Влюбих се в асистенти си
Здравейте, за първи път пиша в този сайт, надявайки се да получа съвет. Аз съм студентка последна година; от едно известно време асистент от една от областите на нашето обучение не ми излиза от главата. Образът му е в мислите ми непрекъснато. За него мисля по цял ден. С мисълта за него заспивам и се събуждам, а нощем го сънувам. Всичко в него ми харесва - характерът, обноските, поведението, логичното му мислене, високия му професионализъм и не на последно място сините му очи. Толкова наситено сини, че не мога да откъсна поглед от тях и ме е страх, че ми личи, че го гледам втренчено. Тези мисли се отразяват и на поведението ми - не мога да се съсредоточа да върша дори елементарни неща. Не знам дали това е любов. Не знам как да му покажа или намекна какво чувствам, пък и не знам дали е редно, тъй като съм студентка, пък той е асистент. Упражненията ни с него свършват след две седмици. Какво мога да направя за това време? Между другото е само три години по - голям от мен и интересите ни са насочени към една и съща област. Страх ме е как ще реагира ако му кажа, сигурно няма да съм първата студентка, влюбена в него. Моля ви посъветвайте ме нещо. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Добре дошла в клуба! Моята история е различна и моят не е синеок. Чела съм доста по темата за влюбване в асистент и отговор какво да правиш няма да намериш. Няма и никой да може да ти каже как той гледа на теб. Сама трябва да прецениш ситуацията. Имам два съвета за теб. Първият е класически... ако наистина този мъж е толкова привлекателен едва ли си първата, която го е забелязала и ако случайно ти обърне внимание не изключвай възможността да си играе с теб за да направи бройка. Вторият ми съвет към теб е ако ще действаш го приеми като равен на теб, като приятел, а не като асистент. Абстрахирай се от факта, че той е малко или много по-нагоре от теб. Дали е редно - да, редно е. Едва ли някой ще гледа с добри очи на това, но доколкото аз знам не им е забранено с правилник или нещо такова да се забъркват със студенти. Не си конкретизирала специалност (и по-добре не го прави), но той е асистент и е там за да ти помага с каквото може. Като студентка можеш да отидеш на някое приемно време в въпроси по някой проект или курсова задача или там каквото правите. Бъди внимателна, наблюдавай го (но не си набивай излишни филми) и прецени дали има специално отношение към теб. Ако прецениш, че има специално отношение го заговори по някоя странична от университета тема и виж как ще реагира дали ще има желание да води странични разговори с теб. Ако има това е добър знак и действай смело напред. Поискай да излезете или го намери във фейсбук или измисли нещо друго. И не забравяй - отпусни се. И той е човек и то почти на твоите години и е голям плюс, че имаш само още две седмици с него. Така дори и да не се получи няма да имаш после дълго сконфузни ситуации или с други думи няма какво да губиш. Прецени ситуацията и действай смело.
И аз имам все още силно влечение по един от старите ми асистенти. Все си мислех, че гледа на мен по различен начин. Направих му добро впечатление и търпеливо изчаках да свърши семестъра и го намерих в социалната мрежа разбира се. И за моя голяма радост това беше достатъчно - той пое инициатива писа ми покани ме на среща излизахме доста пъти, но всичко приключи да не се обяснявам сега. Но не съжалявам. Страхотен човек, с който водих много приятни разговори интересни срещи ииии абе беше много вълнуващо. Година и половина продължи всичко това. И се радвам че имах смелостта да направя първата крачка. Дано да съм ти била полезна или поне да съм ти вдъхнала надежда и да имаш смелост да действаш. Няма какво да губиш ако не се получи, а ако се получи ти пожелавам незабравими спомени с твоя човек. Успех! И ни дръж в течение

2.   Той е асистент на професорите. Не е твой асистент.

3.   Няма по - голяма кеф за едно момче да чуе, че момичето го харесва. Направо му го кажи. Какво губиш? АКо не те харесва и без това няма да се виждате повече ;) Пък, ако те е срам му го напиши на смс. Вие момичетата все искате момчетата да са първи.

4.   На мен лично ми е много интересно да чуя мнението на един асистент по темата. Няма ли асистенти, които да четат темата и да споделят те как биха реагирали?

5.   Здравей!
Интересно ми е да разбера дали има развитие по тази история

6.   Авторката дали още следи темата? И аз съм в подобна ситуация и се чудя какво се е случило при нея

7.   Сама си дала отговор на въпроса си, нито ще си първата, нито ще си последната влюбена глупачка. Нека не пророкувам, но в най-добрия случай ще попалувате, после ще се окаже, че прекрасният му характер не е съвсем толкова прекрасен, обноските и поведението му не са адресирани конкретно към теб, логичното му мислене и професионализмът са част от работата му и ще останат сините очи, които в случая нямат нищо общо с човешките му качества. Ако си хубавка може и да ти обърнат внимание, но не е сигурно за колко време. Хубаво би било да се замислиш какво ти можеш да предложиш на сегашния етап, ако можеш да предложиш нещо повече от останалите ще бъдеш забелязана - зависи обаче какво искаш да бъде забелязано в теб!

8.   Аз съм авторката. Нищо не направих и нищо не му казах. Не можах да събера смелост. Сега непрекъснато се питам какво щеше да бъде ако му бях казала. Много ми е мъчно, снощи пак го сънувах. Надявам се че с времето ще ми мине. Това вероятно е разумното решение.

9.   Здравейте, подкрепям мнението на 1. - по-конкретно да се абстрахирате от това, че е асистент. Във Вашият случай (разбирам, че вече нямате занятия с него) може да отидете в приемното време с примерния въпрос (без да се заяждате или излъчвате някакъв негативизъм): "Защо изучавахме еди коя си тема, не я срещнахме в последващите дисциплини, къде и за какво ще ни потрябва, какво още трябва важно да научим от предмета, за да ни бъде наистина от полза... (в голяма част от материала на студентите се преподава само АБВ то, останалата част в бъдещата кариера трябва сами да се дообразоват и доусъвършенстват - питайте и затова). Примерния въпрос предразполага към странични разговори. Отидете например в извън приемното му време и така ще разберете какъв му е интереса и нагласата му към Вас....