Как да кажа на семейството си за него?
Здравейте, обръщам се за съвет - преди три години с един приятел, който е с 10 години по - голям от мен, разбрахме че нещо ни привлича един към друг. Това беше след неговия развод, който жена му избяга с друг мъж заради пари и му остави детето на него, защото не искала да вижда нито него, нито съпруга й. Така от дума на дума и разбрайме, че нещо ни привлича един към друг. Моето семейство също го познава. Но са против това, че той не е християнин както нас, а е мюсюлманин и разведен с дете. На нас това не ни притесява, дори и с детето нямям проблеми.

В продължине на това време ние се крием двамата, когато се виждаме. Искахме да се съберем за коледа, но дядо ми почина преди един месец преди коледа и не посмеяхме да им кажем въпреки че са против. Сега сме го решили след като си защита дипломната си работа на вишето ми образование края на този месец да се съберем. Как да кажем на семейството ми ? По какав начин ? Не искам да се карам с тех или да ме намразват. Мислили сме много неща и много варианти, но мисля, че майка ми ще се засегне (защото много си ме обича както нейно дете и нйна дъщеря). Не искам да бягам все едно съ престъпник, зная че няма да е лесно но все пак. Ако имате някакво предложение ще съм ви благодарна да го направим и по вашия начин. ако ви е била скучна и глупава историята, МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ (но който има желание да пише)

Коментари

1.   Не ми се искаше да го казвам,но...Що за висшисти има в тая страна...Какво значение има,че семейството ти не го харсва този човек?Ти нали го харесваш?!Ще живееш с него ти,не семейството ти!И защо да правиш нещо"по нашия начин"?Та ние сме едни странични,външни хора,които само си чешем езиците тук,не живеем вашия живот!Ти си тази,която отговаря за собствения си живот и щастие!

2.   Просто следвай щастието си, ако родителите ти те обичат ще те подкрепят, все пак това си е твоя живот и го изживей както искаш. Успех !!! :)

3.   Мила, горните явно малко разбират от проблема ти и найстина си чешат езиците.
Не посочваш обаче важни неща като възраст, етнос и религиозност на момчето.
Ако живееш в място със смесено население, явно вашите имат достатачно опит с мюсюлманите, да да не искат такъв зет. Но споко, те са от едно друго поколение, а времената на забулени булки в шалвари са отминали.
Ако момчето не е много религиозно и не иска от теб да промениш вярата си, особено ако не е турчин, а българо-мохомеданин, вашите с времето ще го приемат.
Завърши си, за да ти е спокойно и щом си решила да бъдеш с този човек - явно е добър баща, работлив човек и има изобщо какво да си харесала в него, БЪДИ С НЕГО, кажи на вашите НЕ НА ПРАЗНИК, а просто в един ден ги събери и им кажете.
Не се отчаивай ако в началото се отдръпнат - те ти желаят само доброто, той и дете има , и е сигурно по-възрастен...
С времето ще свикнат и ако държат на теб ще го приемат. Най-късно с първото внуче, ще забравят първоначалните страхове.
Хера