Защо всичко хубаво накрая се превръща в една лъжа? Винаги ли така се получава?
Заедно си с един човек от много време. Обичаш го адски много, готов си на всичко за него, приемаш го такъв какъвто е, доверяваш му се безрезервно и накрая този човек ти казва, че вече си му омръзнала, че го отвращаваш и че предпочитал да бъде по- добре с една евтина курва отколкото със свястно момиче. Питам се: винаги ли така се получава? Единият да бъде всеотдаен и раздаващ цялото си сърце и душа за човека до него, а другият да не му пука въобще и да те зареже ей така просто все едно не се е случило нищо и да си намира безброй причини и оправдания. Животът е несправедлив към по-свестните!!! Защо???

Коментари

1.   и аз това се питам напоследък ...мъжете все се оплакват че не могат да си намерят свестни момичета ..и точно тези момичета нараняват най много ...ще е хубаво и аз да разбера защо ?

2.   Не,не всички са такива!Тези,които истински се обичат не постъпват така!Просто този не е точния човек!

3.   Да, така е за жалост ! Винаги добрите страдат повече, но надеждата че един ден всичко се връща остава ! Спокойно и тои ще си намери майстора ! ;)

4.   и аз си задавам същия въпрос от скоро , но обяснение няма ..или момичето ще е свястно и ще го обича а той ще се държи отвратително с нея или обратното.. няма ли най накрая да си намерим някои свестен който да си заслужава . или нямаме късмет или просто няма такъв мъж

5.   Въпроса е, не дали ще си намерите, а дали ще му повярвате, че е свестен? Ами ако не успее да ви убеди, че е такъв? Ще трябва да повярвате на някой добър играч

6.   мисля като 2.
Не си попаднала на правилния човек, или той просто не те обича. Иначе чуваме само твоята позиция, може би т.н. „курва„ ще каже друго.
Но няма значение - важното е ,че тук ти обичаш, а той явно не и само те е използвал или просто се е заблудил.Така се е случило СЕГА,С ТЕБ, В ТАЗИ СИТУАЦИЯ И С ТОЗИ ЧОВЕК. Утре ще срещнеш друг и животът ще те завърти. Не спирай само да търсиш и не мисли, че винаги се случва така!
Хера

7.   номер 5 много си прав..от толкова много играчи вече времето за доказване и повярване все повече се увеличава ..а на господата или не им се занимава или незнаят как да го направят ..и при толкова много изкушение и леснотиики що аджеба ще си правят живота труден ...

8.   Значи забелязала съм от лични наблюдения , че мъжете са си гадни и подли дълбоко в душата си.Има и такива , които са по-емоционални и могат да обичат , но са много малко.Повечето си гледат собствения кеф и интерес и са егоистични.Тези характеристики наблюдавам при огромен брой мъже, пак казвам лични наблюдения продължително време.Те не гледат от гледната точка че ще те наранят, а гледат пак собствения си кеф и да не си създават много проблеми.Значи вече му тежи да е с теб, вместо да ти каже по по-деликатен начин той те обижда.И защо ходели при курви.Ами защото този тип жени е същия като тях- егоизъм, интерес, безчувственост, гледане на собствения кеф.А както знаем подобното привлича подобното.Така че тук колкото и да е смешно излиза наистина приказката, че си прекалено добра за него.Но съвета ми е да не се отдаваш толкова много , понеже накрая става това, което е станало.Това че ти възприемаш нещата по един начин, в случая любовта и т.н, не значи че човека срещу теб възприема по същия начин.Колкото и гадно да звучи може да си е мислел- колко ми е удобно с тази , угажда ми във всичко.Така че не знам и аз вече но имай всичко това предвид, ще си спестиш много страдания в бъдеще.

9.   В една двойка винаги единият обича повече. Ако това може да те успокои. И най-важното - това не е твоят човек. Така че не лей и сълза за него, а напред - докато срещнеш сродната душа.

10.   Зарязваш го и продължаваш напред, ще си намериш някой, който истински те цени. Няма свестни несвестни, има мазохисти, които търпят гадно отношение в името на някаква странна обич и такива, които не допускат това. Важи и за мъжете, и жените. Компромиси може да се правят, но не и за сметка на себеуважението и достойнството.

11.   В живота, всеки човек, е независима личност. Не може да налагаме собственото си мнение и решение на другите около нас, или да ги задължаваме да мислят в същата посока, в която мислим и самите ние.

12.   От авторката: здравейте на всички! Благодаря за коментарите бяха ми много полезни. За бъдеще ще гледам да не я повтарям същата грешка. Но както се казва: човек трябва да се опари първо, за да разбере какво е това усещане.