Давала ли съм му напразни надежди?
Здравейте!Преди доста време с един бивш колега имахме
флирт,но по скоро от моя страна беше нарочно,защото той ме обиди във първият ми
работен ден,постъпих неразумно и приятелят ми с който бях тогава разбра за това,имахме
проблеми дори щяхме да скъсаме,но се сдобрихме.Месеци по късно този мъж отново започна
да ми праща кратки съобщения,но аз или не му отговарях или му казвах да не се занимава повече
с мен тъй като аз няма да оставя приятелят си,нито проявявам интерес,той спря.Година по късно той
отново се подсетил за мен,пак започна,аз го отрязах категорично,казах му че имам сериозна връзка,не
му разбирах мотивите да продължава.След като се разделихме вече със приятелят ми,който в момента
ми е бивш,няколко дена след окончателното ни скъсване,моят колега ме бил видял някъде и започна да ми пише,
в началото не знаех кой е,тъй като му бях изтрила номера но той си призна,макар с риск да не му отговоря
.В този период аз бях много отчаяна заради раздялата,защото разбрах че е имало друга жена,а аз много си обичах приятеля
тогава и не исках да се разделяме.Реших да започна да си пиша със този мъж,нямах вече връзка която да изгубя,освен това се
почувствах малко виновна поради факта че в началото реших да го подразня,просто му дадох шанс,въпреки че
му споделих състоянието във което се намирам.Цял месец си писахме,след това решихме да се видим,още на първата
ни среща той ме целуна,но следваща целувка не последва,казах му че не искам да имаме нищо повече от приятелство поне за сега
ако той е съгласен,ако ли не да прекъснем защото не виждам смисъл.Той се съгласи,виждахме се веднъж или два пъти
седмично,но само като приятели около пет,шест месеца.В крайна сметка взех решение да се пробвам с него,беше
ми симпатичен,имаше възможност да е получи нещо,въпреки липсата на чувства до момента.Правихме секс 3,4 пъти
и аз така му споделих че искам да се бъдем заедно,да избира или по добре да спрем до тук,тъй като аз не исках несериозни
отношения,страхувах се да не се влюбя.Той се отдръпна,дори спряхме да се виждаме,разбрах че искал просто секс
спряхме и да си пишем.Аз срещнах друг мъж,който пък се оказа че ме харесва и иска връзка,обаче в началто на тази
година моят коелега пак се сеща за мен,като разбра че си имам вече приятел и започна с опитите за свалка,да сме
се видели за секс и тн.,разбира се че му отказах.Нацяло спрях да му отговорям,не че имам нещо против да си пишем,ама ние не сме били просто
приятели.Не искам да му давам напразни надежди,нито виждам смисъл от нашето
приятелство,аз дори и чувства съм нямала към него което да ме държи поне за приятелство,добре ли постъпих и давала ли съм му напразни надежди?
Надявам се този път темата ми да бъде публикувана за което благодаря предварително!

Коментари

1.   това изобщо няма да го чета след втория ред, как сте го пуснали толковащ неграмотно

2.   Първо историята много ясно се разчита, а тук е имало къде къде по неграмотни теми от тази номер 1.

3.   Нама дума НАЦЯЛО!

4.   Ужас.. :), и аз сега почвам да търся грешките във коментарите, но то няма смисъл те се виждат, така или иначе беше написано със цел за да ме обидят, защото какво значение има допуснатите малко граматически грешки, ама аз не се обиждам.

5.   Научи се вече, че там, където си вадиш хляба, не се вадят други работи. Направо се отвращавам, че хората само за секс мислят и на втора среща вече лягат заедно...

6.   Аз друго не мога да разбера - какви сте тези съвременните жени, които хем се страхуват да не се влюбят, хем имат въпроси защо това, защо онова. Ти получаваш това, което си желала - да не се влюбваш, само секс нали. Ама той искал отново, ти сега обаче имаш 'връзка' - разбирайте балама , с който да живееш. И ни питаш дали може секс оня. Ами - той вече те е разбрал, че може, щом сте правили, ще те почака да разкараш и новия и тогава може пак да имате ?!?! Само ми е интересно, ако създадеш семейство, деца и т.н. - тогава какво ще правиш като се появи някой. Ами ако бъдещият ти съпруг ти изневери/ за теб разбрахме, че си принципна и не ги караш в паралел ужким де. Тогава какво ще правиш и кого ще питаш. Запомни от мене едно - човек има една Любов, много малко имат повече от една. Ако този колега не е тази Любов - какво изобщо ни питаш = ако искаш шлякай се , ако не искаш не. Разбрахме че си лабилна - отрязала го, пък после приятели, пък после и се приискало, после хванала друг - сега се чуди дали да му дава 'надежди'. Какво надежди - нали те е минал вече, нали искал само секс - ще чака да се 'освободи'ш' . Прав ли съм? или/

7.   Номер 5. Ние не сме си лягали на втората среща, а СЛЕД около 5, 6 месеца в който се виждахме по веднъж или два пъти седмично, как така ще казваш че сме си легнали на втората среща? Глупости номер 6, аз изобщо не искам секс с този човек, по това че съм го одрязала ли установи че съм лабилна, нищо не ми се е приискало с него, което съм го написала, осен това ние вече не бяхме колеги. Дори и да се освободя не мисля да подържам такава връзка повече с него, така че не си прав, аз писах че изобщо не съм му обръщала внимание докато съм била във връзка, дадох му шанс когато бях сама но той не поиска да се пробваме. /от авторката

8.   Надежди - за какво? Надеждите му са свършили там, където е бил сексът. Напразни -за какво. Няма празно. Щом питаш, очевидно изповядваш тезата, че където е текло, пак ще тече.

9.   Номер 8, не ме разсмивай, където е текло може да тече ако е имало чувства, а аз такива съм нямала, така че това няма как да се случи. Да подчертая при връзката ни с бившият аз не го познавах, и контакт с него нямах само в началото след това той ми пращаше кратки съобщение а аз го отдрязвах, той не е знаел че ще се разделим с приятелят ми тогава, ние нямахме нищо общо. Не знам как се е случило точно след като бившият ми ме остави(имам предвид че започна връзка друга)колегата отново да се сети за мен, сигурно е била някаква случайност.

10.   Разбирам, че не искаш само секс, а просто да си уредиш живота. Това е доста ясно от изложението. Не разбирам, защо някои от коментиращите те обиждат и укоряват. Защото си допуснала секс без любов? Еми, ако те бяха на мястото на онзи твой бивш колега, щяха да разсъждават по коренно противоположен начин. Естествено, крайно гадно е да флиртуваш с някого и когато той се разпали, да го оставиш с празни ръце, то си е неописуема гавра за един мъж. Така че, като сте били любовници, но не и влюбени, вие сте уредили тоя въпрос, ти си му се реванширала. Ама той после иска още, но без морални ангажименти. То е като да ходи при проститутка на аванта, без да плаща. Не си му давала надежди за това, че ще си му държанка цял живот: ами да речем че се омъжиш, онзи твой бивш колега пак ли ще настоява да се срещате само за секс? Неговото избива на чист егоизъм и потребителство. Ако ти е толкова навит, да беше приел предложението ти за сериозна връзка Трябва да е малко по-сериозен. Странно е, че като мъж защитавам антимъжка позиция, но се стремя да съм обективен. Ти си в правото си. Можеш да му повториш, директно, че искаш да си уредиш трайно живота, а не само да правиш секс. Нека избира. Макар че вече веднъж е направил своя избор. i

11.   Номер 10 не съм му давала надежди че ще съм му държанка за цял живот :D, аз дори не смятах изобщо да правим секс но не знам как се реших в последствие. Много са хората който са пробвали такъв тип отношения, но странно след като ме познава да си мисли че е било така, аз не съм такъв тип момиче. Той явно не може да приеме че все едно съм го отрязала, сигурно го смята за точно това и се пробва вероятно по всякакви начини, или той се е надявал че ще се влюбя във него и ще започна да го търся по често и тн ама не стана. Ние не сме имали любовна връзка за да смята че мога да го правя със него просто уж за кеф, правехме секс само около 3, 4 пъти и след това реших да му предложа да се пробваме, дори според мен се оказва че изобщо не сме имали отворена връзка, бяхме приятели и след което правихме секс, той се отдръпна, както и аз. Прав си, ако толкова ме харесваше щеше да се съгласи за връзка, благодаря ти за мъжкото мнение но не ми се коментира тази тема повече. Ако по някакъв начин си е въобразявал че ще съм на разположение, нещо много се е бъркал, за което аз нямам вина.

12.   Ами аз когато започнах да се срещам с него бях доста отчаяна, объркана, не ми се започваше нито връзка, нито исках да се виждам с когото и да било, но както споменах тогава реших че нищо няма да ми стане ако се пробваме да бъдем приятели а после ако се получи нещо ако не здраве да е.

13.   Всъщност за да бъда напълно откровенна в началото когато започнахме да си пишем, възможно е да си е помислил какво ли не, обаче вероятно е разбрал че бях объркана и действах неадекватно. (автор)

14.   Нееее, той просто се е възползвал от твоята емоционална лабилност авторке. (говоря за колегата нали). Той според мен те е преценил какво може и какво иска да получи от теб още от ден първи (е, от първите 1-2 седмици, когато се е запознал с теб)
Още в началото, когато те е обидил е трябвало да ти светне една лампичка, че този човек не е читав.
И сам се е отдръпнал, когато си му заявила, че искаш сериозни отношения. Тука ми е супер странно как така си се вкарала ти във вина, че си му давала, видиш ли, напразни надежди... По - скоро той ти е дал напразни надежди в един момент от общуването ви.
Не искам да те обидя, но мисля, че ти си човек, който не умее много добре (все още) да преценя характерите на мъжете. Просто трябва да се научиш да си по - проницателна, защото засега си склонна да се поддаваш по акълите на такива манипулативни типове - като колегата ти и бившия ти приятел. Не казвам, че са лоши хора, но те според мен дълго време са ти 'дърпали конците'. Може би ти просто привличаш такива манипулативни типове, те те надушват някак си... Не знам как е със сегашния ти приятел... Внимавай, разсъждавай, мисли!

Иначе ще страдаш занапред и такива като номер6 доста ще ти надуват главата, но с много по - масивна критика...