Студените и есенни дни
Започват студените есенни дни, а няма кой да те стопли ….. Има само едни топли мисли за даден човек на който съзнанието не му показва кои очи го гледат с най-голяма вълшебна топлеща любов тези очи могат да направят всичко по силите си за този човек. Този човек забележи ли те, види ли те какво правиш за него, то този човек знае как може да обича, но проблемът е, че е прекалено страхлив да издаде своите чувства и не иска да те допусне до себе си, защото е страхливец, че ще изгуби човек с пълна любов в очите си… Любов не търси! Няма да намериш! Дните са студени като чувствата на хората и тяхната празна душа. Те изпитват несигурност макар, че ти ще можеш да им дадеш цялата сигурност ако са с теб и в твоето топло готово да обича сърце. Можеш да им дадеш любов за каквато не са чували, но ако са толкова несигурни и празни те любов ги е страх да ти предложат…Страх ги е да са в твоите чувства.. Няма да разберат какво е да обичаш, какво е да се влюбиш в някой. Те ще се възползват от теб и твоите силни чувства докато нямат капка любов. Точно в такива студени души приятелю не се влюбвай! Няма какво да ти предложат насреща….

Анонимна /Ст. Загора/

Коментари

1.   Написаното ми е много познато.. :)

3.   Трябва отвътре любовта да извира, себе си да обичаш. Ти си от хората, които не могат да бъдат сами и седмица и правят драми. Научи се да обичаш себе си и тогава другите ще те обичат.

4.   Не съм сигурен дали трябва да погледна на това като литературно произведение или... Предполагам, че трябва да е първото, затова ще гледам на него като такова.

Усеща се, че текста е зареден с някакво любовно разочарование (не знам дали е лично преживяване или не, но го има). Ако е опит за поезия обаче, не се е получило добре. Римата почти отсъства. Има и много повторения, но не такива, които изглаждат текста и го правят приятен и лесен за четене, а такива, които го карат да изглежда груб, объркващ и труден за разчитане. Например: "Няма да разберат какво е да обичаш, какво е да се влюбиш в някой. " Според мен щеше да звучи по-добре така: "Няма да разберат какво е да обичаш, какво е да се влюбиш. " Или: "Няма как да разберат какво е да обичаш, какво е да се влюбиш. " А може би: "Не ще разберат какво е да обичаш, какво е да се влюбиш. " в случая обаче "в някой" ми звучи доста излишно и не на място. Очевидно е, че става на въпрос за някого, това се подразбира от текста, а пък уточнението не прави самото изречение да звучи по - добре. Друг пример: "Можеш да им дадеш любов за каквато не са чували, но ако са толкова несигурни и празни те, любов ги е страх да ти предложат…" Хъмм... Как да бъде? Може би: "Можеш да им дадеш любов за която не са и мечтали, но ако са толкова несигурни и празни, с любов те ще се боят да ти отвърнат... "
Предполагам, че това е първият ти опит (или поне едва сега прохождаш в писането), затова не приемай критиката ми, като основание да се откажеш. То и Стивън Кинг не винаги е способен да се представи на ниво в моите очи. Освен това аз пиша основно фентъзи и трилари, та не съм много по поезията.
Както и да е, съветвам те да четеш повече от това, което искаш да пишеш и да обръщаш внимание и на най - малките детайли в текста на добрите автори (като стил, думи, изрази и т. н. ), както и на грешките на лошите. Това ще ти помогне да се ориентираш по-добре в писането и ще обогати речника ти. В крайна сметка с упоритост и постоянство всичко се постига. Успех!