Изповедта на една чаровница
Принцът от приказките го няма момичета, това всеки го знае, но когато се озовеш на 35, сама и без деца, тогава разбираш, че си пропуснала златни шансове и си си пропиляла една голяма част от годините в търсене на химери.
На кратко, казват, че съм изключително чаровна жена, не красавица, но чаровница, с присъствие на духа и харизма. Казва ли са ми, че когато влезна в една стая, присъствието ми се усеща и то на секундата.
Не мога да отреча, това което казват хората, защото никога не са ми липсвали обожатели и такива, които искат да излизат с мен.
Когато бях на 18 вятър ме вееше на бял кон - живеех си живота, сменях гаджета, изживявах много зле разделите си и тн. Нормално за тази възраст, поне така аз мисля. След това на 23, срещнах много приятен и чувствителен млад мъж, с когото изкарах 5 години от живота си. Внимавай какво си пожелаваш - точно така се оказа и моята история с него. Преди да го срещна си мечтае за хубав, строен, чаровен, спортист, с амбиции, с красива усмивка и тръпчинки, който да ме обича повече от всичко друго на света и го срещнах. Да, но аз не бях щастлива с него. Интересите ни се разминаваха, мирогледът също. Той искаше семейство, а аз дълбоко в себе си не бях готова за това и само отклонявах въпроса. Дразгиде започнаха, отдалечихме се и след извесно време се разделихме. Отново започнах да живея като тиинейджърка, излизах с приятелки, пътувах много почужбина, не ми се занимаваше с никакви мъже. А такива около мен рояци. Но никой не ми харесваше..
На 31 срещнах друг мъж, който ме плени с присъствието на духа си, с мъжествеността си, с мъжкарското си поведение и силен характер. Това беше най-страстната връзка, която бях имала до сега и този мъж ме беляза до края на живота ми. С него исках да имам деца, но след поредица от изневери от негова страна, не успях да преживея тези обиди и го напуснах.
На 33 години пък се запознах с изключително интелегентен мъж, какъв то цял живот съм търсела, с обноски, с поведение в обществото, с кавалерство и отношение към една жена. Оказа се обаче върл егоист, който не ме подкрепи в труден момент от живота ми и него напуснах.
Сега на 35 съм сама, без деца и без никого. Чудя се къде сгреших и защо никога не попаднах на точния мъж? Или попадах на романтици, които търсех, но на които им липсваха амбициите и поведението в живота, или попадах на красавци пълни с мъжество и страст, но които ми изневеряваха или на интелектуалци, но с егоистична душа.
Къде е и защо никога не срещнах мъж, който е горе долу като мен, чаровник, с поведение, с цели в живота. Някаква златна среда, не търся нито маникени, нито богаташи, нито празнодумци, нито егоисти, нито отчаяни романтици без собствено мнение?
Понякога се чудя, че такъв човек, който търся не съществува. Но аз не искам и не мога да се примиря с такива, каквито изредих по-горе. Така, че се отказах. Вече не търся никого и не сенадявам на нищо. Просто ми е мъчно за себе си, от всичките тези мъже, които имах и имах възможност да бъда, никой нямаше моята емоционалност и душевност. Толкова ли е трудно да намериш човек, който е твоето второ аз?

Коментари

1.   Аз вярвам, че има един човек и за теб. Има там някой, който е твоята сродна душа и може би ако спреш да го търсиш той сам ще дойде при теб и когато това се случи ти ще го усетиш. Просто не губи надежда :)

2.   И на мен ми се е случвало на горе долу такава възраст да се сблъсквам с подобни неща когато бях на 23/4, само че когато аз съм усетила че искам, той вече не искаше, страх го беше да не се случи случайно, дори може и това да е било една от причините за да ме остави. Ами какво да ти кажа, имаш все още малко време май много си ги подбирала, зарязвала си ги за да откриеш по добър ама точно това е че такъв трудно се намира. И аз като бях на 18 години харесвах само красиви мъже, само от един тип даже но отдавна си промених мнението, важно е дали приемаш човека с недостатъците му.

3.   Чичо, сегa ще се включиш кaто коментaтор с дълги озлияния кaк е трябвaло дa aвторкaтa ( ти ) дa не бъде толковa сляпa, глупaвa и нaивнa, a дa си нaлегне пaрцaлките и дa създaде семейство с един от тези почти, aмa не съвсем перфектни мъже.
Познaт сценaрий, слaбa фaнтaзия, взети идеи от последните няколко теми и от някой коментaр към тях.
Инaче донякъде ме ефи упоритосттa ти, нa товa му викaме "тъп и упорит" :)

4.   Здравей, цялата идея за чакането и търсенето на твоята идеална половинка, на твоята друга половина от душата ти е лъжа. Истинския смисъл на тази наглед прекрасна приказка е много по-мрачна и тъмна отколкото можеш да си представиш, но няма да я коментирам засега. Няма идеални половинки и няма принцове и принцеси, има хора с техните недостатъци и проблеми, с техните несъвършенства. Света е пълен с несъвършени хора и ако ти очакваш съвършения който ще е идеален за теб - такъв просто едва ли и за 1000 години ще намериш. Пътят за твоето лично щастие с даден човек не се състои в безкрайно блудство и курварство където се "пробва" с различни докато се намери идеалния отново, защото такъв няма а смисъла е в личното израстване с човека с когото си и развиването на духовни качества които ще ти позволят да бъдеш щастлива с него. Качества и добродетели като смирение, търпение, вярност, правене на добро и избягване на злото и най-вече вярата в Бог и Христос. Когато твоя егоизъм, невярност, претенции, обидчивост, усещане за специалност тоест горделивост се стопят и се заменят с духовните качества тогава ти си доволна и щастлива от това което имаш. Иначе не си доволна от нищо и си неблагодарна. Една жена има определено биологично време в което е желана и фертилна, това време не и е дадено за блудство, за да изказва претенции и чака принца, да се надува и да се смята за специална и т. н. а за да може да привлече мъж до себе си и да създаде семейство и деца, а семейство не се изгражда за една година, на третия месец живеем заедно и след една година имаме деца и секса и интимността приключиха - това не са истински отношения. За една връзка за да се развие трябва време - години в които любовта, доверието, уважението към човека да нарастват а ако теб бързо ти омръзва, искаш нещо ново и вълнуващо ти си изпускаш шанса. Първата любов е най-силна, знаеш ли защо? Защото тя е предназначена да е единствена, колкото повече връзки толкова повече безразличност, рутина, употребеност и липса на емоции се получават. Прочети какво съм писал в коментарите 36, 43 и 44 в темата "Според вас, жените след 25 по-ниска класа ли стават? " Разбери, че този модел на живот с постоянно сменяне на различни мъже т. н. сексуална революция и който е наложен от около 50-60 години в западния свят е напълно погрешен и безкрайно вреден за самите хора и за обществото като цяло а най-вече за бъдещето и за поколенията. За да има едно стабилно общество, доволни хора и следващи поколения хората се нуждаем от стабилни здрави семейства и липса на разврат, защото разврата води до деградиране на обществото, семейството и всичко и това в исторически план се вижда ясно а сега живеем във време и модел на свят точно на повсеместен разврат, раздели, егоизъм и т. н. За да може да има стабилно семейство и хората да са доволни, да има деца трябва самите хора да мислят по-друг начин - за тях изневерите, разделите, химерите като чакане на принцове и принцеси, претенциите, себичността трябва да не съществуват. Вместо това трябва да има правене на компромиси, приемане на другия с всичките му недостатъци, взаимно уважение, търпение, любов и правене на всичко възможно за семейството в името на семейството, идеята, че семейството е по-важно от индивида и си заслужава всички жертви в името на неговото създаване и опазване. Сега ние живеем в свят който изобщо няма такива ценности, те са заменени с преследване на чувствени наслади-хедонизъм, нежелание за обвързване или ако има такова то да е защото обслужва личен интерес, липса на вярност и изоставяне на човека при първото изкушение или проблем, егоизъм, себичност и т. н. Това води до е една самота и неудовлетвореност в живота. Човек и особено жената не може да изпълни дълга и ролята си - да роди следващото поколение както са се раждали поколенията от сътворението на света в непрекъсната родословна линия. Така тя на около 35 години се чувства изхабена и емоционално празна от многото блудства, нямаща какво да предложи като емоции и любов на един мъж който би искал семейство, чувства се депресирана и безполезна, защото не е изпълнила основния си дълг да роди и отгледа деца и е в една задънена улица. Ти питаш "Сега на 35 съм сама, без деца и без никого. Чудя се къде сгреших и защо никога не попаднах на точния мъж? " Отговора е, че няма и не е имало точен мъж а отношенията се създават и изграждат чрез компромиси и то много а това значи, че трябва да се примиряваш, че в много от случаите НЯМА да получаваш това което искаш и въпреки това трябва да съхраняваш това което имаш, защото то е ценното. Почти всеки мъж може да е принц и точен ако ти си принцеса и точната, но това значи да НЕ си претенциозна, надута, себична, егоистка, горделива, алчна и подобни а да можеш да търпиш недостатъците на другия без оплаквания, да се грижиш за него с любов и разбиране, да си по-смирена и да се стремиш да даваш и да изграждаш вместо да вземаш. Ако обаче не осъзнаваш това и искаш някой принц който е съвършен за несъвършения ти характер който да ти търпи всички неприятни черти на характера ти а той да няма такива и ти само да вземаш от тази връзка и нищо да не жертваш и да не се раздаваш - такъв няма. Накрая осъзнаваш, че си си загубила времето в преследване на една химера. Оптимистичното при теб е, че ако си все още чаровна жена имаш няколко години, най-много пет да привлечеш някой мъж до себе си, но не такъв за какъвто мечтаеш а просто някой който ще иска семейство и да създадеш такова и да хванеш последния влак. Ще трябва да се научиш бързо обаче, че семейството е по-важно от твоята себичност за да не изгубиш и последния си шанс. Много жени които не са чаровни или красиви нямат този последен шанс така, че се възползвай от този си последен коз.

5.   Единственото нещо, в което жените не сте добри е избирането на мъж.
Вярвам ти, че си чаровница, сексапилна и готина мацка. Ама като те слушам ти правиш грешката, която 100% от жените правят – целиш се само и единствено към мъжкарите дето са изпъчили гърдите напред и се мислят за голямата работа. После естествено четем тук „ама той ми изневерява“. Ми ествствено че ще ти изневери нали е от тоя тип. Ти само се замисли колко ги ряза през годините готините момчета заслужаващи шансове. На година сигурно поне 100тина са те търсили за да излезнат с теб (ти сама го каза), ама не…. ти през целия си живот си си харесала само 3-4 човека. Е да ти имам критерийте – после защо била сама.

6.   Който много подбира мастурбира :)

7.   Просто трябва да снижиш изискванията, имала си много възможности за избор, и затова не си правила компромиси. Знаеш ли колко грозотии, се женят за първия срещнат, и правят ужасни компромиси, само защото нямат възможности и никой не ги желае, а когато започнат да им изневеряват, пак нямат достойнство и правят компромиси до безкрай. Просто си имала възможности и достойнство. Все още имаш възможност, просто нямай много изисквания.

8.   Просто трябва да снижиш изискванията, имала си много възможности за избор, и затова не си правила компромиси. Знаеш ли колко грозотии, се женят за първия срещнат, и правят ужасни компромиси, само защото нямат възможности и никой не ги желае, а когато започнат да им изневеряват, пак нямат достойнство и правят компромиси до безкрай. Просто си имала възможности и достойнство. Все още имаш възможност, просто нямай много изисквания.

9.   Според мен прекалено много се вглеждаш в човека срещу себе си! Само едно ще ти кажа. Всички си имаме кусури, недостатъци, които с времето могат да се променят. Пък и май ти търсиш принца на бял кон и знаеш ли защо ти се случва това? Защото той НЕ съществува. Всичките ние имаме свойте позитивни и негативни страни, а въпроса е до колко ти можеш да се примириш(свикнеш) с тях. :)
It's simple, when you make it simple :)

11.   Нека да се върнем на това, което пита всъщност Авторката

„Сега на 35 съм сама, без деца и без никого. Чудя се къде сгреших и защо никога не попаднах на точния мъж? “

Аз съм жена на 31 г. и си приличам само по едно нещо с Авторката - и двете сме интелектуалки, мислим много, най-вероятно и тя има кариера и иначе материално и социално добро положение, но най-важното не е разбрала в живота за връзката с мъж - да даваш, не само да очакваш и получаваш.

Всъщност всеки един от мъжете в живота на Авторката е може би „точният“ мъж и Е точният мъж, но все за друга... всеки един от тях със сигурност има семейство, деца с ДРУГА.
Защо се получава така?
Просто, защото жени като Авторката клонят към това да се занимават преди всичко със себе си, клонят към нарцизъм и като се съберат и с подобен мъж... не се получава.
Тя очаквала ТОЙ да я бил подкрепил в труден момент?
Извинявай, но ТИ колко мъже подкрепи в трудните им моменти? Ти към колко мъже се напасна или се отказа от свой интерес в името на НЕГО?
Замисли се малко по въпроса.
Първият искал семейство - ти не си могла да се откажеш от свободата си заради това - загубила си го.
Следващият си загубила по друга причина, а изневеряващият най-вероятно се е почувствал сам с теб или му е омръзнало с времето да чака да се събудиш и да видиш него. Може и просто да е бил слаб и да се е поддавал на изкушенията, знам ли... следващият не бил те подкрепил в труден момент.
Извинявай, но замисли се - ти колко би подкрепила мъж до себе си в труден момент докато се занимаваш с това как действаш на хората като влизаш в помещения.
Аз съм на 31 г., образована, с кариера и с много разнообразни хобита и интереси. Обичам се, но повече обичам мъжа до себе си. Той ми е давал и ме е подкрепял, но аз съм дала двойно и тройно, подкрепяла двойно и тройно, за да го задържа до себе си и не съжалявам.
От 12 г. съм с него и не е идеален, но съм разбрала, че хората не сме идеални още като младо момиче и съм знаела, че връзка се гради с компромиси и с любов, понякога със себеотрицание в името на интереса на другия. Любовна връзка не се гради с дърпане на килимчето към себе си и с очаквания другия да те направи щастлива, да ти решава проблемите, да прави компромиси заради теб и да те чака ТИ да решиш.
Това Авторката на 35 г. не може да го разбере
Вече е изпуснала поредния влак. Има право на 1 опит може би да създаде семейство, най-вероятно с разведен мъж или стар ерген и ще става все по-трудно за нея да намери някой, който да отговори на очакванията ѝ, защото просто мъжета на 40 сами са с голям багаж и с големи очаквания след провален брак, връзка, а и деца имат може би, други проблеми.
Чаровница или не - това не е от значение.
Дипломи, образование, езици, дори външност са без значение, когато става дума за елементарните човешки взаимоотношения и способността ти като жена да пренебрегнеш нарцизма си и да живееш в НИЕ, не в АЗ-АЗ-АЗ
Повярвай ми, заслужава си.
Заслужава си да преглътнеш своите си интереси в името на общите, заслужава си да преглътнеш понякога дребната обида или разочарование и да обичаш човека до себе си такъв какъвто е, без да искаш да го променяш. Заслужава си да пуснеш килимчето ...понякога и да дадеш, за да получиш.
Това е малката тайна на дългата връзка, на брака и стабилното семейство...
В такава среда се създават деца, когато от Аз е станало НИЕ.
Ти правиш все една и съща грешка. Продължаваш да живееш за себе си, да мислиш какво получаваш във връзката и какво би могла да получиш при друг може би ...това е кръгооврат, който задължително те изплюва сама и стара, никому ненужна...

ж. 31

12.   ЖЕната в двадесетте си години има много голям избор. В началото на тридесетте си години този избор силно намалява, просто защото качествените мъже са вече заети/женени. След 35 г. Изборът се състои основно от разведени (разочаровани) мъже, стари ергени и пр. Така че е трябвало да избираш, кпгато си била на двайсет и... Години. Сега избоът ти е силно стеснен, да не говорим, че мъжете предпочитат по-млади жени. Т. е. Твоят избор е вече към мъжете на45-50 години. Е, има и изключения и ти ги желая, но това са основните тенденции. Мъжете на 35 г. Си търсят жени в да са на по 25-30 г.
Тоест снижавай изискванията си.

13.   Добре де, ще се престоря, че не си Чичо и ще ти кaжa нaпук нa всички остaнaли, че шaнсове имaш и то огромни.
Виж сaйтове кaто fdating. com където имa мъже от цял свят нa всякaквa възрaст. Зa тях женa от източнa Европa е "злaто".
Хем крaсивa, хем домaкиня и по- нежнa от други нaционaлности, хем и рaботливa.
Зa нaс се "избивaт" товa е истинaтa. A веднъж кaто спечели тaкaвa женa зaпaдняк примерно, прaви всичко възможно дa я зaдържи.
35 г. е перфектнaтa възрaст зa женa, зaщото те търсят вече зa женене именно, a в Бългaрия се женят хлaпaци нa по 20-22 год.

Сори Чичо, зa женaтa винaги имa възможности- ВИНAГИ!

14.   Просто си много взискателна. Повечето хора се подлъгват първосигнално и после се задоволяват с малкото което имат и търпят.

15.   Права си 11, хубавила ако е самотна обикновено е глезена като дете и е егоистка, свикнала да получава по лесен начин без да дава.

16.   ако в едната крайност е да се обезличиш във връзката, да загубиш себе си в името на някакви преддстави и идеали за семейство, то ти си в другата - егоцентризъм и следване на някакви идеали за мъж, на които явно никой не може да отговори.
да, въпросите по-горе са резонни: запитай се ти какво даде на мъжете, подкрепи ли ги във важен момент, беше ли им опора, срещаха ли разбиране или просто пръскаше чар с идеята, че това е достатъчно? трябва вече да си разбрала, че идеалният не съществува или най-малкото вече ще е обвързан, защото свободните мъже на тази възраст най-вероятно ще търсят по-млади момичета. огледай се за не толкова атрактивни, но свестни и верни мъже. вярно, няма да са мегачаровни, но пък ще можеш да разчиташ на тях и да създадеш семейство, ако наистина това искаш.
Ж45

17.   Защото чакаш принцът от приказките, който го нямало в момента. Но само в момента, нали, a може би ще се появи някога? :D Ами аз съм принцът, но и аз съм капризен, като теб, и пак ще си намерим кусури. :D

18.   Мъжът който държи на теб ще го познаеш по поведението, отношението му към теб и дребните детайли. Огледай се около теб и ще го намериш! Понякога най-ценните неща са на ръка разстояние.
P. S. Случайно да не си зодия Везни? :)

19.   За авторката не знам но номер 18, аз съм чувала че зодия везни е една от най хармоничните. Познавам такива хора и те са вече обвързани, без значение мъже или жени в реалност изглеждат отдадени на партньора си. Аз съм в такъв асцендент, но във луната на водулей а те според мен са с опърничев характер, въпреки че зодиите май не са от значение.

20.   От авторката :

Първо, искам да благодаря за вашите коментари, негативни или позитивни, това е дискусия, която респектирам и уважавам мнението, което сте изказали.
Искам само да обясня и да подчертая нещо, което номер 11 коментираща жена на 31 год ме жегна с неща, за които тя дори не знае.
Просто не съм ги написала, но сега ще ги напиша.
Какво съм дала на един мъж, аз ли? Хахаха иде ми да се смея с глас!
Първият мъж, който описах като романтикът, без амбиции ( романтичка съм и аз, но с амбиции ), още от самото ни запознанство си личеше, че се задоволява с нищото, с това, което имаше, а всъщност той нямаше нищо. Нито кариера, нито интереси, нито култура. Просто беше обичлив и заради това си го бях харесала. Прозрях обаче, с годините в него потенциалът му към търговската дейност и го подкрепих да направи нещо с живота си, за което ТОЙ мечтаеше. Говорехме много за бъдещето му, отидохме заедно с него и той се записа в университет, изкара няколко дипломи и след няколко години отново аз му помогнах да си намери работа, която го правеше щастлив. През цялата ни връзка, ми казваше, че ако не съм била до него, той никога нямало да намери силата да направи нещо за себе си, нещо, за което всъщност беше цял живот мечтал. А и не напоследно място, заради издигането му и тоталната промяна в работата му, на него му се даде шанс да замине в чужбина където да има по-добър живот. Аз го последвах, защото той ме помоли и защото не можеше да си представи, че ще бъде там, а аз на друго място. И това ако не е помощ тури му пепел!
Вторият мъж, изневеряващият - бях до него, когато приятелите му се отрекоха от него, заради поведението и държанието му към хората като цяло. Винаги когато се съмняваше в себе си, се опитвах да му покажа, че макар и със сприхав характер, той имаше и има добродетели. А иначе, фактът, че си е подвластен към нежният пол и че няма спирачки вече е друг проблем. И да, имам достойнство. Не смятам, че трябва да оставам до човек, който съм обичала и подкрепяла всячески, и който ми е сложил рога заради евтини и неграмотни жени, под предтекст " Ама, аз бях пиян, не знам как стана ".
И последният Интелектуалецът - бях до него когато майка му се разболя от рак и той изживя изключително тежко тази новина. Бях и до него когато в работата му не вървеше и щяха да го уволняват. Но той не беше до мен, когато аз разбрах за болестта ма баща ми и се сринах психически. Просто изчезна, скри се като мишка, о не няма и не мога да остана до такъв мъж.
Така, че не виждам защо ме наричате егоцентричка или капризна или още повече, такава каквато не е дала нищо на мъжете, с които е била?
Казах го и го казвам отново, не търся човек паднал от плакат на Келвин Клайн, не търся богаташ или паралия, не търся известен мъж или такъв, с който ще се показвам като, че ли сме на изложба.
Просто разказвах житейската си история, на жена, която беше с интересни мъже, но които не бяха за мен. Силно и болезнено чувствителна, емпатична и винаги готова да помогне, с добра кариера и домашно възпитание, със семейни ценности. И да, 35 годишна възраст е може би вече късна възраст, може би няма да попадна на човекът, когото се надявам да срещна. Но да видим.. Съдба

22.   4, престани с глупостите си, много жени, които не са чаровни се ожениха на 20, и на 40 се разведоха, или ги зарязаха заради по - млади, и красиви.
6, някои не са подбирали, и пак са на тоя хал.
11, ако след 15 години ти изневерят, друга песен ще запееш"ама аз дадох всичко от себе си". Всеки сам решава колко от себе си да дава, не съди, за да не те четем в темата"отчаяни съпруги ", след някоя годинка. А съмнявам се, че имаш кариера, щом от 18 годишна си започнала да градиш връзка. Връзка и кариера не вървят, най - вероятно си зависима от мъжа и затова толкова "даваш от себе си"
12, и ти си написал глупости, имам приятелки, които на 40 се омъжиха за по - млади мъже на 30, и то необвързани.
16, знаеш ли колко жени познавам които нищо не дават на мъжете, и то грозни, естествено е, че ще очакваш да те подкрепят.

24.   Не е задължително да намериш, много хора не намират.

25.   Авторке, задължително трябва да изследваш отношенията в бащиното ти семейство до около 7 годишната си възраст. Коренът на проблемите ти се корени там. Проблемът с високите критерии има две страни: (1) реално изискване за критерии (които са минимални критерии от типа на - да е адекватен в обществото) и (2) нереални критерии за какво трябва да представлява връзката мъж-жена, базирани на семейния ти модел. Например: ако като малка си имала много хубави моменти с баща си, вероятно е сега да очакваш същия вид "high" от мъжа, с когото си. Т. е. очакваш да имаш същия специален статут в очите на мъжа, по подобие на статута, който си имала като малко момиченце в очите на баща си. Всичко това става, защото най-ранното формиране на невронните връзки в мозъка(т. нар. импринтинг в критичния период) създава общи модели за мъжа и жената на базата на бащата и майката. Реално, всеки един от нас вижда в другите мъже баща си, а в другите жени - майка си.

Всичко гореописано е субективно и емоционално преживяване. Реалноста е, че няма хора, които идеално да си пасват с теб - просто не работи така Света. И общо-взето вариантът е ти да се приспособиш към пазара, иначе конкуренцията ще ти гепи мъжете без да се замисли.

26.   На късмет е. Успех с търсенето и не се отказвай.

27.   Номер 5 е право в десятката. Ще цитирам най - същественото, което е казал: "Ти само се замисли колко ги ряза през годините готините момчета заслужаващи шансове. ". За най - голямо съжаление на голям процент от населението на Земята ще кажа, че в този свят приказки не съществуват. Розовите приказки затова са приказки, защото не съществуват. Действителността е много по различна. Човек винаги има шансове, Винаги! Но по - умните не ги изпускат. Този тип мъже, които си посочила, че търсиш вече дори няма да са в обкръжението ти. Все пак... имаш шанс да създадеш семейство, но в никакъв случай не се хвърляй на първия като удавник за сламка, просто прави компромиси и никога не се отчайвай, било каквото било! Разбери, че гледаш ли назад губиш време и енергия. Не мечтай, а живей..

М/25

28.   Смятам, че коментиралите са прави, че идеални хора няма, няма принцове и принцеси и т. н. Също така смятам, че авторката търси някакъв идеал, в който всичко в човека да е перфектно и да и допада, но такъв няма и няма да го намери. Само че искам като жена спазвала всички съвети например на номер 4, защо не се получава ефекта който се очаква да се получи. Аз имах връзка с човек, който не блести с нищо кой знае какво, и не съм някаква изпаднала грозница, но просто реших както съветват, че идеални хора няма, всеки има недостатъци, трябва хората да се подкрепят и разбират в една връзка. Е всичко което съвета номер 4 съм го направила - и разбиране и подкрепа в трудни моменти, нито като визия е бил красавец, нито като професия и пари успял, нито като човек кой знае колко интересен, забавен и т. н. Абе обикновен човек, с позитиви и негативи. Та както казах той имаше труден период - без пари, работа и т. н, което го доведе до депресия. Аз всячески се опитвах да помогна, да го развеселя и т. н. И така мислех, че така се градят отношения, докато в един прекрасен ден получи предложение за работа в чужбина, замина ок радвах се да си оправи положението. Е замина си човека, спечели малко пари и вече започна някакви неща, как не искал връзка, как искал да е свободен, то съм можела и аз да дойда ама той искал и на други места да ходи. И което се сещате мен как ме накара да се почувствам. Ами като глупачка дето е вложила време и внимание и разбиране и накрая да те забравят все едно нищо не е било. И за какво ми беше това? Да нямам претенции, да градя пъсъчни кули. И така обаче аз реших, че повече няма да правя компромиси и ще бъда с мъже, който ми харесват и наистина смятам, че заслужавам. И познайте - появи се мъж, който ми пасва по всички критерии, харесва ми всичко в него и не се налага да се примирявам с някакви неща дето не ми харесват. Има разбира се, но са много по-дребни и незначителни, отколкото при предишния. ПРосто това е моят опит и исках да го споделя и да кажа, че не винаги правенето на големи компромиси и приемането на недостатъци води до щастлив край, понякога е обратното. Човек никога не знае какво го чака и до какво ще го доведе живота, затова не трябва да се генерализира. Особено ме дразни това как човек, ако е сам е бил твърде претенциозен- е аз като не бях цъфнах и вързах с предишния. Всеки човек е уникален и съдбата му е уникална, затова всички съвети в един момент губят смисъла си, защото не могат да паснат на всеки живот. Пожелавам на авторката да се вгледа в себе си и да осъзнае какво наистина търси и да го намери. Успех!

29.   От 11 до Авторката
Виж, няма как да знам неща, които не си споделила, но ти не си давала - ти реално си контролирала живота поне на първия мъж и едва ли не си осиновила този мъж, а може и следващите.
Често сред образовани, успели жени като теб се среща точно това - да си търсите слаби мъже, които да може да контролирате, възпитавате и оформяте, но за съжаление такива хора порастват и се еманципират и пак оставате сами.
Аз имам много приятелки с подобна история като теб, защото самата аз съм интелектуалка като се стигаше при някои от тях дори до там да стават жертва на домашно насилие - и да, говоря за жени с позиция в обществото, директорки и учили в чужбина.
Моя близка Е. последно се омъжи за черен от новите ни гости... пак си го възпитава и познатата история и като вземе гражданство е ясно какво ще се случи, но май поне бебе ще ѝ стори, а ѝ е крайно време вече, та това ще ѝ остане и няма да е първата.

Мисля, че това ти е основната грешка след като прочетох последния ти коментар - търсиш слаби мъже с проблеми и не ги подкрепяш реално, а решаваш проблемите вместо тях или ги превъзпитаваш така, както ти харесва... но лошото е, че хората все някога порастват и искат да напуснат родителското тяло... тоест малко като майка-хранилница им ставаш вместо да търсиш силен, мъжествен, ПОРАСТНАЛ мъж, които да - е с тежък характер понякога (като теб), но пък можеш и ти да разчиташ на него, не само обратното.

Така че ако имам съвет продуктивен за теб ще да е да потърсиш психолог поне за кратко. Не казвам, че имаш някакъв психо проблем, но тези хора познават човешката природа и ако искаш конкретен съвет - там можеш да споделиш и детайли, които тук няма как да споделиш. Проблемът е не в 1 или 2 неуспешни връзки, а при теб е серия вече. Ти на практика друг вид връзка си нямала - виж се с психолог, има какво да научи човек винаги.

От мен мога само да кажа да си промениш радикално типа мъже, които търсиш и да се ориентираш към по-зрелите мъже, успели в професия, поприще като цяло, бизнес, политика. Търси си мъж с кариера минимум на твоето ниво, но най-добре 2 нива над теб, който ще ти е труден в началото да спечелиш, но после не трябва да кърмиш :)
С такъв мъж можеш да създадеш семейство и деца, вместо да го отглеждаш него (мъжа-дете).

30.   от 11 до 22
Благодаря за „благопожеланията“
„11, ако след 15 години ти изневерят, друга песен ще запееш"ама аз дадох всичко от себе си". Всеки сам решава колко от себе си да дава, не съди, за да не те четем в темата"отчаяни съпруги ", след някоя годинка.“

....но ще те разочаровам. Аз с моя мъж съм минала през огън и вода буквално и преносно и сме повече от съпрзи и любовници, но приятели най-вече и сродни души. Изобщо не ме притеснява дали ще ми изневери или не - не си въобразовам, че го притежавам, но реално не ми изневерява, защото няма защо, но и да ми изневери знам, че ще намерим начин да се справим заедно.
След 15 г. ако ми изневерява ще съм щастлива, защото явно е остарял здравословно и все още го бива...
Абе, сериозно - какво те интересува на кого кой мъж ще изневерява. Не само не желаеш доброто на хората, но и май се наслаждаваш като някой страда. Вземи си хапчетата, много е наложително.

Ако ти се струва, че ако даваш и се отдаваш в една връзка е контрапродуктивно, ами ти не давай нищо във връзката си и готово - на теб няма да ти изневеряват след 15 г., защото ще си разведена след 5 г.

31.   от номер 4

до номер 28

Ти много хубаво имаш тези разбирания, но преди да се впуснеш в нещо е добре да се увериш, че и бъдещия ти партньор има подобни разбирания.

33.   Номер 22, и аз имам приятелки, които спечелиха от лотарията, но това не значи, че всички печелят.

34.   Номер 30, ти според мен си жена поставила си за цел да спечели определен човек, много години си се отдала на това как да го спечелиш или по точно задържиш, ти ако си го открила на 18, при някой от нас не е било така, просто си имала късмет. И вероятно си по манипулативен тип жена, дано не вредиш на другите и по пътя към успехите си да си постъпвала честно.

35.   29, едно си баба знае, едно си бае. Нали уж авторката не подкрепяла мъжете, сега пък прекалено много има помагала. Истината е, че както в по - преден коментар мъжете са използвали жените, за да напредват на техен гръб.
То пък ако мислиш, че със зрелите и успелите е много лесно, много се лъжеш. От личен опит ще ти кажа, че взаимоотношенията с тях са много по - трудни, отколкото с неуспели.
30, хапчетата си вземи ти, явно си пропуснала доза. А не бъди прекалено самоуверена, никой от нищо не е застрахован! Съветите ти са контрапродуктивни! Внимавай ти да не останеш сама, стара и никому ненужна. Имам доста познати, които "бяха минали през огън и вода", но се разведоха и след 20, и след повече години. А за чуждите връзки и кой колко да дава, остави всеки сам да си преценява.
Критиките ти към авторката са тъпи и непродуктивни! Явно си доста комплексирана!

38.   Здравей авторке,
Аз съм на различно мнение от повечето коментирали. Човек не трябва да прави компромис със себе си. И тук не става дума за търсене на идеалния, а за търсене на някого, когото не би напуснала дори заради идеалния - на твоя си човек. Може би съм непоправим романтик, но вярвам в това. А за трите ти връзки, поне съдейки по описанието, си постъпила правилно. Ако с един човек имате различни цели в живота, връзката е обречена. Във втория случай - не само серия, дори една изневяра не бива да се търпи. Това е неуважение. Майка ми с години живот търпеше баща ми и си съсипа живота. Втората му жена също. А в третия случай - съвсем нормално е да не останеш с човек, който не те подкрепя. Нали затова са връзките!
Ще се съглася обаче с мнението на 29 - явно в главата ти има някакъв модел, заради който те привличат неподходящи мъже. Синдромът на лошите момчета, които трябва да спасиш и накърмиш. Но евала, че си прекратила тези връзки. Някои жени така си и затъват. работи над себе си, опитай се да разчупиш този модел. Идеята за психолог не е лоша, може да ти помогне да осъзнаеш някои неща.
Според мен не си стара. Не се знае съдбата какво ни е приготвила и кой кога ще срещне любовта. Моя добра приятелка също като теб тичаше по лоши момчета. На 37 намери подходящия, на 39 се ожениха и роди дете. И са щастливи. Няма нищо страшно. А според мен не е толкова страшно дори човек да няма деца - пак можеш да направиш много за света - да помагаш на сираци, на бездомни животни. Ако това те влече, разбира се.
Работи над себе си, потърси причината за този ти модел във връзките. И се отпусни, радвай се на живота. Всичко ще се нареди!
М30

39.   Авторката както много други търси принца на бял кон. Все нещо не им харесва, а мъжете дето обяснява че са били заедно са били нормални. И като всички търсите перфектните искам да питам дали самата ти си такава и като свалиш картите от твоя страна какво ще покажеш. Книга ли си написала или управляваш големи компании? Едни претенции до небето без покритие. Чар и харизма имат много хора, егоизъм като твоя също.

40.   Имаш време, моме. За всеки влак си има пътници. Дори и за късните влакове.

41.   Бъди честна със себе си - не бива да се насилваш да приемаш някой, който не харесваш. Не го мисли това че си сама и прочие. Живей си живота и твоят мъж ще дойде. Никога не се сравнявай с другите - всеки има свой живот и съдба. 35 е прекрасна възраст!