче, бившият ми беше като полудял, започна да ме следи, да следи кой ме кара до работа, кога се прибирам, причакваше ме пред нас, молеше ме да се съберем, обещаваше ми, че ще се промени, казваше, че съм уникална, че не искал никоя друга, че имал нужда само от мен. Вече бях започнала връзка с друго момче. Това усложни всичко. Бях бясна, че прави всичко това, чак когато реших да продължа напред. Само си бях мечтала да чуя тези думи от него да ми обещава, че ще се промени и да ми се моли, да си признае, че се е държал ужасно... наистина само бях мечтала, но не можех да се подиграя така с другото момче.. не съм такава. Да оставя едно прекрасно момче, заради някой, който ме прави на глупачка и накрая ме изхрърли от живота си. Той беше свикнал да прави каквото си иска и когато му хрумне аз веднага да се връщам при него. Не съм такава, не можех да нараня другото момче, той е прекрасен, красив, добър, верен... Избрах разума... пред сърцето. Но ми е много мъчно. Много го обичам, липсва ми, но нямаше как да знам, кое ще е по - добре за мен, затова избрах, да дам шанс на момчето, което заслужаваше, така изглеждаше по - правилно.. избрах разума, пред сърцето. Знам, че нито мога да пресъздам напълно ситуацията, нито може да ми кажете, кое е било по - добре, нито има връщане назад, но просто имах нужда да споделя :)

Коментари

1.   Постъпилa си прaвилно! "Любовтa" ти е просто комплексaрче, което имa нуждa от трофей-ти, зa дa си чеше пишк... опс, егото.
Тaкивa рядко и много трудно могaт дa се променят.
Не си струвa дa си тровиш нервите с подобно същество.
Изживявaй си новaтa връзкa и бъди щaстливa в нея! Не позволявaй нa примaтa дa се доближaвa дори до теб, дa черпи от енергиятa ти и дa нaсaждa кофти фибри в новaтa ти връзкa.
Успех!

2.   Правилно си постъпила! Абсолютно правилно!
Вие жените имате някаква вродена склонност да се лепите по откачалници, които ви тъпчат и правят на маймуни. Поздравления, че си проявила съзнателно усилие да разкъсаш този порочен кръг. Остави помиярът да си се бройка с помиярки, а ти се събирай със свестни хора и си направи хубаво и здраво семейство, с много деца и взаимно уважение. Е, понякога след години ще се почукваш с някого, който ти е по- на сърце (в никой случай със сегашния ти бивш си обаче! ), но такъв е животът, какво да се прави.

3.   Поздравления! Постъпила си правилно. Един съвет: доразкарай бившия от живота ти. Изтрий го от фейсбуци и не се виждай с него повече. Той не те обича и се е отнасял просташки с теб. Дай шанс на новото момче и изградете една хубава връзка.

М26

4.   Авторката : Беше ми трудно, защото за първи път ми каза, че ще се промени, за първи път, а аз за първи път не му дадах шанс... но защо трябваше да го прави, чак когато продължих напред ; (

5.   Винаги е добре да се ръководиш от разума.

6.   Напротив - можем да ти кажем и то е, че си постъпила правилно. Бившият не те обича и за теб той е навик, болка, наранено его и остатъчни чувства. Новият е тръпка, нов е, а времето сближава. С времето ще искаш новия или друг.

7.   Правилно си постъпила. И не става въпрос за избор между разума и сържето, а за това, че уважаваш себе си и имаш достойнство. Точно това бившият е правел-не те е уважавал, тъпчел е достойнството ти. Не ти трябва такъв мъж. Браво, че си продължила напред. Бившият е боклук и не се занимавай изобщо с него. Прекрати контактите с него и продължавай анпред. Заслужаваш да бъдеш обичана и уважавана.

8.   Ако трябва поискай ограничителна заповед. Забрави за бившия си. Или остани временно сама (за да си полекуваш болката) или излизай с друг. За миналото забрави. Съвет от жена.

9.   Всъщност не е така. Ти обичаш вече настоящия си приятел, само че още не си го осъзнала, а това, което чувстваш към стария е силата на навика, пренесено с болка. Спокойно, само до година ще видиш как всичко ще си дойде на мястото. Просто е прясна раздялата. Радвай се щастието си и не се обръщай назад. Браво, че си успяла да се измъкнеш от тази гадост! Никой не трябва да търпи подобно нещо, което ти си търпяла.

10.   Изпадала съм в подобна ситуация :) Отстрани е очевидно, че си постъпила правилно. Докато сте били заедно с бившия ти, ти си му била сигурна. Той си е четкал егото с твоето внимание и безусловна любов. Оттам и самочувствето да се занимава с куп други момичета..
И ето, че разбира, че вече не си "негова". Това за него е голяма загуба, удар по егото му...
Пиша ти това, за да разбереш, че този човек не е достоен за твоята любов и никога да не решиш да се върнеш при него. Подобни нездравословни връзки са пагубни за твоето собствено самочувствие и щастие.
Пожелавам ти скоро да забравиш за този човек и много щастие в новата връзка! :)
Ж28

11.   Ако позволиш на стария да се мотка из живота ти, има голяма вероятност новия да избере пътя на раздялата с теб. Кой нормален мъж би търпял някакви бивши да се мотат около приятелката му, да и пишат, да и се обаждат, че на кафе да ги канят... Не си малка, много е елементарно всичко, известното ти е причинила болка, неизвестното дава надежда

12.   Авторката : Благодаря ви за съветите и подкрепата :)

13.   Здравейте, аз съм авторката на темата. Минаха няколко месеца, разбрах доста неща за бившия ми, които ми помогнаха да осъзная, колко правилно решение съм взела като съм го изхвърлила от живота си. Оказа се, че редовно ми е изневерявал. Освен това откакто го отхвърлих не спря да лъже хората, първо лъжеше, че още спя с него, след това, че съм искала да се събираме, а той не.. общо взето комплексарска история. Искам да дам съвет на всички, които са изпадали в подобна ситуация - изхвърлете боклука от живота си без да мислите!