Всичките му приятели изневеряват и разиграват жените си!
Здравейте:)
Редовно чета историите тук, но един разговор от преди няколко часа ме провокира да споделя нещо с вас....
Бях с мъжа си и един негов приятел, общо взето само слушах разговора им-без да се меся (понеже мъжа ми все ми се кара, че се изказвам по неподходящ начин).

Та, да продължа, общия ни познат е също женен-има две деца. Но съвсем откровено мога да кажа, че не обръща никакво внимание на семейството си, той дори не знае кога са родени децата....Както и да е. Общо взето гледа къде и с кого да се напие. Знам, че изневерява на жена си, чувствам се кофти когато я погледна и си спомня, но нищо не мога да направя.

Тея дни тя разбрала-нищо не направила, просто се прибрала при майка си за няколко дни- " да й минело". Той продължи да казва, как друга на нейно място нямала да го търпи и 2 дена, как каквото и да кажела нямало да й обърне внимание, просто щял да й счупи зъбите и щяла да млъкне. Каза как не го търси по телефона, не се интересува къде е с кой е....просто защото вече е свикнала.

Нищо не казах през цялото време, но от вътре ми идеше да му фрасна една бутилка в главата, че да му дойде акъла...(което е под въпрос..) Тогава и моя мъж се намеси...Каза как аз никога няма да позволя такова нещо, ама трябвало и мен да ме научи да си мълча, да не мрънкам и да не му звъня по 100 пъти на ден. Аз просто му отвърнах, че разликата между мен и другото момиче е огромна, аз такова нещо няма да търпя и няма да си затворя очите пред такива "системни нарушения".

Тогава се замислих за нещо....Да и той ми е изневерявал и той ме лъга многократно, аз го хванах.....То не бяха скандали, то не беше чудо....

Всичките му приятели са такива, всички действат по тоя начин, всички разиграват жените си и всички те просто си затварят очите. Защо според вас се случва това? Тяхната работа е май малко като на кучето, което нито яде кокала, нито го пуска. Хвалят си жените колко са мили и разбрани, в същото време им изневеряват и тайно, и явно... Дали е от обкъжението? И дали ако бяха разделени един от друг нямаше да се състезават кой ще изневери с повече...И най-лошото е, че всички те (изключвам себе си и моя мъж) имат прекрасни жени и приятелки- и хубави и разбрани...Дали пък не е заради добротата им?

Коментари

1.   Не се учудвай,хората вече нямат ценности и морал!За тях семейството е неизбежно зло-да минат по каналния ред.Лоша компания има мъжа ти.Мъже,които се заканват,че ще счупят зъбите на жените си,не са никакви мъже,а тъпи амеби!

2.   Ами докато има кой да ги търпи да си разиграват коня, те ще го правят... И ние жените сме за бой! А и компанията определено се е случила доста лоша, така че човек и да има морални задръжки, много бързо ще се изпарят, щом другите приемат иневярата е реда на нещата. Аз с такива хора гледам да нямам вземане-даване, защото не искам да се докосвам до техния свят.

3.   стига, стига.
Първо, не присъствай на мъжки разговори, защото те обичат да се бият в гърдите и да се хвалят помежду си, а ти в случая си била нещо като декорация-мебел при този разговор.
Друг път не стой така, извини се и си намери друга работа и не си губи времето и усилията за хорските проблеми и работи, а си гледай в собствената паничка.
Съветвам те да не съдиш по другите за себе си или за съпруга си. Изневярата не е заразна.
Не вярвай на мъжете като ги слушаш, те изкривяват истината, за да се изкарат мъжкари.
Не е твоя работа коя женица как реагирала.
Не се занимавай просто....
Нямаш проблем и не си го създавай!
И най-вече, не се обаждай на мъжът ти 100 пъти - забраненият плод е вкусен. Не го заплашвай, защото е доброволно с теб, не е в затвор или карцер. Не го критизирай пред други мъже, те си имат мъжка гордост и ще ги го върне при друга възможност (като те критизира и порицава пред други). Кажи му нещата на саме. И изобщо - предприемайте като двойка нещо, не стой и слушай неговите приятели, ако не са общи, както и мъжът ти няма да стой и да ви слуша женските приказки.
Хера

4.   Не съм съгласна с 3. Това, че ти е изневерил показва достатъчно. Според мен, определено с който се събереш, такъв ставаш. Да, мъжете за вулгарни и арогантни, защото в патриархално общество живеем, но да обсъждат чупене на зъби е прекалено, ако ще и да несериозно. Малко странно е, че са се отпуснали пред теб, обикновено когато има жена се държат по-различно.... Съжалявам, но компанията на мъжа ти не е добра и това не говори добре за самия него. Много жени го приемат, а не трябва да е така. Почти всички мъже имат... определено поведение, но в твоя случай, ми се струва по-сериозно.

С номер 3 съм съгласна само за това, че не трябва да му звъниш често, аз лично не го правя, защото за мен самата е унизително, а и в резултат мен ме търсят.

5.   Защото им се позволява. Сега жената на този трябва изобщо да не се връща, а да се разведе. И като бутне доминото...ако мъжете им имат поне малко разум, може и да се замислят. Ако им харесва пък такъв живот, да си го живеят. Няма да сте едни придатъци на плужеци и да сте във вечна неудовлетвореност. Болестите идват на психологическа основа. После да не е късно.

6.   Простотия до шия!

7.   Всеки има право на избор в живота, но всеки трябва да понесе и последствията от избора си. Щом една жена е съгласна мъжът й да я третира като изтривалка, да й плюе в лицето като й изневерява - значи си го е заслужила. Докато жените се изживяват като жертви, а не като личности - така ще е.